D£ IN DE PIJP waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad 41e Jaargang VRIJDAG 15 MAART 1935 No 11 ...O r ALGEMEEN-WEEKBLAD WESTELUK ZEELAND s Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. /V1AN IM KNSL...,^ MAAR.... LIED VAN DE WEEK I MÜLLER's SERVIESHUIS I Voor 1 UW llTLMm .-4 UOOCLSUBa 3Zeeuwseh ïïieutvsblad •wpsasioxi ■UWHM VOOR scHOONoune. Uitgave: N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o- BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg agenten in alle plaatsen ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. INGE7. MED. 40 ct. CONTRACTEN ZEER L PTIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur VLISSINGEN. GEZELLIGE BIJEENKOMST. In het Chr. Mililair Tehuis was Dinsdagavond door het bestuur een gezellige bijeenkomst belegd voor de Militairen van het Reg. Kust Art. die voor herhalingsoefeningen waren opge komen. Mede waren aanwezig een 30 tal manschap pen van de S.D.O.A. uit Middelburg en van de Marine opleiding. Waarna de heer K. Schout uit Middelburg met behulp van een serie lantaarnplaatjes een reisbeschrijving leverde van Gibraltar naar de Schelde daarbij op aangename en onderhoudende wijze de plaatjes met een praatje aanvullende. De heer Schmelzer droeg voor de luimi ge schets „Een dagje naar Scheveningen". Een en ander werd afgewisseld door mu ziek, zang en het gebruiken van ververschin- gen. De heer P. G. Laernoes voorz. v. h. Tehuis- bestuur dankte allen voor de belangstelling en medewerking aan dezen avond. Waarna Ds. A. T. W. de Kluijs in een boeiend slotwoord na het laten zingen van de avondzang, deze gezellige bijeenkomst met dankzegging' sloot. Geslaagd voor het examen Radio-tele grafist aan boord van luchtvaartuigen: de Heer C. J. W. Surber. Overgeplaatst de officier van administra tie 2e klasse C. A. de Poorter, van Hr. Ms. Wachtschip Vlissingen naar dat te Willems oord. Onze vroegere stadgenoot de Heer P. J. Marchand slaagde te Batavia voor tweede stuurman. Op het 6-tal te 's Gravenhage Oost bij de Gejef. Kerken, komt voor Ds. P. N. Kruijs- wijk te Hilversum, vroeger alhier. De luitenant ter zee 2e klasse, M. J. Arnoldus is geplaatst aan boord van Hr. Ms. Mijnlegger „Douwe Aukes" alhier. Voor de afd. Vlissingen van den Ned. Chr. Vrouwenbond trad in het Militair Te huis als spreker op: de Heer A. Janse van Biggekerke met het onderwerp: „Iets uit de brieven van Calvijn". Overgeplaatst van wachtschip Vlissin gen naar Gelderland de Sergeant-konstabel M. Vermeulen; Sergeant-machinist G. Joris- sen naar wachtschip Vlissingen, idem: Serge ant-schrijver J. Mouter. Geslaagd voor het examen Semi-arts: de Heer W. F. van Meerendonk, geboren alhier. Op 16 April a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn dat de heer J. Slooves, directeur dér P. Z. E. M. als bedrijfschef voor de Centrale in dienst trad bij de toenmalige Societé Anonyme. In Juni daarop volgend werd de stoomtram Vlissingen-Middelburg vervangen door de electrische tramverbin ding. In Ap,g. 1914 werd de heer Slooves be noemd tot Directeur der N.V. waardoor het electriciteils- en trambedrijf geheel onder zijn leiding kwam te staan, hetgeen hij tot grpoten bloei bracht. Dit bedrijf ging in 1929 over naar de N.V P.ZJï.M. en werd toen een semie overheids instelling. In die 25 jaar is het electrificatieproces uitgegroeid tot een grooten omvang. Be droeg de productie der centrale in 1910 Wij melden onze lezers: Dat de nieuwe Petroleum Vergassers zeer zuinig zijn;, dat de Firma VAN ROON, Langeviele219 Vliddelburg thans een reclame heeft en voor Uw oud petroleumstel bij aankoop van een euwe Vergasser EEN GULDEN geeft, enoemde Firma doet dit ook voor Uw oude vVringer, zoodat U deze gelegenheid benutten kan om voordeelig iets goeds te bekomen. (Adv.) 300 K.W.U., thans is dit opgevoerd tot 8675 K.W.U. Er is geen dorp in Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland of de P.Z.E.M. le vert er haar licht en krachtstroom. De regeering erkende de verdienste van de heer Slooves door hem in 1933 tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau te benoemen. Het zal den heer Slooves op 16 April wel niet aan belangstelling ontbreken. MIDDELBURG Op 21 Maart worden bij het 14 regi ment infanterie ingelijfd de dienstplichtigen van de lichting 1935 le ploeg, afkomstig uit de Indeelings districten 's Gravenhage en Middelburg. Vrijdag gaf de afd. Walcheren van de Ned. Chr. Reisvereeniging een filmavond in de Bogardzaal. De vereeniging bestond 12Va jaar, het was dus een jubile.imvergadering. Ds. W. F. M. Lindeboom vertelde bij de plaatjes. De Vereeniging der Chr. Kweekschool hield Zaterdag haar jaarvergadering. Het jaar 1934 ving aan met 129 leerlingen en 30 in de afd. B. Eindexamen deden 26 man nelijke en 13 vrouwelijke candidaten, waar van resp. 25 en 12 slaagden. Alle 37 candi daten slaagden voor de N.A. akte en alle 11 voor akte nuttige handwerken. De nieuwe cursus ving aan met 88 leerlingen. Als be stuurslid werd gekozen de heer A. I. Cats- man te Aardenburg. Aan R. P. Brons, is, op verzoek, met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag ver leend als commissaris van politie alhier. Tot secretaris van den voogdijraad is benoemd Mr. P. van Empel, advocaat en procureur alhier. Aan Mr. J. van der Poel, is op verzoek eervol ontslag verleend als rechter-plaatsver- vanger in de rechtbank te dezer stede. Te Kampen vormde zich een comité dat zal samenwerken met het alhier ge vormde, om burgemeester Fernhout op 3 Mei te huldigen. De politie maakte proces verbaal op legen een automobilist uit Goes, die links hield. Daardoor kwam hij in botsing met een Motorrijwiel, dat gehavend werd. Douwe Egberts Eebte Eriesche Heeren-Baai en Baai-Tabak Melange van rijpe tabakKen. De politie heeft een drietal jongens aangehouden, die op een dak waren geklom men en vandaar steentjes op ruiten in de omgeving wierpen. Alhier heeft zich een comité gevormd voor uitvoering van den nationalen reclas- seeringsdag op 18 Mei. Het bestaat uit de Heeren A. Dekker, voorz.; G. M. Mes, 1ste secretaris, J. G. Wollenberg, 2de seer.; J. E. Witte, Penningm.; R. A. Basliaanse, G. M. Frey en de dames J. Ermerins en M. E. Crok. AAGTEKERKE Vrijdagavond hield de Vereen, van Oud- leerlingen der Landb. wintercursus haar HAAR VINGERS ZWOLLEN OP Rheumatiek-verschijn: e!en ve schrikten deze vrouw. Juist op tijd het goede middel ge vonden. Indien het nog langer geduurd had, voor dat deze vrouw de juiste behandeling tegen haar rheumatielc begon, waren haar han den misschien voor altijd misvormd geweest. Als zij het begin van haar kwaal beschrijft zegt zij: „Zes jaar geleden begon ik last van rheu- matiek in de gewrichten te krijgen, vooral mijn schouders en vinger-gewrichten. Het werd langzamerhand zoo erg, dat ik er 's nachts niet door kon slapen. Toen merkte ik tot mijn schrik, dat mijn pijnlijke vinger gewrichten begonnen op te zwellen. Ik kocht een flacon Kruschen Salts en begon het den volgenden morgen te gebruiken. Reeds na enkele dagen verminderden de pij nen, en verdwenen daarna zoo volkomen, dat ik er gedurende de laatste zes jaar nooit meer last van heb gehad. Ik huiver, als ik bedenk, wat er gebeurd zou zijn, als ik niet op tijd Kruschen Salts genomen had". M. F. Rheumatiek wordt meestal veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het lichaam, wat ontstaan kan door onvoldoen de werking der afvoerorganen. Kruschen Salts drijft alle afvalstoffen en urinezuur langs den natuurlijken weg uit het lichaam; de „dagelijksche dosis" zal de afvoerorga nen blijven aansporen om alle schadelijke stoffen geregeld te verwijderen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntrre Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. jaarvergadering, de voorz., de heer P. de Visser Cz., opende de vergadering. De sec retaris bracht jaarverslag uit. In de kas was een batig saldo. Secretaris en penningmeester werden met meerderheid van stemmen als zoodanig her kozen. Door dhr. S. Maljaars werd een inlei ding gegeven over stroosoorten en door dhr. P. de Visser Wz., over hooisoorten als veevoeder. Voor de Chr. J. B. en T. bond sprak den heer Zwagerman, Rijkszuivelconsulent, over „Veranderde positie van de Rundvee houderij". ARNEMUIDEN. In de vergadering van de A. R. Kies- ver. werd een „Arjaclub" opgericht, na be spreking van doel en werkwijze door den Heer Lampert uit Vrouwepolder. Alhier vergaderde „Het Groene Kruis" wélks ledental 488 bedraagt. Het aantal in bruikleen uitgegeven artikelen bedroe; 3 !l stuks ten behoeve van 12t personen. De wijkbezoekster verleende aan 129 personen hulp. Het aantal huisbezoeken beliep 3548. Hooglezon bestraling vond bij 10 patiënten plaats. De ontvangsten bedroegen voor het Groene Kruis f 1810.41, de uitgaven f 1801.18 Voor de T.B.C. bestrijding bedroegen deze tpsp. f 752J75 en f 734. Zuster v. d. Klooster werd gehuldigd in verband met haar 15 jarig jubileum. Haar werd een stoeltje, een schilderij en bloemen aangeboden. DOMBURG. De ring Walcheren v. h. Ned. Verb. v. Chr. J. Vr. en Meisjesvereenigingen hield 14 Maart in de keurige zaal v. h. Schutters hof te Domburg een ringvergadering door ruim 200 meisjes bezocht. Mevr. Petermeijer opende met de liturgie nadat Mevr. v. Voort- huijzen van Domburg een welkonjstwoord hadgesproken. Na de verslagen van Secr.esse en penningm.esse sprak Da. v. d. Ban over „Arbeidsvreugde". In een boeiende rede toon de zij, hoe eentonig, zwaar dagelijks werk' toch met blijdschap verricht kan worden. 't Geheim ligt daarin, dat we alles voor God doen, die in Christus voor ons zooveel deed. Na de pauze hadden we, afgewisseld door zang ernstige en luimi;e stukjes door de afd. Domburg en Koudekerke. Zeer vol daan over deze goede samenkomst keerden de leden per fiets of auto huiswaarts. KOUDEKERKE De Heer A. Mos is benoemd tot Rijks accountant te 's Gravenhage. DE MENSCHELIJKE VOGEL Guus Betlem Jr. De Amerikaansche vlieger Glem Sohn is erin geslaagd een fraaie vlucht te maken, voorzien van vleugels, die aan zijn armen en beenen bevestigd waren Hij sprong uit een toestel op 40Ü0 M. hoogte en bereikte be houden den grond, Ja, zoo zal de tijd nog komen, Dat we zelf uit vliegen gaan, En we op een zeek'ren leebtijd Onze vleugels uit gaan slaan. Doch niet enkel dan figuurlijk, Maar in letterlijken zin, En we vliegen mét het leven Tegelijk het luchtruim in. Ieder mensch krijgt een paar vleugels En een ingang op z'n dak, En we babbelen met buurman Samen op een eiken-tak En op mooie zomerdagen Nou, dan néém je het ervan, En je doet al-vliegend, even Brussel, Spa of Londen an. Ein de luiste van de lui-sten, Kan dan zeggen: ja, 't is sterk. Zonder in het minst te liegen: Ik... „vlieg" 's ochtends naar m'n werk. Wat ook minder mooi zal wezen, (Een gebrek voorwaar niet klein) Is, dat voortaan alle menschen Zoo... „opvliegend" zullen zijn, En zoo fladderen we aanstonds Allemaal dan in de lucht, Tot de dappersten der dapp'ren Zijn zoowaar dan... „op de vlucht" Maar... voor Holland zal 't niets wezen, Zoo bedenk ik me plots daar, Want wij hebben hier tenslotte, Ook nog... spoorwegen, nietwaar? En, gezien die vele jaren Werken met een braaf tekort, Weet ik nu al, dat zóóiets hier Absoluut... verboden wordtU (Nadruk verboden). Walstraat Tel. 435 Vlissingen Serviezen Gero Ziimeta ViekvrIJ Tafelzilver I VERPAKKING VOOR INDIÉ 1 In het vereenigingsgebouw had een vergadering plaats van de Boerenleenbank. Op 31 Dec. 1931 was in kas f 9105.94. Aan voorschotten stond uit f 177.502.10. Het te goed der leden bedroeg f 130.395.18, der waardepapieren f 11970.57. Saldowinst f 1115. 47. De balans sluit op f 393.499.85. De ren te van spaargeld in loopende rekening over 1935 is voor de leden 3.12o/o. voor niet leden 2.880/0. Voorschotten in schuld en loopende rekening 4o/0. Aangenomen werd een voor stel om boete toe te passen op niet tijdig inleveren en afhalen der boekjes. MELISKERKE In de "prgadering van den B.V.G. hield de Heer G. Beukelman een causerie over; „Vijanden van onze landbouwgewassen en hun bestrijdingtoegelicht met lichtbeelden. N. EN ST. JOOSLAND Voor de C. H. Kies vereeniging sprak de Heer H. W. Tilanus. Bij den Klompenmaker D. K. alhier, wcruen Doornen per sleeperswagen aange voerd. Met een ledigen wagen reden enkele kinderen mee lot zij er bij Café- „De Roode Leeuw" afsprongen. Een h inner raa' te daar bij onder een auto en kreeg het achterwiel over zijn linkerbeen. Per auto is het kind naar het gasthuis te Middelburg vervoerd. De politie maakte proces op. Vrijdag had in de Chr. School een ouderavond plaats. Inleidingen werden gege ven door Mej. Modderkreeke over: „Het ge bed en het kind", door den Heer Jac. Dek ker over „Invloeden" en door den Heer Sluiter over „Geen berekening", maar ge. loof".

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 1