VERKOUDHE! BURGERLIJKE STAND SCHEEPVAART. MARKTBERICHTEN Onmiddellijke VERLICHTING %eA>r-iid tl van kou 2EEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 25 JANUARI Ï935. No. bakkerij van de „Broederband" daartoe welwillend beschikbaar gesteld. B.V.L. FEESTAVOND. In de Marine can Line is Maandagavond een B.V.L.-avond gehouden. Bijna alle leerlingen van de Ma rine omleiding waren daarbij aan we ij. Na dat op verzoek van den Marine Comman dant Overste J. A. Sonnenberg, het Wilhel mus was gezongen, verwelkomde deze de aanwezige gasten w.o. de Burgemeester C. A. v. Woelderen van Vlissingen en Jhr. D. \an Doorn van Souburg, alsmede Overste II. Bierman Cmdt van het Zeeuwsch B.V.L. verband en Weth. P. G. Laernoes Secr. der Gew. L. S. Comm. Met veel genoegen had spr. de organisatie van dezen avond helpen bevorderen gezien de prettige en nuttige sa menwerking die steeds tusschen de Marine cn den B.V.L. bestaat. De heer P. G. Laernoes bevestigde deze belangrijke samenwerking en bracht dank voor de groote hulp die de Marine steeds verleent o.m. op de Landdagen van den B.V.L. In alle Zeeuwsche Gemeenten wordt die hulp op zeer hoogen prijs gesteld. In zonderheid in deze dagen zijn we weer trotsch op het bezit van zoo'n Marine door de afvaardiging van het contingent Mariniers naar het Saargebied waar ze zoo'n keuri- gen indruk maken. Inzonderheid de Vlis- singers die zooveel zeehelden mochten voort brengen in de geschiedenis begrijpen van hoeveel beteekenis Onze Vloot voor ons land en volk is. Daarom zijn we trotsch op ons Marine-bezit. Spr. wenschte dat en Leger en Vloot en den B.V.L. nog lang eendrachtig zouden samenwerken, met allen die het goed met ons volk meenen tot heil van ons Vorsten huis en Volk. (applaus.) Verschillende films met betrekking tot ons Koninklijk h is, de historie en den B. V.L. arbeid werden hierna vertoond. Een strijkje van de Marine zorgde voor muzika le afwisseling. Overste H. Bierman sprak woorden van dank tot den Marine commandant en wek te op paraat te blijven tot trouw aan ons Oranjehuis en steun aan het wettig gezag, waarna Overste Sonnenberg ten besluite wees op de liefde van onze Vorstin voor Haar volk waarmede zij zich in alles een gevoelt. Met een driewerf Hoerah op H.M. de Koningin stemde allen in waarna tot slot door allen een couplet van het Wil helmus werd gezongen. Het was een zeer geslaagden B.V.L. avond geworden. MIDDELBURG De sergeanten W. van der Kuip en A. Bastiaanse van het 14e R. I: te Bergen op Zoom, worden gedurenden de maand Fe bruari gedetacheerd bij de school voor dienstplichtige Onderoff. adm. alhier. De kring van Geitenfokvereenigingen op Walcheren vergaderde in Café de „Een dracht". In aansluiting met de agenda wer den de Heeren C. Clarisse en Poppe van Nieuw en St. Joosland benoemd om door den kring te worden voorgesteld voor een te benoemen commissie van controle op het fokstation. Aftredende bestuursleden wer den herkozen. Uit het jaarverslag blijkt, dat er van de 1388 geiten op de Keuringen 440 stuks waren. Drie afdeelingen werden op gericht n.l. te Boudewijnskerke, Vrouwe polder en Westkapelle. In kas was een ba tig slot van f 11.73. Aangenomen werd een voorstel, dat door alle afdeelingen opgaaf gedaan zal worden van de belooningen der bokhouders. Als bijzonderheid zij nog ver meld, dat te N. en St. Joosland een geit werd aangetroffen, die na een juiste con trole vanaf 25 Februari 1934 tot en met 11 December een melkopbrengst had van 1425 L., waarbij dagen zijn voorgekomen van 7 L., en gaf zij op laatstgenoemden da tum nog 2 L., per dag. Het personeel der P.T.T., de gymna- stiekvereenigingen „Wilhelmina" en „Achil- lis" en de Funny Band gaven ten bate van de kas van het Middelburgsch Muziekcorps Donderdag in het Schuttershof een soiree. Het bestuur van de Zeeuwsche Brand waarborg-maatschappij te Middelburg be noemde met ingang van 15 Februari tot ad- junct-airecteur jhr. mr. T. A. J. W. Schorer te Utrecht. Donderdag was het 25 jaar geleden, dat de Handelsavondschool geooend werd met 27 leerlingen. De officiëele herdenking is tot later uitgesteld. De Concert-vereeniging stelde Arthur Rubinstein de Poolsche pianist in gelegen heid zich voor de muziek-Iiefhebbers te doen hooren, waardoor de vereeniging velen aan zich verplichtte. In St. Joris werd de vergadering van de Geref. Meisjesver. „Nunia" gehouden. In drie afdeelingen vergadert deze wekelijks In totaal zijn 70 meisjes als lid ingeschre ven. Voordrachten, zang en muziek maak ten het tot een genotvolle avond. Naar het post- telegraaf en telefoon kantoor alhier is overgeplaatst van Goes de telefoniste le klasse B. Beid r In het gebouw van de C.J.V heeft de Heer M. C. Tallentiw, secreta voor redactie en propaganda van het C. r.M.V., een tentoonstelling geopend. De afd. C.B.T.B. hield in het Militair Tehuis haar eerste jaarvergadering. De heer Dominicus, van Wemeldinge sprak over het ontstaan en den groei van den Bond. Ook de Heer G. v. de Putte van Vlissingen sprak een woord van opwekking. Alhier is voor Zeeland een boekhoud- bureau geopend. Aan de Heer L. F. Groosma is op gedragen het leggen van telefoonkabels van Rotterdam naar Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Naaldwijk en Hoek van Holland. In den nacht van Zaterdag op Zondag bemerkte een agent van politie brandlucht en rook nabij de Veersche brug. De rook kwam uit de rookerij van slager M. Met emmers water en een op de leiding aan gesloten slang kon men den brand in den aanvang stuiten. Zaterdag vergaderde in het Militair Tehuis de Centrale A. R. Kiesver., Kieskring Middelburg. Verschillende propagandaplan- nen werden besproken en een alfabetisch* groslijst voor de a.s. Statenverkiezing sa mengesteld. Bij de behandeling van gebruike men de watten, die warmte opwekt rBij otte apothekers en drogisten Vrijdag hield de Geref. Mannenver. „Dr. Herman Bavinck", haar jaarvergadering ,De Vereeniging telt 27 leden. Een Evange lisatie-zangkoor verleende medewerking. De Heer Florusse gaf een inleiding over: „Het Noachitisch Genadeverbond. Op 28 Juli hoopt de nestor der Haag- sche Hervormde predikanten, Ds. E. J. W. Posthumes Meijes, voorheen alhier, zijn 40 jarig ambtsjubileum te herdenken. Hij wil dit echter onopgemerkt doen voorbij gaan. ARNEMUIDEN. Met ingang van 1 Februari wordt de rijksveldwachter Ch. Schipper van Ierseke naar hier verplaatst. Donderdag had de jaariijksche Ouder avond plaats in de Chr. School. De Heer J. J. Boone leverde een inleiding over „Bij- belsche Opvoeding', het hoofd der School gaf een schets uit het leven van het oud schoolhoofd, P. Kwekkeboom alhier. De Muziekver. „Arne's Genoegen" hield haar jaarvergadering. Als bestuurslid werd gekozen de Heer J. Bliek. Men zal deel nemen aan het concours te Ierseke. De Voorzitter, de Heer I. Boone, bedank te als bestuurslid. Door de Heeren C. Mul der en A. Buis werd hem dank gebracht, voor wat hij in het belang der vereeniging had gedaan. Vrijdagavond vergaderde de A.R. Kies ver. Gekozen werden als bestuurslid de Heeren C. Dekker en A. Klaasse. De pen ningmeester gewaagde van een nadeelig slot. Op 30 Januari denkt de Voorzitter in te lei. den: „De Coporatieve Staat". BIGGEKERKE Zondagavond trad voor de afd. van de Ver. tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland in de Hervormde Kerk op Ds. H. Scholing van Arnemuiden. Donderdag werd een ontspanningsa vond gegeven, uitgaande van het comité voor moreelen werkloozenzorg. De „Negerhut van Oom Tom" film werd vertoond DOMBURG Tegen 1 Mei heeft de gemeente-veld wachter P. J. Adriaansen eervol ontslag aan gevraagd. De Heer J. van Rotte is benoemd tot controleur der steunverleening. Zaterdag bracht het mu ie' ge elschap „Apollo" bij den Heer L. J. van Voorthuij- sen, burgemeester, wegens zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, een serenade. GRIJPSKERKE - Donderdag herdacht de Jongel. Ver. op G. G. „Onesimushaar 35 jarig bestaan in de Geref. Kerk. Ds. Pestman hield de feest rede. Verder werd de avond gevuld met in leidingen, verslagen, proza, poêsie, een sa menspraak en een tableau. - Woensdag had de jaarvergadering plaats van de A.R. Kiesvereeniging. Een 8- tal namen werden opgegeven voor de gros lijst van candidaten voor de Prov. Staten. Er is een saldo van f 54.—. KLEVERSKERKE De landbouwer B., werd in het var kenshok aangevallen door een varken, dat jonge had. Hij kon het dier geen baas en moest door den knecht geholpen worden, die het beest met een emmer op den kop sloeg. Met eenige vleeschwonden en een ka pot kunstgebid kwam B., eraf. KOUDEKERKE De tuinbouwvereeniging hield in het vereenigingsgebouw een vergadering. Uit het jaarverslag blijkt, dat deze Vereeniging 35 leden telt en er in kas een goed saldo is van f 18.33. Tot voorzitter werd gekozen de Heer L. Janse, tot bestuurslid de Heer W. Ova. De contributie werd verhoogd tot f 0.50 In beginsel besloot men een excursie te houden. Aan 12 leden wordt dezen winter een cursus iu tuinbouw gegeven. Een drietal leden van het personeel van de Stoomtram „Walcheren" krijgen wachtgeld totdat hun pensioen kan ingaan. Op den 2den Pinksterdag hoopt de Classicale Zendingsvereenigiog op Walche ren een zendingsfeest te beleggen te Valké- nisse. De tweede postbestelling is uitgebreid et de bestelling van de woningen aan den draaiweg naar Vlissingen. MELISKERKE Donderdag vergaderde de afd. Melis- kerke en Omstr., van de Chr. Jonge Boe ren en Tuindersbond. Een tweetal inleidin gen werden gehouden door den Heer I. Dekker over „Sociale Verzekeringen" en den Heer De Buck over: „De Tarweteelt". OOSTKAPELLE. In verband met het aanspoelen op 15 dezer van een vrouwenlijk op het strand heeft de justitie een onderzoek ter plaatse ingesteld. RITTHEM. In de Ned. Herv. Kerk werd Vrijdag avond een film vertoond over het Prote- stantsch ziekenhuis „Bethesda" te Vlissin gen. Ds. de Kluis zette het doel van den avond uiteen. In dè consistoriekamer werd daarna tot de oprichting eener vereeniging besloten. Een commissie van 3 personen zal de voorbereidende werkzaamheden ver richten. Het fanfarecorps „Oefening na den Arbeid" gaf Vrijdagavond een Muziek- en Tooneel uitvoering. SOUBURG. In „Rehoboth" vierde de C.J.V. haar 18e jaarfeest. Het ledental is wat achteruit gegaan. De kas van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 4.De bibliotheek werd met 28 nieuwe nummers verrijkt. De bewoners van den Nieuwen Abeele en omgeving teekenen druk op een lijst, met dringend verzoek om een wachtlokaal voor de Electrische tram aan de Nieuwe Abeele. Een andere lijst doet de ronde om een hulppostkantoor aldaar te verkrijgen. Een tweetal wielrijders kwam met el kaar in botsing doordat een hunner een verkeerde richting insloeg. Een der rijwie len werd ernstig beschadigd, de andere wiel rijder liep enkele kleine kwetsuren op. Enkele jongens braken in, in de can- tine van een Vlissingsche voetbalvereeniging, waaruit ze 47 pakjes Kauwgom, chocolade en bier wegnamen. Vrijdagavond werd zekere D. uit Mid- dejburg op het jaagpad alhier, zoodanig door een jongen aangereden, dat hij een hersenschudding bekwam. VROUWEPOLDER. Ds. Tjebbes die de benoeming bij de Indische Staatskerk heeft aangenomen, zal met anderen Zondagavond 3 Febr. in de Bethlehems Kerk te 's Gravenhage worden afgevaardigd. „Het Vleeschfonds" hield haar jaarver gadering. In het afgeloopen jaar hadden acht noodslachtingen plaats, waarvoor werd uit gekeerd f 789.—, terwijl 2 stuks werden goedgekeurd en 6 stuks afgekeurd. Als bode werd benoemd de Heer C. Polderman. De slager P. Schoe werd in geval van noodslachting weer voor een jaar benoemd. Uit het jaarverslag van het „Varkens fonds", dat ook vergaderde, bleek, dat het afgeloopen jaar zeer gunstig was geweest. Er is een batig slot van f 35.69. Vijf maal per jaar zal men de varkens tellen. Het tot gemeentehuis verbouwde gebouw der voormalige Openb. lagere School werd officiéél in gebruik genomen. Daarna had raadsvergadering plaats. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn. in hoofd en neus door inademing der geneeskrachtige dampen van —IN DOOZEN O van30 ct. iVWTVT? '.♦Wat MijnharHf maakt is goed". VLISSINGEN van Januari 1935 Ondertrouwd: P. J. 't Hart 29 j en M. Kervink 23 j. C. Meulmeester 26 j. en J. de Ridder 23 j. Getrouwd: G. J. Vij^r 34 j. en R. Wit- stein 25 j. P. C. Timmerman 32 j. en M. J. Bok 22- j. W. Noyons 28 j. en J. M. G. van Egeraat 34 j. A. J. Albregts 19 j. en J. P. Beun 20 j. Bevallen: M. Weerpas geb. Krul d. E. G. Sinko geb. Bleijenberg z. J. T. de Ridder geb. van Belle z. J. C. Bets geb. de Graaf z. I. R. M. Kramers geb. Viaene d. Overleden: J. Meulmeester 66 j. wed. van J. de Nooijer C. Tjebbes 34 j. man van J. C. Haringbuizen G. J. Pleijte 3 j. ongeh. C. M. de Vroom 79 j. vrouw van P. Smith M. Francoise 80 j. vrouw van J. Verstel- le H. J. de Jong 71 j. man van G. D. Bo de MIDDELBURG van 16-23 Jan. 1935 Ondertrouwd A. Buijze, jm. 30 j. en J. Maartense jd. 26 j. Getrouwd: I. van Ham, jm. 30 j. en M. S. M. de Bukviel jd. 26 j. A. Vroon, jm. 23 j. en H. J. Beenhakker, jd. 22 j. Bevallen: J. Kooman geb. Cat man z. M. J. Hofman geb. Plansoen d. Overleden: C. M. Douw, 86 j., echtg. van C. Kamermans H. Polvliet, 81 j., e htg. van L. Sterk G. Ruitenbeek, 86 j., wedn. van J. C. Dekker L. Florusse, 84 j. wed. van J. J. Stoel S. Jesaijes, 66 j. geh. met E. Braasem M. van Moolenbroek, 77 j. ongeh. d. (Mdb. Crt.) OOST EN WEST SOUBURG van Woens dag 9 tot Dinsdag 15 Jan. '35. Geboren: Thomas, Jan, z. v. Jacob Willem de Looff en Janna Sara Hoebeke Pieternel- la, Jozina, d. van Jacobus Verhage en Jo hanna Faasse Simon z. van Simon Kal- jouw en Maatje Anna Sanderse OOST EN WEST SOUBURG van Woensdag 16 tot Dinsdag 22 Januari 1935 Geboren: Martina, d. van Jan de Visser en Leintje, Johanna Geertse Lena, Pie- ternella, d. van Maarten Johannes Heiligers en Lena Pieternella Mentzij Pieternella Jacoba, d. van Andries Kerkhove en Leintje Elizabeth Pieternella. de Groot. Ondertrouwd: Dingeman Roelse en Lein- tie Sara Marie Mol. HET LOOPT NIET. Het loopt slecht met het werk op onze scheepswerven. In de laatste drie maanden van verleden jaar leverdep de Nederland- sche werven acht scheepjes af van totaal 23.000 ton. Trouwens, nergens ter wereld is het in den scheepsbouw goed. Japan deelt de ongunstigste positie met Nederland. In de Duitsche scheepsbouwindustrie is eeni ge verbetering gekomen. Tegen 22.000 ton aan het einde van 1933 stonden einde 1934 op slapel 13C 000 ton w.o. acht tankseh pen en 3 mailbooten van 18.000 ton elk. Lloyd's Scheepsbouwoverzicht noemt de vooruit zichten van den scheepsbouw voor de Ver- eenigde Staten, Nederland, Frankrijk en Ita-. lie somber. De reeders blijven een afwach tende houding aannemen; orders worden haast niet geplaatst. Alleen in Engeland is de situatie iets beter. VEILING van Dinsdag 22 Jan. 1935. Veldsla 13-17, Spruiten 3-10, Witlof 6-10, Koolrapen 11/2-2 V2, Wijnpeën 1-2, Rode kool 1-3, Peën 1-3, Uien 1-21/2, Kroten 1-3, Ko gel boonen 10-17, per Kilo. Bloemen: Cro cus 8-11, Cyclamen 26, Honing 35-37 p. pot. Peën 6-7, Rapen 1-2, Kroten 1-2V2, Prei 1-7, Selderie 1/2-2, Peterselie 1/2 per Bos. Savoye kool 2-4, Rode kool 1-5V2, Boere kool 1- 31/2, Bloemkool 2-15, Andijvie i/j-Sl/g p. stuk. Apotheken geopend te Vlissingen Zondag is geopend OCKENBURG, Walstraat.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2