DAMES! 476 477 WEGELTNGS NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 4 DECEMBER 1931 No. 48. JAPON VO R DAMES VAN IEDEREN LEEFTIJD. fru HfVQf Bedruktf] uw-oel is op het oogenblik zeer in de Punk en verscheidene van onze lezeres" sen zul'<en dan ook met ver'angen hebben uit" gezien naar een geschikt model, dat zich ■nor die stof leent. De japon heeft geklokte vo' r- en achterbanen. De "zijlanen zijn, in de heup, onder den cein tuur, aam het bovenstuk gehecht. De nioifw, welke uit een stuk bestaat, is (nauwsluitend en een z.g. „volant" is even' onder den el' eboog ter garneering aangebracht. De halsgarneering Wordt gevormd door twee sh;- -en, i aan de zijpanden van het boven" stuk worden aangeknipt en in een strikje aan den hals vallen, hetgeen een vlug effect geeft. Knippatronen kunnen aan onze bureaux be" stellen onder no. 473 voor de maten 42, 41 13 en 48. Kosten 55 cents. BABY-UITZET. BABY'S DUIM. JIIIC Op verzoek van enkele jonge en aanstaande moedertjes plaatsen Wij deze week een kleine baby-uitzet. Zij zal hen bij voorbaat reeds groote vreug de doen smaken. Kijkt eens naar de afbeeldingen van de klei ne kleedingstukjes. Daar is een schattig jurkje, met een bbven- stukje, dat uit ingerimpelde kantjes bestaat, zooals ook de onderrand van het jurkje is. Een smal linf vormt de ceintuur en maakt met een de hechting tusschen bovenstukje en lange rok af. De rok van de jurk loopt aan den zoomkant in diepe schulpingen uit, die op de gerimpelde breede kanten zoom gehecht worden. Het manteltje en mutsje en het ochtendjasje zijn in dezelfde stijl gehouden, n.l. gegarneerd met geplooide Valteneiennie-kantjes. Als materiaal zouden Nvij kiezen fijnen wol len of zijden stof of het z.g. nainsook. Voor het ochtend jasje en het mutsje zouden wij nemen zijde of satijn. Er zullen moeder tjes zijn, die dit uitzet je misschien ietwat 'eenvoudiger zouden Willen uitvoeren. Dat kan gemakkelijk. Daarvoor behoeven zij slechts hetzelfde pa troon te volgen, zonder het uitschulpen, de zoom dus recht latend. Men speldt dus de twee pot r oo nhel f ten op el kander vast en knipt dan rechtuit tot de ge- wenschte lengte. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen onder no. 472. Kosten fl.— JAPONNETJE VOOR OUDERE MEISJES. ZONDAGSJURK VOOR DEN WINTER. maar al te weinig wordt het groote nadeel van duim-zuigen door de moeders onder de oögëif~gezien. Meermalen gebeurt het, dat onwetende moedertjes zelf het duimpje van hun Baby naar het mondje brengen, omdat de kleine dan zoo lief „zoet" blijft. Het zuigen op den duim houdt 'de kaken voortdurend in beweging, waardoor bet kindje In negen van de tien gevallen een „lang ge zicht" krijgt. Het maakt, dat door de voort durende wrijving van den duiin tzgen het bo- ve'nkaakje, dat de tanden naar voren gaan staan, hetgeen het gezichtje op lateren leeftijd leelijk misvormen kan. Ook de ademhaling ondervindt er nadeeli- gen invloed van, ornaat 4» bovenlip t«gen den neus wordt gedrukt, Het grootste gevaar van deze verderfelijke gewoonte echter, schuilt in het feit, dat het duimpje een bacillen-drager is. Natuurlijk kan men onmiddellijk met argu menten komen, als: Wij hebben het zelf ook gedaan en wij rfjfi ook groot geworden. Die reden eer ing gaat evenwel nuet o p, daarvoor behoeft men het cijfer der zuigelingensterfte van vroeger en thans maar met elkander te vergelijken. Verschillende ziekten, waaraan de kinderen vroeger leden en stierven, zonder dat men de oorzaaï van hen- o tstaan dezer ziekten te weten kon komen, vonden hun oorsprong in lacillwi, die |1 et i Lintje naar binnen kreeg, door op liet <:u mcie of op een speen te zui gen. Inde uw baby zich deze gewoonte reeds heeft eigen gemaakt, d >e dan allemoeite liet uw kindje af te Leren. Wanneer de kleine tandjes krijgt, heeft hij graag wat om op te bijten. Let er echter goed op, dat het nooit iets in iljn mondje krijgt, wat niet abeoluut schoon is. j Niet alleen uw liefde kan uw baby groot krijgen, ook uw verstand moet er bij behulp zaam zijn! Voor een net gekleed jurkje in den winter" tijd, hebben de meeste moeders zich fluweel of een dergelijke stof gedacht.. Er zijn echter slechts bepaalde modelletjes Welke zich voor die zwaardere stoffen leenen, zoodat wij moenen aan veler verlangen te vol" doen, met het bovenstaande patroontje te plaat" sen. Het bovenstuk heeft over elkaar geslagen voorpanden, die met vier knoopen sluiten. Ook het rokje, dat onder het ceintuurtje aan het bovenstuk gehecht is, bestaat uit twee over elkaar geslagen panden. Hoewel ons model korte mouwen toont, meenden Wij in verband met bet seizoen, het jurkje met lange mouwen te doen uitvoeren. Eventueel kunnen van die „lange motllw" pa" tronen gemakkelijk de korte mouwtjes worden igeknipt. Het kraagje en de manchetjes kun" oen met een gepliseerd strookje van dezelfde 'stof W. rden gegarneerd, alhoewel een kantje eenvoudiger is en even charmant zal staan. Knippatronen kunnen aan onze bureaux be" steld Worden voor den leeftijd van 8 tot 9 jaar *nder na 477 Kosten 45 cent». polijs! en en Wel op een van de beide volgende manieren.: óf door ze le borstelen en te po lijsten door middel van hard en taai voedsel de methode, die hel dier in de Wildernissen met zulke schitterende resultaten toepast) óf door ze reinigen en polijsten met een borstel. Iin onze dagen, nu de menschheid niet lan ger rauwe vruchten eet en het geroosterde vleesch niet meer de tanden van de botten scheurt zooals onze voorouders dit wel hebben gedaan ondervinden de tanden ook niet meer de heilzame Werking van het vele en langdurige kauwen. Maar waarom zijn twee borstels beter dan één? De borsiel moet zoodanig zijn, dat hiij' een (masseerenden invloed op het tand vleesch uit oefent; hij moet ook stevig genoeg zijn om res- nen van ons voedsel uit de kleine openingen tusschen de tanden te verwijderen en bovendien moet hij, met behulp van een goede pasta, het natuurlijk email van. onze tanden polijsten. Om dit alles t e kujnnen do-en, moet de borstel geen slap, maar stevig haar hebben. De borstel, dien Wij hebben "gebruikt, moet door en door gedroogd zijn eer wij1 hem op nieuw kunnen gebruiken. Dat wil zeggen, dat hij 'minstens vier en twintig uur op een droge plaats moet 'worden bewaard m.a.w. dat hij niet eer dan den volgenden ochtend voor zijn taak geschikt zal zijn. En daar wïj onze tan den minstens twee keer per dag en wel des ochtends en des avonds moeien reinigen, is het dus noodzakelijk dat wij ook een borstel 'voor des avonds hebben. Dus in het geheel ttwee borstels. Bij de keuze van een tandenborstel dienen Wij er steeds op te letten, dat wij een kleinen -nemen. De meeste borstels, die in den handel Zijn, feijn veel te groot. Een kleine borstel kan iederen land en kies raken. Het is niet noodig ten borstel te kiezen m-et haren, die aan de kanlen langer zijn. Een gewdne, vlakke bor stel met stevig haar is de beste dien u hebben kunt. Gebruik steeds koud en lauW water, maar nooit warm of heet water. Wïj zïj'n er altijd zooveel mogelijk öp uit, patronen voor de geheele familie te plaatsen, zoowel voor "moeder als voor haar jongens en meiskes. Deze Week kozen wij iets voor het oudere meisjes, dat echter evengoed dienst zal kun" nen doen, voor het kleine jonge vrouwtje. Nu dat de koude wintermaanden voor de deur staan en er een keur van wintergoed in de uitstalkasten ligt, zult u, naar wij zeker vermoeden, Wel naar een goed model hebben uitgezien. Bezie dan even nevenstaand model" letje, met zijn lief en gracieus slankmakend smal voorbaantje. De geklokte rok is aan het bovenstuk ge" hecht joinder het imitatie-leeren riempje. Wïj vestigen er de aandacht op, dat zelfs de mouwen van uitersten eenvoud zijn, want zij bestaan uit een stuk, met een kleine ruimte bij de ellebogen. Als u verschillende kraagjes en bijbehoorende frnaincbetj-es maakt, vanzelfsprekend kunt u daar de noodige variatie in 'brengen, dan zult -u telkens een leuke en prettige verandering kunnen aanbrengen. Draag -er evenWel steeds zorg voor, dat het leeren riempje kleurt bij het dasje, dat u er bij dragen Wilt Knippatronen kunnen aan onze bureaux be" steld Worden onder no. 475 voor de maten 42, '44, 46 en 48. Kosten 55 cents. DE LIJST. VOOR DE TOILETKAMER Wil! gij uw landen in gnedon staat houden, dan moe', men er voortdurend mee oefenen en dient men ze ook geregeld schoon te houden. Ze moeten gereinigd worden. Ze moeten go. reiiniigd Worden door ze te borstelen en te haar, Want dat is zooveel als de lijst van uw gezicht. Indien uw haar niet netjes is opge" maakt, -dan zal dit zooals vanzelf spreekt aan uw ga-nsche verschijning afbreuk doen. Met slordig haar kuint u er nooit aardig uitzien 1 Daarom is het noodzakelijk, dat ge uw haar zorgvuldig onderhoudt. Om te beginnen dient ge n-et op geregelde tijden te borstelen en te wasschen, teneinde stof en vuil er uit te ven" Wijderen. Haar dat vet of vuil is, kan nooit goed Worden opgemaakt. De nog steeds gewilde mode vain nauW om h-et hoofd sluitende hoe" den 'maakt dat het haar niet veel „lucht" meer krijgt, hetgeen een geregeld en serieus onderhoud des te noodzakelijker doet zijn. Er is geen twijfel aan, of de meesten van ons borstelen het haar lang niet voldoende. En borstelen is toch een van de Zekerste en goedkoopste middelen om mooi haar te krij gen, omdat het stof er door verwijderd wordt en de vetten van de hoofdhuid verdeeld Wor" den over de heele lengte van het haar. Borstel uW haar zachtjes met een schoonein borstel. Een te stevige borstel, die te ruw1 wordt gehanteerd, 'is eer schadelik dan goed voor het haar. Vijftien streken des morgens en vijftien streken des avonds zullen reeds won deren doen. W'at het Wasschen van het haar aangaat, ieder dient voor zichzelf te 'weten hoe vaak zij dit dient te doen. Dit hangt van persoonlijke factoren af: of het haar spoedig vet wordt, of men vaak -en lang in een stoffige omgeving Verkeert, jijf men langen tijd per dag zijn hoed draogt t«uz. Het bent»» WHschmiudtii *oor het haar ia lauw water, goede EUivere zeep en veel handdoeken. Zorg er vooral voor, het met schoon water nu te spoelen, zoodat alle zeep" resten worden verwijderd. Het drogen geschiedt het best met \vr -me handdoeken. Ter bcve den haargroei is het zeer arui te ci-en tic ofdhuid eenige keeren per dag met de vingeri en te masseeren. Om ons haar goed te onderhouden is het heiisch niet noodig veel visites bij dm kapper te naken. Indien we aan de verzorging or van per dag -een* paar minuten bested n en het zorgvuldig en met overleg opmak, n, zuil-en We over het resultaat niet te klagen lubben. Vormt het haar niet de omlijsting va .'rouwe:; gezicht? Wicinu; znudt u er ooit aan donker ♦nool schilderij in -een leelljko lijst te b betten? Natuurlijk niet, omdat u er van tuigd is, dat de lijst in zoo'n geval de so heid van hot schilderij te niet zo-u do-om Dezelfde overweging geldt ook: vo-oi* Geeft Uw kennissen, die nog geen abonné zijn, dit blad te le en en wijst ben in 't bijzonder op deze rubriek Hoe grooter het aamal bonné's hoe meer lectuur wij kunne- geven

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1931 | | pagina 11