DE IN P£PIJP man de Put. MAAR A. y. ROON, Langevieie 219, Middelburg BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN 2EEUWSCH NT \0 VAN VRIJDAG 22 MAART 1935. No. 12. 10 JAAR LANG DE „DAGELIJKSCHE DO. BIS'* GENOMEN OM VRIJ VAN RHEUM A- TIEK TE BLIJVEN. Toen zij 58 was, had deze vrouw rheu matische pijnen. Ze nam Kruschen Salts bin ze kwijt te raken. En hier is zij nu hog steeds vrij van rheumatische pijnen txog steeds trouw aan de dagelijksche dosis Kruschen Salts, wat zij nu twintig jaar lang genomen heeft. „Het doet mij genoegen U te kunnen ver- lellen", schrijft zij, „dat ik meer dan 20 jaar lang Kruschen Salts neem eerst in En geland en toen hier zeven jaar lang. Ik be gon er in Engeland mee tegen rheumati sche pijnen en vond dat het me zoo goed Öeed, dus ging ik er mac door. Sinds ik hier ben, heb ik nog geen rheumatische pij pen gehad. Ik ben nu 78 jaar, en zal door gaan Kruschen Salts te nemen zoolang ik leef, juist de kleine dagelijksche dosis als opgegeven". Mevr. E. H. Indien de afvoerorganen niet behoorlijk functionneeren, zullen afvalstoffen zich in het lichaam ophoopen, welke de gezondheid ernstig kunnen schaden, o.a. het urinezuur, waardoor meestal rheumatische pijnen ont staan. De „dagelijksche dosis" Kruschen Salts spoort de afvoerorganen tot geregel de werking aan, zoodat alle schadelijke stof fen uit het lichaam worden verwijderd en nooit meer kunnen ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle a- pothekers en drogisten h f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt. richters zijn de Rotterdamsche Droogdok Mij., N.V. Ned. Scheepsbouw Mij„ N. V. Kon Mij. „De Schelde", N.V. Werkspoor, en de Dok en Werf Mij. Wilton. In de vergadering van de Anti-res. Kiesvereen. werd in de vacature gekozen de Heer L. de Nooijer. Een bespreking werd gevoerd over de gemeente-politiek. In het Concertgebouw hield de Coflp. Vnoaiwenbond een openbare propaganda bijeenkomst De Heer J. van Amstel uit Den Haag sprak over de groote beteekenis der coöperatie voor de gemeenschap. Opgericht is de Vereeniging: „Het Wit- Gele Kruis", tot het verleenen van huisver- pleging enz. Het voorloopig bestuur i> al dus gekozen: de Heer M. F. v. Hijfte, voorz.; Mej. M. ten Hacken, Secr.; de Heeren P. J. ten Hacken, Penningm.; A. Hans-en en de Eerw. Moeder Overste van het St. Joseph. Ziekenhuis. De vereeniging telt 359 leden. Nog is opgericht een Roomsch-Kat. Mid denstands vereeniging met 34 leden en een voorloopig bestuur, bestaande uit de Hoeren J. Henning, voorz.; J. Elfring, secr.; J. L. R. Moes, penningm.; A. Beniest en J. de Roos. In de Buitenhaven kwam aan het stoomschip „Ubeno" van den Woermanli- Me, komende van Züid-Oost-Afrika. Het meerde aan de kade voor de kantoren der N.V, Haven van VJissingen, ter ontscheping van een 25 tal pas ariërs, terwijl tevens 30 ton lading werd gelost. In de Kurzaal van het Badhotel werd een leerlingen-avond gegeven van Mej. W. de Hondt. Aan Mej. de Hondt en ook aan Mej. Beniest werden bloemen geschonken. MIDDELBURG Alhier vergaderde de afd. van het Ned. Roode Kruis op het Stadhuis. Uit het verslag vernemen wij, dat de transport-colon ne 25 leden telt, in verband wnarmede be sloten werd de colonne over 3 ploegen te Douwt Egbert* Eriitt Eriesrhe Heeren-Baai en Baai-Tabak Melange van rijpe tabakken. verdeelen, elk met een sergeant als ploeg- commandant. Naast den sergeant J. Niest- hoven werden aangesteld H. P. Swets en J. de Voogd. De dames-af deeling telt 34 leden. Voor adspirant-helpsters tusschen 16 en 18 jaar werd een cursus georganiseerd, het examen werd door een 6-tal dames met goed gevolg afgelegd. Aangevangen werd met een cursus in elementaire verpleegkunst. In verschillende deelen der stad zijn totaal 8 radiostorende toestellen aangetrof fen. Men hoopt, dat de overheid maatrege len zal nemen om het gebruik daarvan te beperken. Met de „St. Crt". No. 53 zijn verzonden afdrukken van den statuten van den Bond van Ned. Handelaren in B-andstoffen, afd. Middelburg, gevestigd te Middelburg. De Oranje vereeniging oppert het plan op 30 April den jaardag van Prinses Juli ana tot een feestdag te maken. Het bestuur besloot een kinderfeest te organiseeren voor alle scholen. Zaterdag werd het tienjarig bestaan van de Athletiekvcreen. „E.M.M." in de bo venzaal van de „Vergenoeging" gevierd. Als blijk van waardeering werd een medaille- kast door de leden geschonken. Tal van bloemstukken waren toegezonden. Het Nat. Comité tegen het alcoholis me, verzoekt om de Kroon voor te stellen het maximum der verloven A zoo ver te Verlagen als waarde de bepalingen der Drankwet recht geven. Het plaatselijk drank weer comité beeft adhaesie aan gemeld ver zoek verleend. AAGTEKERKE Op 14 Maart hield de Geiten fokveree- ïiiging ,.Ter Veredeling" haar 24ste jaar vergadering, aanwezig 17 leden. Uit het verslag van den Secr. bleek dat de Ver. 40 leden telde. Uit het verslag van den Penningmeester W. Wisse bleek dat het boekjaar sloot met een batig saldo. Het bestuursvoorstel tot wijziging van de voorwaarde van toetreding voor nieuwe le den werd vastgesteld. Alle geitenhouders zullen per circulaire deze voorwaarden thuis gestuurd worden; terwijl men dan tot 1 Mei a.s. zich zal kunnen opgeven als lid. Op voorstel van het Bestuur wordt be sloten om alle geitenhouders uit de prov. Zeeland, die georganiseerd waren in een af- deeling van de P.V. na vertoon van schrif telijk bewijs gratis zullen worden ingeschre ven als lid onzer ver. Aan het Bestuur wordt machtiging ver leend om een kleiner of grooter bedrag uit de kas der Ver. te besteden voor prij zen op de aanstaande keuring, naar gelang van het aantal aangevoerde dieren. Alsnog wordt besloten voor f 1.50 te storten voor het Pensioenfonds voor den Secr. der Prov. Vereeniging. Na rondvraag sluiting., Donderrlng hield de Geitenfokver. „Ter Veredeling*' haar jaarvergadering. Deze ver eeniging telt 40 leden. Een bestuursvoorstel tot wijziging der voorwaarden voor toetre ding van nieuwe leden werd vastgesteld. Vrijdag hield de afd. van den B.V.L. een jaarvergadering in welke de Heer Laer- noes over de N.S.'B. sprak, waarna hij aan 4 personen het brevet als koningsschuttcr en aan 15 personen het brevet als scherp schutter uitreikte. De afdeeling telt 34 le den. ARNEMUIDEN t Een commissie is opgericht om bij genoegzame deelname cursussen te geven aan de vrouwen der arbeiders en visschers- bevolking, wier inkomen s'erk gedaald is, teneinde hen door voorlichting in staat te stellen haar huishouding zoo praclisch en voordeelig mogelijk in te richten. DOMBURG Met ingang van 1 April is aangesteld tot rijksveldwachter-brigadier, de rijksveld wachter brig. tit. J. Janse te Grijpskerkc Het Prov. Comité in Zeeland van den Centrale vcor wcrkloozenzorg, geslicht op initiatief van den Raad van Nederlandsche kerken vcor prrc'.isch Christendom zal een werkkamp organiseeren op „Westhove". De ring Welcheren van het Ned. Ver bond van Chr. Jonge Vrouwen en Meisjes vereenigingen hield in het Schuttershof een ringvergadering. Da. van den Ban sprak over „Arbeidsvreugde". Na de pauze was er afwisseling van zang en voordrachten. De werkloosheid op Walcheren op 28 Febr. j.l. was: Middelburg 1162, Vlissingen Aagtekerke 15, Arnemuiden 215, Biggeker- ke 25, Domburg 85, Grijoskerke 26, Koude- kerke 117, Meiiskerke 11, Oostkapelle 21, Ritthem 24, Serooskerke 52, St. Laurens 25, Souburg 331. Vccre 34, Vrouwepolder 35, Weslkaoelle 310, Zoutelande 27. Vrijdagavond gaf de Chr. Zangver. „Looft den Heere" in de zaal van „Wilhel- mina" een uitvoering. KOUDEKERKE Vrijdag vergaderde de Ver. voor Vreem delingen ver keer. Ontvangen is f 1631,94, uitgegeven f 1226,96V2. In de vacature Bak ker werd gekozen burgemeester Dregmans. Aangenomen wordt een voorstel om een ^©carvefonds te stichten. Besloten werd De Duifsche adelaar heeft dus De kans te baat genomen En is opeens, tot aller schrik, De nauwe kooi ontkomen. Hij heeft iets van zijn oude trots En oude kracht herwonnen En is nu in de vrije lucht Een nieuwe tocht begonnen. £>e and'ren zijn er door verschrikt; Ze roepen en ze dreigen 1 Maar niemand hunner ziet er kans Om 't beest terug te krijgen. De adelaar vervolgt zijn weg Alsof zij niet bestonden, Zijn krachtsontplooiing is voortaan Dus nergens aan gebonden Ook buitenstaanders zijn hiermee Slechts matig ingenomen: Ze vreezen dat van deze daad Maar weinig goeds kan komen. Want als de Duitsche adelaar Zijn lust niet kan bedwingen Dan doet hij misschien, als voorheen, Onaangename dingen. J. S. Wij hebben onze Waschmachines thans geheel van koper laten maken, zoodat U thans voor f 95.- of f 1IO.- een onverslijtbare en gemakkelijk te reinigen machine hebt. Handwaschmachines vanaf ff 20.50 (Adv. een controle-commissie te benoemen, op de statuten de koninklijke goedkeuring aan e r gen e i t e te treden tot de Pro Y.V.V. Er zullen bij de duinen drie concerten wor den gegeven. MELISKERKE Gekozen tot Kerkvoogd de Heer H. Krijger; benoemd tot secretaris en ontvan ger der Kerkvoogdij de Heer Js. Koene, thans president-kerkvoogd, voor wien nu in de plaats kwam de Heer Kr. Dekker. OOSTKAPELLE Alhier had de eindles plaats van den cursus in paardenkennis, uitgaande van de Gewestelijke afd. van den C.B.T.B. De Heer Geldof, Rij' sveearls gaf een les over „Koop- vernieligende gebreken". Een der cursisten bedankte den Heer G., en bood hem een souvenir aan. RITTHEM. In de Chr. Schcol had een oudera vond plaats, in welke Ds. de Ru een lezing hield over het Christelijk geziu ia dezen tijd. De Heer P. de Wolf hield een lezing over het liegen der kindere Donderdag is alhier opgericht een vereeniging voor „Bethesda" met 23 leden. Tot bestuursleden werden ge'een de Hee ren Ds. G. de Ru, W. Boogaard, C. J. Kop- pejan, A. Tange, A. F. Meijers. De Burge meester werd als Eere-Voorzitter aan het bestuur toegevoegd. SEROOSKERKE Alhier kwam den Ring van Jongel. Vereenigingen op GG. bijeen. Als spreker trad op Ds. PI. Torenbeek van Ierseke, met het onderwerp: „De gebroken zuil". Onder groote belangstelling werd Don derdag het stoffelijk overschot van den heer I. de Buck ter aarde besteld. Verschillende sprekers voerden het woord. Woensdag j.l. hield de ring van Jong. ver. op G.G. Serooskerke (W.) onder groote belangstelling haar jaarvergadering onder voorzitterschap van L. Bosselaar, die een jaaroverzicht gaf en aan Ds. Torenbeek van Ierseke het woord gaf om te spreken over „De gebroken zuil". Deze boeiende spre ker behandelde zijn onderwerp in drie punten: Jonathan en Sauls dood, Jonat- hansdood en David Jonathan en de kerk der Heeren. Op de Huishoudelijke vergadering gaf de Secr. uit zijn jaarverslag en ringrappor- ten blijk van een bloeiend ringleven. Ook de penningm. P. de Kam Jz. kon een batig slot vermelden. De Ring bibliotheekcaris P. de Buck kon tevens een gunstig verslag uitbrengen. 't Verdere van den avond Ijl stond uit een Tableau van drie deelen, verder enkele Memorische Improvisatie en voordrachten. Deze leerzame en gezellige vergadering werd door Ds. Lindeboom plaatselijk pre dikant met dankzegging beëindigd. SOUBURG In Café „Dorpzicht" werd een verga dering gehouden door de landbouwveree* piging. De ontvangsten bedroegen f 14.02689 en de uitgaven f 14189.59. Door aanwezige voorraden is er een goed slot van f 92.59, Het aantal leden bedraagt 142. In de Juliana-school werd een ouder avond gehouden. De Heer Vreeke gaf een inleiding over: „Jong gewend, oud gedaan". Daarna werd door de Heer A. Kruithof een tweetal smalfilmen vertoond. De verkiezing voor de leden van den gemeenteraad is bepaald op 19 Juni. VLISSINGEN van 14-21 Maart 1935 Ondertrouwd: J. C. Roose, 22 j. en A. Mulder, 18 j. J. F. van Hal, 28 j. en C. Jobse, 27 j. J. Verhage, 26 j. en J. H. Brasser, 24 j. J. F. Boutens, 27 j. en Y. M. Fonteijne, 27 j. W. Harting, 26 j. en J. C. Bijl, 29 j. Getrouwd: B. Antonisen, 24 j. en A. Oos ting, 24 j. Bevallen: L. van Ham, geb. Bosselaar, z. E. Luijk, geb. Feij, d. M. Klaucke, geb. Mabelus, z. A. Grippeling, geb. ten Hove, z. H. J. van Gelderen, geb. Oli vier, d. Overleden: W. Daane, 63 j., man van D. Gabrielse, E. Woldendorp, 76 j. ongeh. II. J. G. Fokke, 65 j., vrouw van C. D. A. Zimmermann. (V. C.) MIDDELBURG, van 13-20 Maart 1935. Ondertrouwd: G. A. W. J. O. E. Paris, 28 j. en N. A. A. van Lith, 26 j. W. Kosten, 31 j. en M. C. H. Wakkee, 25 j. Getrouwd: H B. Snoep, 25 j. en C. Frenks 23 i- Bevallen: M. van Sorgen, geb. Spruijt, z. C. P. M. Roovers, geb. Vriens, z. Overleden: W. Jacob, 27 j., geh. met L. Krijger J. Verhoef f, 85 j., wedn. E. Pau» lusse. (M. C.) VEILING van Dinsdag 19 Maart 1935 Snijsla 19-24, Veldsla 8-25, Spinazie 15-25, Idem II 3-12, Spruiten 10-20, Witlof 10-16, Wijnpeën 1-21/2» Uien 1-2, Kroten 1-2, Rode kool 51/2-II, Bloemen: Ceneraria 14-15, A- zallh 15, Hyachint 6-8, Fradus cantia 4, Coleus 4-7, Sasi fragen 4, Viola Cornuta 7, per pot, Narcis 3-6, Tulpen 11-13, BI. Druif jes 5, per bos, Muurbloem 21/2, Pioen 4, Bakruit IV», Madelieven 1/2-I, per plant. Prei 4-10, Selderie 1-3, Rabarber 11, Ra dijs 3-5, per bos, Rode kool 2-14, Boere kool 1-4, Witte kool gele 6-71/g, Bloemkool II 6-10, Andijvia 4-5. Kropsla 3-5, per stuk.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2