A. v. ROON, Langeviele 219, Middelburg Voor Uw Schoonmaak BURGERLIJKE STAND VOOR DE JEUGD J. S. naar ZANDEE VUSSINGEN 2EEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 5 APRIL 1935. No. II. Wij hebben onze Waschmachines thans I Alhier zal door enkele meisjes worden geheel van koper laten maken, zoodat U thans voor ff 35.- of ff IE O.- een onverslijtbare en gemakkelijk te reinigen machine hebt. Handwaschmachines vanaf ff 20.50 (Adv. jaar geleden, met 8 personen de gymna stiek beoefende in kleine ruimte en die dit groepje tot 170 personen zag aangroeien, een foto aangeboden, daar hij voor het laatst als directeur de vergadering bijwoon de. Ook werd hij tot eere-lid der vereeni- ging benoemd. Den Heer J. H. Koers werd de geheele leiding als directeur opgedragen, door hem naast het leiderschap der Dames- afdeeling, ook die der Heerenafdeeling op te dragen. In de Concert- en Gehoorzaal werd van wege de Vereeniging voor Instrumentale Mu ziek, een Vioolconcert van Vivaldi, Beetho ven's Pastorale, Mendelssohn's „Hebriden" ouverture voor de N.C.R.V. doorgegeven. Al les onder uitstekende leiding van den Heer Joh. H. Caro. De Vereeniging „Handelsbelang" hield een vergadering in „St. Joris". De Heer L. A. Stofkoper sprak een openingswoord. De vereeniging telde eind 1934 233 leden. Veel nuttig werd werd verricht Het Incasso-bu reau verstrekte 15 rechtskundige adviezen en incasseerde voor f 2176.aan vorderin gen. De zegelverkoop bracht op f 36.53. Er is gereserveerde winst van f 121.94. De re kening van den penningmeester eindigde met een cijfer van f 1599 en een goed slot van f 323. Naar de „VI. Crt." verneemt is het ef fectenkantoor der firma H. C. Reijers ge sloten. Zij heeft het voornemen bij de recht bank surséance van betaling aan te vragen. In „St. Joris" werd een Ouderavond ge houden van de Geref. Schoolvereeniging. Gesproken werd door den Voorzitter Dr. K. Huizinga, de Heer J. Koole over „Chris tus onder de Bataksche jeugd", de Heer B. H. Lavooy over „Spelen". De candidatenlijst der R.K. Kiesveree- niging luidt als volgt: L. J. Mes (aftr.), J. A. M. Lambermont, D. Everaard en B. L. C. Scheers. Zaterdag heeft de Commissaris van Politie, de Heer R. P. Brons, afscheid ge nomen wegens het bereiden van den pen sioen gerechtigden leeftijd. Verschillende sprekers voerden het woord. Waardevolle bewijzen van hoogachting werden hem daar bij aangeboden. De Koning van Italië benoemde tot of ficier in de Kroonorde van Italië, den Heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande, Consul alhier. In de bovenzaal van „St. Joris" had Zaterdag een prantmiddag plaats van de Centrale-Anti-rev. Kiesvereenigingen. Oud- minister J. J. C. van Dijk voerde het woord. De N.V. Verpleeghuis gaf haar 36ste jaarverslag. De zusters brachten 6196 be zoeken in 122 gezinnen. De Penningmeesle- resse Mevr. Bybau Sichterman, legde we gens vertrek naar elders hare functie neer en werd opgevolgd door Mevr. Truin-Bu- teux. De exploitatie-rekening wijst een sal do aan van f 734.—. ARNEMUIDEN. In verband met het verschijnen van een courantenbericht op 29 Maart, waarin de geconstateerde gevallen van typhus te Roo sendaal veroorzaakt zouden zijn door het eten van garnalen, die gewasschen waren met water uit een put te Arnemuiden, waar in typhusbacillen gevonden zouden zijn deel ik U mede, dat dit bericht ten stelligste kan worden tegen gesproken. Begin Februari heeft zich in Arnemuiden een geval van typhus voorgedaan doch de- patient is direct naar het ziekenhuis te Middelburg vervoerd, terwijl te ens uitge breide maatregelen zrjn genomen om be smetting van garnalen te voor' omen. Na dezen datum heeft zich geen geval van typhus voorgedaan, zoodat in Arnemuiden geen typhus hecrscht. De in Roosendaal geleverde garnalen wa ren ongepeld, waren niet met putwater ge wasschen, er is dus ook geen monster wa ter genomen en er zijn bijgevolg ook geen typhus bacillen aangetoond zooals het be- rirht in de dagbladen 1 id le. Het is dus twijfelachtig en zelfs onwaar schijnlijk dat de garnalen hier de besmet ting hebben veroorzaakt. Intusschen wordt het onderzoek ook in leze richting vooitgezet. Alhier vormde zich een comité met 2t doel aan onvermogende ouden van da- i binnenkort een rijtoer aan te bieden. Tot •etaris-penningmeester werd gekozen de Jeer A. Zeijger. AAGTEKERKB Beroepen bij de Gerei Gemeente: J. Fraanje te BaraeveM. rondgegaan met een collecte, ten bate van het gedenkteeken voor H.M. de Koningin Moeder. BIGGEKERKE De stemming voor den gemeenteraad wordt gehouden op 19 Juni a.s. Het aantal kiezers bedraagt voor de Kamer 505, voor de Prov. Staten 504, voor den Raad 498. Voor de Chr. Hist. Kiesver. trad op: Mr. W. F. C. Baron van der Feltz van Mid delburg Vergaderd werd door de afdeelingvan de Z.L.M. Haar ledental bedraagt 74. Tot sec retaris-penningmeester is gekozen de Heer L. de Pagter. In beginsel werd besloten tot oprichting van een controle- en stierenver- eeniging, waarvoor zich 9 personen als lid opgaven. Voor de rundveekeuring werd r 10.uitgetrokken. De Heeren Philipse en Kleinepier deden mededeelingen over de af name van „Eiland Walcheren". DOMBURG Alhier is een plaatselijk comité gevormd om gelden te verzamelen voor een gedenk teeken voor wijle"- H.M. de Koningin-Moe der. Nevens den burgemeester maken deel uit de Heeren Dr. B. Vaandrager, J. W. Schuurman, J. de Jonge, P. J. Vergers, Ds. H. K Qnefé en Ds. J. Visser. De stemming voor den gemeenteraad is bepaald op 19 Juni a.s. GRIJPSKERKE' Candidaten der drie Kiesverenigin gen, de C.H., St. K.G. en Gemeentebelang zijn: 1. J. C. Cevaal, aftr., 2. K, Poppe, 3, S. de Nood, 4. A. de Buck, 5. A. Dingeman- se, 6. D. J. Everaars, 7. W. fie Bree, 8, Jac. Dingemanse, 9. W. Coppoolse, 10. A. Maljaars, 11. P. Jobse. De A.R. Kiesver. stelde op de candi datenlijst de Heeren C. Louwerse, A. Ge- schiere, A. Louwerse, A. P. Rotte, J. Vlie ger (allen aftr.), W. de Wolf, A. P. Koster. P. Ton, L. Marinussen en A. v. Sluis. KOUDEKERKE Het aantal Kiezers bedraagt voor de Tweede Kamer 2262, voor de Prov. Staten 2238, voor den gemeenteraad 2128. De stem ming voor den Raad is bepaald op 19 Juni T- Voor de Chr. Hist. Kiesver. trad op de Heer W. de Ridder. MELISKERKE Donderdag ve-gaderde de afd. Melïs- kerke van de Chr. Jonge Boeren- en Tuin- dersbond. De Heer A. Kodde hield een in leiding over de verkorte arbeidsdag in het landbouwbedrijf. De Heer P. J. Matthijsse be handelde de Suikerbietencultuur. Candidaten der Antï-Rev. Kiesver. voor den gemeenteraad zijn de Heeren J. Jakob- sen, W. de Buck, A. J. Huijsman, allen aftr. verder: Kr. Matthijsse, C. Davidse, Janus Wisse en J. Bogaard. Ook hier is een comité opgericht van het Nat. Koningin-Moeder Herden'ingsfonds. Zitting hebben Ds. M. Vreugdenhil, Ds. W. J. J. Bakker en de Heer H. Jansen. Alhier sloeg het paard gespannen voor den Magen van den Heer J. Pleite, op hdl. Bij de school reed de wagen tegen een tele foonpaal. De leiding werd vernield. Het paard werd daarop gegrepen. OOSTKAPELLE. Donderdag vergaderde de A.R. Kiesver. De candidatenlijst werd als volgt vastgesteld: I. H. Brand (aftr. 2. D. Coppoolse, 3, A, L, Louws. 4. S. den Hollander, 5. Jasp. de Kam, Pz., 6. P. Wattel Jacz. 7. K, Coppool se. Alhier is ingebroken in de Villa der dames B. Een belangrijk bedrag aan geld is ontvreemd. De politie doet onderzoek. SOUBURG. Alhier vergaderde de afd. van de Ver. tot Chr. Verz. van Krankzinnigen in Zee land. Ontvangsten en uitgaven bedroegen resp. f 148.29 en f 134.15. Tot correspondent werd benoemd de Heer J. K. Voogd en tot Secretaris Dr. J. C. Huijsman. Het Chr. Kinderzangkoor gaf Donder dag een uitvoering in „Rehoboth". Aan den Zuidbeekschen weg is door de Voetbalvereeniging R.C.S. een Weiland ge huurd, dat als voetbalterrein zal worden ingericht. Op het terrein zal een kleedlokaal worden aangebracht. De opening zal Zater dag plaats hebben. De Nieuwe Abeele krijgt een postbe stelling meer, en ontvangt tevens een vas te tramhalte. DE BELGA OP 'T SLAPPE KOORD. Op 't Slappe koord van de devaluatie Voert België thans vreemde toeren uit, En Holland kijkt verbaasd naar die prestatie Doch vraagt zich af of 't wel iets goeds beduidt. Want and'ren die precies hetzelfde deden Behaalden daarmee nimmer veel succes, Daar zij op 't hellend vlak steeds meer vergleden. Was dat voor België geen wijze les? Ook 't Belgisch publiek toont geen vertrouwen In het succes van dit experiment, En als wij hier in Holland dat beschouwen Dan zijn we met die handeling niet content. Ons landje kan geen goocheltoeren dulden, Devaluatie acht men niets gedaan, Men blijft hier op 't gebied van onze gulden Met beide beenen op den bodem, staan. Walstraat 104 Telef. 46 SlNOEL 60 TELEroON 500 Vrijdag kwam de Coöp. Boerenleen bank bijeen. Het aantal spaarders nam toe en bedraagt thans 313. In 1934 is ontvangen van de spaarbank f 53.853.58, terwijl de re kening sloot met een bedrag in ontvangsten en uitgaven van f 1.186.721.97. De rentevoet voor spaargelden werd vastgesteld op 3°/o van voorschotten en loopende rekening op 41/2%. Zaterdag had in de zaal van den heer Millenaar de tweede opvoering plaats van „Een groole nul". Vrijdagavond had in de Openbare School de eindles plaats van het eerste half jaar van den 2 jarigen Wintertuinbouwcur- sus, welke onder leiding staat van den Heer J. K Voogd te Souburg, met medewerking van de Heeren A. de Jager, voor Fruitteelt, en den Heer S. den Hollander, voor Groen ten teelt. Elf leerlingen volgden de lessen. #ST. LAURENS Uit het verslag van de Coöp. Boeren leenbank blijkt, dat het aantal leden 243 bedraagt. De winst bedraagt f 1462. De ren te over den spaargelden bedraagt 3 pet. voor bedragen tot f 5000. voor het meer dere 2.76 pet., voor bijzonder groote bedra gen is een afzonderlijke rente vastgesteld. Voor opgenomen bedragen ïs de rente 4i/'> pet. Het salaris van den Kassier is bepaald op f 1000. VROUWEPOLDER. T- Donderdag hield het „Groene Kruis" zijn jaarvergadering. In kas is een batig slot van f 23.15. In de vacature Ds. Tjeb- bes werd gekozen de Heer A. van Dis. Daar na vergaderde de Ziekenhuisverplering. In het afgeloopen jaar traden 10 gezinnen als lid toe. Vrijdag vergaderde de afd. der Z.L.M. ter bespreking der crirismaatregelen. Daar voor waren aanwezig de Heeren Franse en Kleinepier. VEERE Alhier is ook een Comité opgericht voor het Nat. Koningin-Moeder-Herdenkings fonds en als onderdeel der actie om te ko men tot een Provinciaal Monument. Zitting hebben de Burgemeester, de beide predi kanten, de beide Schoolhoofden, een ver tegenwoordiger van het Groene en van het Roode Kruis, benevens de Heeren Hoebe en Holleman. WESTKAPELLE Woensdag bracht het fanfarecorps „Oe fening kweekt Kunst" aan het echtpaar Roelse-Minderhout in verband met hun 50 jarig huwelijksfeest een serenade. De St. Geref. Partij stelde als candida ten voor de raadsverkiezing: 1. H. Cijsouw (aftr.), 2. W. de Witte, 3. W1. Simonse, 4 L. A. Roelse, 5. J. de Vissor, 6. P. Lievense. Donderdag vergaderde de afd. van de Ver. Ziekenhuis verpleging op Walcheren. Het ledental bedraagt 588. Opgenomen zijn 12 patiënten met 220 ligdagen. In bespreking kwam de mogelijkheid tot h«* oprichten van een plaatselijk Zieken fonds. De contributie voor personen boven de 16 jaar zou bedragen 24 et per week en 2 ct beneden de 16 jaar, voor steuntrek- kenden 8 ct., terwfl de Gemeente 8 et, en het fonds 8 ct. zonden betalen. Evenwei zou de reductie aan steuntrekkenden eerst na een jaar worden verleend door het fonds. Men hoopt ook de leden gedekt te doen zijn voor operatie kosten. Vrijdag is een filmavond gegeven voor de werkloozen, georganiseerd door het Prov. Comité van de Centrale voor Werkloozen. zorg. VLISSINGEN, van 28 Maart—4 April *38. Ondertrouwd: G. de Rijke, 27 j. en K. Gel dof 23 j. L. M. Kunst 29 j. en N. J. Lipjes, 21 j. L. I. van den Heuvel, 26 j. en C. H. Jobse, 25 j. D. F. van Rose- velt, 25 j. en L. C. S. van Overbeeke, 24 j. D. Schmelzer, 21 j. en J. van der Endt< 22 j. J. H. Popma, 35 j. en J. M, Sa- lomé, 26 j. J. de Nooijer, 23 j. en J. Ie Mahieu, 22 j. Getrouwd: J. Verhage, 26 j. on J. H. Brasser, 24 j. Bevallen: D. van Ooijen, geb. Herrema, z. A. van den Berg geb. Roelse, d. M. de Smit geb. Visser, d. M. E. de Witte geb. van Knippenberg, z. T. van den Bergen geb. Spuij, z. N. de Visser geb. Kooijman, (levenl.) Overleden; E. Annot, 78 j., vrouw van A. Corré S. P. van der Strate, 83 j., wed. van W. de Koning S. J. van Male, 55 j., vrouw van J. Jansen. (V.C.J VALT DE KARAF? Zal de karaf vallen, wanneer het doek er onder vandaan wordt gehaald? Ja en neen! Het hangt er maar vanaf, hoe je te werk gaat. Wanneer je het handig doet, behoef Je niet bang te zijn, dat hij zal vallen. Het is een trucje, dat je kennen moet. An ders gaat het niet. Je ziet, dat er een „1" en een „2" op het plaatje is getekend. Pak de doek bij „1" aan met de linkerhand en trek dan maar voorzichtig. Tegelijkertijd echter moet je voortdurend bij „2" op de tafel klop pen. Op deze manier zal het lukken, de doek onder de karaf vandaan te trekken, zonder dat deze valt. Als je echter dit grapje nog niet beoefend hebt, zorg er dan voor, dat er iemand bij is om je te helpen en die de karaf vastpakt in het geval, dat die in gevaar verkeert Als je tenslotte de nodige handigheid hebt, zul je alles wel alleen zonder hulp klaarspel».

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2