BERTELS VERLANGT WAARDE VOOR UW GELD! en verbeter U met Tuxedo. Zie toe, dat U in 1935 voor Uw 15 Cts. meer sigaretten-kwa liteit en waarde krijgt dan uw sigaretten van 1934 U gaven. Laat 1935 een genotvoller en beter jaar voor U zijn met een fijnere sigaret. Kort en goed: Een verstandig boer voedert Bertels' Voer LIED VAN DE WEEK Crisis-Publicatiën. N. ZAND EE VLISSINGEN MARKTBERICHTEN yZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 4 JANUARI rg3j, Ne. t. WISSEL! a. verduistering gepleegd door hem die het goed uit hoofde van zijn per soonlijke dienstbetrekking of van zijn be roep, of tegen geldelijke vergoeding on der zich heeft. b. verduistering gepleegd door hem wien het goed uit noodzaak in bewaring is gegeven, of door voogden, curators, bewindvo:rders, uitvoerders van uiterste wilsbeschikkingen, of beheerders van stellingen van weldadigheid of stichtin gen, ten opzichte van eenig goed, dat zij als zoodanig onder zich hebben. Deze verduisteringen kunnen worden gestraft met een gevangenisstraf van ten hoogste respectievelijk vier en vijf jaren. De Rechter kan a bij verduistering de openbaarmaking zijner uitspraak gelas ten en ontzetting uitspreken van de in mijn artikeltje over „meineed" genoemde rechten. Indien de schuldige het delict in zijn beroep begaat, kan hij van de uit oefening van dat beroep worden ontzet. o De slimmerikken, die, met het oog merk om zich of een ander wederrech telijk te bevoordeelen, hetzij door het aannemen van een valschen naam of van een valsche hoedanigheid, hetzij door lis tige kunstgrepen, hetzij door een samen weefsel van verdichtsels, iemand bewe- gen tot de afgifte van eenig goed of tot et aangaan van eene schuld of het te nietdoen van eene schuld, kunnen, als schuldig aan oplichting, ex. art. 32ÓStrfr. voor hun al te zeer misbruikte sluwheids gave, worden gestraft met een gevange nisstraf van ten hoogste drie jaren. Oplichting door middel van een val schen naam en/of hoedanigheid vindt bijv. plaats, wanneer Jan Pof, voorko mende op onderscheidene waarschu- wingslijsten tegen wanbetalers, in den winkel van den sigarenhandelaar Goed- bloed binnenstapt, voorgeeft dat hij is tenaamd Van Puffelen, en eerste he iende ten kantore van deurwaarder Brommer, en onzen goedgeloovigen win keiier weet te bewegen tot afgifte van 2 kistjes sigaren van ioo, resp. tegen den prijs van f io.en f 5.quasi be stemd voor den Heer Brommer en diens cliënten, doch in werkelijkheid respectie velijk dienende om bij een opkooper ten gelde te worden gemaakt. Ik herinner mij nog van enkele jaren terug een systeem van oplichting, door middel van een samenweefsel van ver dichtselen, d.w.z. met toepassing van een aaneenschakeling van leugens, waar van verschillende advocaten net slacht offer werden. De gewiekste bedrijver van dit delict wiens boeren- en betrouwbaar uiterlijk zijn misdrijen vergemakkelijkte, ver voegde zich op marktdagen bij advoca ten; deed zich voor als veekoopman en stelde gefantaseerde vorderingen in han den van den advocaat, daarbij zich er terloops over uitlatende dat Boer Die en Die (een cliënt van den advocaat) hem had aangeraden zich tot Z.Ed. Ge str. te wenden. De man vroeg ook inder daad op de markt bij verschillende boe ren naar het adres van een „goeien ad vocaat" en wist het zóó in te kleeden, dat, wanneer de rechtsgeleerde van z'n kantoor per tram naar huis ging, hij een halte verder ook op de tram stapte; bij komst van den conducteur bleek chro nisch de beurs verloren te zijn en de advocaat was dan wel zoo vriendelijk; zijn cliënt met enkele guldens, om met de bus naar huis toe te kunnen komen en wat boodschappen voor moeder de vrouw nog mede te kunnen nemen van dienst te zijn. Achteraf bleek steeds, dat de man geen cent rifc was, geen enkele vorde- had, terwijl hij, slechts wanneer hij zijn „bedrijf" niet kon uitoefenen en voor levensonderhoud om geld verlegen was, het beroep van koeienherder uitoefende. Oplichting door middel van listige kunstgrepen dat zijn bedriegelijke handelingen, geschikt om leugenachtige voorgevensl en valsche voorstellingen in gang 6e doen vinden en kracht bij te zetten, vindt nog al eens plaats bij winkeliers. De gewone gang van zaxen is daarbij vaak de navolgende: Een of enkele malen koopt een goed gekleede heer of dame tegen contante betaling een kleinigheid. Bij het verla ten van de zaak valt het oog van de klant plotseling op een of ander duur artikel, bijv. een kostbaren wandelstok of schitterend horloge. Men vraagt dan prijs en na veel wikken en wegen be sluit men tot koop. De winkelier krijgt dan opdracht het gekóchte met den ouden wandelstok of een horloge, waar aan een kleinigheid moet worden her steld, te bezorgen bij Jonkheer van zus tot zoo, wonende in een deftig stadswijk en hem wordt op 't hart gedrukt vooral op het hem toevertrouwde te letten, waar het een aandenken is en bij ae be zorging tevens te disponeeren. Bij het afscheid laat de klant er zich overhuif, dat hij het toch wel wat vervelend vindt zonder stok of horloge verder te wan delen en weet op die wijze het gekoch te zonder onmiddellijke bet?ling te be machtigen. Komt nu den volgenden dag de loopjongen van den winkelier met den herstelden stok of het oude horlo ge aan het opgegeven adres, dan blijkt, dat de baas bedrogen is. DE INVLOED VAN ZEEUWSCHE BLAUWE EN HAAR MUTANTEN OP EERSTELINGEN. Zeeuwsche blauwe dragen, hoewel zij er gezond uitzien het virus', dat stippel- streepziekte veroorzaakt. Deze smetstof richt op het gewas geen schade aan, doch kan op rassen, die er wel gevoelig voor zijn, overgaan en de besmette planten stippelstreepziek doen worden. De van OUDS BEKENDE naam BERTELS waarborgt gehalte, kwa liteit en zuiverheid van Uw veekoek jes, varkens- en pluimveevoeder. Let op ons ongeschonden loodje aan lederen rak Bestek bij Uw pkiatselijlcen voederhandelaar ai coöperatie. Otieiobriekeo NAfc - Amsterdam Er is reeds meerdere malen op het ge vaar van de stippelstreepziekte gewezen, maar het schijnt dat velen dit nog niet weten, of althans er geen aandacht aan hebben geschonken, en het blijkt in de practijk, dat hiermee bij de uitplant nog weinig rekening wordt gehouden. Door verschillende opzettelijke proef nemingen is komen vast te staan van welke invloed de Zeeuwsche blauwe en haar knopmutanten zijn op Eerstelin gen bij stippelstreepziekte. Bii aeze proeven werden Zeeuwsche blauwe naast Eerstelingen uitgeplant, om te zien of dit werkelijk van invloed kon zijn en bleek dat in een jaar i8ty> primaere stippelstreepziekte vertoonden. Uit deze proefneming blijkt dus, welk een schadelijken invloed Zeeuwsche blau we op Eerstelingen kunnen uitoefenen. Er bestaat dan ook alle reden daar mee bij het opmaken van het teeltplan terdege rekening te houden, want dit laat als reeds eerder gezegd nog zeer veel te wenschen over. Vooral ïn onze omgeving waar veel Eerstelingen worden verbouwd is het van groot belang wanneer men weet dat de ze ziekte kan worden voorkomen, althans kan verminderen wanneer men ze maar niet in de buurt van Zeeuwsche blauwe of Bonte verbouwd. Hoe groot deze afstand moet zijn, valt niet aan te geven, maar hoe groo- ter de afstand hoe beter, dit zal voor sommige kleine bedrijven, weliswaar wel eenige moeilijkheden met zich meebren- ovengenoemde kennen, zullen hebben ervaren dat deze veel schade kan berokkenen en vooral de nateelt van zoo een gewas zal niet meer aan de verwachtingen voldoen. Ieder zal in zijn eigen belang er voor deel mee doen met bovenstaande reke ning te houden. 's LANDS WIJS, 's LANDS EER. In Joegoslavië is een club gevormd, welke zich richt tegen de in Cen traal Europa heerschende gebrui ken, als het geven van een hand en het afnemen van een hoed. De le den dezer club beloven, niemand een hand te geven en voor geen en kelen man den hoed af te nemen... Ook in het dan niet oirbaar Volgens ons begrip: fatsoen,. Practisch is het zonder twijfel Wat die menschen ginds daar doen. Geeft Uw kennissen géén handjes, Luidt het allernieuwst besluit, Neemt voor niemand meer Uw hoed af, Schei voor altijd daarmee uit. Nou wilt U natuurlijk hebben, Dat ik zeg: 't komt niet te pas... En, dat zou ik héél graag doen ook, Als... 'k niet net verkouden was, Wijl ik gister achttien malen In den regen heb gedopt, En die keurige gewoonte Mij dus leelijk heeft gefopt, En, als daardoor nu m'n hoofd niet Gloeide, prikte, stak... en zoo, Misschien zou ik óók dan zeggen: Het is lang niet comme-il-faut. En, wanneer ik dan toevallig Net geen kennis had ontmoet, Die me met een „warmen handdruk*1 Allerhart'lijkst had begroet, Zoodat nu nog al m'n spieren Protesteeren van de pijn... Ja, dan zou ook ik waarschijnlijk Heel diep verontwaardigd zijn- Maar... nu zeg ik, op gevaar af, Dat U me een standje geeft, Dat, dat Joegoslavisch voorstel Rrrr... mijn instemming toch heeft. En Tc ga nog een stapje verder, Op deez' wankelende troon, Want ik zeg, dat het me spijt, ja Dat ik niet... daarginder woon. En nu eenmaal toch de kogel Door dit kerkje is gegaan... Nu beveel ik, ook in Holland Deze... onbeleefdheid aan En een heel klein beetje spoed zelfs Was iets, dat ik gaarne zag, Wat betreft dat... handjesgeven, Als het kon voor... Nieuwjaarsdag. Maar... kijk ik dan naar m'n buurman, Die zoo grkkg gegroet wil zijn, En die van zoo'n beetje achting Smult als van de beste .wijn... Als ik denk, dat in ons landje Duizenden bestaan, als hij... Dan... "wordt ik wel weer verkouden En... we laten het erbij. PERSBERICHT. SUIKERBIETEN: Zij die voor een garantie van suiker bieten jn aanmerking wenschen te komen zijn nog tot 4 Januari 1935 in de gele genheid een aanvraagformulier bij de L. C.O. v. Zeeland te Goes in te zenden. MELKVEEHOUDERIJ Melkveehouders welke in verband met het verstrekken der gegevens inzake „be stemming van melk in 1933 en 1934"» geen vragenlijst ontvingen, kunnen deze alsnog verkrijgen bij de Districtssecreta rissen. Walstraat 104 Telef. 46 Sinoel 60 Telefoon 500 Uw adres voor Wijnen, Bedistilleerd, Advocaat, Bieren, enz. Punch vanaf 65 cent per fleschje VEILING van Maandag 31 cx934- Veldsla 18-20, Spinazie II 6-12, Poste lein 9-12, Spruiten 7:17Witlof 7-15, Schorseneeren 10, Koolrapen 2, Wijnpe ën 2, Peën 4, Uien 3, Kroten iV*-4> Ro de Kool iys-31/*- per Kilo. Bloemen: Cy clamen per pot 25. Peën 6-8, Rapen v 3, Kroten 3-3V», Prei 4-8, Selderie 1-3, per Bos. Savoye kool 2-6, Rode kooi 2-6, Boere kool 1-2V2, Gele kool 4, Bloemkool 2-26, Andijvie 1-4, Kropsla. II I. per Stuk. De omzet onzer Instelling over het jaar 1934 bedroeg: Kleine Veiling (Gr. Fr.) f 201.984.94 Grote Veiling (Èxportprod.) f 22.573.44 Eier veiling f 41.315.09 Totaal f 265.873.47 Apotheken geopend te Vllssingen; Zondag ts geopend OCKENBURG, Badhuisstraat.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 6