PUROL leder pak HONIG's VERMICELLI hÏÏig's Bouillonblokje GRATI? Zoo naar? BLACK rouwen handen AKKERTJES B«y t nmiute pakje pruim tabak BURGERLIJKE STAND AKKER.CACHETS Deskundigen roemen deze tabak als Prima van smaak Stevig in de mond Wordt niet glad Lang houdbaar Geen gebruiker van pruimtabak verzuiine met dit nieuwe pakje kennis te maken. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 12 APRIL 1935, No. 11 20 JAAR JONGER. „Mqn man zegt, dat ik er beter uitzie". Rheumatiek en CQnstipatie verdwenen. „Sedert 2 jaar gebruik ik Kruschen Salts. Ik had altijd veel last van rheumatiek, con stipatie en pijn in den rug en ik was bang om de deur uit te gaan. Nu voel ik mij veel flinker en kan ik weer uit werken gaan. Sinds ik Kruschen Salts gebruik zegt zelfs mijn man, dat ik er veel beter uitzie en niet ouder lijk dan 20 jaar. Hieruit kunt U opmaken hoe ik veranderd ben, want ik ben 41". Mevr. H. L. te B. Kruschen Salts zorgt, dat Uw lichaam dagelijks den belangrijksten plicht volbrengt De zacht-purgeerende werking verzekert het goed functionneeren der afvoerorganen, waardoor U inwendig van alle schadelijke afvalstoffen gezuiverd wordt. Zoodoende zorgt Kruschen Salts voor een zuiveren bloedstroom, en verhoogt Uw levenslust en energie. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten h f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maatschap pij Amsterdam voorkomt. Bij het aan boord stappen op de „Al batros" voor een inspectietocht, gleed de directeur van de invoerrechten en accijnzen te Breda, op het dek uit, dat door den ge vallen hagel, zeer glad was. Vermoedelijk was een enkel gebroken. De directeur is per auto naar Breda overgebracht. Ds. A. T. W. de Kluis ontving een be roep naar de Ned. Herv. Kerk te Rotter dam. In het gebouw Noordstraat 34 hield de Chr. Besturenbond een vergadering, waar in de Heer W. de Wolf, administrateur van het gemeentelijk bureau voor sociale za ken optrad met een lezing over: „Werkloos heid, werkloosheid»bestrijding en werkloo- zenzorg". Ten besluite van den cursus in rhyt- misch dansen, gebarenspel en zang, gaf. Mej. F. Verhoef een leerling-avond in „Bri tannia", bijgestaan door den pianiste Mej. Annie Meijer. „In Britannia" werd een avond met lichtbeelden gegeven door den Heer Tulp, die sprak over Oostenrijk. Het samenzijn ging uit van de N.R.V. Door de Stoomvaart Maatschappij „Zee land" is een boekje uitgegeven over goed- koope retours naar Londen 1935. In 1934 werden door het Bureau voor Rechtskundig Advies i it aan de van den Chr. Besturenbond 49 zittingen gehouden en wer den adviezen verstrekt aan 263 personen. In het Luxor-theater gingen twee films voor het Instituut voor Arbeidersont wikkeling. Voor de nat. soc. beweging sprak in het Concertgebouw Ds. van Duijl van Den Haag. Van de Chr. Fröbelschool, uitgaande van de Ver. tot Bev. van Chr. Onderwijs is een tentoonstelling gehouden van het werk der kleine kinderen. De Emmabloemcollecte bracht op f 748 De Heer W. A. te Roller slaagde voor het diploma aan de Slagersvakschool te Utrecht. MIDDELBURG Geslaagd voor het doctoraal eaxmen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak scheikun de: de Heer E. H. Boasson. Benoemd tot lid van de Commissie, welké in 1835 belast is, met het afnemen van het examen, bedoeld in art. 12 der hooger-onderwijswet, is o.a. benoemd dr. W. F. Stutterheim, rector van het gemeen telijk gymnasium. Tot onderwijzer aan de rijksleerschool is benoemd de Heer L. J. Brons, wachtgel der te Rotterdam. Geslaagd aan de Slagersvakschool te Utrecht de Heer J. Leijnse. De Heer J. J. van de Velde, Oud-Mid delburger, die gedurende 6 jaar bij het bur- gerbestuur in Atjeh werkzaam was, gaf Zaterdag zijn oud-mede padvinders te ge nieten van door hem in Indiê opgenomen smalfilms. Verleden week heeft de politie en kele biljetten moeten verwijderen, die men in den voornacht op ruiten, deuren, zelfs op het frame van agenten-rijwielen had ge plakt. Het waren biljetten van de N.S.B. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een woning van een landbouwer op den Noord weg met teer besmeerd. Er stond o.' a. op te lezen: „Stemt N.S.B". Zaterdagmorgen heeft de verkeersfilm blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door i driemaal gedraaid voor de School' inderen. Tegen 12 uur waren de leerlingen van de Ambachtschool met hun leeraren aanwezig. ARNEMUIDEN. Aan den Heer L. J. Florusse, onder wijzer aan de Chr. School is op verzoek eervol ontslag verleend. Naar de „Zeeuw" verneemt is bij den burgemeester bericht ingekomen van den inspecteur der volksgezondheid, dat het onderzoek bij den garnalen-koopman, wel ke verdacht werd garnalen besmet met typ husbacillen te Roosendaal verkocht te heb ben, waardoor aldaar gevallen van typhus zou zijn ontstaan, een negatief resultaat heeft opgeleverd. Vrijdag vergaderde de A.R. Kiesver- eeniging. De Heer Bosselaar hield een cau serie over: „De beteekenis van de verkie zingen der Prov. Staten van ons gewest". De Heer van 't Hof- sprak over „Het regee- ringsbeleid". DOMBURG Donderdag 4 Maart vergaderde de A. R. Kiesvereeniging onder voorzitterschap van de Heer L. J. v. Voorthuijzen. De can- didatenlijst werd als volgt vastgesteld: 1. J. de Visser Sz., (aftr.), 2. A. Francke, 3. J. Kesteloo, 4. R. Boogaard, 5. B. Bakker GAPINGE. Geslaagd voor machinisten examen di ploma A. de Heer J. Suurmond. MELISKERKE Vrijdag vierde Mevr. Bakker, mede- leidster der Zondagsschool haar 70 ten ge. boortedag. Haar werd een mand met bloe men aangeboden. OOSTKAPELLE. Bij een landbouwer heeft een schaap een vijftal lammeren ter wereld gebracht en bij een slager heeft een zeug 20 jongen. Door de Dames-naaivereeniging zijn 224 stuks goederen vervaardigd en babv- uitzet. Aan 28 gezinnen is een pakket uit gereikt en een aantal is doorgezonden naar „Kinderzorg" te Middelburg. In Café Goeman werd voor de N.S.B. gesproken door den Heer Focke van Kamp. De wegwerker L. van den Boomgaard bij de N.S. is overgeplaatst in gelijke betrek king van Wouw naar Wachtpost 61 alhier. Tevens doet hij dienst als hulp-brugwach ter aan de Spoorbrug. SOUBURG. Zaterdag werd het voetbalveld van de Sportvereeniging Souburg in gebruik ge. nomen. VEERE Onze vroegere plaatsgenoot de Heer L. E. de Wolf te Stadskanaal slaagde voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak Scheikunde. VLISSINGEN, van 4-11 April 19.35. Getrouwd: J. F. Boutens, 27 j. en Y. M. Fonteyne, 27 j. C. Verspoor, 26 j. en N. Walt her, 21 j. W. Harting, 26 j. en J. C. Bijl, 29 j. Bevallen: M. C. Elich, geb. de Smit, z. E. M. van Hall, geb. Davis, d. J. Min- derhoud, geb. van Gelderen, d. L. E. HET TWEEDE OFFER De Leeuwerik is omgekomen! Weer beeft de Dood een prooi genomen Na korten tijd. Dat was een tweede diepe wonde, En nu is er een korte stonde Verslagenheid. Na d' Uiver die in volle glorie Nog prijkt in Nee land's vlieghi riorie Viel er een tweede. Doch waar de IC.L.M. moet treuren, Rouwt, om dit vreeselijk gebeuren De natie mede. De K.L.M. krijgt harde slagen Die z' echter moedig zal verdragen Al valt het zwaar. Want in den strijd dien z ij moet strijden, Voor de vooruitgang dezer tijden Schuilt veel gevaar. Zij zal voor tegenslag niet zwichten: Reeds poogt ze zich weer op te richten Voor nieuwe strijd. Zij put een les uit deze rampen En dat geeft haar bij 't verder kampen Meer zekerheid. J. S. Uylenbroek, geb. Joziasse, d. C. B. Pias- se, geb. Flipse, z. M. Provoost geb. de Kraker, d. E. Kamermans geb. Clemens, z. M. M. van der Schraaf geb. Siere- veld, z. S. Maas geb. de Witte, z. Overleden: J. A. Knipper, 82 j., man van C. F. Herold E. J. Meurs, 55 j., man van G. H. W. Folker G. P. Ventevogel, 7 mnd. J. van Sabben, 65 j., wedn. van A. Kieboom. (V. C.) o— MIDDELBURG, van 3—5 April 1935. Ondertrouwd: C. van der Louw 28 j., en S. D. Osté, 26 j. M. van Biene, 19 j. en F, M. Gelton, 17 j. Bevallen: G. A. Schlüter geb. Foulon, z. L. Riemens-Cevaal, d. J. Wisse-Reijn- houdt, d. Overleden: I. Suvaal, 81 j., wedn. C. Blok J. Schouten, 64 j. geh. met P. de Bel. o SEROOSKERKE over de maand Maart '35. Geboren: 19: Paulina Suzanna, d. van Krijn Meijers en Jacomina Maria Gileonse 23: Sina, d. van Jan de Visser en Maatje Simonse 30: Cornelis, z. van Adriaan Me'jers en Maria de Bruijn. Overleden: 9: Iz^ak de Buck, echtgenoot van Adriana Kiina van Waarde. OOST EN WEST SOUBURG van 3-9 April 1935. Geboren: Abraham Hendrik, z. v. J. J. van Rosevelt en van E. H. Arends. Wordt ge weer gekweld door die nare pijnen, waardoor Ge Uw werk niet meer kunt blijven verrichten. Neem nu toch eens één of twee "AKKERTJES" die Uw pijnen zullen verdrijven en U ook in deze dagen fit en opgewekt zullen maken. fedei-iandsch Ongeëvenaard tegen Hoofd* ispij Vr yrooucc pjjn? Kiespijn, Neuralgie, Ze nuwpijn, Vrouwenpij nen, enz. Per 12 st. 52 ct. Zakdoosje 20 ct. Vólgens recept van Apotheker Dumont v E8I Vraagt ook: „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen ver stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht. Overleden: Leintje Schout, 47 j. gehuwd met C. de Kam. Ingekomen over de maand Maart: Chr. Coesijn, en gezin van Vli singen naar Dijlc- straat 43 L. J. Goedbloed, van Biervliet naar Vrijburgstraat 15 J. Vaane van Mid delburg naar Abeelsche weg (W) 18 S. Bedet van Koudekerke naar N. Vliss. weg 77 A. L. de Nooijer van 's Heer Arends- kerke naar Abeele 4 J. A. Zoete en gez. van Amsterdam naar Middelburgsche str. 44 W. Bezem van Rotterdam naar de Deckerstraat 14 C. J. Th. Giling van Mid delburg naar Abeelscheweg W 24 J. Geert se, van Den Helder naar Abeelsche weg (W) 18 C. Hamelink van Kruiningen naar Abeelsche weg (W) 24 M. Moerland van Vlissingen naar Middelburgsche str 24 A. J. Verhage van Vlissingen naar Burchtstraat 8. Vertrokken over de maand Maart: .1 Reijnierse van Abeelsche weg W 21 na. Grijpskerke A. H. Schout van Vrij bur straat 6 naar Bussum P. J. de Graaff e gezin van Dijkstraat 5 naar Den Helder - E. Dingemanse van Kanaalstraat 57 na:i Grijpskerke A. Davidse en gez. van Spoor straat 4 naar Vlissingen O. Borgman van Vliss. str. naar Middelburg

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2