BRILLEN een boeren inspan VULPENHOUDERS SALLANDIA GLAS-EMAIIXE Diversen Te Koop gevraagd Te Huur Gevraagd DE PULLMANCAR ROTTERDAM. RECLAME MAKEN WEGELING ED. SCHAEPMAN Co. van Barage „Oi Onderneming", Bloembollenvelden f 3,50 p. pers. Juweliers - Optiek Horloges Bellamypark 20 Vlissingen Crepe Sandalen J. J. COSIJN ZN. GOEDE RECLAME! Bl| aankoop aoner VULPEN gratis naam In gravaeren Wat een prachtglans Horloger J. HENGST, Westkapelle Rijwielhandel VERBEEK, St. Laurens Stadhuis hal, Bode Boon, zonder prijsverhooging HSEÜWSCH MEÜWSBLAD VAK vjPEüüAÖ 19 APRIL' 1935, No. 18. 1 ffiÜ Een koe, rekening Mei. Westkapelle Molenwal C 2. Volbloed Deensche biggen. Joh. de Visser, Domburg. Krullen, knopspelden, zwar- ie schorten en rokken, mooie peroleumlamp. W'estkapelle G 29. Schapenkaas. GÜ dêVisser Jz, Oostkapelle. Mangels. D. Kasse Dz., Veere. Met de Paschen zware Cad. Zgndsche biggen. C. Wes- dorp. Oude Vlissingscheweg Middelburg. Handwagen, koopje. Gravenstr. I 285. Middelb'. Vet kalf. L, Marinessen, Grijpskerke. Sjachlxarken, gevraagd, man- gels, W. Koppejan, Zoutel. Kortmolen met nieuwe mes sen. Firma Minderhout, Kuipers-poort, Middelburg. 2 Speenlammeren. S. Jaspers©, Koudekerk©, Gajiapé. Vrouwepolder A 39 Prachtige biggen, lagen prijs. W. Duvekot, Vrouwep. Wei1 aarzen, keur uit. K. Ki'ijho'.n, Serooskerke. Vet kalf. Torenzicht, Tram station, Zoutelande. Trekrijven, handrolblok, turk Koenraad, Bjggekerke. 2 Weivaarzen. J. Minderhoud D 8a, Westkapelle. Jaapjespeeën, speenkonijnen. Wattel, Oude Veerscheweg, Middelburg. Tentwagen. L. Meijer, Ga pin ge. Mangels. S. van Soelen, Souburg. Vet varken. P. Polderman, Bjggekerke. Speenkonijnen. Wed. Francke, Biggekerke. Melkschapen. H. Brasser, Koudekerke. 11/2-Jarige weivaars, 30 K.G. bandgelezen zaaiwilte boonen A. de Nood, Ooslwatering, Veere. Vette vaars. J. de Visser Lz. Domburg. Damesrijv. i.l, keukenkachel, tnangels. J. Geelhoed, Zoutel. feoerderij wo. ingen mei land La ge weg E 108, 't Zand. Kalfkoe, 2e kalf. A. Franc' e, Serooskerke. Beit met lammeren. L. de Visser, Aaglekerke. Jonge vare koe. J. Breel, Ritthem. Jonge vare koe. Papegaaienburg, Souburg Orgel, prijs f 35.Gebrs. Van Damme, Orgelhandel, Middelburg, Lange Noordstr. L 187. Gouden krullen en knoopen Noordsiraat 11, Souburg. Stevige W. C.-bak. Agent Zeeuwsch Nieuwsblad te Domburg. Beste tre' honden en karren én pr. D i'sche Dog. Leij s Njeuw-Middelburg Zilveren beugeltasch. Te bevragen: Bur. Zeeuwsch Nieuwsblad. Kinderwagen. A 86a, Vrouwepolder. 2 Vette vaarzen. Jac. Kop pejan. Langedamstraaf, Zoutelande. Schot. G. Schout, Biggekerke. Beste vare koe. P. de Buck, Zoutelande. Vette koe. Mooie jonge vare koe. Zandhof, Seisweg, M'b Jongen, voor dag of dagen nacht. W. Kluifhout .Wz.„ Koudekerke. Nette wasslchen. Paspoortstraat 26, Souburg. Wegens huwelijk met Mei Meid. D. Kasse, Trouw voor Goud, Veere. Met Mei meid of aankomen de. A. Janee, Zoutelande. Met Mei handknecht. J. Overbeeke, Segeersweg, Middelburg. L. Verhage, Koudekerke. Met Mei handknecht. L. Verhage, Koudekerke. Een wasch. B 41, Zandijk, Veere. Voor uw orgel. J, A. Roth, Seisdam 19 Middelburg. Gevonden: z.g.a.n. ta' a' spjp Koudekerke B 330. Beschikbaar grond en hui zen hypotheek. Brieven no. 1758. Bur. Zeeuwsch Nieuwsblad. Ge-Oüd n een belastingplaat je. A. Schoe, Meliskerke. Verloren fietsplaatje. Louws, Schelpweg, Domburg Zette vaars. S. Wisse, Mariekerke. 1 Schot, 2 tweejarige weivaar zen. P. Meijers. Zoutelande. 8 Witte loopeenden met woerd en speenlammeren. Zuiderhoeve, Koudekerke. Mangels en stroo. S. de Vjsser, Serooskerke. Geis, lste dracht. Maljers, Buttinge. Nieuwe of gebruikte keet. A 200a, "Serooskerke. 2 Belastingplaatjes. D 12, Arnemuiden. 2-Persoons houten ledikant P. S'roo, Zoutelande. Boter en eieren. Model vaars. Te koop: D. Koolej, Noordweg, St. Lau rens. Drch'ige zeug. H. Ma jaar Vvouwepolder. 1000 K.G. mangels. ■T. Francke. Aaglekerke. 6-persoons Auto. 8 cent per KM. Telefoon 10 Gebrs. v. d. Heijden, Koudekerke. Vrij huis bij Vlissingen f3.50 per week. Te bevragen Koudekerkscheweg B 285. Woning, staande op het dorp Biggekerke. Adres A 35. Worins. Meliskerke A 61. Slijpgelegenheid. A. de Bree, A 126, Serooskerke. FliJnke werkvrouw voor Donderdags. Padh iss raat 60 bove Viiss MARKTBERICHTEN Middelburg 18-4-'35 Aangevoerd door Walcher- sche boerinnen Boter f 0.76 Eieren f 2.15 Ganseieren f 10.00 Eendeieren f 2.75 Kalkoeneieren f 0.00 Aangevoerd door handelaren Boter f 0.75 Eieren f 1.95 Eend Eieren f 2.50 Ganseieren f 10. Kalkoeneieren f 0.— (omzet-belasting inbegr.) gaat Zaterdag 20 April naar Maandag 2e Paschen naar de Bel op of bestel tijdig uw plaats- kaarten Garage Paul Krugerstr. 8, Telefoon 525, Vlissingen In Middelburg Melksalon „De Nieuwe Landbouw", Markt Gebruikt de O-TAX wagens, snel, geriefelijk, billijk op voorschrift van H.N. Dootoron. Reparaties aan Goud, Zilver Uurwerwarkan en Brillen. Spaedlg en Billijk. Vakkundige behandeling. Lage prijzen. Notaris J. C. PAAP te Vlissingen zal op WOENSDAG 24 APRIL 1935, nam. 1 uur, ten verzoeke van Dhr. ABR. HOUTERMAN, in het openbaar oontant ver* koopen bestaande uitVos Merrie- paard, oud 19 j., 5 Melkkoei. en, Menwagen, Ploegen, Eg gen, Slede, Reep en Blokken, Ponger, Bascule, Sleepdeur, Melkwagentje, Mestkruiwagen, Kortmolen, Mangelmolen Vleesch'blok, Watertobben, Tonnen, Meelkist, Stampbak, Mes'planken, Trekzaag, Hou. ten Hamer met Keggen, land- bouwmelkers- en Zolderge reedschappen, 1 ene ens Vee- renbed, Linnenkast, Kleerkist en wat verder zal worden aangeboden. Te bezichtigen *s morgens vóór den verkoop, Paard en Koeien aan den stal Kolve- nierstraat. De verkooping vangt aan op het teriein van de Nieu we Markt aan de Paul Kru- gerstraat te Vlissingen. koopt U het goedkoopst in het Volkswarenhuis Vlissingschestraat K 56 Middelburg is de mogelijk heid scheppen om te leven Een advertentie in dit blad is VLISSINGEN - MIDDELBURG Het It ongeloofelijk 200 mooialsgeallerleidingen aan en in en om Uw huis kunt opknappen met Sal- landia glas-email, 't Is geen gewone verf, 't is wonder-verf. Ze droogt zeer snel, wordt hard als glas, Is bestand tegen alle weer en wind en bijt nooit wit uit. Als ge eens ple zier wilt hebben van Uw ververij, doe het dan met Sallandia glas-email. Bij alle goede drogisten en verfwlnkels kunt U ZWOLLE MECHELEN (BELGIË) Da Naaimachine, die door zijn hooge kwaliteit, fljno uitvoering en logen prlj» niet is te evenaren. Vraagt daarom, zonder eenige verplichting, inlichtingen bij de Agenten: Reparaties aan alle merken Naaimachines worden onder garantie door deskundigen uitgevoerd. Reparatiesadres voor Middelburg: PRACTISCHE WENKEN Kinderen hebben dikwijls last van netel- roos, hetgeen een ondragelijke jeuk veroor zaakt. Men kan de plekken betten met een oplossing van 1/4 L. water en 15 gr. dubbel koolzure soda. Schoenen, die doorweekt zijn van regen, vult men 05 met turfmolm, en laat ze daar na drogen, doch vooral niet op een warme plaats. De turfmolm absorbeert het vocht en do schoenen houden een betere vorm als zij droog zijn. Om vlekken uit gekleurd materiaal te verwijde en, weekt men de plekken in lau we melk. Fluweel, dat geplet is, kan men in vele gevallen weer opknappen door de achter kant van het materiaal boven een ketel stoo- mend v ajer te houden, daarna borstelt men de goede kant op met een stevige borstel. Zwarte-zijde kan men het best schoonma ken door het af te sponsen met water en ammoniak, daarna op den verkeerden kant strijken, met een niet te heet ijzer. Karnemelk is uitstekend om gelakte voor werpen schoon te maken. Men bevochtigt er een doekje mede en neemt geverniste voorwerpen er mee af, daarna drogen en met een zacht stuk zeemleer nawrijven. Indien men bij het koken van kool een weinig boter of vet in het water doet, zal de sterke geur minder onaangenaam zijn. Indien een buitendeur moeilijk open ge maakt kan worden, is het veelal een ge volg van het inwerken van vocht op het slot. Men maakt het gedeelte van de sleutel dat in het slot steekt goed vet met slaolie of vaseline, steekt de sleutel in het slot en draait hem achtereenvolgens verschillende malen om. De roest zal door de olie verdwijnen. Na het wasschen van organdie legt men het vlak op een zachte doek en rolt het daarna luchtig op. Hierin laat men het tot dat het meeste vocht geabsorbeerd is; daar na strijken. Aangezien dit weefsel zeer spoe dig droogt moet men het deel, dat nog niet gestreken wordt met een vochtige doek be dekken. AUe soorten geverfd hout, kan men af- Inemen met water, waaraan een scheutje ammoniak is toegevoegd. Indien men vochtige schoenen moet poet- isen, zal men bemerken, dat de glans er moeilijk op te krijgen is. Men vergemakke lijkt het echter, indien men wat olie op de creme druppelt. Bruine schoenen worden mooi glanzend als men ze 's avonds met melk afwrijft en 's nachts laat drogen; den volgenden morgen met creme in- en uitwrijven. Zijn zij vuil en vlekkerig geworden, dan wordt het vuil eerst afgenomen met een vochtigen spons, daarna laat men het leer goed drogen en verwijdert de vlekken, die nog achtergeble ven zijn met een lapje, gedrenkt met vlek kenwater. Nadat de creme is opgebracht, wordt de ze goed uitgewreven en tenslotte nog eens geborsteld met een zachte schoenborstel. Wanneer een kind zich verslikt, moet men het niet op den rug kloppen, daar dit geen nut heeft. Er is een eenvoudig middel, dat onmiddellijk verlichting geeft, n.l. men oni- vat beide handen en houdt de armen ge strekt boven het hoofd, waardoor de borst kas Verwijd en het kwaad verholpen wordt. Tabakslucht, die in een vertrek waar vècl gerookt wordt 's avonds blijft han en, geeft den volgenden morgen als men de kamer binnenkomt een bijzonder benauwende reuk. Met een zeer eenvoudig hulpmiddel kan men dit voorkomen, n.l. om een groote vochtige spons hier of daar in de kamer, té hangen; alle tabakslucht trekt hierin. Kaas, die in een stolp bewaard word!, slaat uit of schimmelt zelfs meestal. Mé';; voorkomt dit, door naast de kaas een F in gevuld zoutvaatje te plaatsen: het zou! trekt het vocht tot zich en moet vernieuwd worden, indien men ziet, dat het niet (Loog meer is.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 4