BLACK BOS tor ÜSiïEILS Piet Pruim Peinst: GESAUSDE ZWARE, PRUIMTABAK^ A. v. ROON, Langeviele 219, Middelburg Een verstandig boer voedert Bertels' Voer BURGERLIJKE STAND ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 29 MAART 1935. No. 13. Lager Onderwijs op G. G. in de School. Af tredende bestuursleden werden herkozen. De verslagen werden goedgekeurd. Met medewerking van den heer H. G. Hominga, burgemeester, de heer P. de Haas en Zuster A. A. v. d. Klooster is alhier een Comité opgericht tot het organiseeren van een Autorijtoer voor onvermogende ouden van dagen. Wie dit mooie doel geldelijk wilt steu nen zende hunne gaven aan A. Zeijger, Secr.pennningm., Markt A 144, Arnemuiden AAGTEKERKE In de Vrijdag, onder voorzitterschap van den Burgemeester, de heer J. Posselaar, ge houden vergadeiing van den Gemeenteraad van Aagtekerke was de heer Moens, wegens familieomstandigheden afwezig. Een verzoek van de Nat. Commissie tegen het alcoholis me om verlaging der maxima vergunningen werd voor kennisgeving aangenomen daar in de vorige vergadering juist aan de Kroon verlaging van het maximum voor deze ge meente is verzocht. Aan de Diaconieschool werd een voorschot verleend op de vergoe ding, ingevolge art. 101 der L.O.-wet over 1935 te verleenen, van f 100.—aan de school van de ver. voor instandhoudrng van een School op Geref. grondslag een voorschot van f 550.—. Besloten werd een overeen komst met Domburg aan te gaan voor toe lating van kinderen op de O. L. School al daar, een dergelijke regeling werd in 1920 met Domburg voor 15 jaar aangegaan en is dus thans afgeloopen. Op voorstel van B. en W. werd besloten om weer voor een jaar aah Ged. Staten ontheffing te vragen van het verbod tot het laden van wagens hooger dan 3.70 M. In verband met een, in de vorige vergadering kenbaar gemaakte wen se h legden B. en W. over een ontwerp tot wij ziging van de Politieverordening waarbij het venten zonder vergunning strafbaar wordt gesteld en een ontwerp verordening tot het heffen van leges voor de af te geven ventvergunningen. De heer W. de Visser verklaart zich tegen het verbieden van venten, het is ook voor de venters een moei lijke tijd, zoodat het z.i. geen aanbeveling verdient om hen weer op nieuwe lasten, te brengen en bovendien zijn er naar zijn mee ning reeds wetten genoeg en is het niet höb- dig deze uit te breiden. Ook de heer C. de Visser verklaart zich tegen een ventverbod, sómmigen kunnen toch door venten h m in komen wat vermeerderen. De heer P. de Visser acht het wel een bezwaar dat door dit verbod en de legesheffing vooral de klei ne venters getroffen worden. De heer Wisse acht het wel een bezwaar dat bij een instel len van een ventverbod er nog veel gelegen heid tot ontdui' ring bestaat, de heer S. de Visser zal ook zijn stem er niet aan geven daar zelfs de winkeliers niet om zulk een bepaling hebben gevraagd. De voorzitter zegt dat B. en W. dit voors'e' be ben gedaan omdat zij meenden dat de Raad er prijs op stelde doch niet omdat zij zoo van de nood zakelijkheid overtuigd waren, hij wijst er op dat in vele omliggende gemeenten een dergelijke verordening bes'nat. De heer Kod de verklaart zich voor instelling van een ver bod tot venten, de venters uit deze gemeente moeten in andere gemeenten ook betalen en hij acht het onbillijk dat dan hier vrij Pruimen is niet ieders werk hoor,' 't Is een kunst, bijna een vak; Wie een goede vakman zijn wil Die pruimt BLACK-BOY PRUIM-TABAK. ct. kan worden verkocht Met 4 tegen 2 stem men, die van de heeren P. de Visser en Kodde wordt daarna besloten geen vent verbod in te stellen. Een wijziging van de Gemeentebegrooting voor 1934 wordt daarna vastgesteld. B. en W. vragen een crediet voor aankoop van rioolbuizen die in een te dempen sloot moeten gelegd worden, de heer W. de Visser vraagt of een telefoon paal die bij die sloot zeer in den weg staat niet zou kunnen worden verplaatst. De heer C. de Visser vraagt of het niet mogelijk zou geweest zijn dat de omwonenden wat bij droegen in de kosten van aanleg van dat riool. De heer W. de Visser vraagt of daar een behoorlijke afheining komt. De voorzit ter geeft inlichtingen. Het ge vraagt crediet wordt toegestaan. Het voor de werkverschaffing benoodigde bedrag wordt daarna met f 100— verhoogd. De heer Kodde vroeg in orde maken van de kantlagen van den straatweg die op som mige punten niet in goeden staat verkeeren. De heer W. de Visser dringt er op aan zoo spoedig mogelijk te beginnen met de verhar ding van den Koekoeksweg. De voorzitter zegt den aannemer daarover reeds gesproken te hebben maar nogmaals op spoed te zul len aandringen. De heer C. de Visser wijst er nog op dat door het delven van een sloot grond beschikbaar kan komen voor het dempen van de sloot waaraan thans wordt gewerkt, de heer Wisse vraagt een aarden kant aan de Rapenburgsche weg te laten verwijderen. De heer S. de Visser om zoo mogelijk verschillende hoeken aan toe gangswegen te verbeteren. De voorzitter zal een en ander onderzoeken. KOUDEKERKE CHRIST. HIST. UNIE. Maandag 25 Maart trad als spreker op voor de C. H. Kiesvereeniging te Koudekerke de WelEd. Heer W. de Ridder, Lid van de Provinciale Staten. Nadat de Voorzitter dei WelEd. Heer A. Smit met gebed deze vergadering geopend had, heette hij de aan wezige hartelijk welkom, vooral daar de opkomst zeer goed is te noemen. Nadat de h 'phovdelij e werk aamheden wa en afge loopen verkreeg de. heer de Ridder het woord. Deze gaf allereerst een overzicht van het verleden, daarna besprak hij het heden en ten slotte wrat zijn de verwachtin gen der toekomst. De spreker deed sterk uit komen, dat in moeilijke omstandigheden de gemoederen zeer geprikkeld worden, en men wel eens tot een verkeerde stap overgaat. Hij waarschuwde de aanwezigen toch voor al niet aan belangenpolitiek te doen, aan gezien-deze,-hetwelk al meermalen, is geble ken, tot verderf leidt. Hierna werd een uit eenzetting gegeven wat door de Prov. Staten in de afgeloopen 4 jaar is gedaan. Wij hebben onzev Waschmachines thans geheel van koper laten maken, zoodat U thans voor f 95.- of f 1IO.- een onverslijtbare en gemakkelijk te reinigen machine hebt. Handwaschmachines vanaf f 20.50 (Adv. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd ruimschoots gebruik gemaakt en alle door den spreker beantwoord. Daarna werd deze zeer geanimeerde vergadering met een op>- wekkingswoord voor de a.s. verkiezingen ge sloten en eindigde de heer de Ridder met dankzegging. N. en ST. JOOSLAND Woensdag had de eindles plaats van den landbouwcursus. gehouden door den Heer W. Spinnaai uit Middelburg. Er na men 17 leerlingen deel aan. Den Heer S. werd een boekwerk en een mand met bloe men aangeboden. De gediplomeerden zijn: Joh. Baas Cz., N. en St. Joosland, S. Baas, idem; G. Crucq Pzn., Middelburg, P. David- se Lzn., N. M. Fcrnhout, L. Knap, Arne muiden, A. Kluijfhout, A. van Troije, Joh. Vader, J. J. Verhulst, N. en St. Joosland, P. dc Visser Azn.. P. Neele, P. J. Reijnhoudt Cz., J. K. Kodde Pzn., J. Mesu, J. M. Crucq Hz., W. van Nieuwenhuijse Pkz., 's Heer Arendskerke. OOSTKAPELLE. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk Ds. Ph. Peter te Rijnsburg. RITTHEM De Coöp. Boerenleenbank vergaderde Donderdag. Aan spaargelden was ontvan gen f 44.796.8.0, in loopende rekening f 17. 345.96. De balans sloot met een eindcijfer van f 82.660.23. De winst bedroeg f 260.17. De rente werd aldus vastgesteld. Vnor spaar geld van leden en kinderen van leden bene den 21 jaar 3o/o, voor overige niet-leden 2.750/0. Voor voorschotten en in loopende re kening 4.250/0. De Anti-Rev. Kiesver. diant de volgen de candidatenlijst in voor de a.s. gemeente raadszitting. 1. II. M. van de Pulle (aflr.), 2. A. Tange (aftr.), 3. K. Louwerse, 4. F. de Groot, 5. W. Wouterse. Voor den zwaarbeproefden zwoeger Die in crisisnood verkeert, Die de stormen dezer tijden Slee his ternauwein od trotseert, Die bij 't naderen van het onheil Nog eens al z'n kracht vergaart Wordt hier van regeeringswe e 't Alle.engste thans bespaard. (De regeering neemt maatpeg®. ]en tegen onnodige executief van landelijk eigendom Persbericht) be regeering zorgt dat hij niet Van zijn hofs'ee wordt verjaagd Als hij door credietverschaffer» Soms onnoodig wordt belaagt. Menig arme boer wordt hierdoor Van den ondergang gered: Tegen speculatieplannen Wordt een slagboom opgezet Deze daad van de regeering Dient te worden toegejuicht, Omdat ze op twee manieren Van rechtvaardigheid getuigt: Het in nood verkeerend boertje Helpt ze hiermee uit de brand Terwijl tevens wordt voorkomen Dat de steun verkeerd belandt! J. S. SOUBURG. De Chr. Meisjesver. „Weest een Zegen" vierde in „Rehoboth" haar 14e jaarfeest. Naast allerlei gebruikelijke voordrachten, zang enz. werd door een spreekkoor voor gedragen: „Het lied van den arbeid". Zaterdagmiddag bleef een auto in den Molenweg in den Modder steken. Een paard moest er aan te pas komen om de auto uit den modder te trekken. SEROOSKERKE (W.) Alhier vergaderde de Anti-Rev. Kies vereeniging en de Propagandaclub. De heer IR. A. den Ouden van Den Haag sprak o- ver: „Anti-revolutionair, ook in crisistijd". Donderdag gaf de Chr. Zangver. „God is mijn lied" een uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Hietkamp voerde hierbij het woord. Zaterdag werd een buitengewone ver gadering van de Boerenleenbank gehouden in welke de Heer S. Meijers Bz., tri bestuurs lid werd gekozen. In de commissie tot na zien der rekening werd gekozen de Heer A. Melis. ST. LAURENS Vrijdag ve gaderde de Woningbouw er- eeniging „Hui; en Hof". De rekening had een nadeelig slot van f 29.—. De stemming voor leden van den Ge meenteraad zal plaats hebben op Woens dag 19 Juni a.s. VEERE In de Vrijdag gehouden vergadering v. de C.B.T.B. sprak de Heer Zwagerman over Maatregelen op het gebied van Veeteelt en Zuivelbereiding en de veranderde positie daarvan. VROUWEPOLDER. In de Consistoriekamer der Herv. kerk hield de Chr Hisf. Kiesver. haar jaarverga dering. Besloten werd contact te zoeken met de Chr. Hist. Kiesver. te Gapinge. om een gezamenlijke candidatenlijst in te dienen. Als candidaten voor Vrouwepolder werden ge steld: 1. Dhr. L. Duvekot, 2. H. Maljaars, 3. S. de Roo. 'T ZAND. Op de vergadering van de A.R. Kiesver eeniging sprak de Heer J. J. de Vast over: „Indié los van Holland?" Een vijf lal candi- daten werd gekozen voor de candidatenlijst gemeenteraadsverkiezing. ZOUTELANDE De Ver. lot bev. van het Vreemdelin genverkeer vergaderde. Haar ledental be droeg 132, in 1934 zijn 175 s randtenten ge plaatst. Er werd een winst gemaakt van f 327.90, het kapitaal bedroeg f 6! 15.13. Als bestuurslid werden gekozen de Heeren D. de Vries Sr., en D. Kleinepier. De vergoe ding van den secretaris werd verhoogd tot f 15 per maand. Besloten werd van de opbrengst van den bazar, die door de ver- eeniging in den komenden zomer zal wor- De van OUDS BEKENDE naam BERTELS waarborgt gehalte, kwa liteit en zuiverheid van Uw veekoek jes, varkens- en pluimveevoeder. Let op ons ongeschonden loodje aan iederen zak Bestelt bij Uw plaatselijken voederhandelaar ol coöperatie. Oliefabrieken N.V. - Amsterdam den gehouden f 200 te besteden voor recla me. In de Vrijdag gehouden vergadering van de Chr. Hist. Kiesver. werd voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing de canci latenlijst vastgesteld als volgt: .1. Stroo (aftr.), A. Maljaars, (aftr.), E. Janse, D. Kleinepier, P. de Visser Sr., D. de Vries en P. Leijnse. VLISSINGEN, van 21—28 Maart 1935, Ondertrouwd: D. van der Wekken, 28 J. en P. van Wijnen, 22 j. Geirouwd: P. Griep, 26 j. en C. A. Reyn- hout, 23 j. J. C. Roo se, 22 j. en A. Mul der, 18 j. Bevallen: P. A. van Mourik, geb. van Ry, d. A. Lie uwen, geb. Ivuijper, z A. S. Plompen, geb. Theewis, d. J. Houweling, geb. Jilleba, d. L. Bosselaar, geb. Bal- jé, z. M. Algera, geb. van der Hoek, d. Overleden: J. J. Buysrogge, 71 j., m«n van M. T. Scheemaeker M. Roose, 83 j., wed. van H. Davidse. (V. C.) MIDDELBURG, van 21—27 Maart 1935. Bevallen: J. F. Davidse geb. Roelse, d. E. Dingemanse geb. Landman, z. G. Cor- bijn geb. Boot. d. D. C. Net geb. Laroes, z. C. P. Cosijn geb. De Graaf, d. F; Kerkhove geb. de Bree, d. Overleden: L. van Wel, 85 j., wedn. v. S. J. v. TuijlB. K. Kraaijeveld, 45 j., geh. met B. W. van Wijngaarden L. Kleinepier, 68 j., wed. van J. Labruyere S. Capelle, 88 j„ wede. W. van Schelven H. J. G. Fokke, 65 j., geh. met C. D. A. Zimmermann W. A. Corn vel je 52 j., geh. met D. Schip per M. Goedhart, 74 j„ wed. I. de Klerk. (M. C.J SOUBURG, van 20-26 Maart 1935. Geboren19, Antonie Cornelis, z. y. A. van Rijswijk en van J. van Sorge. Overieden: 19, W. van den Broek, 69 J., man van N. S. J. Geelhoedt.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2