483 DAMES! WEGELÏNG'S NIEUWSBLAD VAN DONDER DAG 24 DECEMBER 1931. No. 51. GEKLEEDE JAPON VOOR DAMES. Model 481 is vooral in dezen tijd van het jaar van huiselijke partijtjes en diners de juiste kleeding voor de komende feestdagen. Uitgevoerd in een van de moderne georget" tes of kunstzijden belooft dit model een snoe zig effect, 'waaraan zich bovendien het groote gemak paart, waarmede zij te maken is. Zelfs de meest elementaire kennis van costuum" naaien, is zij door een Ieder spoedig te vervaar digen. Het bovenstuk is van het gewone „alles recht naar omlaag" model, dat laag genoeg doorloopt, om er de onderste strook aan te bevestigen. De twee andere strooken worden dus gemakkelijk op het rechte rokgedeelte van het bovenstuk gehecht. De strooken zijn in een eenvoudig klofeT model geknipt. De uit een stuk bestaande mouw, draagt aan het einde dezelfde klokvormige strook, als waarvan bij den rok sprake ia. Voor het geval men de japon „gekleeder" wil maken, kan men de mouwen kort nemen of geheel weglaten. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen onder no. 481 voor de maten 42, 44, 46, 48. Kosten 60 cents. DE JUISTE MANIER VAN KOUSEN STOPPEN. De «ene vrouw is vlugger met de naald en handiger met de schaar dan de andere. Niet elkeen kan borduren of handwerken, zeker niet de moderne vrou!w, die zoozeer door an dere „buitenshuisliggende" dingen in beslag genomen wordt Kousen stoppen moet vrij" wel een ieder kennen, aangezien dit een werk Je i», dat te veelvuldig voorkomt om door derden te doen verrichten. De Juiste manier om een gat in een sok te stoppan vonden wij in een Engelsch modetijdschrift, waaraan wij antieenen „Om een gat in een tok goed te stoppan be gint nj^n 'met een draad katoen te nemen, ioolang als maar ©enigszins mogelijk is en steekt deze in een lange stopnaald met een smal oog. Men haalt nu den naald heen en fweer over het te stoppen gat, er op lettend, dat de eene steek zoo dicht mogelijk naast de iaindere valt, teneinde de draden ook zoo goed •mogelijk te doen sluiten. De naald moet Ook Voortdurend een halve centimeter verder dan de rand van het gat door de kous worden ge haald, aangezien het stoppen anders niet «te rig genoeg Is. Aanhalen met ©enige kracht moet men achterwege laten, daar hierdoor licht de kous ontrafelen kan. AU het gat op deze Wijze gestopt is, begint men van den an* deren kant, terwijl men nu den naald telkens om de andere onder de eerst gemaakte steken doorhaald en op die wijze dus een geruit weef sel maakt. Als mer. na zoo te hebben gehandeld met •toppen klaar ia, heeft man een tear net mul taat, een sterk stukje Werk, waar men niet heen kan zien en dat goed vlak is, niet te dik, Waardoor de voeten licht pijn gaan doen. Men moet nu echter ook nog alle dunne plekjes in de kous of sok versterken, door er een paar kruissteken van katoen onder te leggen, waar door het stukgaan nog een poosje voorkomen Wordt. Bij het stoppen van teenen of hielen, doet men het verstandigst een houten ei te ge |>ruiken, aangezien het anders te lastig is om het ronde model te behouden. Op andere plaat" sen Van de kous of van de sokken kan men het beste de vlakke hand bij het stoppen ge bruiken. "Wbllen sokken en kousen stopt men met fijne wel, andere echter met sterke katoen. OCHTENDJAS VOOR DAMES, Niets is eenvoudiger, dan deze flatteuze ka merjapon in uw garderobe te krijgen. Het geheel is in het „sacque'^model gehou den. De revers zijn smal evenals het coquet opstaande kraagje in den nek. De mouWien be staan uit een stuk en worden gewoon ingezet. "Wanneer u als materiaal bezigt ribbel"flu weel, molton of de een of andere vroolijk ge bloemde flanellen stof, kunt u van deze aan winst in uw kleerkast den geheelen verderen Winter zeer veel plezier en gemak beleven. Bij extra dikke stoffen is het aan te bevelen, de zoom te stikken zonder inslag en de rafel" kant daarbij „overhands" af te Werken. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen onder no. 483 voor de maten 42, 44, 46 en 48. Kosten 55 cents. BIJ DE TOILETTAFEL. Hoe schitterend gepolijst de vingernagels ook mogen zijn, zij zuren niet den indruk maken dien men verwacht, als zij niet teven» volko' men ichoon zijn. In de tweede plaats behoo* ren zij vrij t* zijn van vleeschrandjes rond den bovenkant, natuurlijk mag een goede na" gelring niet ontbreken, maar het vasthechten van het vleesch moet voorkomen worden. Om de nagels schoon te houden aan den boven" kant waar men dikwijls slechts moeilijk kan komen is het beste eiken morgein even efcta puimsteentje te gebruiken. Indien dit steentje goed glad geschaafd is, zal beschadi" ging der nagels uitgesloten zijn. Vooral bij de hoeken moet men goed wrijven, waardoor na gels en huid beide behoorlijk gereinigld wor den. De vingernagels kunnen glanzend gehou den Worden zonder gebruik van nagelpolish, door ze goed in de palmen van de handen te wrijven en daarna te poetsen met ©en stukje zeemleder. Het gebruik van cream Is natuur" lijk niet schadelijk en men kapoer daarom ook wel iets van op het zeemleder doen, maar noo" dig is het beslist niet. Integendeel, de gl^s die in het eerste geval ontstaat is veel natuur lijker dan anders. Het gebruik van cream ot polish is alleen dan aan te bevelen, al» de nagels zeer week zijn, b.v. na het keuken'werk of dreigen te achturen. Voor het schoonhouden der nagels onder de oppervlakte moet men natuur ijk de meeste zorg over hebben, maar wij willen er even op wijzen, dat het gébruik van scherpe voorwer pen hiervoor zèer gevaarlijk kan rijn. Maar al te vaak ziet men in de kleine „manicure" doosjes, mesjes en priempjes, welke men beter niet kan gebruiken. Door het kleinste prikje kan door deze instrumentjes infectie ontstaan en hoe gevaarlijk 'bloedvergiftiging kan Zijn, behoeven wij niemand te vertellen. Bovendien kan men door het gebruik van mesjes dikwijls in den rand van de nagels snijden, waardoor men inplaats van goed-onderhouden handen, slordige verkrijgt. Het beste gereedschap voor de nagels bestaat uit ivoren instrumentjes met botte punten. DE KEUKENTAFEL. Een keukentafel is het wonderlijkste meubel uit het geheele huishouden. Hoe ziet de uWe er uit als al'es netjes „aan kant" is? Schrikt gij als een vreemde eens per abuis uw keuken binnenloopt, of slaat gij eenvoudig het tafeT laken bij de hoeken naar binnen om goed te laten zien, hoe helder het tafel-blad Wel Is. In duizenden gezinnen Wordt de keuken te' genWoordig als eetkamer geruikt. De andere ka mers dienen alleen des Zaterdags en des Zon dags. De nieuwe huizen maken dit dikwijls mogelijk; een ruime keuken, gezellig ingericht aan de straat of met een flink raam bij het ach tertuintje, doet vele huisvrou'Wen al ras beslui ten het middagmaal daar op te dienen. Men is dan met afnemen Wat vlugger klaar en de woonkamers blijven frisch en vrij. Het is dain echter noodzakelijk de keuken wat gezelliger te maken. De mannen en kinderen hebben het in den regel niet erg begrepen op dit onderdeel van het huis en dit komt hoofdza kelijk omdat zïj er zelden anders vertoeven, dan om te Wierken. Maak daarom het geheel een weinig aantrekkelijk. Een frisch en een voudig geborduurd kleedje op de tafel, aan den blinden muur een paar platen en verder wat ojitf— fïollnndsche armstoelen in de plaats der ongezelligen kale keukenstoelen. Tenslotte nog een kom of een paar potten bloemen en voor weinig geld heeft men er een kamer bij. Het gemak hiervan zal elke vrouw aanlokken, daar het geheele gedraaf met potten en pannetjes, lakens vorken en messen, van de keuken naar de kamer en later weer van de kamer naar de keuken niet weinig bijdraagt tot de vermoeinis, welke men des avonds zoo dikwijls gevoelt. NACHTJAPON VOOR GROOTERE MEISJES. Een uitmuntende gelegenheid om uw oudste wat meer behendigheid met den naald bij te brengen, biedt dit model voor nachtjaponnen, Welke zij onder uwe leiding zelf eens kan maken. Inderdaad is dit eenvoudige patroon, juist datgene waarop een beginnelinge haar krach ten eens beproeven kan. Het patroon bestaat uit een recht voor en rug-gedeelte, met mouwen uit een stuk', twee schouderpasjes en een z.g. Etonkraagje, dat aan de voorkant gesloten Wordt. Twee smalle manchetjes zullen aan de mou wen een meer volmaakt cflect brengen. Voor hen, die plézier in het Werkje hebben, bestaat ook nog de gelegenheid, haar zelfge maakte nachtjaponnen met Wat borduursteek" j es op te vroolljken. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen voor den leeftijd van 12 tot 14 Jaar, onder no. 482. Kosten 45 oenta. JAPON VOOR DAMES. Nogmaals brengen wty onze lezeressen deze week een model van het zoo gewilde en uit" terst moderne bolero^ensefmble. Het 'geheel bestaat uit drie deelen, n.l. de rok, het boven stuk en de bolero. De nauwsluitende rok heeft een glad! fa eupstuk, Wiaaraan een klokkende strook is gezet. Deze strook bestaat uit vier dee len, Waartusschen aan de voor" en achterkant, evenals aan de beide zijden, een Wigvormig stuk is Ingebracht, hetwelk de klokken teweeg bracht Het heupstuk vun de rok1, is onder den oeint tuur aan het bovenstuk gehecht, dat geheel glad is en als eenige garneering een ingezet vestje heeft, van oontrasteerende kleur. De bolero is een geheel op zich zelf staand onderdeel, met tweedeelige, gladde mouwen. Als materiaal zouden 'wij willen adviseeren wollen marocain, wollen crêpede—Chine en verder alle fijnere 'wollen stoffen. Knippatronen kan men aan onze bureaux ba stellen onder No. 478 voor de maten 42, 44, 46, en 48. Kosten 75 cent. JASJE VOOR MEISJES. Wij twijfelen niet, of het hierneven onder No. 479 afgebeelde jasje, pleit voor zichzelf. Voor al voor de moeders, die 'niet al te best uit de voeten kunnen met het inzetten van mouwen, is dit modelletje een heerlijke op'os sing, Want de mouw is uit een stuk geknipt met hit schou derstuk, hetgeen de zoo moderne Raglau"lijn teweeg 'brengt. Neem d!t modelletje ©en» voor Uw dochter1» nieuwe jas en U zult ervaren, welk een een vuudig patroon het is. Vooral waar de rest van de jas, die uit een stuk bestaat, geheel in rechtoilijnen gjehbuden is. Geen revers, die U moeilijkheden zouedn kunnen baren. Het jasje sluit met een smal bonten kraagje dat hoog om de hals gedragen Wordt. Knippatronen kan men aan onze bureaux be stellen onder No. 479 voor den leeftijd van 9— 11 jaar. Kosten 45 oent. Geeft Uw kennissen, die nog geen abonné zijn, dit Wad te lezen en wijst hen in 't bijzonder op deze rubriek Hoe grooter het aantal abonné's hoe meer lectuur wij kunnen geven

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1931 | | pagina 8