D0UWE EGBERTS maar D*E IN DE PIJP Burgerlijke stand RUBRIEK VRAAG EN AANBOD HEEREN-BAAI A 15 et per yk ons HEEREN-BAAI Paars 10 ct per Va ons ECHTE FRIESCHE HEEREN BAAI en BAAI-TABAK J. S> MEUBELEN EN ST0FFEERWERK Concert te Souburg. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 3 HEI 1935. No. ïS. van het 25 jarig bestaan der school. De fir ma Littooij fen Olthoff heeft een gedenk boek bezorgd. De commissie voor vakopleiding en ontwikkeling van werkloozen heeft aan de Oud-leerlingen van de Ambachtschool en het Nijverheids-onderwijs alhier en te Vlis- singen, een schrijver gezonden, waarin zij worden uitgenoodigd een ontwerp in te zen den voor het bouwen van een uitneemba- re muziektent, te bouwen door jeugdige werkloozen. Drie prijzen zijn aan deze prijs, vraag verbonden, n.l. van f 25.—, f 15—, en f 10.—. Ingaande 1 Augustus wordt de ad- juct-referendaris der p. t. en t., C. Polder man verplaatst naar het Kantoor te Ber gen Op Zoom. Het dagelijksch bestuur van den pol der Walcheren heeft heden in het Polder huis te Middelburg, aanbesteed: de uit voering der werken en leverantiên tot ver betering en onderhoud der zeeweringen enz in 4 perceelen. Ie perceel. Noord watering. P. Dekker te Veere f 41900; J. J. Jansen te Middel burg f 41770; C. van der Klippe te Vlissin- gen f 41000; A. A. de Wilde te Middelburg f 39480; J. Lindenbergh Cz. te Wemeldinge f 37200. 2e perceel. Oostwatering. De Wilde f 3750; I. Lagasse en Zoon te Koudekerke f 3700; P. Dekker f 3654; Lindenbergh f 3520; J. Jansen f 3510: Van der Klippe f 3480; L. J. Dekker f 3480. 3e perceel. Zuidwatering. J. Lindenbergh f 2680; P. Dekker f 2680; De Wilde f 2668; Van der Klippe f 2640; Lagasse en Zoon f 2590; C. J. Dekker f 2590; Jansen f 2570. 4e perceel. Westwatering. Lindenbergh f 13800; I. Lagasse f 13450; De Wfldte f 13280 Jansen f 12760; P. Dekker f 12670; Van de KItppe f 12270; L. J. Dekker f 11800. V. C. De inspecteur der directe belastingen N.V. F. Harms, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe belastingen te Haarlem, is overgeplaatst naar hier. De Heer A. J. N. van Rietschoten is overge plaatst naar Ter Neuzen. Na een rede van de Heer Mathon is een afdeeling van het Comité voor Nat. Be veiliging opgericht. Een 40 tal personen traden als lid toe. Tot bestuur werd geko zen: jhr. F. Beelaerts van Blokland, voorz. dr. K. Huizinga, J. H. Klarenbeek, J. A. M. Lambermont, Mr. Th. Portheine, Mr. W. K. H. Dieleman werd secretaris. Volgens het ingediende bezuinigings. ontwerp zal de armenraad alhier worden opgeheven. Met verbetering van het weggedeelte van den weg langs de Oostzijde van het Kanaal door Walcheren tusschen Middel burg en den weg naar Arnemuiden (Kle- verskerkschen weg) is een aanvang gemaakt Als aspirant controleur bij het bin- nenlandsch bestuur voor den dienst in In- dië is bestemd de heer Mr. J. P. van Rig- teren alhier. Zaterdag werd in het Militair Tehuis jaarvergadering gehouden door de assu rantie vereen. „Helpt Elkander", gevestigd te Serooskerke (W.). Er traden dit jaar 112 nieuwe leden toe, zoodat zij 1937 leden telt. Tot bestuurslid werd gekozen de Heer P. S. Geschiere. en als commissaris de heer Johs. Wondergem. AAGTEKERKE De candidatenlijst der Anti-Rev. Kies- ver. is als volgt vastgesteld: Jac. Moens, L. de Visser, S. Maljaars, A. de Lange, J. Fran ke, L. Corré, R. Boogaard, J. Jobse. De heer Moens, die 41 jaar zitting had, wenschte wegens hoogen ouderdom biet meer in aan merking te komen. KOUDEKERKE De collecte voor het Nat. Koningin- Moeder Herdenkingsfonds bracht op f 23.97 voor het monument f 48.39, voor 't monu ment op 't Zand bedroeg deze f 21.10. N. en ST. JOOSLAND Alhier is een 9 jarig meisje, bij het plotseling oversteken der straat, door een :axi aangereden. Met een gebroken dijbeen n een ernstige kniewond aan het andere een, is het door een dokter per auto naar et gasthuis te Middelburg gebracht. Vrijdag hield de Landbouwvereeni- uig haar jaarvergadering. Ingekomen was en schrijven van het gemeentebestuur, waaruit blijkt dat de bouwverordening niet .ewijzigd. werd, waarover de vereeniging naar misnoegen te kennen gaf. Aan veekeu- keuring en Ploegwedstrijd wordt weder een bijdrage verleend. SEROOSKERKE (W.) Alhier werd de jaarvergadering van de IJsvereeniging „Nooit Gedacht" gehou den. De rekening gaf een eindcijfer van ruim f 400 en sluit met een klein batig sal do. Er is thans een ijsbaanterrein verkre gen, waarop de vereeniging trotsch kan zijn. Ingekomen was een dankbetuiging van den Heer Brevet, vergezeld van een gift, voof de goede uitvoering van eem groot gedeelte van zijn vijver. Vrijdagavond werd door de Chr. HiSi torische Kiesvereeniging tot candidaat voor de Gemeenteraad gekozen: 1. W. C. Al- laart, 2. L. Cornelisse, 3. W. Jobse, 4. dhr. Hoegen van Hoogelande welke voor die benoeming zich liet schrappen, waarop den Heer P. Boone No. 4 werd. SOUBURG. De S.D.A.P. stelde de volgende candi- daten voor den gemeenteraad: J. de Pries ter, L. C. Janssen, Fr. Leenhouts, M. Pie- rens, P. Tienpond, P. Louwerse, C. v. Over- beeke, C. J. M. Terwiel, J. W. Bouff, J. v. Nobelen. De kiesver. „Souburgs Belang" stelde: J. F. Jacques, (aftr.), L. Koppejan, G. F. de Grave, L. G. v. d. Broecke, W. Midavai- ne, A. Rovers, F. Palmkoek. Op 24 April werd de jaarlijksche trek hondenkeuring gehouden. Een zes-tal hou ders kwamen met hun dieren op. De Souburgsche postduiven vereeni ging „de Luchtbode" hield haar eerste wed vlucht vanuit Nijmegen, 175 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: L. Korff, le pr. I. Joziasse 2e pr., Th. van de Velde 3e pr. D. van Soelen 4e pr., 10 pr. P. Bouwman 5e en 6e pr., J. Bons 7e en He pr., W. Hijman 8, 15e en 19de pr., W. Daalhuizen 9e pr., J. B. O. Koelhuis, 12 pr., J. Lacor 13e pr., J. Hoogesteger 14e pr., D. Keimer 16e pr., L. Braet 17e pr., W. Bos 18e pr. VROUWEPOLDER. Candidaten der C. H. Kiesver. zijn.: C. Langebeeke Sr. (aftr.), P. v. d. Bosse Bz., C. Dingemanse Jz., C. Langebeeke Cz., Jr. De Heer W. Kesteloo, die 20 jaar zitting had in den Raad, wenschte niet meer in aanmer king te komen. VEERE Benoemd tot lid der schaitingscom- missie voor de inkomstenbelasting de heer D. Huinink. Ds. G. J. Weijland, Ned. Herv. Predi kant en Voorzitter van .de Algemeene Sy node herdacht zijn 75sten geboortedag. WESTKAPELLE De speldjescollecte voor het Nat. Ko ningin-Moeder Herdenkingsfonds bracht op f 23:97, de collecte voor het monument f 48.39. Candidaten der Vrijzinnigen voor de gemeenteraad zijn: K. Minderhoud Jz. (af tr.), B. Louwerse (aftr.), J. Lous Lz. (aftr.) Jaks Minderhoud Pz., H. Verhulst Hz., L. Roelse Az., A. Minderhoud Hz. aft De met zorg verbeide plannen Zijn nu geen verrassing meer, Alle politieke pennen Zijn reeds heftig in de weer. 't Zijn de Openbare Diensten Die nu op het lijstje staan En die krijgen, naar verhouding, Elk een kleiner jasje aan. Naar de meening der regeering Leven w'op te grooten voet En de toestand van de schatkist Wordt voortdurend minder goed. Daarom moet er iets gebeuren, Naar de meening van Colijn, Waarmee echter de geplukten Niet zoo erg tevreden zijn. De regeeringstaak is moeilijk /En i&lom hoort men critiek Trouwens, met dit laatste oogst men Steeds den dank van het publiek. Moge de regeering slagen In de taak die op haar rust Maar zij blijve zich bij alles Steeds het volksbelang bewust! De grootste voldoening, het aan genaamste comfort geniet U van geleverd door JOH. A. «JULIANUS Langeviele K 211-216, Middelburg, Telef. 58 Kwaliteit en afwerking prima Prijzen passende aan dezen tijd Zaterdag 4 Mei des avonds van 9 10 uur Concert in de tent Oranjeplein, te geven door het Souburgsche Fan farecorps „Vlijt en Voiharding", direct, de heer j. van Soelen. Programma 1. El Capitain, marsch Sousa 2. Ouverture Militair Boekaert 3. La Jolie Flamande, wals J Bauwens 4. Fantaisie uit de opera „Willem Tell" Rossini 5. Finale VLISSINGEN van 25 April—2 Mei 1935. Ondertrouwd: C. Kats, 27 j. en M. C. Schout, 22 j. J. J. Brummel, 34 j. en H. W. van Putten, 30 j. J. M. Haverman, 32 j. en L. A. Swerus, 30 j. J. van Schaik, 31 j. en G. W. M. de Visser, 21 j. Getrouwd: I. Catsman, 25 j. en J. H. Jan- sens, 25 j. C. de Voogd, 28 j. en M. van Luijk, 26 j. H. J. Hassing, 25 j. en J. Ba- rentsen, 22 j. Bevallen: W. Keersemaker, geb. Schot, d. L. C. Vierhout, geb. Hemelaar, d. M. Lóuwerse, gèlx Boone,z. G. Pronke geb. de Pagter, z. M- Liefhebber, geh. Meulmeester, d. C. C. Veen, geb. van Zwol, z. C. P. van Ham, geb. Roelse, z. F. P. Verheijke, geb. Bliek, z. C, J. M. Braaf, geb. Schümaker, z. P. J. van der Hoek, geb. Meijers (levenl.). Overleden: D. Lieuwen, 36 j. man van G. N. Bee A. A. Voogdt, 2 j. A. H. Roze- inond, 57 j. vrouw van A. Leinse. V. C. -O MIDDELBURGvan 24—29 April 1935. Ondertrouwd: P. M. Eigeman 34 j. en M.. S. Galatz 26 j. P. Provoost 25 j. en G. J. iMarijs 18 j. J. Gillisse 32 j. en M. E. Lis ting 20 j. P. A. de Kam 22 j. en F. S. Berkeveld 23 j. J. H. Roth 26 j. en J. Hengelaar 22 j. K. J., Holster 31 j. em M. Dingemanse 29 j. Getrouwd: G. v. d. Louw, 28 j. en S. D. Osté, 26 j. Bevallen: C. Janse geb. Marinissen z. Overleden: C. Flipse 55 j. geh. met C. Gideonse. J. M. Murk 80 j. wade. A. C. van Riel. L. Louwerse 70 j. geh. met P. C. Kóle J. P. Wondergem 77 j. geh. met S. Vinke. M. C. SOUBURG, van 24-30 April 1935. Geboren: Andries, z. v. G. van Soelen en M. van Vlaanderen Clazina Cornelia, Cat- harina, d. v. A. Lijnse en P. M. Godeschalk Abraham Klaas, z. v. R. Schroevers en A. C. P. van Heijl Adriana Saartje, d. v. M. de Rijcke en J. S. Poortvliet Cornelis, z. v, A. Wisse en A. Wondergem. Overleden: A. A. Voogdt, 2 j., z. v. J. G, Voogdt en M. Ramon Reclame is de motor van Uw zaak. Een ad vertentie in dit blad is goede olie voor dien motor Schapenkaas. Anth. de Vis ser, Serooskerke. Slachtvarken. P. Cijvai, Zoutelande. Broed jonge herdershonden Vader, Lageweg 't Zand. mis 2 Weibtes jc. met schets '34 en 2 boven de schets, i rijps e kscheweg B 9, Oost- kapelle Sla- en koolplanten. Ga pinge D 116. Tweepers. ledikant. A 89, Biggekerke. Werkpaard, fornuis met rin gen, halve maankachel. Brasser, Breeweg, Koudék. 2 Siachtvarkens. Melkschaap. J. Kodde, Biggekerke. Komkommerplanten. Tuinderij Beusbergen, 1 Zand C 40. Broedsche kippev. K. Kiiijlhout, Serooskerke. Of ruil melkschaap voor vet. W. Louwerse, Gapinge. Nieuw heerenrijwiel. Velo tafelmangel, Seisweg R 132b Middelburg. Dagelijks schapenkaas. Molenperk, Serooskerke. Melkschaap. P. Dekker, 't Zand D 113. Drachtige zeug, mooie loop^ varkens. W. Roelse, Westka- (pelle. Biggen. A. Reijnierse, *t Zand. Drieling menwagen, als niéuw jongensfietsje. W. Duve'o, Vrouwepolder. Biggen. P. Wisse, Biggekerke Prachtige krullen, bloedko ralen, gitten, sloten en meer spotkoopje. C. Gilde-Wisse, St. Laurens Koe. P. Boone, Lepelstraat, Serooskerke. Zware Deensche biggen. Joh. de Visser, Domburg. Mooie krullen, knopspelden, zilveren beugeltasch f 9.—. emaille keukenkachel. Westkapelle C 29. Mooie biggen. I. de Buck, Veere. Mooi vaarskalf. A. Ovaa, Souburg. Duitsche herder, 2 jaar eenigszins afgericht. W. Krijger, Beciiiss r. Souburg. Jongens- en meisjesfiets f 8. Domburgsch Schuitvlot Q 212, Middelburg.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2