ASPIRIN HARTEN DRIE 3ereidt Uw jus metHO N IG's BOUILLON BLOKJES -8 voor 10 cent MARKTBERICHTEN FEUILLETON O Dof ot&eXr LIED VAN DE WEEK Hoogwater te Vlissingen op: WIELRIJDERS, LICHT OP: ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 15 FEBRUARI 1935. No. 7. Getrouwd: AncLies van liooyen 23 j. eu Johanna Bras-ër 2/ j. Johannes De^.-er 27 j. en Elizabeth Roelse 29 j. Ingekomen: Leuntje Roelse 2b uit Til burg Christina Schoe, huishoudster uit Oostkapelle Elizabeth de Kaïn, huishouu- ster uit Biggekerke Wiriem sdiaerhoud en gezin, Lijnwerker uit Koude.,er.;e. Vertrokken: J. M. Moi en gezin, Wachtm. K. Mar. naar Willemstad Elizabeth Dek ker Roelse 2b naar Haamstede Kristiaan van Rooijen 2b naar Vlisringen. KOUDEKEixKE over de maand Jan. 1935. BeVailen: C. de Kam gen. Verhage z. J» dé Kxerk gen. PoLie.uian d. J. de Voogd gen. Biinniel d. L. van Vlaande ren gen. de Kam d. L. Uiilebrand geb/ Baiendse z. - - E. de Rijke gan. Gilde d. A. Roelse geb. Fraude z. E. Maas gen. de Korte z. Overleden: C. Roppejan 82 j. vrouw van L. A. Tan ge. OOST EN VVEói' SüUBCJRG van 30 Jan.— 12 Februari 19^5. Getrouwd: D. Roeise 26 j. en L. S. M. Moi 26 j. Geboren: Clara Johanna d. v. F. W. Ar- noldus en van E. lvniijsse Jan, z. v. C. de Rijcke en van L. Janse Johannes Hen drik. t. v. J. Strobos en van H. IJsselmuiden Overleden: J. C. Mabilot 75 j. weduwe van Pieter Marijs J. de Meulder, 74 j. weduwnaar vail M. C. P. Janssen H. J. Adriaansen 88 j. echtgenoot van M. Kous maker A. FrederUsen 52 j. ongehuwd (te Vlissingen overl.) D. Stroo 79 j. echtge noot van J. van Sluijs (te Vlissingen overl.) E. C. N. Noordhoek 41 j. ongeh. Ingekomen: H. A. du Pree, van Vlissingen naar Weststraat 22 Joosse, van Rit- them haar Ritthemsche str. 34 Th. A. Werkman en gez. van Vlissingen naar Vliss. sir. 120 W. F. van Hèihert en gez. van Vlissingen naar de Deckeisir. 13 A. A. Bezem géb. Schouten van Rotterdam naar tie Deckér&tr. 14 N. Bimmel van Dorp- burg naar N. Vliss. weg 37 ;'F. dé Jonge van Breskens naar Nieuwstr. 55 J. J. Weij dert geb. de Jonge en gez. vah Déü Helder naar Vrijburgstr. 17 K. J„ Schrèurs van Middelburg naai* Kanaalstr, 47 P. Izeboud en gez. van Vlissingen naar N. Vliss. weg 165 M. Steutel en gez. van Roosendaal en Nispen naai* Vliss. weg 69 H. Hopma en A. Hopma géb. van IJzendoorn, van Den Helder naar Oranjeplein 39. Vertrokken: M. A. Houtman van Paspoort- str. 7-9 naar 's Gravenliage, Nieuwe Uitleg 24 L. H. Uijlenbroek van Oranjeplein 39 naar Soerabaja L. C. Deij van Vlissing- sche&tr. 13„naar Terrieuzen. Donzé Visserstr. 99 E. N. Langendijk van Vliss. str. 154 naar Ned. Indie P. M. Meulblok en gez. van Nieuwstr. 19 naar Vlissingen, Primula- laan 4 P. Plooy van Vrijburgsir.. 9 naar Ned. Indië C. J. Peeman van Turnhoulslr. 26 naar Maassluis, Esserslr. 13 G. de Wit Visoweg 3n. Vliss., Wagenaarstr. 9 S. Ver sprille van N. Vliss. weg 349 naar Middel burg. Noordweg R 27 A. J. de Vries geb. van Zweden en gez. van N. Vliss. weg 165 naar Vlissingen, Coosje Buskénstr. 43 Joh. de Groot van N. Vliss. weg 271 naar Mid delburg, Oostkerkplein 0 7 N„ Brouwer van Dijkstr. 58 naar Ridderkerk (Bolnes), Paul Krugerstr. 49 G. Huismèn van West- str. 22 naar Vlissingen, Verkuyl Quakke- laarstr. 53 W. van Damme van Vliss. str 3 naar Koudekerke, Nieuwe Vliss. weg 87 t- p. Vos van Deinsvlietweg 4 naar Vlissin gen. Walstr. 21 DE KEUZE DER STIKSTOFMESTSTOF. De tijd is daar, dat de landbouwer zijii kunstmeststoffen inkoopt. De keuze, die men heeft is in de laatste jaren aanmerke lijk uitgebreid, vooral op het gebied der stikstofmeststoffen. Aangezien door de nieu were stikstofmeststoffen de aandacht van de Oudere sterk verdrongen wórdt, zou de keuze wel eens ondoordacht kunnen worden bepaald. Wij denken hier bij vooi beeld aan de van ouds bekende stikstof meststof: de Zwavelzure Ammoniak. Deze meststof nu, verdiept in den laatsten tijd toch de volle aandacht. Allereerst, omdat deze meststof verreweg de goedkoüps'.e stikstM'mest tof is en vervolgens omdat de waarde al? mest stof en dan wel in het bijzonder voor onzë kleigronden, altijd zeer groot geweest is; op deze gronden heeft de Zwavelzure Ammoniak meestal zeer goed voldaan. Deze meststof bevat geen kalk, zooals bijvoor beeld Kalksalpeter, maar dit blijkt voor onze kalkhoudende kleigronden geen be zwaar té zijn, terwijl voor kalkarme lichtere gronden toch zoo nu en dan een kalkbe- mesting dient te worden gegeven en de Zwavelzure Ammoniak daar dan tevens gel delijke voordeèlen afwerpt. Doordat Thomas slakkenmeel ook kalk in den grond brengt, wordt in vele gevallen zwavelzure Ammo niak als stikstofmest en Thomas slakken- meel als fósforzuurmest als een juiste com binatie beschouwd. Als van nature of door voorgaande be mestingen de grond in een goeden kalk- tóestand is, zal men ten volle kunnen pro- fiteerên van de goedkoope Zwavelzure Am moniak. Voor aardappels en granen is de ze reeds lang bekend als een uitstekende meststof. Mede door zijn geleidelijke wer king vormt hij gedurende den geheelen zo mer een stikstofbron, die naar mate de Niet alleen pijn verzachten, maar bestrijden: het product van vertrouwen. temperatuur stijgt en de planten sneller groeien, ook meer stikstof voor die plan ten ter beschikking stelt. Een natuurlijke ontwikkeling is hiervan het gevolg. Wat de tijd van aanwending betreft, deze kan zeer vroeg geschieden, want de stikstof, welke hier in den vorm van ammoniak voor komt wordt aan 1 epaa'de bestanddeelen van den grond gebonden en zoo tegen uilspoe len gevrij waard. Wij willen Desluiten met de opmerking, dat, nu de tijdsomstandigheden, ook r den landbouw nog niet zoo rooskleurig zijn te noemen, men ook sterker dient rekening te houden met de uitgaven bij de toch zoo noodzakelijke bemesting. De uitgaven vormen nog steeds bij den landbouw een zeer moeilijke kwestie. Er bestaat dan ook geen twijfel, dat, wanneer een goede mest stof tevens goedkoop is. de keuze daarop zal moeten vallen. In gevallen waarbij men niet zeker is in welken kalktoestand zijn grond verkeert, kan een grondonderzoek nuttig zijn en verdere aanwijzingen geven voor de toe te passen bemesting. VEILING van Donderdag 7 Febr. 1935. Appels: Goudreinet 16, Zoete Appels 8-16, Armgaurde 21-25. Campagne zoet 12 per Ki lo. Peren: Brederode 11-16, Francois Bor gia 15, St. Remmy 14, Kleipeer 8-15, per Kilo. VEILING van Vrijdag 8 Februari 1935. Baksla 24-43, Snijsla 37-38, Molsla 12-30, Veldsla 7-38, Spinazie 13, Postelein 12-117, Spruiten 7-15 Witlof 11-16, Schorseneeren 10, Koolrapen 1-3 Wijnpeën 1-3, Penë l-4i/2, Ui en 1-4 Kroten 1-3, Rode Kool 1-4V2, Br. boo- nen 7-11 „per Kilo. Bloemen per pot: Primu la 5. Sneeuwklokje 5-6, Honing 35, Katjes per bos 1. Peën 81/2, Rapen 2-4, Prei 4-10, Selderie 1-4 Rabarber 18, Rammenas 2, per bos. Savoye kool 1-6, Rode kool IV2-6, Boe- re kool 1-3 Bloemkool 2V2-12, Andijvie 1- 2V2. per stuk. VEILING van Dinsdag 12 Ferbuari 1935. Baksla 35-40. Broeisla 32, Molsla 12-35, Veldsla 12-31 Spinazie 26, Postelein 13-15, Spruiten 5-11. Witlof 7-13, Schorseneeren 10, Koolrapen 1-2 Peën 1-3, Bruine bonen 8- 10 Uien I-31/2, Rode Kool 2-4, Gele Kool 2-4 per Kilo. Bloemen: Sneewklókje 6, Cro cus 3-4 Cvslamen 21-25, Primula 5, Honing 35. Peën 9i/2, Rapen 2, Prei 3-9, Rabarber 10 Rammenas 3, per Bos. Savoye kool 2-5, Rode kool 1-6. Boere kool 1-6, Andijvie 1-3, per stuk VOOR VROUWELIJK SCHOON. Courantenbericht: door Guus Betlem Jr. In Engeland wird in het afgeloo* pen jaar 1934, ruim 800 K.M. lip penstift gefabriceerd..., Ruim achthonderd kilometer, Dat is vast geen kleinigheid, Ruim achthonderd kilometer, Uitgesmeerd in één jaar tijd. Lippenstift, in slechts één jaar, Dat is Amsterdam het Haagje Vecrlien malen aan elkaar. Dat is goed dus uitgerekend, Tien uur sporen achtereen... (D' Uitvinder van 't lippenrood is vel een... vrouwenphenomeen.) Groote mondjes werden kleine, Kleine mondjes werden groot, Scheeve lipjes, werden rechte... Alle lipjes werden... rood En niet enkel die der vrouwen, Maar ook die van menig man, Zij het slechts een vage „weer chijn" (Maar, nietwaar, dat komt ervan.) Ruim achthonderd kilometer, Wat een afstand, wat een 'end, Als U denkt, vijf centimeter Kost al zestig, tachtig cent... Ruim achthonderd kilometer, 't Wil me maar niet uit m'n kop, En die aten dus de vrouwen Doodgemoedereerd maar op... Dat was, als 't één stift zou wezen, Holland iri het rond misschien Stel je voor, dan zou ik waarlijk 't Mondje wel eens willen zien... Maar, stel U gerust, gij lezers, Want de waarheid heeft geleerd, Dat het op millioenen mondjes Dik- of dun werd uitgesmeerd. Waarmee wordt bewezen, dat de Vrouw zich ginds den mond niet snoert, Maar integendeel (op) 't mondje Nogal danig wordt... geroerd. FERRUARI ZON Op Onder Zaterdag 16 Febr. 7.17 5.11 Zondag 17 tt 7.15 5.13 Maandag 18 ft 7.13 5.15 Dinsdag 19 ft 7.11 5.17 Woensdag 20 ft 7.09 5.19 Donderdag 21 tt 7.07 5.21 Vrijdag 22 tt 7.05 5.23 Zaterdag 16 Febr, v.m. 12.25 n.m. 12.45 Zondag 17 1.02 1.2C Maandag 18 M M 1.33 H 1.53 Dinsdag 19 H 2.02 2.24 Woensdag 20 M m 2.28 M 2.53 Donderdag 21 H 2.57 M 3.15 Vrijdag 22 3.25 3 45 Zaterdag 16 Febr. te 5.41 uur Zondag 17 te 543 H Maandag 18 ff te 5.45 H Dinsdag 19 te 5 47 H Woensd. 20 te 5 49 Donderd. 21 te 5.51 Vrijdag 22 te 5.53 n Apotheken geopend te Vlissingen Zondag is geopend ENGERING, Nieuwstraat. DOOR BERTA RUCK. 34. „Ja zeker", antwoordde zij nog blozend van overwinningstróts ovér dien andéren man. Zij liep met opgeheven hoofd en dacht aan niets dan aan het feit, dat zij Billy zoo fijn z'n portie gegeven had. „Meen je bet heusch? Je hebt er dus over nagedacht?" riep kapitein Hunter. „Mag ik je dus de mijne noemen?" .,Je hebt het mij toch hooren zeggen niet waar?6' zei het meisje uitdagend; de uitda ging was nog steeds voor den zich verwijde- rmden Billy bestemd. („Hij hoorde het en daar ging het om", dacht zij). „Of jk het gehoord heb nu dat zou ik denken" verklaarde kapitein Hunter, ter- wël bij baar verbaasd, verheugd en lachend os*, hel grappige van het geval vriendelijk toeknikte. „Maar zie je", lachte hij, „het was hei eerste, wat ik er van hoorde, toen je zoo pk>tseling met dat heerlijke nieuws voor den dag kwam. 't Is gewoon uniek", vervolg de hij in zalige stemming over den nieuwen toestand, die zoo plotseling was geschapen „Wat een typische heerlijke schat ben je toch, om een man zoo Ircl antwooprd op zijn huwelijksaanzoek te geven". Nora die nog steeds trilde van voldoening dacht: „Hij heeft z'n antwoord te pakken" hiermede bedoelde zij Billy. De^.e ge dachte nam haar zoo in beslag, dat zij ge durende eenige oogenblikken er zich niet of bijna niet van bewust was, dat zij, door haar vorigen minnaar met dit eigenaardige wapen een steek toe te brengen, iets had gedaan, dat haarzelf even onaangenaam zou treffen. „Wat origineel van je", zei kapitein Hun- ter teeder. „om zoo maar ergens te verkon digen, dat je met mij gaat trouwen Bij deze woorden keerde Nora zich plotseling om haar waakdroom was ten einde en nu zag zij waar zij was, namenlijk in het stoffige Liefdelaantje met een jongen man, dien zij eigenlijk niet eens goed kende en dien zij met beslistheid had gezegd, dat zij met hem zou trouwen. „O" begon zij diep ademhalend. De offi cier van gezondheid keek vluchtig om zich heen. (Billy was niet meer te zien en de menagewagens ook niet). Hij nam haar haar hand en dit bracht haar met een schok tot de werkelijkheid terug, hetgeen tengevolge had, dat zij haar hand uit de zij ne losrukte. „Doe dat niet als 't je belieft", zei ze naar adem snakkend. „Laten laten we door wandelen, vindt je niet?" en zij gaf het voorbeeld. Kapitein Hunter protesteerde, over haar schouder heen, op zijn gemaakt dramati- schen fluistertoon, dien hij zelf zoo aantrek kelijk vond: „Wat? O, schat wat ben je toch lang wreed voor mij geweest. Wil je nu niet eens een beetje liel' voor mij zijn?" Ilij was nu zeer djcht bij haar en legde zijn hand op haar rose mouw. De kleine Nora rukte zich, met een stap in zijwaart- sche richting los. alsof een vreemdeling zich een vrijpostigheid had veroorloofd. Hij had haar gevraagd „een beetje lief" te zijn -- voor hem. „Nu nu", mompelde hij, „heb ik dan niet eenig recht als je verloofde?" Een huivering van weerzin doorvoer haar bij dit gezegde. O .wat had zij gedaan. Natuurlijk had zij zonder de gevolgen te overzien, zich in dit avontuur begeven, 't Was als 't ware van zelf gegaan. Natuurlijk mocht van haar verwacht wor den dat zij, wat deze donkere knappe jonge man noemde, „een beetje lief" voor hem zou zijn. Zij had hem in 't publiek geaccep teerd. Zij had er niets anders mee bedoêld, dan den man. die haar ontrouw was ge worden, te trotseeren. (Kapitein Hunter wist dit echter niet en zij zou het hem nooit kunnen bekennen. Maar nu zij hem geac cepteerd had, moest zij er wel in bewilligen dat hij haar een kus gaf. Waarschijnlijk begrijpt geen enkele jonge man, hoeveel meer een kus voor een vrouw beteekent dan voor iemand van zijn eigen sexe. De meisjes lezeressen van deze geschiede nis zullen op dit oogenblik wel sympathie voor Nora gevoelen. Zich laten kussén. Zij gevoelde dat zij 't niet kon. Nog niet nog niet. Met eenigszins vastberaden uitdrukking keek zij hem half aan en schudde bij wijze van protest met haar hoofd. „Zooiets is toch tegen den „bon ton"; het Liefdelaantje is het terrein van de soldaten en dienstmeisjes". „Ja, natuurlijk, schat", gaf hij vriendelijk toe. ,,'t was ook mijn bedoeling niet, je nu al daarom te vragen". Nora dacht, dat hij niet aandrong, om dat hij per slot van rekening een net raensch was. (Eigenlijk was het omdat hij zooveel beter dan andere mannen de waarde ken de van „zijn tijd afwachten Nora slaakte een zuchtje van verlichling; wat hij in het binnenste van z'n hart mompelde behoeft hier niet vermeld. Alleen, dat hij, terwijl zij voortwandelden, haar hand vatte en er een kus op drukte; en dat zij een aanvechting kreeg, om haar hand hard tegen haar lin nen japon te wrijven. „Ik zal het toch maar niet doen", dacht zij een beetje onstuimig. „Hoeveel meisjes zijn er niet, die in dat gedoe moeten berus ten". Het paar wandelde, schijnbaar zeer ge lukkig. verder. Op hun weg ontmoetten zij een paar menschen den ouden notaris, een paar pas aangekomen jonge officieren, de vrouw van den slager Gelukkig dacht Nora, toen zij bijna aan het eind van het laantje waren wat scheen het lang. Bij de scheiding van den weg wilde zij hem goeden dag zeggen en dan naar huis ren nen. Maar hij scheen andere plannen te hebben. „Ik ben eigenlijk tot half zes vrij" vertel de hij haar. „Daarom zou ik graag met je meegaan naar huis en een oogenblikje blij ven (vleierig), vindt je dat niet leuk"? Nora aarzelde; haar oogen dwaalden over de stoffige heg. Zou zij uitstellen! Zou het gek staan, of niet? „Best", stemde zij toe, maar met droge lippen. (Wordt vervolgd.) i

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 7