DE fN DE PIJP. A. i. ROON, Langeviele 219, Middelburg DE f/OAJD IN DE POT.. MAAG.... CENT bb F. WIBAUT Zn. N.V. BURGERLIJKE STAND ZooYi ha IF gevoel MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG HAART 1935. No. 9. Douwe Egberts Echte Triesche Zeereu-Baai en Baai-Tabak. Nederlands geurigsfe pijptabak. K.G. Veevoeder, 79545 K.G. Kunstmeststof fen en 500 K.G. Zaai- en Pootgoed betrok ken. tot een bedrag van f 5322.69. De Heer M. Kleinepier, secretaris-penningm. van den Kring Waléheren der Z.L.M. sprak over de werking der zuivelcentrale. De Heer Franse voorzitter der gewestelijke tarwe-organisatie sprak over de Akkerbouw centrale en de ,Heer Philipse deed mededeeling over de coöperatie bij aankoop en bedrijf sbenoodïgd- heden. Besloten werd den Heer Ovinge, ad- Jtunct Rijks landbouw-consulent, uit te noodige een lezing met lichtbeelden te ko men houden over de ziekten bij tarwe en aardappelen. SOUBURG. De „School met den Bijbel' hield haar jaarvergadering. Aan de School werden a!s kweekeling met akte verbonden de Heer van Soelen en Mej. Contant. Het gemiddeld aantal leerlingen bedraagt 1971/2- Hel leden tal bedraagt 97, dat der begunstigers 4. De rekening sloot met een sardo van f 1623.67, van welk bedrag echter een groot gedeelte aan de gemeente moet worden terugbetaald. Op advies van het bestuur werd de voorge stelde cpntributie-verlaging teruggenomen.— •- ii, ".rïOv -r- In café „De Zwaan" werd voor de, le den van het „Groene Kruis" een lezing ge houden door den Heer Snoek ui. Amersfoort. „Wat moeten wij weten, doen en laten om onze gezondheid te bewaren, en ziekten te voorkomen". Lichtbeelden verduidelijkten de lezing. In „Rehoboth" 'werd een filmavond gegeven voor leden van den Chr. Metaal be- werkersbond in Nederland. De Heer Wet- selaar voerde het woord. Ter aarde werd besteld het stoffelijk overschot van Mej. C. Sturm, die te Vlissin- gen noodlottig om het leven kwam. De over ledene werd grafwaarts gedragen door belij denis-catechisanten van de Geref. Gemeente te Middelburg. Ds. A. Verhage sprak een woord van troost en dank tot het dage- lijksch bestuur der gemeente, het politie personeel en tot de groote menigte, die van meeleven blijk gaf. De gehouden collecte voor het Konin gin Moeder Herdenkingsfonds bracht op f 337.821/2, waarin begrepen is een bedrag uit Ritthem van ruim f 68. Zaterdag gaf de Gvmnastiek-vereeniging „Volharding" in de zaal van den Heer Mil- lenaar een uitvoering. In de vergadering van den Chr. Bestu renbond sprak Ds. Spijkerboer over „Chris tendom en Maatschappij". Onze vroegere predikant, ds. H. van Oijen te Breda, bedankte voor het beroep naar Rotterdam. De Chr. Jongelingsver. „Pred. 12 la" en de Chr. Meisjesver. „Dient den Heer", hiel en Vrijdagavond in de school gemeenschap- e ijk haar jaarfeest. ST. LAURENS Alhier vergaderde de Chr. Hist. Kies- er. voor het samenstellen van de Candida •ni'st voor de gemeenteraadsverkiezingen, e Heer A. van Langevelde wenschte niet .•er in aanmerking te komen. Hem werd Probeer onze verpakte Houts kool, geschikt v. kachel' aanmaak. Papierenzak van 2Va Kg. STEENKOLENHANDEL Bellamypark 22 Tel. 00 Vlissingen Wij hebben onze Waschmachines thans geheel van koper laten maken, zoodat U thans voor ff 95.- of ff 1IO.- een onverslijtbare en gemakkelijk te reinigen machine hebt. Handwaschmachines vanaf ff 20.50 (Adv. een woord van dank toegesproken, voor wat hij in 16 jaar voor de gemeente deed. De lijst ziet er als volgt uit: 1. J. Wondergem, 2. Joh. Vader, 3. A. Wattel, 4. F. Kwekke- boom, 5. A. Abraharase, Sz., 6. J. Wouterse, 7. A. W. Zandee. De vergadering van de Oranje vereeni- ging had plaats j.l. Vrijdag. Deze vereeniging telt 112 leden. In kas is een saldo van f 87. Besproken werden de plannen ter viering van den jaardag van H.M. de Koningin. Des avonds zal een openluchtfilm worden ver toond. Voor kinderen en oudere jongens en meisjes worden spelen georganiseerd. VEERE Vrijdag werden bestuursleden gekozen voor de opgerichte afd. van Patrimonium, n.l. de Heeren A. C. Caljouw, P. v. Sorgen, A. Maljaars, J. Bakker Jr. en L. Meijers. Ook werd een reglement vastgesteld. VROUWEPOLDER. Vrijdag vergaderde de afd. der Z.L.M. Er is een finantiêel nadeel van f 6.82. Be handeld werd het scheuren van weiland. Tien personen traden tot de vereeniging toe. De Geref. Meisjesver. „Bidt en Werkt'" vierde in de Geref. Kerk haar 15e jaarver gadering. Op de gebruikelijke wijze had de ze vergadering plaats. De presidente werd een mooi geschenk als blijk van waardeering aangeboden. De Weegbrug „Algemeen Belang'" ver gaderde met 63 leden. Op de weegbrug wa ren 52.208.10 K.G. Suikerbieten, 240.550 K.G. Pulp, 554 wagens Aardappelen en 133 wagens Uitgekeerd kon worden 5 pCt. Daar de Heer J. Wondergem te St. Laurens zich als we ger niet meer beschikbaar stelde, dankte de Voorz. hem voor zijn 10 jarigen accuraten dienst. Ook de Kolenvereenigfng „Algemeen Belang' vergaderde met 23 leden. Het aan tal leden daarde tot 65. Er werd 81817 K.G. brandstof betrokken. Inkomsten bedroegen f 1353.95, uitgaven waren f 1395.23. het klei ne tekort is gedekt door de aanwezige voor raad Kolen. 'T ZAND. 1 "i rn De AR. Kiesver. hield haar jaarverga dering. Zij lelt 41 leden. In het be tuur wer den gekozen de Heeren J. Melse en A. Tan- ge. Een groslijst werd opgemaakt voor de a.s. Raadsverkiezing. Een vijftal leden zal het bestuur helpen met de propaganda. VLISSINGEN van 21—28 Februari 1935. Ondertrouwd: K. J. van der Valk, 20 j. en P. Flissebaalje, 21 j. B. Antonissen, 24 j. en A. Oosting, 24 j. Getrouwd: K. Eelman, 22 j. en M. H. van Rijswijk, 16 j. Bevallen: H. G. Kriek geb. van der Vliet, d. Y. E. L. Valk, geb. Borrev, z. W. F. M. Jacobse, geb. Bosschaart, z. P. Lou- werse, geb. Belfroid, d. I. M. E. van Vlaanderen, geb. Voet, d. Overleden: W. B. K. Boom, 67 j. man van J. H. A. Noordhoek Hegt C. J. S. Kruijs- se, 72 j. wed. van L. M. Verheul A. van Schijndél, 57 j., man van J. Steketee S. W. Poschmann, 53 j. vrouw van F. de Ruijter A. C. Rijns, 83 j. vrouw van J. van Grol M. M. Kampman, 41 j., vrouw van G. H. ter Meulen T. Hesselius, 53 j., man van T. Wiersma. (V. C.) MIDDELBURG van 20—27 Februari 1935. Ondertrouwd: P. Taal 27 j. en H. E. de Keijzer 24 j. W. de Wijze 40 j. en J. P. Luteijn 26 j. J. de Rijke 22 j. en J. P. van Roo 21 j. P. de Kam 20 j. en A. Hel- bers 16 j. H. B. Snoep 25 j. en C. Frenks 23 j. Bevallen: J. Verton geb. Jongepier z. A. M. H. Rozendaal ge'.). Verkleij d. N. H. van Schelve geb. Kempe d. M. S. Pic'.erse geb. Ricmens z. Overleden: P. Verschelling 72 j. wdn. van A. A. Riemens J. J. Moorman 70 j. wedn. A. P. Poerstamper J. Franc is 81 j. geh. met F. Bakker A. Meijers 87 j. wedn. S. Wan jon. (M. C.) OOST EN WEST SOUBURG van 20—26 Fe bruari 1935. Geboren» Cornelis, z. v. E. Louwerse en van J. Smit. Overleden: (te Vlissingen) A. van Schijndél 57 j. man van J. Steketee. Eén der dankbaarste objecten Voor de fiscus in ons land Is toch wel het motorrijtuig: Er is haast geen beter klant. Onze fiscus is vernuftig Als 't om nieuwe lasten gaat, Maar de vraag dringt zich naar voren. Is 't geheel daarmee gebaat? Op verlaging van de lasten Heet het streven thans gericht Maar het schijnt wel of de auto Daar voorloopig builen ligt. Steeds weer nieuwe hinderpalen Duiken voor de auto op, 't Wordt voor de automenschen Onvermijdelijk een strop. Zal dit niet verlammend werken Op voortuitgang en techniek? Plundert men op deze wijze Niet het reizende publiek? En wordt zoo tot aller schade, Niet de kip om hals gebracht Waar de niets ontziende fiscus Gouden eieren van verwacht? J. S. ziek en niet ziek Neem 'n KROONTJE JKROONCACHETS) en 9e z'jt zóó weer fit. Per sluk 5 ct. Doos 12 kroontjes50ct. Wat-TTlipihcLbdt --matikt VEILING van Vrijdag 22 Februari 1935. Snijsla 37-47, Veldsla 9-31, Spinazie 13-34, Postelein 16-17, Spruiten 4-13, Witlof 8-14, Schorseneer en 8-12, Koolrapen 1-21/2, Wijnpe ën 1-2, Br. bonen 10, Witte bonen 12, Peën 3-6, Uien 1/2-31/2, Kroten 1/2-2Va, Andijvie 23, Gele kool 3-6, Rode kool 3-61fe, per Kilo Bloemen: Crocus 3-4, Avondkelk 33, Aspar* gus 4-12, Cyclamen 30-32, Primula 20, Ho ning 30-32 per pot, Tulpen 11, Hyacint 11. Rapen 2-3, Prei 4 9i/2, Selderie 1-4, Rabarber 2/2-6, per Bos. Gele kool 3-6/2, Rode kool 2-9, Boere kool 1/2-3, Savoije kool /2-5, Bloem kool 5-15, Andijvie 1-31/2. per Stuk. VEILING van Dinsdag 26 Febrtiari 1935. Snijsla 22-39, Veldsla 4-23, Spinazie 15-33, Postelein 12-13, Kuipdunsel 23-31, Spruiten 5-15, Witlof 9-15, Schorseneeren 3-10, Koolra pen 1-2, Br. bonen 8-9,' Uien 1-31/2, Kroten 1/2-2, Rode kool 4-8/2, Gele kool 2-6, per Kilo. Bloemen: Crocus 4-5, Primula 21, Ceneraria's 30, per pot. Pioenen per plant 4. Prei 2-10^ Radijs 2/2-6/2, Per Hos. Savove kool 2-7,' Rode kool 3-12/2, Boere kool 1-4, Gele kool: l/2-6, Bloemkool 5-10, Andijvie 5, per Stuk., 700 bos Tarwestroo, hand werk. A 11, Grijps' erke Land- ei T in :o w aden Jan de Groot, G. ijps er e Kalfkoe, rekening 4 Maart C. Huijsman, Grijps kerke Slier kal2 Speenlammers, drachtige Beit. Iz. Kluij hout, Westhoek, Koude' er e Nog eenige mooie Pruime- boomen (R. V.) niet duur. J. M. den Hollander A 71, Oostkapelle Wei vaarzen 20 maa den o .d J. Louwerse, Buttinge Een Schot, Tarwestroo. B. Wattel, Oostkapelle Mooie afgeharde Slaplanten, J. Louwerse, Vrouwepolder- scheweg, Serooskerke Goedgekeurde Goudgerst v. d. zaai. 7/2 cent per K.G. L. Cijsouw Hz., Westkapelle. Vierjarige Klepper, Ponny's Janse, Pe Juss raat Souburg LegU. pen, Wa'teee, Bot r- tobbe. J. Corbijn, Veerschew. Middelburg' Mooi Vaarskal4 weken oud A. Hollebrandse, Koudek. Stoelwagenije, KeuKe 1 oir, Kachelzeil Pad weg 16, Souburg. Wagensmeer f 0.10 per K.G. Wielemaker St. Laurens Bruine Sjalotten. Ritthemschestr. 100 Souburg Klief hout. W. v. Sluijs, Korte Weegje, Koudekerke 3 beschadigde Ba-ikvi en Badhuis a. d. Spuiboezem Vlissingen Vare Koe, 2 Vaarsjes 10 maanden met schets, mooi Vaarskalf en pe oride Tronk boomen f 0.25 en te koop gevraagd Tarwekaf. W. Coppoolse Pz., Seroos kerke (W.), A 134. 400 K.G. poters. Arn. Dekker, Aagtckerke. Groenkraag voederbieten. J. v. Soelen, Souburg 8000 K.G. mangels, veile ko- nijnen. A. Kuzee, Welzinge Vierjarige klepper, mak en vertrouwd, 10.000 K.G. man gels. J. Louwerse, Abeele. Gersteriroo. S. de Visser, Se rooskerke. Vaarskalf. J. de Nood, Zandijk. Kalfkoe, rek. 4 Maart, stier kalf. Gebr. Poppe, Ooslkapp 2e Kalfkoe aan rek., man gels. W. Tevel, Koudek, Vaarskalf. Gebr. Brasser, Koudekerke. 2-Jarige vosbles merrie, Wi.- maan. J. de Visser, C 64, Domburg. Vette varkens, konijnen. W. de Potter, Breeweg, Kou dekerke. Tuin- en landbouwzaden. H. Melis, Zoutelahde. Dameslie s, rijwielplaatje, sla planten. C. Vermeulen, Vrou wepolder. Vaars' aK. An.h. Jansen, Big- gekerke. Gekalfde koe, vette os. C. Wattel, Gapinge. Goedgekeurde bl. pootaard- appelen, Zelkascho'. kers, I i gogerst. J. Lampert, Biggek. Blauwe zetaardappelen. P. Tavenier, Serooskerke. Zelka schokkers van origineel gewas, goedgekeurd op stam en partij. J. Lampert, Gapinge Stierkalf of ruil \aars.valf. Gebr. Francois, Vrouwep. Tortelduif. Domburgsch Schuitvlot Q 212, Middelb. 250 Droge inus.erds a 3ct. p. sL G. Dingemanse, Poppend Sterhave -, goedgekeurd 9-9-9 A. Wondergem, Gapinge. Mangels. Reijnierse, 't Zand D 165. Bloemkoolplan en. Tuinderij Beusbergcn 't Zand C 4). Gouden krulle.i. Veerscheweg S 255, Middelburg Biggen, erwtenstroo, Heij boer, Nieuwlandscheweg. Middelburg. Zware drachtige zeug. Chr. Maas, Koudekerke. Mooie foktoom kalkoenen. Noordbeek', Souburg." Zitbad en nieuw damesrij wiel. Seissingel R 210, M'b. Vaarskalf. G. Geschiere, Hoogelande. Rollede, tre rijven, uien. Konraad, Biggek erke. VaarskalC. KJ lijfhout, Kou dekerke. Vaarskalf. L. Kluijfhout, Koudekerke. Zaaischokkers. J. de Visser, Plnnilusf, Serooske ke. Nieuwe tur.:, koopje. Wagenmakerij Abeele. Beste melkkoe. P. Poppe, Breeweg, Koudekerke. Vaarskalf. M. Francke, Buttinge. Zeeuwsche blauwe Bevelan ders, blauwe Eigenheimer zetaardappelen, tarwestroo. A. Ovaa, Souburg. 2 Nette werkmanswoningen van alle gemakken voir ien. A. v. Dijke, Molenwater, E 47 a 1, Middelburg. Mangels. J. de Bree, Zoutelande. Maandag zware biggen. S. Lieven se, Wes'kapell Wagenlamoen. H. Barent§en, Ritthem. Een stierkalf. A. Houtermrn, Meliskerke. Gerstestroo en kanthooi, P. Geschiere, Mariekerke.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2