Ruwe Handen m .BLACKBIRD Drogisterij Oost-Souburg L. P. O L IJ S L A G E R .1 f BURGERLIJKE STAND Het mooiste St. Nicol|as-Cadeau VOLKSWARENHUIS. VUUMNHOUBEIS DE ECHTE ST. NICOLAAS. HE*^ralCi\ IVfS ^^BWinrnïïTiiiiiiiïiiiiTTTnTïïulÜÉii^M^R Ruwe Huid - Schrale Lippen Hoogwater te Vlisslngen op WIELRIJDERS, LICHT OPi Apotheken geopend te Vllsslngeni KANAALSTRAAT B 144 VMLM DROPSOORTEN LEVERTRAAN EMULSIE 8ANATOQEN OVOMALTINE enz. enz. EAU DE COLOGNE TOILET-ZEEPEN vindt U In het Luxe doozen Zeep, Eau de Cologne, Zijden Dassen, Heeren Zak- en Pols-Horloges 8lgaren- en Sigarettenkokers, Pijpen, Portemonnales, Portefeuilles, Scheerapparaten VOLKSWARENHUIS J. J. COSIJN De beste na de >Swan' E CD <2 Wim Brcxns Was een jongen- van elf jaar en hij Ui ad jusit sedert enkele dagen een groote ontdekking gedaan. St. Nicolaas bestond niet! Een paar oudere vriendjes op school, hadden hem verteld, dat die goede en heilige men al sinds een paar honderd jaren dood was en dat je de cadeautjes van je vader en moeder en kndere familieleden ontving. Hoewel "Wüm iets vermoed had, was de ze kerheid kiie hij nu kreeg, toch een plotselinge en 'verdrietige schok voor hem. Het was net, tof er !nu een heeleboel van het prachtige feest verloren zou gaan. Met alle macht probeerde hij ide gedachte aan de „gestorven Sinter klaas" opzij te zetten. Maar de verhalen die men jhem gedaan had waren zoo overtuigend geweest, dat het niet lukte. Het la keligste was, dat hij er niet eens met vader over spreken kon, Want hij was bang, dat er dan ook voor zijn ouders veel genoegen weg zou zijn op St. Nicolaasavond. Zijn kleine zusje ontliep hij dien middag zoo veel moge lijk. Het zeven-jarig meisje, dat vol was van de op handen zijnde feestdag, zou natuurlijk met hem over den Sint gesproken hebben. In gedachten verzonken zat Wim in het pri eeltje in den tuin en dacht na over hetgeen hij allemaal gehoord had van de oudere jon gens. Wat moet Ik nu doen? dacht Mm. Als straks aan tafel over Sinterklaas gesproken Wordt, moet ik natuurlijk net doen, of ik er niets wu Weet. Maar Is dat wel eerlijk tegen over Vader en Moeder? Vergeet niet, dat alles nog too nieuw voor Wim Was, dat hij er nog geen voldoende tijd voor gehad had, er een anderen kijk op te krijgen, anders zou hij' natuurlijk' tot de slot som' {Rebben moeten komen, dat het juist het aardige van het St. Nicolaasfeest Is, dat iedereen weet dat de Sint er in persoon niet meer is, maar dat alle menschen tegenover elkaar net doen, of hij er wèl is. Vader en moeder zouden hem deze „oneerlijkheid" na tuurlijk graag en heel gauw vergeven hebben. Maar zoo ver was Wlim nu eenmaal niet en daarom maakte hij er een echte gewetens zaak van. Hij trachtte een oplossing te vinden., j Zoo was hij in zijn gedachten verdiept, dat hty niet eens het steentje voelde, dat met een sierlijke boog tegen zijn rug aanpatste. Eerst het t Wieede kiezeltje, dat iets grooter wus mis schien en met Wat meer kracht gegooid kan z^jin geweest, deed hem omzien. Hij' keek in het lachende gezicht van Frans Bogaart, zijn (buurjongen. HoeWel Frans ruim een jaar jon ger was dan Wim en een klasse lager zat, Waren de twee buurjongens groote vrienden. Wlim's ernstige gezicht deed Frans met lachen ophouden. Haastig kwam hij of er den schut ting geklauterd en vroeg: Is er wat? Ach Welnee, zei Wim, maar op zoo'n toon en toet zoo'n iesegrimmig gezicht, dat hij evengoed had kunnen zeggen: Ach Well ja. Frans keek zijn vriendje eens achterdochtig en onderzoekend aan, doch hij herinnerde zich ineens, dat hij over den schutting gekltom'. men Was, om Wim iets bijzonders te vertellen over een Indianenboek, dat hij zoo juist uit. gelezen had. Hij begon dus met dadoHJk con verhaal te doen van een hoofdstuk uit hot prachtige boek,, dat ze misschien wel eens WEGELING'S NIEWSBLAD VAN VRIJDAG 4 DECEMBER 1931 No. 48. konden na-spelen van den Zomer, met de an dere jongens. Hij had de rollen zelfs al ver. deeld in gedachten. Hij zou Snel voet zijn en Wim zou Arendsoog Worden, dan kon Piet ter Wtouw spelen voor Don Jose de Bazan, een Mexicaan en dan klon Maar Wim hoorde nauwelijks wat Frans allemaal te vertellen had. De zomer Was nog zoo veraf. Nu Was het November en over een Week zou het St. Nicol a as zijn. Zeg, vroeg WÜm ineens aan zijn vriend, aan Wie heb jij je verlanglijstje voor Sinter klaas gegeven? Aan vader, Zei Frans met een btoetje verbazing in zijn stem, waarom? Ja, zie-je, begon Wim moeilijk, dat is het 'm juist. Waarom geven de kinderen him verlanglijstjes altijd aan hun vader en moeder, ïnplaats van dat zezelf voor een briefje en een enveloppe en postzegel aan Sint NIcolaas zorgen. Heb jij Weieens een brief voor den Simt top de post gedaan? Ik' nog nooit en..k Maar daar zorgen je ouders toch altijd voor, riep Frams verbaasd uit, tenminste bij oms is dat altijd zoo geWeest en ze hebben het Inog nooit vergeten, want ik heb altijd een van de cadeautjes gekregen, die op mijn lijstje stonden Natuurlijk, zei Wim met beteekenls in zijn stem. Wat bedoel je nu eigenlijk, vroeg Frans een beetje licht.geraakt over het geheimzinnige waas dat er over het gesprek lag. Luister es, sprak Wim zachtjes, geloof jij aan Sinterklaas? WWwat hbedoel je? stotterde Frans en bij liet er snel op volgen: Natuurlijk'..,, en minder zeker kWam er achter: Tenmin ste ik geloof van wel, dat ik aan hem geloof Frans maakte zijn zin niet af, want hij zag hoe Wlim verdrietig met zijn hoofd van „nee" schudde. Zou je denken? vreog Frans. Ze heb ben mij op school ook zooiets verteld, dat Sinterklaas gestorven Was en zoo en dat het allemaal grapjes en verrassingen waren van de m'dnschen onder elkaar enzoomaar dat kan toch ook Wel heelemaal niet waar zijn Wim! f Frans, zei Wtm' resoluut, ik ga Sint een brief schrijven. Ik koop zelf een postze gel en ik zal hem zelf op de post doien. Vol spanning Wachtte Frans op de terug, komst van zijn vriend. Die verscheen spoedig met een stukje postpapier en pen en inkt in het prieeltje. De tWee jongenshoofden bogen tesamen over het tafeltje dat midden In het kleine huisje stond en als twee samenzweerders fluisterden en overlegden zij met elkaar, hoe en Wat zij aan Sinterklaas schrijven zouden. Na een ernstig wikken en wegen schreef Wïm1 het volgende briefje, keurig netjes, terwijl Frans toekeek of zijn vriend het goed deed. Lieve en goede Sint-Niooïaas, Frans en ik danken U heel erg voor al de prachtige geschenken die wij van U ge kregen hebben op de vorige keeren dat U jarig was. Deze keer bou Frans zoo graag een India nenboek Willen hebben en ik, Sinterklaas, bou, als U er misschien nog een over heeft, heel erg blij zijn met een windbuks. Als U de cadeaux te groot vindt, zouden Wij ook al erg blij zijn met Wat anders, maar zoudt U dan Willen sturen een chocolade letter Z en een chocoladeletter Y, dan we ten Wij dat U onze brief persoonlijk ont vangen heeft. Misschien wilt u ons alleen maar een briefje schrijven en dat zouden wij het prettigste van alles vinden. Met onze groeten, Sinterklaas, WIM BRONS. FRANS BOGAART. Weet je heel zeker, vroeg de secure Wim, dat je geen Indianenboek op je verlanglijstje gezet hebt, dat jt aan Je vader gegeven hebt? Heel wker, bevestigde Frans, Goed boo, mompelde Wim, ik heb geen windbuks gevraagd &n nu tullen wij eens tien of de echte St. Nicolaas bestaat of niet Op de enveloppe kWam te staan: Den Goeden Heer St. Nicolaas, Madrid in Spanje. Samen brachten de beide vrienden de Waar. de volle brief naar het postkantoor, waar een postzegel gekocht Werd en waar de belangrijke en geheimzinnige 'brief met kloppend hart in de wijde brievenbus gestoken werd. Met welk een spanning werden de daarop volgende dagen de postbestellingen ten huize van de familie Brons en Bogaart geinspecteerd. lederen avond Was het eerste wat er in het prieeltje gefluis terd Werd: Heb1 je iets ontvangen? Niets! Was telkens en prompt het ant woord. De dagen gingen voorbij en zes December schoof hoe langer hoe dichter aan. De avond van vijf December Werd in beide families met grooten luister gevierd. Geheim zinnige en onverwachte paketten werden ont vangen en opengedaan. Onzichtbare handen Wierpen toet okkernoten en hazelnoten en ro zijnen Wlim en zijn zusje raakten hoe langer hoe meer opgieWonden. De eene verrassing volgde op de andere. Wiat een geschenken hadden zij allen al niet gekregen! Toen opeens klinkelde Weer daverend de bel in de gang. Vader en moeder schrokken er ook van op. Ga eens gauw kijken Wlim, riep mijnheer Broins,, Wat kan dat zijn! Voordat zijn vader nog uitgesproken had, *itomd Wim al in de voordeur, die hij snel open gedaan had. Voor hem, op de stoep, lag een klein Wit pakje. Wim bukte zich en raapte het op. Nieuwsgierig betastte hij het, terwijl hij er vlug mee naar binnen liep om te zien, Welk adres ier op stoind. Vader en moeder en Anne keken nieuwsgierig naar hem uit toen hij de kamer binnenstapte. Het is alWeer voor mijl, zei Wim met een kleur van opwinding. Laat es kijken, riep zijn vader, die net deed of hij het zaakje niet bijster vertrouWde. Heusch,, riep Wim lachend uit, Kijk maar, daar staat het: Wlim Brons. Heb je ooit, riep mijnheer Brons teleur gesteld uit, het staat er Werkelijk'. Doe als. je blieft gauw open, joh, ik knap bijna van nie uwsgierigtoeid I Met zenuwachtige vingers knoopte Wim hel touwtje los, vouwde het pakje open en daar 'lag een chocoladeletter Y Vol verbazing staarde Wïm naar zijn cadeau. Toen riep hg" heel hard en luid: Dank je Wel Sinterklaas1 Mijnheer ien mevrouw Brons keken elkaar een oogenblikje vragend aan en zij begrepen niet goed, Waar die groote blijdschap in Wïm's stem aan toe te schrijven was. Zoo geweldig Was bet cadeau toch niet. Zelfs bil zijn mooie teekendoos had hij niet zoo hard en blij ge schreeuwd. Ongeveer hetzelfde tooneeltje deed zich voor bij de familie Boogaart, Waar Frans' jongste broertje van zes jaar een pakje In de gong vond liggen met het opschrift: Frans Bognort. Toen Frans het openmaakte lag op het witte pnpier voor hem een chocoladeletter 11.'. De grootste verrassing echter volgde den zesden December! Frans lag nog fijn wat na te soezen in zijn oed, toen zijn kleine broer verrukt naar bo ven kWam rennen tot vlak voor hem. Frams„ kom gauW, riep de kleine baas opgewonden, Sinterklaas heeft voor jou nogeens gereden in de huiskamer 1 Met één sprong stond Frans naast zijln ledi kant en snelde de trappenaf. Links van den haard lag 'bij de cadeautjes voor züjln broertjes een prachtig dik Indianenboek met gekleurde platen en rechts van den schoorsteen stond 'n Windbuks 1 Op de kolf stond miet krijt de naam van Wim Brons! Het spreekt vanzelf,, dat Frans zich In een oogenblik aangekleed had om zijn vriend te gaan halen. Die stond perplex te kijken natuur. Jk naar de mooie Windbuks die in ten ander, mans huis op hem wachtte. Frans en Wim keken elkaar veelbeteekenend aan. Van de echte Sinterklaas, zei Wim, ter. wijl hij voorzichtig de windbuks uit zijn hoek je tilde. Ja, van de echte, zei Frans en klemde hel Indianenboek nog steviger onder zijn linkerarm. Eerst lange lange jaren daarna, Frans etx Wim geloofden toen allang niet meer aan het werkelijke bestaan van den goeden Sint, kwam het voor hen zoo onbegrijpelijke antwoord op hun brief uit. Mijnheer Bogaart, die zijn zoon wilde roe pen om aan tafel te komen, had heel toeval, lig het gesprek der jongens gehoord. Hij kende den directeur van het postkantoor en vroeg hem of hij den brief voor Sint Nicolaas beant woorden mocht. Gelukkig hadden de afzenders! hun namen ook op de achterkant van de enve loppe gezet, zoodat de postdirecteur, die «makeflïjk lachen moest om het gebeurde^ mijnheer Bogaart den brief kon overhandigen. Het is gelukkig niet onze laatste Sint. Nioolaas-surprise geWeest, lachte de student Wim Brons, maar zóó verrast als toen, zullen wij toch niet gauw meer zijn. Dat denk ik ook niet, beaamde de student Frans Bogaart, het was een onverklaar bare zaak voor ons allebei vader. Maar zeker is, dat Wij er torn vrees elijk blij mee waren. Tk heb de buks nog! vertelde Wlim. En het Indianenboek staat in het boekend- rekje op npjn kamer,, verklaarde Frans. De Middelhurgsche Mondharmonica, Fanfare en Tooneelvereeniging „Crescendo", directeur de heer P. C. J, de Graaf, geeft Zaterdag 12 December 1931 een Propaganda Uitvoering in het Schuttershof te Middelburg. Aanvang 8 uur. SEROOSKERKE over November 1931, Geboren: 7, Reinier Cornells, z. v. Cornelia Jobse en Neeltje Pietemei la van der Wtelle Wlillemina, -d. v. Willem Boogaard en Maria de Visser 26, Johannes, x. v. Simon de La" ter en Neeltje Wattel. Ondertrouwd: 5, Adriaan GIdeonse, 22 j, jUi en Jannetje de Keizer, 24 j., jd. Getrouwd: 18, Adriaan GIdeonse, 22 j., jttt. en Jannetje de Keizier, 24 j., jd. DECEMBER ZON Op Onder Zaterdag 5 Deo. 7.54 3.47 Zondag 6 7.55 3.47 Maandag 7 7.56 3.46 Dinsdag 8 7.57 3.46 Woensdag 9 7.59 3.46 Donderd. 10 8.— 3.45 Vrijdag 11 8.01 3.45 Woensdag 9 Dec. Is .M. v.m. 10.36 Zaterdag 5 Dec. v.m 9.23 n.m 10.01 Zondag 6 ii ii 10.21 10.54 Maandag 7 ii ii 11.13 11.43 Dinsdag 8 ii it 12.02 12— Woensdag 9 ii ti 12.29 12.48 Donderdag 10 ii 1, 1.13 1.38 Vrijdag 11 »i ♦i 2.02 2.26 Zaterdag 5 Dec. te 4.17 uur Zondag 6 te 4.17 Maandag 7 te 4.16 M Dinsdag 8 te 4.16 Woensa. 9 H te 4.16 M Donderd. 10 te 4.15 Vrijdag 11 ,i te 4.15 Zondag a.s, is geopend dt Apotheek van OCKENBURG, Badhuisstraat, Groote, kleine en luxe flacons. in luxe verpakking, enz. enz. enz. AANBEVELEND, Wij hebben een reuzen sorteering zooala Dames Paraplule's, Tasschen, Handschoenen, Te veel om op te noemen. Maar neemt U eens een kijkje In onze Etalage, er is wel iets voor U bij. Alleen in het van ouds bekend VL1SSINQSCHESTRAAT K 56 MIDDELBURQ z S a c d ZWSulW moéd ««1/5.25 WW mofcl W/425 CL 0

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1931 | | pagina 6