Wegeling's Nieuwsblad A. C. JULIANUS VRIJDAG 8 MAART 1935 No 10 ALGEMEEN-WEEKBLAD WESTELUK ZEELAND s Dit nummer besfaaf uit 8 pagina's. LIED VAN DE WEEK Voor Triplex en Ferrocal en alle bekleedingsmaterialen «71 VLISSINGEN VOOR Uitgave: N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o- bureaux van redactie en administratie: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg AGENTEN IN ALLE PLAATSEN ADVERTENT1ËN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct. CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 CT. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur VLISSINGEN. GEMEENTERAAD. Vrijdagmiddag ver gaderde de Raad en behandelde o.m. een adres. van den Raad der Geref. Kerk, van de St. Joseph Gezellen vereeniging van de Jong. Ver. op G. G. Calvijn, de Vliss. ver. v. Jong. Herv. die adhesie betuigden aan het verzoek der C.J.M.V. inzake arbeid voor jonge werkeloozen. Weth. P. G. Laernoes A.R. meende dat en- Kele objecten voor inwilliging van dit ver- eoek te vinden zouden zijn in verfraaiing van net toekomstige Nollenbosch door het ma- Ken van banken en bruggen over de Vijver tjes een en ander in overleg met de Ned. Heide Mij. ook op het terrein aan den sin- gelweg tegenover de H.B.S. en achter de R.K. Kerk zou plantsoenaanleg met banken een vijver, en afpaling eenigen arbeid hier voor kunnen verschaffen. B. en W. zullen deze aanvrage nader behandelen. Het voorstel van B. en \V. betreffende aan vulling van de Alg. Politie Verord. inzake het aanbrengen van reclame op gebouwen etc. werd na breedvoerige bespreking aangeno men, evenals het voorstel tot vaststelling van een overeenkomst betreffende het betrekken van water van Middelburg. Ingevolge het advies van Ged. Staten be sloot de Raad het presentiegeld te verlagen. Als extra agendapunt werd toegevoegd een verzoek van den Weth. van Sociale zaken om andere lokaliteit. Weth. Laernoes wees er op dat de bezoeken aan en de werkzaam heden op de afdeeling Soc. Zaken steeds blijft toenemen waarom reeds lang de werk ruimte op het Raadhuis ontoerei' end werd gevoeld, daarom verzocht spr. machtiging om een andere lokaliteit, n.l. de vroegere woning van Dr. Detmar zou kimnen worden gehuurd voor f 400.per jaar waar ruimte voldoen de is, alsmede een blanco crediet voor de benoodigde inrichting. De Voorzitter meende dat waar de Weth. van Soc. Zaken en Financiën altijd een zeer zuinig beheer voert hem dit blanco crediet dient te worden verstrekt, wetende dat hij de uitgaven binnen de grenzen van het redelijke zal weten te beperken. Zonder bespreking en stemming werd conform besloten. Geslaagd voor het voorloopig machi nisten-diploma: de Heeren H. J. Raterink, H. J. Moeskop, P. Pannekoek, J. A. Grotegoed en W. M. F. Landheer. Aan de N.V. Kon. Maatsch. „De Schel de" is onder toezicht van den Heer ir. Slot, het Sportvliegtuig van de Batschari Sigaret ten fabriek, dat bij een noodlanding onder Enkhuizen deerlijk gehavend was, hersteld. Dit is het eerste vliegtuig, dat op „De Schel de" werd gerepareerd. De afd. Vlissingen van den Ned. Bond van personeel in publieken Dienst, herdacht haar 5 jarig bestaan. Het le lental bedraagt 36. De Heer Kapinga, lid van het Hoofdbe stuur, hield een rede over de heteekenis van de Chr. Vakbeweging. Zang, voordrachten en declamatie wisselden elkander af. Volgens de vastgestelde kiezerslijst be draagt het aantal kiezers alhier: voor de T'vetde Kamer 12.300, Provin vale Sta ten 11.991 en voor den gemeenteraad 11814. In de zaal Moelker werd weder een ver gadering van de Ver. tot Bevordering der Belangen van Slechthoorenden gehouden, in welke vergadering de Accordeonvereeniging hare medewerking verleende. Als bewijs van waardeering werd den Heer Verhage, die 10 jaar lang penningmeester was, een zilveren ulpotlood aangeboden. - i te Heer B. J. ten Cate, organist alhier, die tijdelijk is belast geweest met de leiding van de Chr. Zangver. „Looft den Heer", heeft voor deze functie bedankt. De VJissingsche Reddingsbrigade leed een groot verlies door het overlijden van haar instructrice Mevr. M. M. Terme uien- Kampman. Onder groote belangstelling had hare begrafenis op de Noorderbegraafplaats plaats. Leden der brigade volgden de lijk baar. Het woord werd gevoerd door dr. A. Staverman, den Heer W. H. Naezer, voorzit ter der Middelburgsche afdeeling en door den Heer D. W. Toussaint. De Kamer van Koopiiandel voor de Zeeuwsche Eilanden verzond aan de Twee de Kamer een adres, inzake het verkeer o- ver de veren op de Wester-Schelde en in ver band met het stelsel van tolheffing. De afd. Vlissingen van den N.S.B. hield in „Britannia" een openbare vergadering, in welke de Heer P. van der Roer uit Den Haag sprak over „de wederopbouw van het nationale bewustzijn". In het Concertgebouw trad weder het Don-Kozakkenkoor „Platoff" op, met een zestal religieuze koren en een zevental we- reldsche koorliederen. Aan het 21ste jaarverslag van de St. Elisabeths vereeniging is het volgende ont leend 32 zieken werden bezocht, w.o. 13 kraamvrouwen. Verstrekt werden meer dan 2000 L. melk, ongeveer 1000 eieren en andere versterkende middelen, 4 wiegen, 6 volledige uitzetten en 3 gedeeltelijke. Een kraamvrouw werd verpleegd in het St. Josephziekenhuis en aan vier vrouwen werd hulp in de huis houding gegeven. Op de reede kwam aan Hr. Ms. Korte- naer onderweg van Indië met bestemming naar Den Helder. Vrijdagmiddag werd op de begraaf plaats te St. Anna Parochie ter aarde be steld hel stoffelijk overschot van den Heer Tj. J. Hesselius, in leven hoofd van de O- penbare School E. alhier. Onder de kransen bevond zich een van het personeel en van de kinderen der school. Door Schipper van Eenennaam, de Arn 27, is in de Deurloo een Wolhand-krab ge vangen, een zeer schadelijk schaaldier. Alhier kwam binnen de Fransche sleep boot „Habelé", met den lichter „Neerlandia" op sleeptouw, op weg naar Antwerpen. Door het springen van den tros werden twee leden der bemanning gewond. Met twee gebroken armen en een beenfractuur zijn ze in het St. Joseph ziekenhuis opgenomen. Geslaagd voor het examen als kantoor- stenografe: Mej. M. A. van Oorschot. MIDDELBURG Daar het 3 Mei a.s. 25 jaar zal zijn ge leden, dat onze burgemeester als zoodanig te Tienhoven werd benoemd, heeft zich een „Comité van Vrienden" gevormd, hetwelk een interlocaal karakter draagt, om dezen dag te gedenken. Het bestaat uit de ITeeren: dr. S. S. Smeding, voorz.; Mr. M. W. G. van der Veur, secretaris, Notaris Terpstra, pen- ningm.; L. Onderdijk, A. Petermeijer, en P. M. Wolters uit Middelburg J. H; Kok en nog twee anderen te Kampen, dr. C. A. B. Fijn van Draat te Zwolle en nog enkele an deren, nader te noemen. Van het te vormen Eere-comité wilde de Commissaris der Ko ningin het presidentschapaanvaarden. In de Donderdag gehouden vergadering van de afdeeling van den Vrijz. Dem. Bond j werden de aftredende bestuursleden herko zen en hadden besprekingen plaats in ver band met de propaganda bij de a.s. Staten, verkiezing, zoomede een voorloopige bespre king over de candidaatstelling voor den ge meenteraad. Het bestuur van de Ver. tot instandhou ding van het Middelburgsche Muziekkorps, besloot in het begin van April een contribu anten concert te geven. Men wil den gemeen teraad verzoeken, ook in de toekomst uit zijn midden een bestuurslid voor de veree niging aan te wijzen. Dank zij den voetbalwedstrijd en de uit voering in het Schuttershof zul! j i de Abtiij- uilve eringen benevens de 6 O lenbo-e Muziek uitvoeringen op het Molenwater en die van 31 Augustus kunnen doorgaan. Een werkman uit Arnemuiden had het ongeluk in het water te vallen. Hij werd door een anderen werkman gered, die op een schuit sprong en er in slaagde den drenke ling op het droge te brengen. De Chr. Gemengde Zangver. ..Dooft den Heer" van 't Zandt gaf in de Com e t- en Gehoorzaal een uitvoering. Ds. van Kooten, predikant te Koudekerke, sprak een dank woord, den directeur de Heer J. W. Bommel- jé werden bloemen aangeboden. De Prov. Zeeuwsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer had tegen Zaterdag de afgevaardigden van de vereenigingen in Wie zorgt een buisje Aspirin bij de hand te hebben, maakt zich over griep geen zorgen meer. De griep dreigt en de griep is een gevaarlijke vij and. Maar enkele tabletjes bij een opkomende onge steldheid Lijn in den regel voldoende, om zich in kor ten tijd weer fit te voelen jaagt de griep op de vlucht Zeeland bijeengeroepen in een der lokalen van „St. Joris". Verschillende besprekingen werden gehouden, waarna met algemeene stemmen besloten werd tot oprichting van de provinciale vereeniging. Statuten en huis houdelijk reglement werden vastgesteld. I)e leden betalen f 10.— de begunstigers ten minste f 2.50 per jaar. Het bestuur bestaat uit evenveel leden als er vereenigingen aan gesloten zijn en deze hebben ieder één ze tel. De Heer Iloutckamer zal voorloopig het secretariaat op zich nemen. Sedert de oprichting van een Vereeni ging voor Veilig Verkeer alhier op 21 Fe bruari, is het aantal leden reeds toegeno men tot 110. Het bestuur maakt voorberei dingen om in deze maand nog een bijeen komst voor niet-leden te organiseeren, waar op een verkeersfilm zal worden vertoond. De vereeniging voor Beroepskeuze hield Zaterdag in „St. Joris" een algemeene vergadering. Het ledental bedroeg 71. Het aantal uitgebrachte adviezen bedroeg 11, w.o. 2 meisjes, Na afloop der vergadering had in de benedenzaal de vertooning plaats van de film: „Het wonder van de Kinder ziel". De Heer Broekhuisen lichtte de film toe. ARNEMUIDEN. Donderdag werd de tweede Ontspan ningsavond gegeven voor werkloozen. De Heer Veenstra vertoonde de film: „Gestee- nigd". Medegedeeld werd, dat begonnen zou worden met een cursus iu motorenkennis. Andere cursussen volgen nog. Vrijdagavond werd in de openbare school de jaarlijksche ouderavond gehouden, in welke enkele fi'ms werden vertoond. AAGTEKERKE Vrijdag werd in de Diakoni school een fa milieavond gegeven, uitgaande van de vier Chr. Jeugdclubs. Ds. Panhvise opende met een toespraak. BIGGEKERKE In de School van de Vereeniging voor Ce e Scho I nde wijs werd een Ouderavond gehouden, in welke de Heer A. Janse een proelies gaf over Zendings geschiedenis. De Heer C. Polderman wees op het voorrecht van Chr. Onderwijs. De Ziekenkas „Draagt Elkanders T.as ten", vergaderde Zaterdag. Het ledental be draagt 34. Vier ziektegevallen kwamen voor met samen 30 ziektedagen. Betaald werd aan ziekengeld f 56.—. De totale uitgaven bedroegen f 81.66, het totaal der inkomsten was f 465.54. Het totaal bezit der kas f 1656. 23. (Gewapende Asbest Cementplaat) naar Lange Viele K 217-18 Tel. 448 Middelburg HOE KAN HET...??! door Guus Betlem Jr. Te Zandvoort mag dezen zomer tusschen 10 en 5 uur niet meer vrij gebaad worden, langs het ge- heele strand. Uitsluitend mag ge bruik gemaakt worden van de badinrichtingen, en behalve in deze inrichtingen, is het zwem men er verder verboden...I Kom, denkt straks de Amsterdammer, Als vacantietijd er is, 'k Ga in Zandvoort m'n kantoorstof 's Lekker afspoelen... da's frisch. 's Jaar lang tusschen duffe hoeken Doet verlangen naar de zee... En hij neemt, want het is crisis, Keggie, fiets en badpak mee. Stop! roept Zandvoorts raad het spijt me, Maar... het is tien uur geweest...! Nou, wat zou dat? vraagt de bader Argeloos en onbevreesd. Wel, meneer... maar weet U dat niet? Zwemmen gaat niet overdag, Dat wil zeggen dan natuurlijk, Ténzij U betaalt... dat mag! Want de zee, (tie is van ons, en Niet van U begrijp dat goed, En als U er in wilt baden, Dan... betalen, óf... beboet! Anders moei U maar gaan fietsen Tot vanmiddag 'n uur of vijf... En het strand (maar niét in badpak') Biedt U óók „gastvrij" verblijf Daar betaalt U géén... entrée" voor, Dat wil zeggen dan: nóg niet, - Want geen menseh kan ons voorspellen, Wat de naaste toekomst biedt. En... daar kunt U dan wat „lezen" Of wat „kijken" naar 't verkeer, En wanneer U wilt (dat mag wel!) Wandelt U wat op en neer Heusch, er is voor onze badgast Nog „vertier" in overvloed... En U blijft stééds welkom ("Lees: En Uw centen zijn steeds wcflkom!) Maar, nietwaar... wat m e!„ dat moètl Dus eh-zwemmen.nee, dat gaat niet, Want voor alles is een grens... En... terug naar Amsterdam fietst Moedeloos de dagjesmensch! En zoo aanstonds, in September, Als U dan de kranten leest, Schrééuwt héél Zandvoort weer (hoe kan het?) Het seizoen is... slécht geweest! (Nadruk verboden) N. ZANDEE Walstraat 104 Telef. 46 - Singel 60 Telefoon 500 i p Cognac per Liter f3.20 en f2.70 Vjriep r Cognac perflesch f3.15 cn f2.50 GAPINGE Vrijdag hield de afd. van de B. V. L. de jaarlijksche bijeenkomst. Overste Bierman, reikte brevetten uit aan Koningschutter J. J. Franse met 189 p. Scherpschutters: M. Goedbloed 189 p., J. van K-'Uem 183 p., P. Dekker 189 p., J. Looise 186 p., A. van Ta- lenhovc 181 p., C. Langebeeke 184 p., J. Huijbregtse 191 p., G. de Nood 193 p.. H. Paauwe 186 p., P. Versluijs 181 p., M. Arend se 194 p., J. Volmer 189 p B. v. d. Broek 181 p., W. Goedbloed 184 p. en J. Aarnoutse 180 p. Als instructeur werd benoemd M. Goedbloed. Men tracht over te gaan tof den aanschaf van een vaandel. GRIJPSKERKE Donderdag hield de Geitenfokvereeni- ging „Ons Belang" haar ledenvergadering. Het ledental steeg tot 42 en het kassaldo be droeg f 7.69. Medegedeeld werd, dat het in- leggeld bij toetreding als lid voor hen, die reeds lang een geit houden f 1.zal bedra gen voor anderen f 0.25. Voor geiten an niet- leden zal het dekgeld f 1.75 bedragen, terwijl voor hen, die voor 1 Mei a.s. als li l toetre den, het ledentarief zal gelden. De Heer Cal- jouw zal or' nis afnemer der jonge geiten.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 1