PRESTO DE IN DE PIJP. HARTEN DRIE BURGERLIJKE STAND FEUILLETON Uitkomst hij GRSSP BALLET-AVOND. Ui*» ZEEPPOEDER.. dan LIED VAN DE WEEK ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 22 FEB' UARI 1935. No. 8. Wacht niet tot de koorts oploopt, als Gij hoest, transpireert, U rillerig en als geslagen voelt: dit is het moment, om Abdijsiroop te gebruiken, omda'. Abdijsiroop snel en grondig werkt. Vanaf den eersten lepel zult Gij de taaie slijm kwijt raken, die bezwan gerd is met millioenen ziektekiemen. Gij ondervindt een buitengewone verlichting. Uw hoest verdwi|nt. Gij kunt dan de koorts meester worden en slapen zonder uitputtende hoest- aanvallen. Gebruik daarom altijd bijs AKKER'* is- Iedere cent die voor de je gelige werke- loozen kan w.rden Le.:uinig. acht spr. een dringende plicht. Mr. Portheine, V.B. Acht de verhooging van personeele elas'.ing voor de e g meen- te funest. Uit de historische groei der ge meente beslaat de binnenstad goeddeels uit groote.e woningen. Daarom zal de belasting verhocging op den duur voor vele bewoners ondragelijk en onmogelijk te betalen zal wor den. De binnenstad dreigt dan op den duur ie ontvel en. Als eenig equivalent zou spr. dan g«~rne de temeer1? in e n Ia" re e- lasting klas e geplaatst zien. «frez en cfe ufi -.j..e p-s.ae de» g-.i-.e.zou uaar naar kunnen worden gestreefd. De Voorzitter gaf toe dat er op deze be groeting posten voorkomen waarvan het niet zeker is dat ze er op zullen bljjven. De sa- larisnerzienmg zal m een volgende zitting opnieuw aan de orde komen. De bezwaren van de grootere woningen zooals die in den loop der eeuwen in de. e gemeente gebouwd zijn voelde spr, ook, doch hij betwij Telde of het bereiken van een lagere belastingklasse m gelijk zou zijn. De begrootingen der bedrijven werden aan genomen. Aan den wensch van Ged. Staten om de presentie geiden der Raadsleden van f 4.— tot l 3.50 te verlagen werd z. h. st. voldaan. De post leermiddelen van U.L.O. school en school G. werden op aandrang van Ged. Staten van f 7.— op f 5.— geBracht. Inzake het drukwerk besloot de Raad dat de begrooting het gemeenteverslag en de han delingen op de cyclostyle züllen worden vervaardigd. De post f 32.000 werken Polder Walcheren kan worden ove gebracht naar de post steun- verleening omdat de Polder Walcheren dit werk in het werkfonds opgenomen had ge kregen. Inzake de wachfgeldregeling van het perso neel der meeltabiiek dealde de Weth. On- derdijk mede dat, indien voor 31 Maart a.s. er geen maatregelen door de Directie zijn genomen, inzake overplaatsing naar Rotter dam of anderszins hij verwachtte dat de wachtgeldregeling niet door het departe ment verleng J zal wo.den. Over de post subsidie bewaarscholen werd breedvoe ig ge'iscusseerd en cenige voorstel len ingeuiend Aan enome.i wordt het voor stel van den heer de Hol! nder A.R. om len opzichte van het vorige j ar de subsi '13 A an f 20.— per leerling tot f 15.— dus met 25 proc ent te vei lagen, met 9 te_,en 8 stem men. Voor slemden, A.R. C.fl. R.K. en Bez. Parlb De g 00tin wordt dan z. h. st. aangeno men, vvaarop de Voor. ftter de zitting sloot. HEI NEDERLANDSE BALLET. Voor het eerst na geruime tijden is in ons land een ballet op tournee waarvan de provincie en in dit geval ook ons Zeeuwsche gewest haar voorstelling heeft mogen bewonderen. We bedoelen de gr ep specifi.k Xe ter and- sche arlisten onder de voortref fel',,' kc hiding van Lily Green dat in Vlissfngs RurzaaJ optrad. Helaas voor een half gevulde zaal, want het gebodene had grocte belangsLEing ver diend. Een gevarieerd programma met een voudige, maar op te voeren niet minder moeilijke, dansen, werd vlot en keurig af gewerkt. Voor het werk van deze artlsten moet men bewondering hebben, van ons volk. Vrij van pikanterieën, of profanaties, maar be schaafd, bekoorlijk, vol g alie en gebracht met een elan ais men ten onzent slechts weinig aantreft. Dit is het ballet van de goede soort waar aan in ons land behoefte bestaat en dus voorziet in een leemte voor het ontspanning zoekend publiek. Elk der 14 fraaie nummers te bespreken zou te veel Vergen, men doet beter het zelf te gaan genieten. Van een goede opleiding en technische bekwaamheid gaven deze opvoeren den alleszins blijk. Een bijzondere waardeering moge voor de solo dansen van zoowel Lili Green als Maria Pe- trelli niet achterblijven. Onvermengd is onze bewondering zoowel voor de algeheeie overeenstemming die Be stond tusschen de dansenden en de eminen te vleugelbegeleiding van Wim de Vries, als het voorname decorum, met de kleurrijke lichteffecten, dat alles deed samensmelten tot een prachtig en zuiver geheel, waarin ook de gevarieerde costuums van goede smaak getuigden. Dit gezelschap is in staat ware Ballet kunst genieting te presteeren en daarom Besluite dit globale overzicht mei een van harte ge meend „Tot ziens'*. /AAAR.....A Douwe Egberts Echte Friesche Hoeren-Baal en Baal-Tabak, Melange van rjjpe tabakken. ZOUTELANDE over de maand Jan. 1935. Geboren: Jacob, z. van Pieter Meijers en van Suzanna Vos. Overleden: Jakob Verhage oud 74 jaar, ongehuwd. Ingekomen: Matthijs van der Kevie en ge zin (2 pers.) uit Tjepoe (Ned. Indiè.) Jo hanna, Maria Mos uit de Bildt. Vertrokken: Lydia, Christina, Bergsma n. Den Haag. VEILING van Donderdag 14 Februari 1935 Peren: Francois Borgia 13-16, Kleipeer 10- 14, St. Remy 12, Brederode 14, Comtesse de Paris 7-11, Appels: Goudreinet 28, p. Kilo. VEILING van Vrijdag 15 Februari 1935. Baksla 28-30, Snij sla 43-50, Molsla 29, Veld sla 14-34, Spinazie 26-30, Postelein 15-16, Broeisla 31, Sjalot 4, Andijvie 20-25, Sprui ten 5-10, Witlof 8-15, Schorseneeren 12-16, Koolrapen l-2y* Wijnpeën 1-2, Peën 1-4, Uien 1/3-31/2, Kroten 1-2, Rode Kool 11/2-41/2, Gele Kool 2-4, Br. Bonen 8-11, per Kilo. Bloe men per pot. Crocus, Sneeuwklok Cycla men 25, Primula 15, Pluimen per 10 st 15, Honing per pot 32. Peën 9-91^>, Rapen 2-4, Kroten 11/2, Prei 2i/2-9, Selderie y2-3, Ra barber 15, Radijs 4, Rammenas 2, per bos. Savoye Kool 2-5, Rode Kool 1-9, Boere kool 1-4, Bloemkool 3-10, Andijvie 1-3, per stuk. VEILING van Dinsdag 19 Februari 1935. Broeisla 25, Snijsla 33-41, Veldsla 12-30, Spinazie 20-38, Postelein 15-16, Witlof 5-15, Koolrapen y9-2, Wijnpeën l-2ya, Uien l/2-3 Kroten 1-2, Sjalot 4, Rode Kool 2-51/2, Br Bonen 10, per Kilo. Bloemen per pot: Cy clamen 20-22, Primula 5, Muurbloem 5, Bakruit 3 per bos, Sneeuwklok 7, Crocuj- 3-5, Sneeuwklok 7, Tulpen per bos 15. Ho ning per pot 35. Rapen 2, Prei 4-10, Selderie 1/2-31/2, Rabarber 15, Radijs 21/2, per bo^ Savoye kool 1-6, Rode Kool 2-10, Boere Kool 1/2-3, Andijvie y2-3, per Stuk. DOOR BERTA RUCK. 35. Alle blo» en tinteling, van haar succesvolle ontmoeting met Billy waren bij haar ver dwenen. D&t voelde zij wel, al wilde zij het niet. Zij had behoefte aan opwinding en wilde eenvoudig nergens anders aan denken, dan aan de schitterende revanche, welke zij op haar vorigen minnaar had genomen. Terwijl zij dit alles met zichzelf overleg de. bracht kapitein Hunter zelf dit onder werp ter sprake. „Somers deed of hij kiespijn had", begon hij, „toen je hem feliciteerde". Nora hief bij deze woorden haar hoofd op. „Merkte je het?" vroeg zij begeerig. „Ik geloof dat ik wel weet, waarom hij zoo zui nig keek". Hierop volgde een vroolijk lachen van den officier van gezondheid. Ik denk, om- dut bij zich nu met de eerste de beste tevre- <Iei» moet stellen. Hel was maar al te dui delijk. wie hij graag had willen trouwen ijn N«»ra. Geen wonder dat hij keek, of hij 't tp. Ken Jen hoorde donderen, toen hij ons •uws boorde. Dat bedoel je toch zeker nietwaar?" Neen, o neen", viel de halfbloed Iersche in de rede. O. wat een ellende, dat ie dereen van het ras waartoe zij behoorde, al tijd sprak en dan eerst begon na te denken. „Ik bedoel, dat hij vermoeden had, dat ik wist, hoe onheusch hij zich heeft gedragen". Nauwelijks waren deze woorden over haar lippen of zij had ze wel weer in willen slik ken. Te laat. Haar metgezel wendde zich vlug tot haar. „Onheusch gedragen? Wanneer? Ik heb altijd gedacht", vervolgde hij belangstellend, „dat hij geregeld zoo'n beetje flirte met me vrouw hoe heet ze ook weer o ja, me vrouw Hallett. Is dat niet zoo?" „Neen, dat geloof ik niet, o neen" zei No- ra, terwijl zij deed alsof zij schrok. „Flirten met een getrouwde dame? Neen, neen". „W7at is er dan met hem?" Nora trok een lange grasspriet uit de heg en zwaaide er mede in het rond. Zij was beschaamd. „Ik ik had dat niet van mijnheer So- mers moeten vertellen". „Nu, je kan mij toch gerust alles zeggen, nietwaar? Wat heeft onze vriend dan eigen lijk voor leelijks uitgevoerd? Als je het mij niet zou willen zeggen, zou ik moeten den ken, dat het iets afschuwelijks is geweest „Veel menschen zouden het zeker afschu welijk vinden", viel zij hartstochtelijk uit (nog voor het haar bedoeling was om te antwoorden), „meer dan één meisje tegelijk ten huwelijk te vragen." De zwarte oogen van kapitein Hunter knip ten van genoegen. Tot nu toe had hij gedu rende deze wandeling liever over heel iets anders willen spreken. Maar nu wilde hij zien of hij het meisje tegen haar zin aan het praten kon krijgen. Bovendien was dit nieuws over dien lummel van een Somers wel in teressant. Daarom vroeg hij haar vriendelijk: „Maar schat, hoe is het nu toch mogelijk, dat hij meer dan een meisje tegelijk heeft gevraagd?" „Ik bedoel op één avond". „Deed hij dat?" 't klonk ongeloovig. „Ja", zei Nora, haar grasspriet rondzwaai end. „Och, kom, nu geloof ik, dat je me wat wijs wilt maken". „Neen" - heftig hoofdschudden ..dat doe ik niet". „Op één avond? Allemachtig. Welke a- vond was dat?" Er volgde een pauze. In den grond van haar door en door ontredderd hartje, be kende zij zich zelf, dat zij zich dezen middag afschuwelijk wreed had aangesteld. Voor eerst had zij zich uit wrok in een verloving geslingerd; dan den man, dien zij had be loofd te trouwen, misleid en ten slotte had zij Billy laten varen voor... Dan overwoog zij: „Is, hetgeen Billy deed niet veel gemee- ner. Hij kan 't toch niet loochenen. Dus kan het mij ook niet schelen. En daarom ging zij door hem nog verder van zich te verwijderen, hem nog meer te trotseeren, door hem aan haar nieuwen ver loofde te verraden. 't Was op dien avond van het officieren bal. Je weet wel, een tijdje geleden; alles lijkt zoo lang geleden, sinds de oorlog is uitgebroken. Je herinnert je toch het officia renbal nog wel?" „Ja zeker", zei hij en nu was plotseling VREDESWIL. 1 usschen Engeland en Frankrijk is overeenstemming e.eikt betref fende het luchtpact. Volgens de Fransche mini ter FJandin zijn nu de „middelen gevonden om een oorlog te ve h :eden' Gevonden is hel middel thans, Naar er de krant weer schrijft. Dat ons de oor! g binnenkort Voor eens en al verdrijft! Gevonden is het middei thans, Dat oorlog straks verhoedt... Maar... 't vinden is de hoofdzaak niet, Wat ons beschermen moet. Want ook al ben 'k met politiek Heel matig maar bekend, 't Gevonden middei volgens mij, Dat dient ook... aangewendl Zóóveel weet ik er toch wel van, Dat dèt de hoofdzaak is, En zonder dat, dan is en blijft Het hopeloos nog mis. Maar toch... want ik ben, waarlijk hoor, Geen pessimist, o, nee... En élke poging volgens my, Helpt weer een beetje mee, Toch is ook dit een stap vooruit, ln 't algemeen belang, Geschillen onderling beslecht, Dat is de goede gang! Toch is dit ook een stap vooruit Naar 't hoogverheven doel, De samenwerking onderling, Zegt al zoo'n heeleboel! Bij alles wat we voortaan doen Eéndrachtig overleg, Dan komen we zoo zoetjesaan Weer op den rechten weg. Al is die weg dan ook wat lang, Ja, zonder einddoel, lijkt... Dat hindert niet, wanneer dat doel Dan toch maar wordt bereikt! Ook dat geeft niet... want dan Dan plukken onze... kinderen De vruchten er toch van! door: Guus Betlem Jr. FEBR.-MAART ZON Op Onder Zaterdag 23 Febr. 7.02 5.25 Zondag 24 7.— 5.27 Maandag 25 6.58 5.29 Dinsdag 26 6.56 5.31 Woensdag 27 6.54 5.33 Donderdag 28 6.52 5.35 Vrijdag 1 Maart 6.50 5.37 Hoogwater te Viissingen op: Zaterdag 23Febr,v.m. 3.56 n.m. 4.19 Zondag 24 4.28 11 4.53 Maandag 25 5.06 11 5.36 Dinsdag 26 5.53 11 6.30 Woensdag 27 6.51 M 7.38 Donderdag 28 8.13 9.09 Vrijdag 1 Maart 9.95 10.35 WIELRIJDERS, LICHT OP: Zaterdag 23 Febr. te 5.55 uur Zondag 24 M te 5.57 Maandag 25 te 5.59 N Dinsdag 26 te 6.01 M Woensd. 27 te 6.03 M Donderd. 28 te 6.05 M Vrijdag 1 Maart te 6.07 Apotheken geopend te Viissingen Zondag is geopend OCKENBURG, Walstraat. zijn belangstelling wakker geschud. Het of- ficiertnbal. Hij had reden genoeg om zich dien avond te herinneren. Hij was gloeiend nieuwsgierig iets nieuws betreffende het ge drag van het luitenantje bij die gelegenheid te hooren. (Hij Hunter), had gemeend, dat zijn mengsel doel had gemist, om den slun gel abnormaal te maken. Zou er toch iets gebeurd zijn? „Op het officierenbal?" herhaalde hij, „en vroeg die Somers de meisjes zoo maar bij bosjes ten huwelijk?" „Niet bij bosjes", zei Nora. „Maar ik weet toch, dat het er „Drie" lag reeds op het puntje van haar tong, maar wonder boven wonder bedwong zij zich. „Hoeveel waren het er wel?" vroeg de af- ficier van gezondheid glimlachend, doch po pelend van nieuwsgierigheid. „Zes?" „Zes weet ik er niet", zei Nora met een poging om onverschillig te doen. „Maar je weet zoo goed als iedereen, dat hij zich op het bal met miss Gansenhurst verloofde: zij heeft het overal rondgebazuind". „Dat heb ik gehoord. Broeinest van kwaad sprekerij, zoo'n klein stadje", mompelde de officier van gezondheid met een blik naar het leien dak van de kathedraal. „Jawel, maar miss Gansenhurst was niet het eenige meisje". „Weet je dat zeker?" „Ja hoor", zei Nora en zij slingerde de grasspriet over de heg. „Wie waren die andere meisjes dan?" (Wordt vervolgd.) _j

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 6