PUROL Vrouwenhanden Gebruikt in Uw soepen HONIG's BOUILLONBLOKJES -6 voor 10cent A. v. ROON, Langeviele 219, Middelburg BURGERLIJKE STAND 2EEUWSGH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 15 MAART 1935. No. 11. 0^0 Wij hebben onze Waschmachines thans geheel van koper laten maken, zoodat I thans voor ff 95.- of ff IIO.- een onverslijtbare en gemakkelijk te reinigen machine hebt. Handwaschmachines vanaf ff 20.50 (Adv. OOSTKAPELLE. De Geref. Knapenver. „Obadja" en de Geref. Meisjesver een. „Een Mosterdraadje" hielden jaarvergadering. Een 4-tal inleidin gen werden geleverd. Verder Memorisatie en voordrachten-wedstrijd. Ook werd een table- an gegeven. RITTHEM Donderdag sprak voor de Chr. Hist. Kiesvereeniging in de School, baron van der Feltz van Middelburg over de voornaamste beginselen der C. H. Partij. Na de openbare vergadering werd een huishoudelijke gehou den, in welke de Heer A. Poelman als be stuurslid werd gekozen. SOUBURG. Vrijdag gaf de Chr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" in de Herv. Kerk een uitvoering. Den directeur werd een mand bloemen aan geboden, ook de Heer Clement, die de or gelbegeleiding had, ontving een aandenken. ST. LAURENS In de Ned. Herv. Kerk werd de be drijfsfilm vaii „Bethesda" vertoond. Ds. van Empel sprak een Openingswoord en Ds. de Kluis verduidelijkte de film. Het sl itwoord werd door Ds. Koning gesproken. Een plaat selijke afdeeling werd opgericht met 19 leden Alhier werd de 32ste jaarvergadering gehouden van de A. R. Kiesver. Het leden* tal nam met 9 toe. De kas heeft een batig saldo van f 33.—. Op de candidatenlijst voor de Gemeenteraadsve kie i igcn komen voor: 1. P. Boon, (aftr.) 2. J. Marinissen, (aftr3. J. Riemens, (aftr.), 4. D. Willemse, 5. J. W. Davidse, 6 J. Koole Mz., 7. A. van den Broe- ke Wz., 8. J. Louwerse Jz. Zaterdag had de eerste steenlegging plaats voor den bouw der pastorie der Ned. Herv. Kerk. De plechtigheid werd verricht door den president-kerkvoogd M. Francke. Ds. van Empel en de burgemeester voer den het woord. SEROOSKERKE (W.) Voor de afd. „Ziekenhuisverpleging" trad als spreker op de Heer Onderdijk uit Middelburg. De afd. van den Chr. Jongen Boeren en Tuindersbond hield haar jaarvergadering. ,Haar ledental bedraagt 24. In plaats van den Heer J. Wattel, die als voorzitter be dankte werd gekozen de Heer P. Abraham- se. De Heer A. Wondergem las over: „Vere deling van zaaigranen". Zaterdag werd de jaarvergadering van de Coop. Boerenleenbank geho den. Er slaan 232 leden ingeschreven. De winst bedroeg f 764.31. De rente voor spaarders is vastge steld op 3o/o en voor uitgegeven bedragen op 4*/»o/o. De rente voor niet-leden spaar ders boven f100.— inleg te stellen op 2,3/40/0 VEERE Donderdag hield de landbouwvereeni- g!ng „Samenwer' ing" een a goitieene verga dering. Van de Coop.: „Eiland Walcheren" werd betrokken voor f 8.671.871/2, de kas sloot met een saldo van f 14.87 '/2- Ir- van de Plassche besprak de regeeringsmaatreoe- len. Tot bestrijding van schadelijk gevogelte werd f 21.45 uitbetaald. Aan een te hou den ploeg wed strijd werd f 1 subsidie ver leend, voor een ontspannings gele enheid voor jeugdige werkloozen werd f 3.50 ge reserveerd. Donderdag vergaderde de afd. van de Chr. Vrouwenbond in de Geref. Kerk. De Heer v. d. Kooi vertoonde vanwege het doof stomme instituut Etfatha licM' eelden. De zangvereeniging deed enkel' n nnme~s hoo- ren. De burgemees'er sprak een slMwoord. VROUWEPOLDER. Vrijdag hield de Bijz. Vrijw. T.and- storm haar jaarvergadering. In kas is een batig slot van f 13.20. Men besloot „en bloc" naar Middelburg te gaan, als daar de film „Sluit de gelederen" draait. Op Pas hen zal een onder'inge weds'rijd worden gehouden. De stemming voor den Ge neenteraad is bepaald op Woensdag 19 Juni a.s. WESTKAPELLE De Wachtmeester van de Kon. Mare chaussee J. H. Joziasse is van Philippine overgeplaatst naar hier. ZOUTELANDE T De Coop. Brandstoffenvereenigïng hield haar algemeene vergadering. De volgende brandstoffen zijn in 1934 aangekocht: 1777 H.L, eierkolen, 1015 H.L. nootjeskolen, 961 H.L. Stukkolen, 99 H.I.. Anthraciet, 15320 kilo bruinkolen en 18625 stuks turf. De winst bedroeg f 33.78. Vrijdag werd de Ouderavond gehouden in de Chr. School. Inleidingen werden gege ven door Mej. T. Versluijs over „Sugges ties'' en de Heer Heuseveld over „Kinder angsten". Na de pauze door de Heer .S v. Sluijs „Wat zijn wij voor onze kinderen? De afd. van den B. V. Landstorm hield haar jaarvergadering, in welke de Heer Laer noes sprak over de N.S.B. en Overste Bier man over de gehechtheid der Zeeuwen aan het huis van Oranje. Aan scherpschutters werden 5 brevetten uitgereikt. bHjven ondanks alle huishoudelijke arbeid I gaaf, zacht en blank door NATUURBOTER. 3 x DAAGS ALS TAFELGAST Een dotterbloem aan weflandzoom, Een glanzend koetje in de droom, Van melk tot room, tot boter 't lest, Dat is ons Neerland op zijn bestl Als zij op boter sparen zou, Was er geen wijsheid in de vrouw, Want dit product van kwaliteit, Munt uit door smaak en zuiverheid! De mineralen, vitaminen, Die moeten voor den opbouw dienen. Terwijl door lichtverteerbaarheid, het bij de zwakste nog gedij tl Ja, altijd boter in de kast, En driemaal daags als ta"elgast! Dan vindt ge daarvoor zeker 't loon, In helder oog en ronde koon! Mevr. C. J. Ooms-Vinckers. 's Morgens, 's middags en 's avonds boter als tafelgast, en alles wat in dit liedje wordt opgesomd, kan ook Uw deel worden! VUSSINGEN van 7-14 Maart 1935 Getrouwd: L. Sohier, 27 j. en A. Provoost 26 j. Bevallen: A. C. Mulder, geb. Kokelaar, d. J. M. Ventevogel, geb. van der Wart, z. M. Antheunisse, geb. La Brujeere, d. J. C. de Smit, geb. Gilden, z. T. van Splun- der, geb. Joosse, d. C. J. van der Meer, geb. van Dijk, d. J. W. M. van Ha veren, geb. Wessels d. C. Pusch, geb. van der Burg, z. Overleden: P. van der Hof, 86 j., wed. van A. T. Volk M. A. A. Harting, 24 j. ongeh. C. L. Heijdens, 56 j. man van M. W. Scheepers C. Sebus, 69 j. vrouw van J. J. de Jonge S. C. Auwerda 82 j. wede. van H. J. P. van der Laan, G. van Bel- zen, 61 j. man van M. van Duine. (V. C.) OOST EN WEST SOUBURG van 6-12 Maart 1935. Geboren: Jan, z. v. P. Bosselaar en P. C. van Houte Dirk, Gijsbertus, z. v. G. B. van der Sterren en A. M. Kant. Overleden D. van den Berge, 68 J. man van A. de Meijer. VEILING van Donderdag 7 Maart 1935. Francois Borgia 14-15, Kleipeer 9-14 per Kilo. VEILING van Vrijdag 8 Maart 1935 Zeeuwsche B'auwe 2, Bevelanders 2, per Kilo. Baksla 23 27, Snijsla 15-35, Veldsla 5- 20, Spinazie 15-30, Postelein 11, Witte Bonen 18. Bruine bonen 17, Spruiten 4-15, Witlof 7-16, Wijnpeën V2-2V2, Rode Kool 4-8, Peen I-21/2, Uien 1/2-3, Kroten V2-IV2» P®1* Kilo. Bloemen: Aspergia Springeri 8-6, Cenenaria's 20. Primula 10-12, Collus 5, Calles, 45, Hy acint 11 per pot, Narcis 4-5, Bl. druifjes 3 per bos, Ba kruit 11/2, Madelieven 11/2, Pioe nen 3, per plant, Prei 3-10, Selderie 2-4 l/a, Rabarber 17, Radijs 2-51/2, Per Bos, Savove kool 21/2-5, Rode kool 2-11, Boere kool 1-3, Gele kool '4-7, Andijvie 1/2-5, Kropsla 5, por stuk. VEILING van Dinsdag 12 Maart 1935. Shijsla 36-43, Veldsla 24, Spinazie 27-34, Sprui ten 8-19, Witlof 8-16, Koolrapen 1-21/2, Wijn peën I-21/2, Uien 1-3, Kroten 1-2V2, Rode 5-9, Sjalot 4, per kilo. Bloemen:Narcis8 per bos, Cenerarija 910, Hyachint 7-8, Muur bloem 5 per pot, Bakruit 1, Pioenen 5, per plant Rapen 1-11/2, Prei 5-11, Selderie 1-4, Radijs 4-5, per bos, Savoye kool 2-5*/*, Boe- re kool 1/2-5, Kropsla 5 per stuk. De handel worstelt dag aan dag Met felle tegenslagen, Nog schijnt er aan den horizon Geen hoopvol licht te dagen. Do landen houden overal Hun grenzen streng gesloten Ofs h"on daar it toch gootendeels De chaos is ontsproten. De Nederlandsche handel geeft Nog steeds geen moed verloren, Met Mssche ondernemingsgeest Komt hij opnieuw naar voren. Hij wil dat men de waarheid van Zijn leuze zal beseffen Dat men met vrije handel slechts De crisisdraak kan treffen. Heel de autarkie-politiek Is hopeloos vastgeloopen Geen land koopt van een ander land Dat zélf niets wenscht te koopen. Terug van het verkeerde pad Zij algemeen de leuze; - Terug naar vrije handel, want Er blijft geen andre keuze! J. S, Slaplanten f 1.— per 1000. J. Kui: er, Bosch weg, V iss. Voedsler met jongen en speenkonijnen. Paviljoen Dis- hoeck, Koudekerke. Jongensi ietsje. Lange Zelke 56, Vlissingen. Mooi mahonie boog abiaet. A11, N: ordweg, St. Laurens Ongev. 3000 K.G. suikerbie ten. Van Oosten, .Seisweg, Middelburg. Zesdeelig konijnenhok met cementen vloeren, met of zonder konijnen. Hendrikstr. 34, Vlissingen. Kinderwagen f 3.—. Aagje Dekens'raat 41, Vliss. Een gr. en enwijk. Te be.ra gen. Bur. Zeeuwsch Nieuws1 1 Slazaad nieuw Z. D. voor f 0.60 per ons bij M. Sander- se, Koudekerke. Aparaat voor rheumatiek. G Krui hof, Middelburgsche straat 32, Souburg. Vette vaars. J. A. Pouwer, Seisweg, Middelburg. Erwten, W. v. Am., 40 cent p. Kilo. M. van Soe'.en, Oude V iingseheweg, Soubura. Ajuinzaad, 1' 2— per K.G. C. Job se, Biggekerke. 6 Gaatjesstoelen. Oranjestiaat 4, Vlissingen. 12 K G. r onerwten. Jasperse, Koude.i.weg 55, Vlissingen. Patates Friteswagen met toe- behooren. Sleeperssingel Q 304, Middelb 3 Mahoniekasten f 10 p. stuk. Slijkstraat 15, Vlissingen. Petroleumlamp (koperen Bel gische brander), stel matras sen, duivenkooi. Vrijburgstr 41, Souburg. Boteruorj, voetbankje, onder stel petroleumlamp. Souburg, Pad 16. 4001) KG. sui erbielen, man gels. A. Goedhart no. 130, Rillhem. 1 Voer zwaitstroo. J. Goedhart, Ritthem. 1 stel Transpoi Iwie.en, 2 Dames en een half Transport Veerscheweg T 252 M'burg 7 kilo p. incéssen uoonen A. Kole C 15 Wolfaartsdijk Koperen Gaslamp Mesu, Schellach, Gapinge 1 Vaars, al Speenvarkens W. MeSu A 71, Vrouwepolder Prima witte Boonen v. d. zaai, 20 ct. per K.G., Ros niet stangen Groot Middenhof, Oostkap. Land- en T. inuouw/ aden D. C. v. Dalen, Arnemuiden Beit met Lamn.eren te koop gevraagd: Voors et van Rol- slee. Jac. Wjsse, Boudewijnsk 15J K.G, Zaa[schokkers. Berg/.icht, Gapinge Nieuw Damesrijwiel, Hee renrijwiel, Yelo Talelmangel Seisweg R lt 25 Middelburg Plii ips R di Di .an, Nieuw Damesr/wiel. Sei singel R 210 Mi 'delburg Platte en Paarde, oonen v. d. zaai. Weihooi. Schoore, V ouwepolder of ru.ii man: e je.ï Gans voor Wjjl'je. Dommisse, Bigge erke Drachtige Geiten B 71, Biggeerke 2 Wagens op Lucht auden De Bue. Gapinge. 2 pers geh. Sprei. Adres: Molenwater N 43,Middelb. Mangels en Schokkers A. C. Me L, Gapinge 2 beste Mei. koeien Hóulenburg Zoutela'de Linnenkas.en, St elen, Ta fels, 2 persoons houten Le dikant en moderne Kinder wagen. B 56, Westkapelle Rosa voederbieten. J. Aarnoudse, Westhoek Koude erke Mooi Vaars al.. P. Poppe, Breeweg, Koude erke Spekslandaard, 25 Aardap pelzakken, (Koopje) Gapinge B 67. Menwagen, jonge Geit Klein Werendijke. -aar.ing Me.rie P. Wise, Wel inge, Ri them 15 K G. Zaaierwten W. v. Am. C Joziasse, RLthemsche str. Souburg Landbouwzaden en Granen Jan Poppe, Me'iskerke of in ruil 2 Slachtvar. ens P. v. d. Bosse, Gapinge Zware Vos ie Jaarling Mer rie. Joh. d. Visser, Domburg Schaap met Lammers K. Dekker, Meliskerke IVa jarige Vaars A. Looise, Gapinge Vaarskalf A. d. Buck, Zoutelande Drachtige Geit, Handwagen S iert alf. Abeelsche Zandweg 15 Soub. Vaars! alf B 70, Biggel<erke L. Maas, Oude Vdss. Weg, Middel burg Groninger Zaaiboonen A. de Buck, Biggekerke Regenjas 13 j. als nieuw A. Dingemanse, Gapinge Bruine Sjalotten, Pootuien, Lecerf, Delfsche en Anjeli®. renplanlen. J. Wisse, Brig- damme. 5 jarig bruin Werupaard mak en vertrouwd. M. Louwerse, Serooskerke Geit 5de dracht. Joh. Vos, Gapinge Pracht j nge Houd, sche.pe waker. J. Leijnse, Njeuw Middelburg Voedsler met 8 jongen Rjemens Za ddijk Puike bevelander Zetaard- appels. Simpelaar, Biggek. Ongev. 20J0 Bcoupessen, 3c0 droge Musterd. Luit wieier, Oostkapelle Puike Bigo Zaaigerst K. Huijsman, O stkapelle Handged rsche 1 Tarwe.,.roo A 112, Koude erke Voer Lucerne. E 12, Westkapelle. 3 Ongehoornde jonge geien* Ie dracht. P. P lderman, Vrouwepolder Werkpaard, 3 of 5 jaar. S. Louwerse, Oostkapelle. Blauwe p o.aardappelen S. P. Geschiere, Grijpskerke Speenkonijnen. Vlissingschestraat no, 38, Souburg. Kabinet en naaimachine. Giacjssiraat 17, Vllisslngen Schaap met lammeren. P. Dommisse, „St. Jan'* Domburg. Boonen f 5.90. Boonmeel f 6.30, Soijaschroot f 5.60, alles per 100 K.G. A. Dekker, Aagtekerke. 15 Speenkonijnen. No. 1, Aagtekerke. Voedsters en speenkonijnen A. Kluij hout Lz„ Koudek. Vare geit. Jan Tevel, Koudekerke (W.) Bigogerst, le nabouw. F. Harpe, Koudekerke. Mooie speenkonijnen. P. Reijnierse, Koudekerke. Vljssingseheweg A 128. Uienzaad f 1.— per K.G. Tanis, Koudekerke. Vroege zetaardappelen. C, Bosschaart Nz., Koudek. Compl. bokkentuig f 2.50 „Bosch en. Zee", Domburg.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2