Wanneer temperatuurswisselingen Schout bij Nacht W. B. K. Boom overleden. Opdracht voor „De Schelde". ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 22 FEBRUARI 1935. No. A Men meldt uit 's Gravenhage, dat er met Rusland onderhan deld wordt over den verkoop van een groot quantum vee. Het gaat om een bedrag van eenige millioenen. Het Nederlandsche Runderd^m Heeft ook reeds lang te lijden Van de ontreddering die er heerscht In deze crisistijden. Men moest de Runderlijke Stand Gaan reorganiseeren Daar men de boter en de kaas Niet meer kon exporleeren. Zoo zag men menig brave koe Daaraan ten offer vallen: De dieren werden „ingeblikt". Rij honderdduizendtallen. Ze hebben evenwel hun lot Berustend-stil gedragen En allengs kwamen ze terecht In de werkeloozenmagen Gelukkig voor ons koeienheir Schijnt nu de kans te keeren. Als alles goed gaat kan een deel Naar Rusland emigreeren. Daar kunnen ze in malsche wei Weer levenslustig loeien, Daar leven ze gelukkig voort Als ferme sovjetkoeien. J. S, welke beginselen ontleent zijn aan het woord van God. Na verschillende vragen te hebben beant woord eindigde spreker met dan'geked de zen ai vond. Chr. Hist. Kiesvereeniging. Woensdag avond vergaderde de Chr. Hist. Kiesvereeni- ging onder voorzitterschap van den heer B. de Jager. Deze verwelkomde naast de vers?hillen- 'de leden en gasten inzonderheid den spre ker Mr. W. F. E. Baron v. d. Feltz uit Mid delburg. Na uit den Bijbel Ps. 146 gelezen te hebben en gebed, hield Baron v. d. Feltz een rede over de Chr. Hist Beginselen en wij. Spr. zette uiteen dat deze beginselen haar diepere oorsprong aan den Bijbel on/ leenen, hetwelk een nadere aanduiding vindt •in het eerste programma punt. Op verklarende wijze ontleedde spr. al dus de verschillende beginsel artikelen waar op de basis der Christ. Historische levens beschouwing berust. Aan de hand van deze gegevens toonde baron v. d. Feltz aan dat in- 1 gevolge deze leidraad de Chr. Hist, aan hangers een belangrijke taak in het politie ke leven hebben te vervullen, daar zij zich zelf hebben achter stellen voor den wil van Christus. Nadat verschillende vragen waren behan deld, sloot de voorzitter de vergadering met gebed. DOODE1.IJK ONGEVAL. Zaterdrgmid- dag geraakte de löja ige Mej. St. uit West Souburg met haar rijwiel tengevolge van de hevige stormvlagen voor de naderende elec- trische t am, waardoor zq werd overreden, een eind werd meegesleurd en onherkenbaar verminkt werd gedood. Omstreeks kwart over drie reed de tram van den dienst Vi; ingen—iddelo rj van af het Betje Wolfplein de Badhuisstraat in toen deze juist door de bocht zijnde de Ver lengde Glacisstraat zou passeer en. Op dat moment kwam juist de 19-jarige dienstbode Mej. S. op haar rijwiel vanaf de richting der Kom aangereden en werd vanuit die straat door den st rm voortgedreven, vlak voor de Boekhandel der Fa. d'Huy, greep haar de motorwagen der tram. Over een afstand van 30 meter werd zij dé Badhuis straat mede inges'.eurd alvorens de tram tot stilstand was gebracht. Toen bleek dat zij vreeselijk verminkt door deze aanrijding ge dood was. üe Politie en drie doktoren waren spoedig ter plaatse en onmiddellijk werd ook de werkplaats der electrische tram om perso neel en materiaal gewaa schuwd. Toch duurde het n g d ie kwartier voor de tram opgevijzeld en het slachtoffer onder het motorrijtuig vandaan gehaald was. De stoffelijke resten werden naar het baarhuis- je op de Noorder begraafplaats gebracht. Omtrent het tijdsverloop waarop de tram tot stilstand kwam, stelde de politie een on derzoek in. De tijding van dit onge ai er- spreidde zich als een loopend vuurtje door d« omgeving en groot was de deelnemmg met de ongeluk ige en haar familie. Naar wij vernamen bevond de vader van het slachtoffer zi~h ook j ist m de stad waar hij van een ongeluk hoorde, 'loen hij ter plaatse kwam moest hij het tragische verne men dat het zijn eigen kind betrof. Des avond boette op de zelfde plaats een hond zijn leven en werd eveneens door de tram overreden. Voorts geraakte door den storm eenige ka'els van het Radio distributie, het licht en telefoon net in het ongere d terwijl in de HoLeinstraat een schoorsteen naar be neden en op de openbare straat terecht kwam, terwijl ook de winkelruit van den sii gcr K. niet te0en den winddruk bedano bleek. Gesia gd voor 3e stuurman: de Heer L. S. A. van Dijck. Noor Kadio-telegrafist 2e klasse: de Heer J. J. L. Kisseeuw. De Kroon verleende goedkeuring aan het besluit van den gemeenteraad, waarbij een bi lijker regeling, werd vastgesteld voor de personeele belasting voor het Café-be- drüf. Het Bestuur der Prov. Zeeuwse he ereeniging tot bestrijding der l.b.c. richt te een circulaire tot de besturen van bij haar aangesloten vereenigingen, mede te wer den aan het eeren van de nagedachtenis van wijlen H. M. de Koningin-Moeder door stich ting van het Nationaal Koningin-Moeder Herdenkingsfonds. Voor de aquarium m terrariumver. „Walchersche Natuurvrienden'' hield de heer W. Zwart uit Leiden een lezing in de bo venzaal van Hotel Coomans. Ais onderwerp wera gegeven: „üe beplanting van het tro pische aquarium m verband met het kwee ken van siervisschen'". De afdeeling van „Patrimonium' kwam bijeen. De Voor. ilter sprak een woord tot den Heer M. J. Krug, die onafgebroken door 50 jaar lid der afdeeling was geweest. De in komsten bedroegen f 902.32. Het batig saldo was f 354.10. Uit een legaat voor werkiooze leden werd in 1934 f 220 uitgekeerd. De bi bliotheek teli 500 deelen. In de vacature werd gekozen de Heer D. HoILcamp. Medegedeeld werd nog, dat een commissie voor lectuur- verspreiding is ingesteld. Geslaagd voor derde stuurman: de heer O. Vermeulen. Vrijdag wérd een venter, die gesigna- i leerd .s^jnd in het Algemeen Politieblad, aangehouden, en ter beschikking van de justitie gesteld. Een 10-jarige jongen gaf een duw te gen een door hem losgemaakte rol z; II in de portiek van een winkel. De rol viel door den winkelruit. De politie maakte proces verbaal op. Ook werden een drietal jeugdi ge boefjes aangehouden, die zich aan dief stal van rijwielen hadden schuldig gemaakt. Twee hunner hadden ook ingebroken in houten tenten. Nog een andere jongen maak te met de politie kennis, die uit een auto een benzine-boekje meenam. In een school alhier is voor de twee de maal inbraak gepleegd en werd eenïg geld vermist. Na een langdurige ziekte is in den ouderdom van 67 jaar de heer W. B. K. Boom, gepens. Schout bij nacht tit. alhier overleden. Van 16 Januari 1919 tot 1 Juli 1930 fungeerde de overledene als directeur van het Gem. Havenbedrijf alhier, voor dien vervulde hij het secretariaat der Kamer van Koophandel van het Gooi land te Hilversum. In het bestuur der Nutsspaarbank werd door den ontsla pene het penningmeesterschap vervuld. De heer Boom was een krachtig be vorderaar van de plannen tot verbete ring en uitbreiding der nieuwe Vliss. haven. Zijn verdiensten waren met eenige onderscheidingen vereerd. Ten behoeve van het oliebunkerstation der N.V. „Vlismar", is aan de Kon. Mij. „De Schelde", den bouw van nog 6 nieuwe tanks op het terrein aan de buitenhaven opgedragen. Twee dezer tanks krijgen een inhoud van 5000 ton en 4 van 3000 ton. Met de werkzaamheden is bereids een aan vang gemaakt. Ook is de waterleiding aan de oost zijde der haven dezer dagen gereed gekomen. MIDDELBURG Naar de „VI. Crt.'' verneemt, ontving de Heer H. den Engelsman alhier, een schrij ven van het departement van defensie, na mens den Commandant der Nederlandsche Mariniers te SaarBrucken, dat zijn „Vredes- hymne'', getoonzet door Arnold Spoel en zijn „Hymne aan Nederland'', getoonzet door Jac. S. de Vries, ingestudeerd en gezon gen worden door het contingent Nederland sche Mariniers te Saarbrucken. Ook zullen de „Vredeshvmne" en „Hymne aan Neder land'' geplaatst worden in het muziekarchief der Nederlandsche Marine. De politie maakte procesverbaal op te gen een autobusondernemer 4e Vlissingen, die geregeld diensten uitoefent naar Rotter- üam. Men wii uitgemaakt zien, of deze dien ten in strijd zijn met de wet op de openbare middelen van vervoer. - De landbouwer H. uit Meliskerke wflde Donderdag 2ïjn paard gaan stallen op den Penninghoeksmgel. Een bewoonster klopte juist een laken uit, waarvan het paard schrok en op het water afreed. De inzitten den sprongen van den wagen, maar paard en wagen geraakten tusschen de Balken in de gracht. De vrouw was aan het gelaat ver wond en werd in het gasthuis behandeld. Bij het uit het water halen van paard en wagen kwam een tweede ongeluk voor. Een der gebroeders Wielemaker, Stalhouders, had bij het ophouden van den kop van het paard, het ongeluk een arm uit het lid te krijgen en is ook naar het gasthuis overge bracht. Tot lid van den Voogdijraad is be noemd de Heer J. Mqs, notaris te Oostburg. De Heer C. Sanders is benoemd tot jury-lid voor Zeeland voor de te Hengelo te houden Nationale Vakwedstrijden voor bakkers. In de Nieuwe Kerk werd vanwege de Ringen voor Walcheren van het Ned. Jonge- lingsverbond en de Chr. Jonge Vrouwen- en Meisjesvereenigingen een jeugdsamenkomst gehouden. Er waren 40 jeugdvereenigïngen tegenwoordig. Als sprekers traden op: Mej. E. H. van der Schaar van Rotterdam, met het onderwerp: „Waag hef', en Dr. A. van Selms van Hansweert met: „Jeugd en Ver wachting''. Muziek en zang werkten mede. De gymnastiekver. „AchïIIis'' gaf èen uitvoering, waarbij de Heer J. A. Bal, leider van Achilles, de hoogste onderscheiding ver kreeg, n.I. een zilveren eere-speldje. Donderdag werd de jaarvergadering ge houden van de Geiten-Fokvereeniging „Ons Belang'Het ledental bedraagt 172. Het dek- geld werd op 70 cent gebracht, om het na- deelig slot weg te werken. Door den storm ontstond Brand in een huis aan het Molenwater. Politie en Brand weer werden te hulp geroepen. Voor de afd. van den Vrouwenbond trad Vrijdag op Ds. Oussoren met het on derwerp: „Evolutie of Revelatie''. AAGTEKERKE Donderdag vergaderde de afd. van de Ver. tot Chr. Verzorging van Krankzinni gen. Uit het verslag Blijkt, dat er een goed slot Ie Boeken valt. De Heer J. Franke bracht verslag uit van de laatst gehouden al- gemeene vergadering op Vrederust. De Heer S. Verhage informeerde of een lid der Ge- ref. Gem. deel kan uit maken van het hoofd bestuur. Men zal dit onderzoeken. De heer L. Wisse bespreekt het nut van het supple- tïefonds. ARNEMUIDEN. Tegen 15 Augustus is de Heer L. J. Florusse eervol ontslagen als onderwijzer aan de Chr. School. BIGGEKERKE Den eerste, van de in Zeeland te houden propagandavergaderïngen van den Bond van Landbouw en Maatschappij had plaats in Café „Wilhelmiüa'' alhier. Ars spreker trad op de Heer J. de Lange uit Ruinerwolde. En kele personen gaven zich als lid op. DOMBURG gezin'' in. Een samenspraak en wat proza werd tnede geleverd. Vrijdag hield de Ver. voor Chr. On derwijs haar jaarvergadering. Het ledental daalde tot 151, het leerlingen tal met 25 tot 110. De rekening der vereenïging gaf een batig slot van f 157.84. De exploitatie-reke ning wees in ontvangst aan f 1606 en in uit gaaf f 1605.02,. KOUDEKERKE De 28-jarige landbouwer L. R. is, on der de gemeente Steenbergen, door een au to aangereden. Zijn hoofd kwam in aanra king met het spatbord van den wagen, zoo dat hij een ernstige hersenschudding en een bloedende hoofdwonde bekwam. In het zie kenhuis aldaar is hij overleden. De man laat een vrouw en twee kinderen achter. Donderdag vierde de Geref. Meisjes ver. „Het Mosterzaad'* haar 15e jaardag. Zij telt 28 leden en vervaardigde 102 stuks Klee» dingstukken. MELISKERKE Vrijdag hield de afd. van de Zieken huis verpleging een propagar# a-vergadering De Heer Onderdijk sprak een woord over het doel en streven der vereeniging. Tot Notabel bij de Ned. Herv. Kerk is gekozen de Heer L. de Wolf en tot ouder ling de Heer H. Krijger. Toen een auto, welke matig reed, ter hoogte van de Boas-school gekomen was, zag de bestuurder plotseling een der schoolkin deren den weg oversteken. Niettegenstaande krachtig remmen, liep het kind tegen de auto en kreeg een der vielen over haar beenen. Met enkele ontvellingen kwam het kind eraf. N. EN ST. JOOSLAND De Ver. voor Chr. Lager Onderwijs hield haar jaarvergadering. De verslagen stonden in het teeken van dankbaarheid. Inplaats van f 100.— kon men 1 200.— der leening aflossen. In de vacature werd de heer H. Koppejan gekozen. Het hoofd der School hield een lezing over de gevolgen van de wet van 1857. De Zangver. „Volharding leidt tot het doel'- gaf haar jaarlijksche uitvoering. GAPINGE De Controle- en Fokvereeniging hield haar jaarvergadering. De controle vereeni ging telt 16 leden, de Fokvereeniging 14 le den. Gecontroleerd werden 98 Koeien. GRIJPSKERKE In de Geref. Kerk hield de Contact commissie der Geref. Jeugdver, een samen komst, in welke films vertoond werden van den Bondsdagen in 1934. De Heer P. de Kam leidde Bet onderwerp: Jeugdvereeniging en OOSTKAPELLE. Donderdag hield de „Schooi met den Bijbel'' haar jaarvergadering. Ds. van Dijken werd lot Eere-voorzitter benoemd. De ver eeniging telt 94 leden. De financieele toe stand is goed. Het Ziekenfonds hield jaarvergadering. Het telt 46 leden. Inplaats van de Heer A. Willemse, werd gekozen de Heer J. Gel- do'f Jz. In de Chr. School werd Vrijdag het jaarfeest van de Meisjesver. op G, G. „Mart ha'' gehouden.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2