THERMOGENE v BURGERLIJKE STAND ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG *4 JANUARI i)35,'Xo.ï\ bedek dan de borst met een vel De watten, die warmte opwekt^ Bi] alle apothekers en drogisten de macht tot optreden te vormen. Veel te lang hebben ae tuinders zich van orga niseeren afzijdig gehouden, veel te lang hebben zij zich in eigen kringetje opge sloten. Eerst sedert een paar jaar, nu het mis geloopen is, kwam men tot het besef wat men verzuimd had. De Nederland sche Tuindersbond b.v. een spruit van den crisistijd, maakte in tijd van een jaar 6000 leden, uitsluitend tuinders. Het is een bewijs hoezeer de nood in den tuinbouw gestegen is deze snelle groei van een bond van menschen, die vroeger .weinig organisatiez n schenen te bezitren- Men versnip pere zijn krachten niet in plaatselijke of provinciale bondjes, die toch niet gehoord kunnen worden. Men beseffe, dat eendracht de macht maakt en dat de eendracht lande'ijk gevonden moet .worden. Want au fond hebben de Zeeuwsche tuinders dezelfde belangen als hun vakgenooten in Groningen en Limburg. VLISSINGEN. Door de mist kwam het s.s. Ma- Enes van de Harwich-lijn in de haven, om 152 passagiers te ontschepen, die per extra trein naar Antwerpen zijn gereisd. Maandag 7 Januari zullen de bei de Ulo-scholen aan de Coosje Busken- straat officieel geopend worden. In de plaats van de Openoare School A., die af gebroken werd, is nu een Openbare en een Chr. Uloschool verrezen. MIDDELBURG. KAMER VAN KOOPHANDEL In de Vrijdagmiddag gehouden ver gadering van het bestuur der Kamer werd de verkiezing van candidaten be handeld. Tot lid van de afd. Grootbedrijf werd gekozen de heer W. Berdenis van Ber- lekom. Een felle brand in de Langeviele. Vorige .week Donderdagavond tusschen half acht en kwart voor acht waarschuw de één der omwonenden, één der drie heeren Daniëlse, die in pand K 206 aan de Langeviele onder de firma Hakker een vleeschhouwerij drijven, dat er rook en vuur uit het dak kwam en tevens was de agent van politie, die dienst had op de Markt ook dien kant opgekomen, om dat hij onraad bespeurde. Te samen met dhr. A. Daniëlse, die op de derde of zol- ontstaan in 't middelste der drie kamer tjes, ,waar geen vuur komt, doch waar wel een schoorsteen van een lagere ver dieping door loopt. Pogingen om met emmers .water het vuur te stuiten hadden niet het gewenschte resultaat. Het wach ten was dus op de inmiddels gewaar schuwde brandweer, die bij aankomst be gon met een slang op de waterleiding op de derde verdieping te richten. Intus- schen kwamen achtereenvolgens ook de magirus autospuit en de burgerijspuit op net terrein van den brand en werden bij de gracht gestationneerd. In een half uurtje was men zoover, dat van uitbreiding van het vuur geen spra ke meer kon zijn. Alleen de derde ver dieping en dan nog alleen het voorste deel was door het vuur grootendeels ver nield. maar zooals te begrijpen was er b'7;er veel waterschade veroorzaakt, niet b een in de vertrekken en de winkel van tl r Oaniëlse maar ook in 't voorvertrek van de bovenwoning van dhr. H. H. So- m?r. die het meest aan de zijde van de Eeddewijkstraat liggende deel van de eerste verdieping bewoont. Naar de Zeeuw is het pand, dit eigen dom5s van één der heeren Daniëlse, ver zekerd, evenals hun inboedels en die van dhr. Somer, doch de firma is niet tegen bedrijfsschade verzekerd. De oorzaak van den brand, kon nog niet worden vastgesteld. Dhr. J. F. H. Scheijbeler, bediende bij het ijkwezen heeft met 1 Januari den c st met pensioen verlaten. Den schei- de werden souvenirs aangeboden. De onder de leden der Geref. kerk jkonden jaar'ij s::he inzameling bracht t 2216.05 op. Met dit bedrag werden ex- tra uitkeeringen in geld en natura aan ei gen ondersteunden en behoeftigen ver strekt. Een ongenoode gast bracht na het breken van een ruit een bezoek aan het kantoor der fa. Renguet en Co. Wat ren tezegels en eenige dingen van waarde was zijn bezit. ARNEMUIDEN Aan de daarvoor in aanmerking komende werkloozen zijn door het plaat selijk crisiscomité bons verstrekt, tegen inlevering waarvan kleedingstukken en levensmiddelen verkrijgbaar werden ge steld. In verband met hun geringe in komsten werden ook aan de visschers- matrozen bonnen uitgereikt. BIGGEKERKE. Aangezien ons meermalen werd ge vraagd waar of toch de Heer Jacob Nor den is, kunnen wij thans meedeelen, dat hij binnen eenige dagen van New-York vertrekt naar Holland, bij eenige vrien den is dit bericht binnen gekomen. Jaap Norden dobbert op de zee O God wil hem bewaren, Le'dt hem terug naar veibge ree Behoedt hem voor gevarun. Leidt hem terug naar 't Zeeuwsche strand Waar sterke banden binden, Leidt hem terug in 't Vaderland Zoo bidden al zijn vrinden. J. v. d. KUST. DOMBURG Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau onze burgemeester den Heer L. J. van Voorthuijsen. Benoemd tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gemeente alhier den heer S. de Pagter Wzn., welke deze benoe ming heeft aangenomen. KOUDEKERKE In een plechtige openbare raadszit ting op heden des namiddags 2 uur zal de installatie plaats hebben van den nieuwbenoemden Burgemeester, den heer J. L. Dregmans. N. EN SINT JOOSLAND. De bij de plaats gehad hebbende schietpartij aangehouden arbeider v. H. is thans weer in vrijheid gesteld. SINT LAURENS Onder voorzitterschap van dhr. M. Francke werd een vergadering der Land- bouwver. gehouden. Onder de talrij ke aanwezigen werden in het bijzonder de heeren Mr. M. G. v. d. Minne, C. Fran se en M. Kleinepier, resp. voorzitter, vi- cevoorzitter en secretaris van den kring Walcheren der Z.L.M. hartelijk welkom geheeten. Naar aanleiding van een verzoek van de Z.L.M. om cijfermateriaal betreffende het scheuren van Grasland in deze ge meente, werd een commissie benoemd, bestaande, uit de heeren J. Wouterse, F. Kwekkeboom en Joh. Vader. De steun maatregelen aan de Akkerbouwgewassen en zuivelproducten werden door dhr. C. Franse duidelijk uiteengezet verschillen de vragen werden beantwoord. Dhr. M. Kleinepier wees er vooral op, dat de land bouw en veehouderij dank zij de steun maatregelen nog intact zijn gebleven. Spreker dringt aan op toetreding tot de Z.L.M. MELISKERKE. De schoolvereeniging op Geref.. grondslag kwam in een ouderavond bij een. Er was veel belangstelling, Ds. Vreugdenhili opende op de gewone wijze en wees op den zegen, de kinderen op te leiden tot Christus. Hoe men de kinderen niet en wel moet opvoeden en onderwijzen besprak dhr. A. Flach hoofd der School. Door dhr. G. Reukelman werden lichtbeelden ver toont. Ds. Bakker wees op het belang van Christelijk Onderwijs voor onze kin deren. In de pauze werd het werk der leer lingen bezichtigd en ververschingen aan geboden. 1De heer W. de Buck, voorz. Prov. Bond (B. V. G.) hield voor de vereen, van oud-leerlingen (L. W. C.) een le zing over: „Wij jonge boeren". Hoe wij ons in diepe afhankelijkheid van God op ons boerenerf moeten kwij ten van onze taak en roeping, die wij in ons werk en in de samenleving te vervul len hebben, wordt door spreker op juis te wijze besproken. Hoewel we dankbaar zijn voor de maatregelen van Overheidswege, bliive er toch nog groote zorgen en de schacluwen die tegen wo rdig over het bedrijfsleven vallen, zijn tegenwoordig beangstigend. Aan het verleden moeten wij ons spiege len, ons bezinnen over de vragen van den dag, ons oriënteeren voor de toekomst om te kunnen slagen zijn gevoelige han den, een helder hoofd en een ruime bhk noodzakelijk. VLISSINGEN van 27 Dec3 Jan 1935 Ondertrouwd: W. Noijens 28 j. en J. M. G. van Egeraat 34 j. Getrouwd: P. B. Hamel 27, j. en C. J. J. Beniest 26 j. Bevallen: A. P. van der Linden geb. Louwerse d. D. J. Hoekstra geb. Praamsma z. G. A. B. J. van der Mo len geb. Spijker z. S. Kampman geb. Lako z. P. M. M. Thoden van Velzen geb. Weijts z. J. L. van Luijk geb. Linders d. J. Meerman geb. Goed- bloed z. C. Geuze geb. Modderkree- ke z. L. Wouters geb. Kempe d. C. van Eenennaam geb. Overweel z. Overleden: C. C. van de Vijver 3 j. M. JC. Bevers 23 j. vr. van F. L. M. Toumoij C. P. Michaëlsen, 79 j. wede. van G. Pauli J. de Koning 58 j. man van A. M. Verschoor. MIDDELBURG van 27 Dec.—3 Jan. *34 Ondertrouwd: I. v. Ham 22 j. en M. S. M. de Buk viel 26 j. Getrouwd: J. C. Becks 22 j. en N. M. de Looff 21 j. P. van Luijk 27 j. en W. J. A. Flipse 25 j. Bevallen: P. Cu iéGoeman z. C. A. BarentsenVerburg d. Overleden: C. F. Wiessner 84 jaar wedn. M. J Verstraate P. Sinke 39 j. ongeh. z. C. Dorst 2 j. z. M. Rath 20 j. ongeh. d. OOST EN WEST SOUBURG van 19 December 19342 Januari 1935 Ondertrouwd: C. Prins 27 j. en C. J. Peeman 27 j. Getrouwd: W. Gabrielse 43 j. en M. Vlag 38 j. P. Hangoor 23 j. en J. A. Lantsheer 18 j. Geboren: Jacob z. van P. Koole en van P. van Wallenburg Overleden: C. Flipse 43 j. echtgenoot van P. B. A. Strijd. Ingekomen: C. Vos van Ermelo naar Deinsvlietweg 4 M. Vlag van Brielle naar Vlissingsche weg 25 A. J. Fa sen en gezin van Heerlen naar v. Turn houtstraat 8 A. van Hese van Vlissin- gen naar Nieuwe Vliss. weg 223 N. E. Langedijk van BrieFe naar Vliss. straat I54 J- Gehrmann van Koudekerke naar Abeelsche weg 26 J. Vreeke van Maassluis naar Paspoortstraat 19 H. v. der Bend van Vlissingen naar Middelb. straat 106 E. Dingemanse van Grijps- kerke naar Kanaalstraat 57 J. M. Koole van Hilversum naar Dijkstr. 41. Vertrokken: J. Poppc van Groenew. 1 naar Middelburg J. Sanderse van Groote Abeele 24 naar Koudekerke LVerhoeff van Groote Abeele 48 naar rgen op Zoom v. Heeselingen van Middelb. straat8 caar Ned. Oost Indië L. Janse van Middelb. straat 78 naar Terneuzen E. A. Adriaanse van Ka naalstraat 36 naar Middelburg P. A. van Zalen van Marnixplein 24 naar Vlis singen M. Vlag van Vlissingsche str. 25 naar Brielle T. Louwerse van Vlis singsche str. 38 naar Oostkapelle. Aantal'inwoners op 1 Januari 1934: 2436 m. en 2363 vr. totaal 4799. Vermeerde ring door geboorten: 49 m., en 49 vr., totaal 97. Vestiging 144 m., en 158 vr., totaal 302. totaal 193 m., en 207 vr., to taal 400. Totaal 2629 m., en 2570 vr., totaal 5199. Vermindering door: Overlijden: 21 m., 4 vr., totaal 35. Vertrek: 132 m., en 160 vr. totaal 292. Totaal 153 m., en 174 vr,, —327. Aantal inwoners op 31 Decem ber 1934 2476 m., en 2396 vr. totaal 4872. Totale vermeerdering over 1934 40 m., en 35 vr. 73 inwoners. Het aan tal huwelijken bedroeg 40. WESTKAPELLE over de mnd. Dèc. '34 Geboren: Neeltje d. v. Levinus Lie- vense en Johanna Heijt. Overleden: Adriana Lievense 5 j. d. van Levinus Lievense en Martina Minde** houd. Ingekomen: Jacobus Leunis, ambt® naar ter secretarie uit Middelburg Cqa* nelis Tobias Dieleman waterb. opz. uit ZwijndrechL Vertrokken: Matthijs van der Kruit Marechaussee naar Hontenisse. Bij het agentschap van arbeidsbemidde ling zijn momenteel ingeschreven 369 werkzoekenden terwijl het aantal steun trekkende thans 112 bedraagt. De werk verschaffing is tijdelijk stopgezet. —o ARNEMUIDEN over de mnd. Dec. '34 Getrouwd: Jacob Marteijn 28 j. jm. en Jacomina Jacobse 23 j. jd. Jap Jacob de Bukviel 27 j. jm. te Breskens en Sara Jacoba Zeijger 23 j. jd. Geboren: Adriana d. v. Joos v. Bel- zen en van Klazina van Beizen Liè- ven z. v. Lieven van de Ketterij en van Pieternella Meulmeester Jannetje d. v. Paulus Meulmeester en van Suzanna de Ridder Geertje d. v. Cornells de Nooijer en van Clasina Jbhanna de Noóij er Joos z. v. Salomon van Belzen en van Geertje Schroevers Pieter Corner lis z. v. Jacobüs Meerman en van Johan na Jacoba Oreel Marinus z. vaft Adriaan de Nooijer en van Cathariiia de Meulmeester levenloos kind van Hen drik Duine en van Johanna Helena Man- ni. Overleden: Christina van Belzen 60 j# echtgen. van Joos van Belzen Geertje van Belzen, 83 j., wed. van Mar. ScHroe vers Lawerina d. v. Bartel Coppoolsë en van Catharina Leintje Bosselaar Johanna Helena Manni 22 j. echtgen. v. Hendrik Drnine. Ingekomen uit Vlissingep t. Huiszoon A 50 uit Zwolle Me. Trippacler C 43b Vertrokken naar Serooskerke: A 101 K. Flipse naar Waarde A 116 S. J. de Bukviel-Zeijger naar N. en St. Joosland A 232 Ja. Chra. Baaijens naar Koudekerke E 239a J. Nieuwenhuijsè DOMBURG over de mnd.Dec. 1934 Geboren: Pieter Jan, z. van Marinus Maas en Johanna Provoost Neeltje d. van Pieter de Jager en Maatje de Pagter Overleden: Jozina de Visser 55 j. echtgenoote van Hendrik Vreeke. Vertrokken: W. J. van Nhuwkerk n. Rotterdam Bergweg 353 A. Provoost naar Middelburg, Heerengracht M 27$. BIGGEKERKE over de mnd. Dec. '34 Geboren: Leintje Suzanna d. van Cor nelia Zachariasse en Johanna Janna Mat- thijsse. Overleden: Jacobus Simonse 71 jaar weduwnaar van Suzanna Koene. Loop der bevolking BIGGEKERKEr Januari 1934. 440 m. 441 vr. 881 zielen Ingekomen 21 mannen en 25 vrouwen in totaal 46 zielen. Geboren: 12 munnen- en 11 vrouwen in totaal 23 zielen, ver meerderd met 33 mannen en 36 vrou wen in totaal 69 zielen. Vertrokken 1 mannen en 12 vrouwen 27 zielen. Over leden: 3 mannen en 3 vrouwen in totaa 6 zielen. Verminderd met 18 mannen en 15 vrouwen in totaal 33 zielen. Totale vermeerdering in bevolking 15 mannen en 21 vrouwen in totaal 36 zie len. zoodat de bevolking op 1 Januari 1935 bestaat uit: 455 mannen en 462' vrouwen in totaal 917 zielen. Voltrok ken huwelijken 8. o- GRIJPSKERKE over de mnd. Dec. '34. Geboren: Arnold Alix z. v. Berna'r- dus, Gerardus Groot Nibbelink en Cla sina, Johanna Oversteeg Jacoba d. v. Piefèr Ton en Jacoba, Johanna de Vis ser Willemina d. v. Willem Coppoolsë en Johanna Verhage. Ingekomen: Pieter Abrahamse en ge zin uit Sint Laurens. VertrokkenElizabeth Dingemanse naar O. en W.. Souburg.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2