EiïELS HARTEN DRIE 'N KLEIN DIVIDEND OF v DE GRUYTER'S TIEN PROCENT FEUILLETON Een verstandig boer voedert Bertels' Voer Crisis-PubSicatiën. «\VJlSH 'f* De Gruyter's Vermicelli De Gruyter's Macaroni Voor krachtige Bouillon 'èoODT RATTEN en MUIZEN ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 1 FEBRUARI 1935. No. 5. WIST VAN PIJN GEEN RAAD MEER. De kleine dosis verdreef rheumatisclie pijn en houdt hem er al jaren vrij van „Terwijl ik hard moet werken voor mijn bestaan, moest ik enkele jaren geleden ver scheidene welien het bed houden, van pijn niet wetende waarheen ik mij zou richten. Een oude vriend raadde mij Kruschen Salts aan. Ik kocht een flacon van f 1.60 en vol. gens de gebruiksaanwijzing nam i'<, zonder éénmaal te vergeten, steeds 1 lepeltje in. Zoodoende heb ik in een goed jaar 4 a 5 flacons Kruschen Salts gebruikt en wist van geen pijn meer af. Om nu direct te zeggen, ik ben er van af, durfde ik nog niet goed. Maar daar ik er nu al enkele jaren niets meer van af weet, mag ik niet nalaten U mijn oprechte dank te brengen voor mijn herstel". A. v. L. den H. Kruschen Salts spoort nieren en inge wanden aan tot geregelde werking, zoodat schadelijke afvalstoffen, die de rheumatb sche pijnen veroorzaken, op natuurlijke wij ze uit het lichaam verwijderd worden. De kleine, dagelijksche dosis" zal U inwen dig zuiver houden. En in een „schoon" gehouden lichaam is geen plaats voor rheu- matiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op, dat op het etiket op de fla con, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. De van OUDS BEKENDE naam BERTELS waarborgt gehalte, kwa liteit en zuiverheid van Uw veekoek jes, varkens- en pluimveevoeder. Let op ons ongeschonden loodje aan iederen zak Bestelt bij Uw plaatselijken voederhandelaar of coöperatie. Oliefabrieken N.V. - Amsterdam PERSBERICHT. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zee land maakt bekend, dat zij die nog geen formulier teeltaanvrage aardappelen, teelt jaar 19C5 hel ben ontvangen, er alsnog een kunnen bekomen, bij het kantoor der L.C. O. v. Zeeland te Goes of bij de Districtssec- tarissen. De teeltaanvrage moet vóór 2 Februari 1933 zijn ingediend. De Landbou w-Crisis-Organisatie voor Zeeland. VEILING van Dinsdag 29 Januari 1935. Sla 32. Molsla 10, Veldsla 8-27, Postelein 11-14 Spruiten 7-26, Witlof 42-17, Schorse- neeren 12 Koolrapen 1-21/2, Wijnpecn 1-21/2, Uien 1-34/2* Rode Kool 1-41/2, Gele Kool 2-4, Bruine Bonen 12. per Kilo. Bloemen, Cro cus 5. Cyclamen 11-12 per pot. Rapen 2-3, Prei 2-10. Selderie 1-41/2 per bos, Savove kool 2-5. Rode kool 2-6, Boere kool 1-3, Bloemkool 2-10., per stuk. MAANDOVERZICHT JANUARI 1935 SEROOSKERKE (W.). HOLLANDSCHE GEDACHTEN, SAARPLEBISCIE T. We leefden allen mee, 't is waar, Met onze mannen aan de Saar. En tuurden naar de vredesster Die altoos schijnt al is 't ver We kregen af en toe een plaat Uit film of ander apparaat; Per radio of persbericht, En werden steeds, trouw ingelicht. We zagen Burgemeesters gaan. We zager, er óók blijven staan. We steunden op de Marinier Al déé hij 't niet voor z'n plezier. We bouwden op die flinke mannen Die trouw en eerlijk, al de plannen Voor recht, en orde, en gezag, Steeds weer vervulden, nacht en dag. 't Weer was, wat men hier noemt niet pluis En veilig* was 't bij Saartje thuis. Maar voor de mannen Heel dien dijk Vervuld met geest, zooals van Speijk. Was heusch dat alles; geen belet. Ze stonden daar niet voor de pret Of zaten niet. op het Bureau Te denken, 'k neem dit maar cadeau Te denken, dat het zoo wel kon. Neen 't zijn geen helden voor 't salon. Ze deden daar, hun zaken fair Neen 't was geen Salon Meubilair. Zooals er toch in Holland zit. 'i Zijn mannen van de echte snit. *t Gold hier geen dessa met wat geiten Maar heel Europa zou 't hen wijten Als nu dé zaak daar, niet marcheert En de geschied'nis heeft 't geleerd Dat Holland, steeds nog mannen heeft, Waardoor 't voor recht, en orde leeft. Hoezee voor héél die mannen trust. Je zorgden daar voor Zondagsrust Niet voor een Czaar, Marrie of Riek Of voor een raadhuis met portiek. Maar waren mannen, van stavast, Veel trouwer dan een baantjes gast Dat staat dus nu weer op de let Hier is een mooie-10-van mij. En 't heel.e Holland; kijkt U aan. Natuurlijk 't kon niet beter gaan..y Holland is morgen, méér als gister. Al hebben we geen praat minister 't Is om daad mannen steeds bekend. En waar je ook je oogen wend Holland in Holland, stijf maar veilig, Hollanders hou je plekje heilig. Ik leerde uit dit plebisciet Dat daden gelden praatjes niet. P. HUIBREGTSE, A 90. JP. de Gruytérp Zoon N.V. f Winket, door - »fWW k pot EDf20^M 1 30 t-ê°H*H. JAM ernrneT J ^5 et van 5° v°or 2 bi) Hollandsche p. pd. 12, 15 Fransche w - p. pd. 20 Engelenhaarp. pd. 22 Extra kwaliteit. p. pak 14 *i-* Macaroni p. pd. 16, 22 Italiaansche p. pak 14 Eiernoedels p. pak 15 Bouillonkorrels per bus 25 Bouillonblokjes 20 in bus 35 Bouillonblokjes 6 stuks 10 - Da Naaimachine, die door zijn hooge kwaliteit, fijne uitvoering en lagen prijs niet is te evenaren. Vraagt daarom, zonder eenige verplichting, inlichtingen bij de Agenten Horloger J. HENGST, Westkapelle Rijwielhandel VERBEEK, St. Laurens Reparaties aan alle merken Naaimachines worden onder garantie door deskundigen uitgevoerd. Reparatiesadres voor Middelburg: Stadhuis hal, Bode Boon, zonder prijsverhooging H. H. ROOKERS Rookt de merken: Marcello Si garen 31/2 ct, Walcherens Roem 3 cent. Toenemende omzet be wijst de kwaliteit. Alleenverkoop: L. HARPE, BIGGEKERKE. H 58 50en90 c.t.p dooi Bij all. Drogistan DOOR BERTA RUCK. 32. On de eerste plaats was Billv, een van de weinigen die bevel kregen, om thuis te blijven, in plaats van naar het oorlogster- rein te trekken, zooals hij vurig verlangde. Toen zijn kolonel hem liet roepen, deelde hij den jongen luitenant met welgemeende sympathie het slechte nieuws mede, ter wijl hij zijn woede en verbittering onder zijn bekende vrouwachtige stem verborg. „De brigade breekt op", zei de witte ko lonel, „en er komen ingrijpende verande ringen. Maar U en ik hebben bevel ontvan gen, hier te blijven" „Moeten wij hier blijven, mijnheer?" vroeg Billy verschrikt. (Hij was al in Frankrijk, behalve met zijn lichaam). „Wat is daar de reden van?" „Militaire dienst, veronderstel ik", zei de kolonel met onheilspellende vriendelij kh. id. „Maar wat valt er hier te doen, mijn heer?" „Er wordt hier een oefenings-depot geves tigd een van de grootste. De re.cruten wor den onmiddellijk hierheen gezonden." En toen begonnen de detachementen in Loamshire te verschijnen. Detachementen van de grootste verschei denheid, in overhemdsmouwen en met gar- ribaldihoeden en. petten op. Manchesterbroe ken aan, schoenen met ijzerbeslag, sport schoenen lakschoenen; er was geen soort manskleeding. die daar niet vertegenwoor digd was. Zij werden daar op het exercitieveld door Billy gedrild, in de kleetiig zooals zij van hun moeders kwamen, want het z:u nog weken duren, voor de uniformen zouden komen. Het kostte den kolonel, zoowel Bil ly, als den kwartiermeesters bovenmatige inspanning om gedurende de eerste wek'n al die menschen behoor ijk van voedsel te voorzien. Ditchwater werd, zooals trouwens onnoe melijk veel andere plaatsen een heel andere stad. Het bleef niet langer het rustige plaats je met zijn kathedraal. Neen, het werd een copie van Aldershot en Borden. Het Liefdelaantje was, zoover de beschik bare ruimte het toeliet, volgepropt met mi litaire wagons, lorries en wagens, die hun overmatig stof mild aan de flankeerende heg gen afstonden. Van den vroegen morgen tot den laten avond was Billy overbelast met werk. Van af de reveille tot aan de taptoe, drilde organiseerde en schreef hij en vergat daar door zijn eigen aangelegenheden. Het was dan ook een verrassing voor hem toen hij op zekeren dag op zijn kamer kwam daar een aangeteekend postpakket te vinden. Hij opende het en er kwamen drie groen- lederen étui's voor den dag. Het eerst voor de hand liggende maakte hij open en daar ontwaarde hij een verlovensring met een halve maan van diamantjes en smaragden versierd, 't Was een zending van Glitters, den juwelier uit Londen. „Allemachtig", mompelde hij en zijn ge dachten vlogen eenige weken terug. Het pakket had reeds eenigen tijd op zijn kamer gelegen, doch was door de overrom pelende drukte onder papieren en schrijf werk geraakt en dezen morgen bij het op ruimen door zijn oppasser gevonden. „Allemachtig", herhaalde Billy terwijl hij de andere twee opende en in elk ook een prachtigen ring vond. Drie ringen. Billy staarde naar deze lief depanden eh nog staarde hij, toen de offi cierenbei hem uit zijrf versuften toestand wekte. Hij schoof de dingen in de lade van zijn waschtafel en draaide de sleutel om. Daarna begaf hij zich aan zijn dagelijksche plicht. Hij dacht aan geen ringen meer. Din gen als liefdesaffaires stonden momenteel buiten de orde. Damestoiletjes waren ten onder gegaan, in deze wereld waar khaki koning was. Hij had in deze eerste oorlogs dagen bijna, geen enkele dame gesproken. Noch tante Hallett, die sinds het vertrek van Jim haar boeltje had gepakt en op ka mers woonde, noch de vrouw van den no taris, noch mevrouw Wynne-Pritchard en zelfs niet I ily Gansenhurst. Billy had van zijn oppasser gehoord, dat mijnheer. Gansenhurst huize Rustenburg ter beschikking van het vaderland had gesteld; de groote hal met twee haarden er in was nu officieren can tine. Insgelijks had hij dezelfde bron ver nomen, dat op het grasveld in den tuin van den notaris een groote tent van de christe lijke jongemannen-vereeniging was opgesla gen en dat majoor Wynne-Pritchard naar het ministerie van oorlog te Londen was gereisd om zijn diensten aan te bieden. Al deze menschen beteekend^n op 't 00- genblik voor Billy niet meer dan personen uit een boek. Toen gebeurde er op zekeren morgen iets, dat plotseling al deze personen weer helder voor zijn geest tooverdc Bij de post namelijk was een beleefd schrij van van Glitters, den juwelier, of hij ant woord zou mogen ontvangen op de zicht- zpnding van drie verlovingsringen, welke vijf weken geleden gezonden waren. „Verdraaid ja; ik zal die dingen vandaag nog terugzenden", dacht Billy. Zijn vriend Hallett had eens ge.egd, dat mannen over het algemeen de twijfelachti ge gave bezitten, 0111 al'es wat per post verzonden moet worden te vergelen. Billy maakte hierop geen uitzondering. Hij ver- de ringen weer. Er verliep een week en toen ontving hij een brief van een deurwaarder. „De duivel hale die ringen. Ik zal ze on middellijk naar het postkantoor brengen", zei hij bij zichzelf en nam het pakje uit de lade. Hij overwoog niet, dat hij twee ringen be hoorde terug te zenden. Nora van wie nog steeds geen nieuws was ontvangen zou er een uitgekozen hebben. Zou zij de smaragden gekozen lie!)- ben? Maar. wat kwam dat er op aan. Hij pakte ze netjes in. liep het binnnenplein over en het Liefdelaantje in, dat blakerde in de Augustuszon. Hier had het noodlot hem een onaange* namen schok beschoren, neen een serie schokken. Er reed een convooi menagewagens door het Liefdelaantje, die daar gestationeerd werden. Dit gaf eenige opstopping in het verkeer, zoodat Billy moest wachten. Zoo was het ook met iemand, die uit tegenover gestelde richting aankwam. Slechts een oo- genblik meende Billy, dat hij zich vergis te. Hij keek nog eens scherp; ja waarach tig. zij was het. Zij, die hij in geen eeuwen had gezien. Eindelijk zag hij Nora. Zij wat dus weer terug in Ditchwater en bijna op armlengte van hem verwijderd. fWordt vervolgd) 0

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 6