ASHRIN Beunhazen in het Recht. CACHETS#!» BURGERLIJKE STAND Het verschil tusschen goede en slechte zaakwaarnemers. De koeiendrijver als rechts kundig adviseur. De haan kraaide wet. verdrijven kou en pijn \"öct Doos 12 KROONTJES 50ct. O Dat eCoe£- LIED VAN DE WEEK ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 18 JANUARI 1035. No. 3. KON "S MORGENS HAAST NIET BEWE GEN. Nu zijn stijfheid in de spieren en hardlij vigheid verdwenen. Hardlijvigheid en stijfheid in de spieren weer een typisch Kruschen geval. De heer K. te R. schreef ons: „Steeds had ik veel last van hardlijvig heid en stijfheid in de spieren soms was ik zoo stjjf, dat ik 's morgens haast niet in beweging kon komen. Daar ik dikwijls in de krant las over Kruschen Salts, wil de ik het ook eens probeeren. Nu zou ik het niet gaarne meer willen missen. Ik ben er ten volste tevreden over en kan het ie dereen aanraden. De stijfheid in de spie ren is verdwenen en van hardlijvigheid heb ik geen last meer. Kruschen Salts voldoet aan alle eischen, waar het voor wordt uit gegeven". L. K. te R. Stijfheid en rheumatische aandoeningen ontstaan door onvoldoend werkende afvoer organen, mede oorzaak der hardlijvigheid. Kruschen Salts spoort lever, nieren en in gewanden aan tot krachtiger werking: de afvalstoffen en overtollig urinezuur worden uit het lichaam verwijderd, pijnen en stijf heid verdwijnen. De „dagelijksche dosis" zal U voortaan blijven behoeden voor hard lijvigheid, rheumatiek en U frisch en „fit" houden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Am sterdam, voorkomt KOUDEKERKE In het Vereenigingslokaal werd de„Bet- hesda"-film vertoond, door Ds. de Kluis toegelicht. Ds. Heij opende de bijeenkomst welke door Ds. van Kooten gesloten werd. Er kwamen 25 nieuwe leden bij. Donderdag vergaderde de A.R. Kies- vereeniging. Het ledental bedraagt 92. Als bestuurslid werd gekozen de Heer A. Maas Jacz. De penningmeester sprak over „Re- geeringsbeleid in Crisistijd", RITTHEM. Voor het op 9 Februari te Goes te houden groot solisten concours hebben van de muziekvereeniging „Oefening na den Ar. beid" 11 solisten ingeschreven. Tevens zal de muziekvereeniging 2e Pinksterdag aan het concours te Ierseke deelnemen en uit komen in de eere-afd. fanfare. SEROOSKERKE (W.) Donderdag hield de Kring Walcheren II van de Meisjesver. op G. G. een Openbare vergadering in de Geref. Kerk. Ds. Wouters hield een rede over: „De nulpuntshouding". SOUBURG. Donderdagavond werd alhier in het Café „Dorpzicht" een vergadering van de Geiten- vereeniging gehouden. De secretaris van de Prov. Vereeniging zette in het kort het groote voordeel van de geitenveehouderij voor den werkman uit een. Wees erop dat er in Zeeland nog wel voor een paar duizend geiten voer verloren gaat op zijkanten der wegen enz. Dat in dezen tijd van werkeloosheid het een groot voordeel zou zijn de Geitenhoude- rij neg aanmerkelijk uit te breiden. En zet te nader uiteen het besluit der Provinciale Staten, in betrekking tot het beschikbaar stellen van dekbokken met 1 Febr. 1935. Door verschillenden werd gebruik ge maakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen, die door Versluijs werden be antwoord. In verband met de uitbreiding het ledental der Vereeniging werd De- sloten voor een 2de dekbok te plaatsen op de Abeele. Het entreegeld voor nieuwe leden wordt bepaald op 50 cent. De contributie op 50 cent per lid per jaar. Het dekgeld voor de leden op 75 cent per Geit. Het dekgeld voor niet leden op f 2 per Geit. Tot 15 Mei 1935 bestaat gelegenheid zich als lid aan te melden. Bij aanmelding na 15 Mei a s. zullen de kosten hooger zijn. Het adres van den Secretaris is L. Da- vidse 't Wissel G 141. Vrijdagavond hield de afdeeling van den Chr. Landarbeidersbond een propa ganda vergadering in combinatie met de afd. Ritthem in „Concordia". De Heer Vin gerling, disfrictsbestuurder sprak over de beteekenis van het collectieve arbeidscon tract. In „Rehoboth" werd dien avond een zendingssamenkomst gehouden met als spre ker oud-zendeling Maas, die verschillende voorwerpen van de Papoeas afkomstig liet zien. Ds. Spijkerboer sprak een openings woord. In het Ontspanningslokaal voor werk- loozen ontstond oneenigheid. Tusschen A. en W. werd buiten het gebouw de twist voortgezet De gemeenteveldwachter maak- !e met den gummistok een eind eraan; la ter echter moest dit nog eens geeburen door den rijksveldwachter. Aan enkele jon gens zal de toegang tot het lokaal gewei gerd worden. VROUWEPOLDER. Vrijdagavond werd alhier in het Ca fé van Dhr. Duivekot een Vergadering van Geitenhouders gehouden. Na een korte inleiding door den Secr. der Pro. vereeniging over het voordeel der Geitenhouderij, en het genomen besluit der Prov. Staten in betrekking tot het houden van dekbokken, werd besloten een afdee ling op te richten. 35 personen traden als lid toe. Bij toetreding betalen de leden een én- tree van 25 cent. De jaarlij ksche contribu tie bedraagt 50 cent per lid. Het dekgeld werd vastgesteld op 50 ct per geit voor de leden. Niet leden kunnen van den bok gebruik maken tegen betaling van f 1.50 per geit. Deze bepalingen gelden voor allen die zich vóór 15 Mei a.s. opgeven bij den Secr. der Vereeniging. Na 15 Mei a.s. worden alle Geitenhouders die dan nog geen lid zijn beschouwd als niet leden voor 1935, en betalen dus f 1.50 dekgeld per geit. In het bestuur werden gekozen: L. Duvekot, Voorzitter, P. Melse Gz., Secretaris, P. Corbijn, Penningmeester W. v. d. Broeke, Commissaris, H. Janse, commissaris. Tot boekhouder werd be noemd C. Polderman. Op de vergadering van den Chr. Nat. Werkmansbond behandelde de secretaris het onderwerp: „De grendels eraf", waarna de Bondspropagandist, de Heer *A. Broen sprak over: „Werkmansbond, Maatschappij en Kerk". Aan het eind van de vergadering werd afscheid genomen van den heer Broen daar deze naar Indië vertrekt. WESTKAPELLE. Ds. W. C. Mense, eertijds predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, thans te Loenen op de Veluwe, heeft, wegens voort durende ongesteldheid, tegen 1 April emeri taat aangevraagd. KRUSCHEN INTERIM DIVIDEND De firma Griffiths Hughes Proprietaries Ltd. te Manchester, fabrikanten van Kru schen Salts en andere pharmaceutische producten, heeft over haar aandeelenkapi taal, groot 2.500.000, een interim dividend aangekondigd van 5<>/o, betaalbaar per 31 Januari 1935. Niet alleen pijn verzachten, maar bestrijden: het product van vertrouwen. VLISSINGEN van 10-16 Jan. 1935. Ondertrouwd: C. G. Landré 27 j. en B. W. Sorgedrager 25 j. A. J. Albregts 19 j. en J. P. Beun 20 j. A. Willems 25 j. en van Leeuwen 18 j. C. Verspoor 25 j. en N. Walther 21 j. G. H. Ossel 26 j. en C. P. Geleijn 24 j. Bevallen: C. J. Schets geb. Meijer d. F. B. Ie Feber geb. Schmelzer d. J. J. Kosten geb. Stroo d. N. Andriesse geb. v. Hemert d. E. van Dun geb. Mulder z. M. J. Hazenbosch geb. Dissen z. Overleden: A. H. Bleumink 77 j. wede. van G. L. van Reemer J. A. Bieze 61 j. man van A. Hulzebos H. Meinders 90 j. wed. van C. Milot J. N.E. de Lava 36 j. man van J. de Busseré E. Mulder 31 j. vrouw van F. C. A. M. van Dun A. Laport 90 j. man van M. C. E. van Eek A. Taal 82 j. wede, van A. Vader. MIDDELBURG van 9-17 Jan. 1035. Getrouwd: H. v. Straten jm. 23 j. en E. H. Kfijger jd. 23 j. BevallenE. de Hooge-Van der Merk d. A. Daane geb. Gabriêlse z C. Eversen geb. Broodman d. Overleden: J. A. Goeman 69 j. geh. met P. Gies J. C. Cornelus 74 j. ongeh. d. E. A. Barentsen d. 10 dagen S. M. Geen- sen wed. v. J. Sturm 80 j. W. van Dijke weduwn. v. P. Bosman 72 j. L. H. Kam- hoot wed. v. G. de Jonge 86 j. J. Wille- boordse z. 10 dagen C. J. den Boer wed. v. A. P. D. van de Putte 60 j. M. A. Schardus vr. v. J. C. W. Pluijmers 62 j. CMdb. Crt".) VEILING van Dinsdag 15 Jan. 1935 Slavellen 25-32, Snijsla 19, Veldsla 7-19, Pos telein 8, Spruiten 1-6, Witlof 5-9, Wijnpeën 1-2, Peen 1—3, Uien 1-3, Kroten 1*31/2 Rode Kool 1-21/2, Bruine Bonen 13-17 per Kilo. Bakruiten of primula per stuk 2 ct. Pom poenen 10 ct. per stuk. Peën 1-41/2, Rapen 1-2, Raapstelen 1-2, Prei 3-7, Selderie 1-2, Rammenas 1 per Bos. Savoye kool 1-5, Rode kool 1-3, Boere kool 1-2, Bloemkool 2-15, Andijvie 1-2Va per Stuk. TOEKOMSTPLANNEN Guus Betlem Jr. Courantenbericht ...en krijgt Vlissingen dit jaar z'n el- gen wandelpier, welke nog voor hel seizoen gereed zal komen. .9 j Zoo krijgt de Scheveningsche pier Dus in-het komend jaar, Een nieuwe buur, ter linkerzg, En vóór 't seizoen nog klaar. En voortaan wandelt dus niet slechte Het Haagsche publiek in zee, Maar Vlissingen's beau monde doet Het komend jaar ook mee. Natuurlijk juich ik zooiets toe, Want 't geeft ons alweer blijk Van durf en ondernemingsgeest In 't Nederlandsche rijk. Dat is je ware energie In crisistijd althans Niet wachten tot het betert, maar...: Pak aan, en grijp je kans. De handen uit de mouwen en Niet bij de pakken neer Dat is de goeie, ouwe geest Uit tijden van weleer... De badplaats Zandvoort schri t de krant Gaat steeds meer achteruit, Maar, wonder... als men ginder sleeds De gastentoevoer... stuit. Men wil ze wel... o, zeker, ja, Doch 't is maar al te waar, Wanneer je gasten hebben wilt, Weest... gastheer dan, daarnaar. Het is toch logisch, dat men dan Z'n menschen ook wat biedt, En. hoe dat ook bekend mag zijn. Daar weet men 't blijkbaar... niet. Daar wordt straks het kampeergeld weer Een kleinigheid... verhoogd, En duizend dingen worden daar Aan 't strand liefst niet gedoogd... Hier mag je zwemmen, en d:\ar niet..^ En ginds is het niet vrij... Wie straks naar Zandvoort toe wil, neemt Een... reglement erbij. Doch Vlissingen gaat met z'n tijd En mei de eischen mee, En let'es op, dat wordt zoo straks Nog badplaats nummer twee. De nieuwe, grootste concurrent Aan Holland's Noordzeestrand... Maar... beter 'n eigen concurrent Dan één... uit 't buitenland. Zoo ziet ge, waartoe 't „zachte weer" Een mensch al niet kan drijven, Je komt er in den winter toe Van.._, badplaatsen te schrijven. „Sinds geruimen tijd is een man, die ettelijke malen voor Politierechter en Recht':ank is v rschenen opgestaan als „zaakwaarnemer". Vroeger beroepswerk- looze, die in zijn slechtste periode voor het huis van den wethouder ging liggen om te demonstreeren, zich uit nood woningen liet zetten, terwijl zijn vrouw haar kind zoogde voor de deur, enz. enz. is hij later eenigszins gereclas- seerd en wist een behoorlijk leven te lijden als koeiendrijver. Deze man is oorspronkelijk in blauw boezeroen met dito broek, en met klom pen aan, waaraan zich dikwijls nog ken- teekenen bevonden, die bewezen als evenzoo „stille getuigen" dat de man het beroep van koeiendrijver uitoefende ter zit ing van het Kantongerecht opge treden als gemachtigde. Doch niet voor alle zaken, alléén voor gedaagden Im mers een dagvaarding kan deze goede man natuurlijk niet in elkaar zetten. Wel is de boezeroen gewisseld voor een behoorlijk pak, doch de gevoerde ver weren z.jn even onsmakelijk g bleven". Aldus mr. H. O. Drilsma in het „Week blad van het Recht". Wantoestanden in de rechtspraktijk als hierboven geschetst, vindt men helaas bij na overal, omdat voor de Kantongerech ten Jan en alleman voor de procedeerende Iedereen kan zich uitgeven voor rechtskundig adviseur, want het beroep is niet wettelijk geregeld. Het gevolg is, dat brutale lieden, zonder de geringste juridische ken nis, het publiek „dienen" als zaak waarnemer, waarbij zij echter zor gen, de belangen van eigfen beurs het best waar te nemen. Onze medewerker, de heer Th. van der Heijden vertelt in dit artikel het een en ander over dit euvel en geeft tevens een middel aan, waar door het publiek het kaf van het koren kan onderscheiden. partijen kunnen optreden. Deze ongevvensch te toestand is grootendeels te wijten aan het feit, dat de Wetgever tot heden naliet eenige bekwaamheidseisch voor den Kan tongerechts-gemachtigde te stellen. Inge wijden zien regelmatig dat even onbekwa me- als ongewenschte personen zich als „rechtskundige" aandienen, zulks niet al leen tot schade van het publiek, doch ook tot ergenis van autoriteiten. o Hoe de ,.heeren" aan zaken komen? Zij gaan nagenoeg op dezelfde wijze te werk als de lokvogels, die trachten de in de stad winkelende plattelanders in hun kleedingzaakjes te duwen. Deze zaakwaar nemers klampen bijna iedereen, die enke le stappen in het Kantongerechtsgebouw heeft gedaan, met een praatje aan en drirf- gen I1 n diensten op. Men kan er op re kenen. dat die „rechtskundigen", welke meesttijds platzak zijn, er in de eerste plaats op uit zijn zichzelf te helpen ten kos te van degenen, die verwachten hulp te vin den. Niet zonder reden hebben verschillende Kantonrechters in Gerechtsgebouwen dan ook waarschuwingsborden doen aanbren gen ter beveiliging van het pub i ek tegen opdringende en zich ongevraagd aanbie dende personen tot het behandelen van za ken. De praktijk bewijst steeds, dat de mo raliteit van die „heeren" vaak van dien aard is, dat zij in handelskringen als fles- schentrekkers worden gesignaleerd. Hun ee nige verdienste bestaat hierin, dat zij met hun een opeenstapeling van dwaasheden bevattende conclusies den Rechter en te genpartij regelmatig een v.oolijk oog n lik bezorgen. Yoör de rechtzoekenden beteeke- nen zij echter een groot gevaar, omdat zij niet in staat zijn een serieus verweer te voer n. Bovendien v orden g daagden door hun in een café of andere gemeenplaats „opgedanen" adviseur niet zelden geinspi- reerd tot onhoudbare ontkentenissen. Het in het fantastisch brein van een ma- la-fide zaakwaarnemer ontsproten verweer kan tot buitengewone gevaren voor zijn ei gen cli nt (lees: slachtoffer) leiden. Slechts korten tijd geleden ondervond zulks een dag-dienstbode in Haar'em, die voor haar en harer zuster een eenvoudige woning had gehuurd. De huisheer zegde de huur op en daagde de „daghit" voor den Kanton rechter tot ontruiming van de woning. Het meisje liet zich verteg nwoorc'igen door den in den aanhef van deze pennevrucht be doelde zaakwaarnemer O. Deze „jurist" voerde als verweer aan, dat niet de dienst bode, doch haar verloofde het huis had gehuurd en dat derhalve de eisch tot ont ruiming ten onrechte tegen zijn cliënte was ingesteld. Om tot een bes'issing te kom.en, werd aan haar een eed onged agen. waar bij zij moest zweren, dat zij geen huurster van de woning was. De dienstbode, m mikte oorspronkelijk tegenover O. bezwaren, doch diens verzekering" er worden zooveel ee- den per dag afgelegd en er kraait geen haan na, verleidde haar helaas tot mein eed. Het resultaat? En het dienstmeis'e en de zaakwaarnemer kunnen thans enkele jaren in de gevangenis er o^er na denken, dat de haan wel gekraaid heeft. (Wordt vervolgd.)

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2