waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad DE BRUYNE Co. MONIG'S SOEP/ 41e Jaargang VRIJDAG 3 MEI 1935 No 18 ALGEMEEN-WEEKBLAD W V/ESTELUK ZEELAND ADVERTENTIËN 20 ct. p. p. INGEZ. MED. 40 CT. CONTRACTEN ZEER LAGE PRI|ZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 CT. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. 25 jaar Burgemees Voor de tweede maal in deze week wap peren vandaag van vele woningen bin nen de hoofdstedelijke veste van onze provincie de nationale dundoeken, want het is feest. Heden herdenkt Burgemeester M.Fern- hout den dag, waarop hij voor 25 jaar het Burgemeestersambt aanvaardde, toen als hoofd van de gem. Tienhoven. Nog slechts kort, sedert voorjaar 1933, verwisselde de jubilaris in deze functie voor de gemeente Kampen, onze hoofd stad Middelburg. Doch deze korte tijd was voldoende om de algemeene achting en sympathie der bevolking te doen uitgaan naar haar tegenwoordigen Burgemeester. Niet het minst door den arbeid, den omgang en het medeleven met de ge meentenaren, gepaard aan een groote verdraagzaamheid jegens alle anders denkenden, deden deze sympathie bijna reeds groeien tot een oprecht gevoel van verknochtheid. Na de droeve dagen, in de vacature- periode, stonden de hoofdstedelijke Zeeuwen ietwat onwenning tegenover de'benoeming van een voor haar vrij wel onbekende Magistraat. Doch thans ligt dit alles reeds ver ten achter en is men voor deze keuze o m. hartelijk dankbaar den Minister en Commissaris der Koningin, die deze voordracht bij den Kroon bevorderden. Hoewel wars van alle eerbetoon en openbare hulde, omdat Burgemeester Fernhout den kracht voor zijn arbeid, naar zijn overtuiging, ontleent, aan den bron uit Wien alle kracht is God den schepper van hemel en aarde, moge de dankbaarheid, voor hetgeen hij ten aan zien van de samenleving deed en nog doet op een dag als deze niet worden onthouden. Uit eerbied voor den jubilaris zullen wij ons zelfs onthouden van een poging veler zijner voortreffelijke eigenschappen zoowel in ambtelijk als particulier leven, te beschrijven. Wij deelen geheel in de gevoelens Van dankbaarheid en waardeering die hem vandaag zullen worden gebracht en voegen bij de velen, onze wensch, dat Burgemeester Fernhout, onder be scherming van Gods genade, voor stad en gewest, zoowel als in zijn gezins leven, nog voor veel en velen ten zegen zal mogen zijn en dat nog lang blijven. LIED VAN DE WEEK MULLER's SERVIESHUIS se A Jlieutvsb VOOR "X - SCHOONMAK Uitgave: N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o- BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg agenten in alle plaatsen P* VLISSINGEN. GEMEENTERAAD. In de Vrijdagmiddag gehouden Raads- INDIGESTIE GEHEEL VERDWENEN Kan nu alles eten! „Na vijf jaar lang aan indigestie te heb ben geleden, heeft Uw Kruschen Salts mij geheel van de pijnen bevrijd. Mijn vrienden verwachtten niet, dat ik ooit beter zou worden, maar nu ben ik een ander mensch. Ik heb absoluut geen last meer, ik kan al les eten en met smaak. Ik vertel iedereen hoe buitengewoon goed ik Kriischen Salts vind. voor slechte spijsvertering en maag zuur". J. C. te L. Kruschen Salts vat het kwaad bij den wortel aan, het spoort de afvoerorganen aan tot regelmatig werken; helpt lever en nieren in hun functie en zuivert de bloedsomloop. De „kleine, dagelijksche dosis" kan dit alles doen, omdat Kruschen Salts een combinatie is van 6 zouten, waarvan ieder een ver schillende werking heeft. Enkelvoudige zou ten veroorzaken een plotselinge uitwerking op een bepaald gedeelte van het lichaam veel t e drastisch om vaak herhaald te kun nen worden. Maar „de kleine, dagelijksche dosis" bevat een weinigje van ieder der 6 zouten, zoodat U die met het volste ver trouwen iederen dag kunt innemen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f 0..90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbe grepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. zitting dezer Gemeente verwelkomde de Burgemeester allereerst weth. de Mey, die tna een ernstige ongesteldheid sinds Oct. thans voor het eerst zijn werkzaamhe den in den Raad kan hervatten. In vrien delijke bewoordingen wenschte de voorzit ter de heer de Mey geluk met dit aanvan kelijk herstel en hoopte dat hij spoedig weer voor 100 procent genezen zou zijn. De heer de Mey dankte voor deze goede wenschen, alsmede voor de belangstelling tijdens zijn ziekte, ook van de zijde van den heer v. d. Beke Callenfels betoond. Bij de ingekomen stukken was o.m. een adres van de Kon. Mij. De Schelde ingeko men met verzoek over te gaan tot afschaf fing van de zakelijke belasting op het be drijf. Dit adres werd in handen van B. en W. om advies gesteld. Aan den heer J. de Wilde, directeur der Avondschool voor Nijverheidsonderwijs werd op diens verzoek eervol ontslag verleend met dank voor de aan de Gemeente bewe zen diensten. Aan Ds. H. A. Wiersinga werd. wegens vertrek ontslag verleend als lid van Vlis- singsch Studiefonds. In de vacature werd benoemd Ds. J. S. Hartjes, Ned. Herv. Pred. Als voordracht voor Commissaris der N.V. Haven van Vlissingen diende de Raad in de heeren Ir. H. C. Wesseling, aftredend en A. Smit resp. Directeur, en onder-direc teur der Kon. Mij. de Schelde. Ingevolge het voorstel van B. en W. besloot de Raad den Kroon te adviseeren te besluiten dat geen vergunningen meer worden verleend en het maximum aantal verloven A op 47 te bepalen. Tevens werd het besluit ge nomen het ontwerpen van een nieuw uit breidingsplan der Gemeente aan ee.n des kundige op te dragen, alsook tot het ver- breeden van een gedeelte bestrating van den Boulevard Bankert. Conforen het voorstel van Burg. en "Weth. verkocht de Raad aan een 5 tal bouwondernemers 1191 M2 grond voor f 14.515 van het voormalig veilingcomplex gelegen aan de Paul Krugerstraat en de Verkuyl Quakkelaarstraat. Aan het Nat. Crisis Comité werd f 1927.80 beschikbaar gesteld voor extra hulp aan werkeloozen. Door de heeren v. d. Beke Callenfels en "Rorije werden eenige verzoeken gedaan om verfraaïng van de plantsoenen bij de watertoren en verbetering van het stede lijk aanzien der Gemeente door verminde ring van het aantal P.Z.E.M. palen, tot ver wijdering van vuil bij de entree van het wandelpad in de zaaihoek. Geslaagd voor het voorloopig machi nisten-diploma: de Heeren J. Schuiling, J. A. Konings en J. M. Willemse. Vlissingen: Boul. de Ruijter 10, Telefoon 28 M'burg Rouaansche Kaai G 150, Tolefoon 251 PASSAGE-BUREAU. Toeristenreizen. Vacan- tiereizen, enz per passagiersschepen naar alle werelddeelen Assurantiën op elk gebied Otferzaesche Luchtreizen Telegram-adres: DEBRUYNE Voorloopige candidalen der R. C. Kiesvereeniging voor den Gemeenteraad: de Heeren W. P. Edelman, E. Andriessen, Mej. H. Meijer, de Heeren M. L. van Hijfte, W. G. Brandts, .T. Lenaerts en J. van Wezel. In het Grand Hotel „Britannia" werd een vergadering' gehouden vanwege de afd. van het Comité! voor Nationale Beveiliging,- in welke als spreker optrad <le Heer H. W. C. Mathon, Majoor der Cavalerie te Breda. Het kohier der Straalbelasting werd vastgesteld op f 70.623.80. In „Britannia" had een uitvoering plaats van de C. J. M. V. Padvinders. Een collecte, gehouden voor het organiseeren van werkkampen voor jeugdige werkloozen bracht f 17.72 op. Bij de werkzaamheden voor hel ma ken van een eilandje in den Spuiboezem, is een werkman van een heistelling ge vallen. Hij moest naar „Bethesda" worden overgebracht. Namens het bestuur van de afd. van het „Groene Kruis", is aanbesteedhet bouwen van een dntsmettingsgebouwt'e. Ra ming f 4300. Inschrijvers: L. Ahn. T 1935, A. Loois Jz., f 4560. Joh. Loois Hz. f 4395 .T. N. D. Bijl f 4373, R. J. X. Schmelzer f1313 M. Vader f 4Ï80, firma Post en Berting f 4060. De gunning is aangehouden. In het Concertgebouw gaf het Neu, traal Kinderkoor „Euphonia" een goed ge slaagde opvoering van de Kinder-Óperette „Een dag Khalif'. In „Britannia" gaf de Ge mengde Zangvereen. „De Volkstem" een uitvoering van Koorwerken. De sopraan Jff Hekkert van Eysden verleende solistische medewerking. MIDDELBURG GEMEENTERAAD. In de Maandagavond gehouden Raads vergadering werden tot voorz. en pl. verv. vuorz. van het scheidsgerecht voor Ge meente-ambtenaren de heeren Mr. Jolles en Mr. J. Moolenburch benoemd. In de Raadscommissie voor herziening van salarissen en loonen, waarvan het rap port voor 1 Nov. a.s. zal worden uitge bracht koos de Raad de heeren A. den Hol lander, Mr. W. F. Baron v. d. I'eltz en de heer Mondeel. Het maximum aantal verloven A werd vastgesteld op 37, waarvan er thans 28 zijn. Aangenomen werd het voorstel tot re geling van de recnisposilie voor het per soneel van de Avondschool voor Nijverheids onderwijs. Bij de behandeli'^T der voorstellen inzake de parkeerregelirn* deel'e de voor zitter mede dat B. en W. voornemens zijn om met een absoluut parkeerverbod voor de Korte Noordstraat te komen. Ter ver vanging van de staangel geilheid aldaar zaï aan de Heerengracht een parkeerterrein worden geschapen. De geringe vordering die deze kwestie maakt vindt haar oorzaak in het veel te l'amg moeten wachten op een vertegen woordiger van een der groote verkeersbon- den ter deskundige voorlichting van de commissie Besloten werd voor Gemeentewerken eu Reinigingsdienst een commissie van vier leden te benoemen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. beschikte de Raad afwijzend op het ver zoek om vaststelling en regeling van de ta rieven voor het auto verhuur bedrijf. Ten behoeve van rattenbestrijding wer den voor de jaren 1935—1938 credieten van f 200.if f 150.—,, f 100.—, en f 80.—, uitge trokken. BEZUINIGINGSLIED. Guus Betlem Jr. In hel, deze week bij de Sta ten Generaal ingediende alge- me ne bez"inigingsontwerp geeft de regeering een reeks middelen aan. waardoor de ui'gaven voor de Staatshuishouding met 77 millioen gulden worden ver in» derd. Zeventig millioen besparen, Voor 't in aantocht zijnde jaar, Zeventig millioen besparen... De Regeering zégt het maar! Als een heel klein kleinigheidje, Als een nietig bagatel Slaat hel voor ons neergeschreven... Zeventig millioen... ja wél! En wij leek en, ach... wij staren Naar die cijfersmijlerij, Met een duizeling van nullen In een eindelooze rij. En we mopperen en klagen, En we schimpen bovenal, Want de allerbeste stuurlui Slaan nog altijd... aan den wal! Zeventig millioen besparen, In een tijd als momenteel, Zelfs hel voorstel in te dienen. Dal vereisJil aan moed al veel! Wéér de loonen naar beneden, Voor de.;, ja, höè-veelsté keer? 't Eens benijde ambt'naarsbaantje Wordt beklagenswaardig, eer! En ik heb ontzag, ja zeker, Voor hén, die geroepen zijn Onze Staatskas te beheeren, O, een taak, voorwaar niet klein! Maar ik heb nóg meer ontzag, haast Voor... de vrouw van dezen tijd, Nu hel... huishouden bestieren Is... nog grooler moeilijkheid. Zeventig millioen besparen, En, als pleister op den wond, De belasting naar beneden Op ons liclil, gas, bier, en grond... Zeventig millioen besparen. Och, ik schei d'r maar mee uit, Zeventig millioen besparen, 'n Nieuwe lente... 'n oud geluid! Walstraat Tel. 435 Vlissingen BUW ADRES VOOR Gero Zilmeta Vlekvrij Tafelzilver te Casattas vanaf f 10.90 I» Vorkans en Lepels vanaf f 5.40 p. doz. B VERPAKKING VOOR INDIË Voor extra hulp aan werkeloozen in sa. menwerking met het Nat. Crisis Comité verleende de Raad een crediet van f 8290. Eveneens werd een crediet verleend van f 1400 voor den bouw van een cokes blusch- toren aan de Gasfabriek. Voor de vernieuwing van Waterleiding Buizennet en het leggen van een telefoon kabel werden de credieten van f 29.500 en f 3300 conform voorstel verleend. De Voelbalvereeniging „De Oude Schoen" heeft f 40.afgedragen aan de Ver. tot bezoeken der armen als netto-op brengst van den Voetbalwedstrijd, gespeeld op 6 Maart, tegen de leden van de Kovac Lajosband van de AVRO. Op 70 jarigen leeftijd overleed de Heer I.. Louwerse, voorzitter van de afd. Middelburg van de Vereen, van Koffiehuis houders, restaurateurs en slijters. De Muziekver. „Crescendo" bracht een serenade aan haar voorzitter, de Heer W. F. Willems, ter gelegenheid van zijn 55 sten jaardag. Hem werd bovendien een geschenk aangeboden, n 1. een eikenhouten Schrijfbureau en een mand bloemen. In het Schuttershof vereenigden zich {ï'et bestuur, directeur, leeraren van de Chr. Kweekschool met leden der vereeni- ging tot instandhouding der Chr. Kweek- school en vele genoodigden tot de viering

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 1