Uitslag Verkiezingen Prov. Staten van Zeeland Onooglijke handen BURGERLIJKE STAND VOORLOOPIGE P A R T IJ E N Aantal stemmen Zetels Aantal stemmen Zetels Anti-Revolutionaire Partij 20486 8 20294 7 Chr. Historische Unie 19298 7 19783 8 19404 9 19228 7 15200 6 12408 5 S. D. A. P. 16521 6 16908 6 Staatk. Geref. Partij 9410 4 10908 4 0 6558 2 Vrijz, Dem, Bond 6129 2 6182 2 Herv. Ger. Staatspartij 0 392 0 Lijst Calle 0 3416 1 Andere groepen 3360 0 Totaal 109808 42 116077 42 Kiesdeeler: 2764 Van onwaarde en blanco: 6170 stemmen Vermoedelijke Zetelwinst: 2 voor de N.S.B., 1 voor de groep Calle, 1 voor de Chr. Hist. Unie, ten koste van de A.R. Partij, R.K. Staatspartij, Vrijheidsbond en de opgeheven groep van Dalsum. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 13 APRIL' 1935, No. tf. Oude samenstelling Nieuwe samenstelling De firma Gebrs. van Fraassen maak te met haar nieuw aangeschafte saloncar „De Pelikaan" een tocht naar Zuid-Beveland MIDDELBURG Geslaagd voor apothekers-assistente; Mej. W. Nieuwdorp, voor het cand.-examen rechter de Heer C. Th. Walland. - Ds. A. Verhagen, predikant bij de Ge- ref. Gem. alhier is beroepen te Rijssen. Het schriftelijk Mulo-examen 1935 zal worden gehouden 28 en 29 Mei in Goes,, delburg, Vlissingen en Terneuzen. Het mon delinge valt in de week 15—20 Juli en wordt te Goes afgenomen. Van een der winkels in de Langedelft is een zonnescherm naar beneden gewaaid. Dit kwam terecht op een passeerende dame, die ernstig aan het hoofd werd verwond. Per auto is ze naar het Gasthuis overge bracht. In de etalagekast van een Sigarenwin kel ontstond een begin van brand. Gelukkig kon deze worden gebluscht. Verzekering dekt de schade. De gehouden Bazar voor de Diacones- «enarbeid heeft opgebracht de som van f 3859.53. Vrijdag 19 April zal het een halve eeuw geleden zijn, dat de Eerw. Heer W. P. Cal- liber zijn taak als godsdienstonderwijzer aan vaardde. Het zal den jubilaris zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Zaterdag 20 April hoopt Ds. J. L. Bleeker, em-pred. der Ev. Luth. Kerk alhier 95 jaar te worden. Hij is de oudste der Ne- derleiidsche predikanten. Na 50 jarigen dienst werd hij 1 Juli 1921 emeritus. Op 1 Mei zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Chr. Kweekschool alhier is geopend. In de algemeene vergadering van aan deelhouders van de Zeeuwsche Hypotheek bank zal worden voorgesteld over het afge- loopen boekjaar 9 pet. dividend uit te kee- ren. Aan het reservefonds zal f 3192419 wor den toegevoegd. In een woning aan de Breestraat heeft een 11/2 jarig meisje een pan met kokende melk over het lichaam gekresen. Het kind is in het Gasthuis overleden. In St Joris werd Zaterdag het 15-jarig bestaan herdacht van de afd. Middelburg en Vlissingen van de Ver. tot bev. der Bel. van Slechthoorenden. Mej. A. C. Bok gaf een lipleesles. De Heer Linthorst, hoofd der School voor slechthoorende kinderen te Den Haag vertoonde een film. Mej. De Hondt werd bloemen aangeboden de belanglooze hulp met haar clubje. ARNEMUIDEN. Uit het fondsje Ziekenzorg, zijn ver strekt 994 L. Melk, 24 pond Vleesch en 1037 eieren. Uit het fonds „Draagt Elkanders Lasten" 1064 L. Melk, I821/2 pond Vleesch en 730 Sinaasappelen. Alles door welwillen de medewerking van de'zuster. Onder deze gemeente is de schuur in den Heer Burger Trimpe te Kloetinge ■rpacht aan den Heer Steendijk, een prooi cr vlammen geworden. Gejukkig wist men de dieren te redden. Als oorzaak van den brand moet worden aangenomen het sprin gen van een vlam uit een motor, waarmede men in de schuur aan het hooipersen was. Het woonhuis kon gespaard blijven en uit een tegen de schuur aangebouwd hokje, konden een drietal vaten benzine worden verwijderd. Met ingang van 15 Mei is de Heer Jansen, haltechef bij de Ned. Spoorwegen tte Lemelerveld, over geplaatst naar het Station alhier. Als 2e bruggewachter op de Arne spoorbrug 'over het Arnekanaal is aange wezen de Heer L. van den Boomgaard, voor heen te Wouw. AAGTEKERKE De Heer C. de Visser, anti-rev., heeft als lid dier partij bedankt. Waarschijnlijk ontstaat dus een vacature in den Raad. De alhier gehouden collecte voor het gedenkteeken van wijlen H.M. de Koningin- Moeder in Middelburg te plaatsen, heeft opgebracht de som van f 19.261/9. DOMBURG In de Vrijdag gehouden algemeene vergadering van de Ver. voor Chr. Winter- lezingen werd besloten den volgenden win ter weer vier sprekers uit te noodigen. Candidaten der Chr. Hist, en Anti- Rev. zijn: 1. J. de Visser Sr. (aftr.) 2, M, Janse (aftr., 3. A. Francke Sz., (aftr.) 4, C, Louwerse, 5. J. Kesteloo, 6. A. Poppe, 7. R, Boogaard, 8. W. Maljaars, Jz., 9. B. Bakker, De opbrengst van de collecte voor het Koningin-Moeder herdenkingsfonds bracht op f 42.88. Tot Notabel bij de Ned. Herv. Kerk werd gekozen de Heer J. van Rotten. GRIJPSKERKE Vrijdag reed een vrachtauto van Gebrs. Verhulst van Westkapelle öp den Seisweg DALENDE VALUTA STIJGENDE PRIJZEN. De prijzenthermometer blijft In België maar stijgen En dus den armen consument Voortdurend meer bedreigen, 't Is voor het Belgische bewind Geen prettige sensatie, Maar het vloeit heel natuurlijk voort Uit de devaluatie. Nu spant men alle krachten ïn Om 't stijgen wat te remmen En daarmee 't koopende publiek Wat rustiger te stemmen. Helaas, èl wat men ook probeert, Het wil maar niet gelukken Om met succes het prijsniveau Maar iets omlaag te drukken. Het is voor ons een wijze les: Wij kunnen hieruit leeren Dat prijsve hooging samengaat Met het devalueeren. Dit kan toch niet het middel zijn Om uit de put te raken: Men maakt de toestand niet gezond Door 't geld eerst ziek te maken! J. 5. in de Sloot, botste tegen een boom, waar door de cabine totaal ve nield werd. ter wijl de Motor-cap in de cabine werd ge drukt. De chauffeur wist zich te redden. Met behulp van een Kraanwagen is de au to op het droge gebracht en naar Mid delburg gebracht. KOUDEKERKE s Candidaten door Gemeentebelang ge- ïsteid zifh: J. A. Contant, J. Verhage, beiden aftredend; C. A. Kammeraad, B. K. Steen- land, P. Flipse, A. van der Mijle, J. P. Bak ker, A. P. Ridder. De afd Koudekerke der S.D.A.P. stel de als candidaat voor den Raad: 1. D. Sanderse, (aftr.), 2. K. C. de Baare, 3. S, Buijs; 4. j. W. Ponsen, 5. D. Gans MELISKERKE Van Hervormde zijde werd Vrijdag ver gaderd om een vrije lijst aan te bieden voor de gemeenteraadsverkiezing. Geplaatst wer den de Heeren 1. Kr. Dekker (aftr.), 2. Js. Koene en 3. H. Krijger. SOUBURG. De Souburgsche Pluimvee en Konij nen vereeniging „Samenwerking Bevordert Welvaart" houdt weder met de Paaschdagen haar jaarlijkschen tentoonstelling van Hoen ders en Konijnen. Wij kunnen wel zegsen haar Paaschtentoonstelling. Wat bij een be- Bij schoonmaak worden Uw handen vaak ruw, rood en onooglijk. Om ze weer snel zacht, blank en mooi te krijgen is Purol het eenige goede middel daarvoor. zoek dan ook wel merkbaar is aan den groote inzending jonge dieren. Van heinji* en ver zijn de liefhebbers vhn deze sport koftien opzetten met bun jonge dieren. Ook de oude dieren die er zijn, zijn ook al die ren, die in het vorige jaar nogal menig reisje achter zich hebben naar verschillen de Tentoonstellingen en zoodoende de fok kers nog eens een kansje wacen voor de een of ander bekroning voor hun dieren. Ho pende dat het weer medewerkt voor deze Tentoonstelling en dat ze veel bezoek mag verwachten. VLISSINGEN, van 11—17 April 1935. Ondertrouwd: I. Catsman, 25 j. en J. H. Jansens, 25 j. G. de Voogd, 28 j. en M. van Luijk, 26 j. H. J. Hassing, 25 j. en J. Barentsen, 22 j. Getrouwd: D. van der Wekken, 28 j. en P. van Wijnen, 22 j. G. de Rijke, 27 j. eil K. Geldof, 23 j. L. M. Kunst, 29 j. en N. J. Lipjes, 21 j. L. I. van der Heuvel, 27 j. en C. H. Jobse, 25 j. J. H, Popma, 35 j. en J. M. Salömé, 26 j. D. F, van Rosevelt, 25 j. en L. C. S. van Overbeeke, 24 j. Bevallen: M: van As geb. Werdler, z. - J. E. Leijnse geb. Merison. d. C. J, Drij- ver, geb. Stroo, d. T. Buitenkamp, geb. Perdok, z. A. F. Janssen geb. Peters, d. M. Hansen, geb. Poppe (levenl.) Overleden: F. G. J. Quite, 2 j. J. A, Scheers, 83 j., wedn. van M. J. Bukkens P. de Ronde, 75 j„ man van E. Florusse. (V. C.J. SOUBURG, van 10—16 April 1935. Ondertrouwd: A. Arendse, 24 j. en A. Francois, 27 j. Overleden: 11, J. van den Broeke, 78 vrouw van J. Marinissen 12, L. de Wolf, 77 j. vrouw van P. Looise. MIDDELBURG, van 10—17 April 1935. Bevallen: M. Arendse geb. Bruggenjari, z. E. M. Back geb. Eetezonne, d. L, 0. Broeksma geb. Roth, z. N. A. C, Bos geb. Brombacher, d. A. E. L. van den Broeke geb. Piel, z. Ondertrouwd: J. Labruijère, 42 j. en A. Alewijnse, 34 j. Overleden: L. de Rijke, 80 j., wed. A. Wondergem I. van HeReman, 65 j., wedn. C. E. de Vogel W. Bos, 15 j., z. A. Schmit, 81 j., geh. met C. Sinke J. P. Vermeulen, 43 j„ ongeh. d. E. W. Cas- teleijn, 96 j., wed. G. C. Meeuse J. Vinke, 89 j wedn. T. van Belzen M. II. Hubregtse, 60 j„ ongeh. d. L. A, Willem se, 78 j., geh. met J. Wisse S. van Moolenbróek, 1 j„ d. (M. C.)

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2