WEGELING'S NIEUWSBLAD St Nicolaas-Nummer SINT NICOLAAS-PRIJSVRAAG 3e BLAD FEUILLETON VOORZEKER DE MOEITE EEN KANS TE WAGENI DE BRILLIANTEN RING. De vraag is nu deze op te zoeken, en zoodanig op te schrijven dat een Reclamezin gevormd wordt voor één onzer geregelde Adverteer ders, de Firma Rechsteiner. Deze zin bestaat uit 5 woorden en begint met de letter R Is prijs a 2a prijs a 3e prijs a 4e prijs s Be prijs a Be prJJs a 7e prJJs a 8e prijs a 9e prijs a fOe prijs: 11e prijs a 13-18 prijs Winterjas of pakje tot leeftijd 18 |aar Heeren- of Damesvulpen Bontmuts (leer) Wollen Shawl Doos Postpapier Overhemd Zijden Shawl Foto-Album Bontmuts Garnituur pochet met das i S Mooi Leesboek Verder nog 10 troostprijzen EEN ST. NICOLAAS-VER TELLING. WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 77 NOVEMBER 1981. No. 47. Hij1 zat in ©een café van de groote stad In het verre land, tWee dagen sporens verwijderd van Holland. Het was fel koud buiten. Vast- gestampte en bevroren sneeuw lag in de stra ten, De pekelWagens van de electrische tram reden onophoudelijk 'bellend door de, ondanks 15 graden vorst, toch nog drukke straten. Het was de gebruikelijke drukte van de wereld stad des avonds bij het uitgaan der kantoren. (Maar niets Wees er op, dat het in Holland St. Nioolaasavond Was. Dat feest kende men hier niet. Wiel bemerkte men in de winkel-et at- lages dat 't Kerstfeest spoedig te wachten stond. Donkergroen en rood Waren de uitstalkasten getint. Maar nergens "was ook maar met een Wloord over St. Nicolaas gerept. Vreemd toch, dat gedrukte gevoel van een- fcaamheid, dat Frits van Dalen dezen avond bekroop. Was het niet een speling van het toeval, dat hij juist dezen avond geen afspraak hid toet zijn vele kennissen hier in de groote, vai leven bruisende stad. Juist deZen avond, dit !hem een gevoel van melancholie bekroop bij het peinzen over het Sint Nicolaas-feest ri it hij vroeger toen hij nog een kind was, en later toen hij verloofd Was, altijd met zooveel opgewektheid had gevierd, moest hij alleen zijn \lleen zijn bet eekeinde denken aan voorbije din gen Waren allerminst van een vroolijk karakter. Sint Nicolaasnavond van het vorige jaar Was bel pijnlijke gebeurd. Hij was bij Margot thuis. Er Was een opgewekt gezelschap bijeen. Vroo- lijke gesprekken in een Wanordelijke kamer. Dampende punch-grocs en dichte, blauWe rook van de tallooze sigaretten, die Werden wegge- paft. Het Was een echt ouderwetsche pakjes-avond Woedend gébel aan de deur. De gebruikelijke groote pakken met meters touw, hectaren pa pier en decimeters lange rijmen. Oprechte of onoprechte befwondering over al dan niet ge slaagde surprioes. Margot had prachtige cade- aux gekregen. De meesten waren van hemzelf geWeest. Maar laat in den avond was er een kleiin pakje gekomen, zonder hartstochtelijk' bel geluid en zonder groote papierverpakking, be zorgd door een juwelier. Dat kleine pakje ont hulde nadat één touwtje en een stukje papier verwijderd Was, dadelijk het geheim. In een keurig doosje lag een ring met een kostbaren brillant. „Voor Margot". Verbazing by het aanwezige gezelschap. Wie 'spoedig een positie weten te verwerven en langzaam Was het verdriet gesmoord. Nu Was 't weer Sint Nioolaasavond. Was het zoo verwonderlijk, dat zïjn gedachten te ruggingen naar den 5den December-avond van het vorige jaar? Dat oude wonden weer open gingen bij de gedachte aan den biecht van Margot? Frits liet zich een cognac-grocl bren gen en inog een en nog een. Nu doezelde het •wat In zijn hoofd. De scherpe stekende pijn verdween tenminste, maar de melancholieke stemming bleef. Het was bij tienen nu. Anders nog lang geen tijd om aan naar bed gaan te denken. Maar nu Wilde hij slapen, slapen om te vergeten, om zijn melancholie te verdrijven. Op zijn kamer gekomen vond hij een kennis geving van de post dat er een aangeteekend expresse-stuk uit Holland op het hoofdkantoor lag. „Een aangeteekende expresse uit Holland, wat zou dat kunnen zijn?" overdacht Frits van Dalen. „Ik ben niets wachtende en nog wel een expresse 1" Hier zijn we weer met een aardige Prijsvraag met mooie prijzen. Al onze lezers •n lezeressen mogen en kunnen hieraan meedoen. In de advertentiën in de beide St. Nicolaasnummers van deze week, hebben wij een 36 tal letters op z'n kop geplaatst. Lees dus alle advertenties in deze beide nummers goed door, dan is het oplossen zeker niet moeilijk. Als prijzen zijn de volgende mooie en nuttige artikelen beschikbaar gesteld. Jongenspullover Oplossingen in te zenden vóór Donderdagavond 3 December. De prijzen worden dan nog op Sint Nicolaasdag aan de winnaars uitgereikt. Op de envelop vermelden St. Nlcolaas-Prtjsvraag In het nummer van 11 December wordt de uitslag bekend gemaakt. HOrJV Jachtend vliegen zijn blikken langs deregels. faou dien ring die minstens vijf honderd gulden Vwaard wias, aan Margot cadeau hebben gedaan Want Frits van Dalen kon, ofschoon hij een goede positie had, zich deze luxe niet veroor- looven, dat Wist iedereen. En de verwondering op zijn gezicht Wees er wel duidelijk op, dat die ring niet van hem afkomstig was. I Ein heel laat dien avond, die na dat pakje Wel erg gedrukt was geworden, toen de mees ten naar huis waren gegaan heeft Frits Mar got alleen gesproken. Het gesprek kwam neer op een biecht van haar kant. De gebruikelijke biecht. Dein laatsten tijd wias de liefde ver minderd. Zij had zich verwaarloosd gevoeld. De zoom 'van den directeur der zaak, waar zij 'Werkte, iemand, die het sinds lang met haar •meende, had haar gevraagd. Ze had nog niet jJa" gezegd. Maar ook niet neen. Doch nu Wist ze, dat het tusschen haar en Frits uit moest züjin. Enkele weken later Was Frits van Dalen naar het buitenland vertrokken, om' het groo te 'verdriet, dat over hem was gekomen, te vergeten. Ook in den vreemde had hij zich Hij ging Weer naar 'beneden en nam een taxi naar het hoofdpostkantoor, dat dag en nacht, geopend Was. Zeer nieuwsgierig nam hij het aangeteekende stuk, een klein pakketje in ontvangst. Hoe groot was zijn verbazing, toen hij als adres van afzending den naam en 'woonplaats van Margot zag vermeld. Wat had dat te beduiden? Iin uiterste nervositeit maakte hij het pakje •open. Het oude, vertrouwde handschrift; te hij het dekseltje op. „De ring met den bril lant!" Een duizeling beving hem. Hij moest zoeken 'bij een der lessenaars. Met bevende vingers scheurde hij den begeleidenden brief open. Het oude, vertroudewde handschrift; de steile, ©enigszins onregelmatige, doch zoo karakteristieke letters van Margot. Jachtend vlogen zijn blikken langs de regels Wat 'had zij hem nu, juist op Sint Nicolaas- avomd mede te deelen? Wlat beteekencie die ring, die grievend pijnlijke surprise van het vorige jaar? Na het lezen van den brief, lezen kon men het tniauwelijks noemen, ontsnapte hem als Ze staken de hoofden bij elkaar: Moe, Theo, Evert en Mientje. Er Werd vergadering gehou den, „Ik ben bang, dat het toch niet zoo prettig wordt als verleden jaar, toen Pa er bij was", zei Theo. „Daar ben ik ook bang voor", meende Evert. „Wiat Was het toen toch leuk hé?" Maar Moe dacht er anders over. „Kom, daar weet je nog niets van. Wie zullen ons best doenl" Er Werd vergadering gehouden, om uit te maken, hoe het Sinterklaasfeest gevierd zou worden. „Wie moeten het maar weer net doen als verleden jaar. Alle pakjes in de keuken en ze dan één voor één binnen brengen", stelde Evert voor. „Ja, Ja", juichte Mientje; ,,net als verle den jaar!" Maar Mientje Wist niet eens, hoe het *t vorig jaar Was gegaan. Ze was nog te klein, dat Wist ze niet meer. Er tooest heel Wat afgesproken worden; elk had zijn verlanglijstje ingeleverd. Maar er was zooveel te regelen en zooveel te koopen. Gelukkig, dat Theo goed hielp. Die was al twaalf jaar en hij was een heele steun voor zijn moeder. Nu, dat mocht ook wel, vooral, omdat Pa Weg was. Pa Was kapitein op een groote stoomboot. Hij was nu heei in Indiê. Was hij er maar weer. Eindelijk was alles geregeld. Nog een paar daagjes voor het maken van de pakjes, een paar heel drukke daagjes, vooral voor Moe, en klaar wias alles; het feest kon beginnen 't Was Sinterklaasavond. Mooi weer? Neen hoor. Er viel een fijne, koude motregen en het slijk lag een handbreed dik op de straat. „Ziet de maan schijnt door de boomen, Makkers staakt uW wild geraas. 't Heerlijk avondje is gekomen, 't Avondje van Sinterklaas", zongen de kinderen en Moe zong dapper mee. Maar toen 't uit Was, zei Evert: „D'r is geen maan vanavond, 't Regent." „'t Komt er iniet op aan hé Moe? 't Is hier in huis fijnl" „Dat geloof ik", zei Moe. ,,'t Is hier wel zoo fijn! Wie kunnen de maan hier wel missen." Ze schonk een kopje chocola en ging toen eventjes naar de keuken om het eerste pakje te halen. In den gang trok ze aan de bel. „Tingelingeling!" klonk het. Moe kwam bin nen. „Een pakje van Sinterklaas", zei ze. „Ik Weet niet, voor wie. Laten we eens even kij ken: Voor Mientje Molenaar". Ze trok zenuwachtig aan het touwtje, maar ze kon het niet los krijgen. „Wacht, ik zal je helpen", zei Evert. Hij' sneed ihet touWtje door en maakte het pakje los. Een popi Een mooie pop, die schreeuwen en ook slapen kon, als ze op den rug lag. „Oooo!" riep de kleine meid met een lange uitgehaalde ooo. „Wlat mooi!" Maar Moe moest je nu in de gaten houden. Ze had in een hoekje van de kast een grooten zak pepernoten klaar liggen en nu ze allen de mooie pop bewonderden, strooide ze die in eens over de tafel en over den vloer. „Sinterklaasje, bonne, bonne, bonne. Gooi wat in mijn leege tonne, Gooi wat in mijn laarsje, Dank U, Sinterklaasje!" zong ze en grabblde druk mee met de jon gens, die het versje wél tien keer somgen. En iedere keer werd er weer wat nieuws gestrooid, sausjes, flikjes, ijsbonbons, nog eens weer pe pernoten. Wat een lekkers! „Moet je eerst je kopje leegdrinken", zei Moe. „Anders begint je keel nog pijn te doen van 't zingen." „Ja, eerst drinken!" „Tingelingeling!" ging de bel Weer. Theo was stiekum de deur uitgegaan. Een pakje van Si'nterklaas.l „Aan Mevrouw Molenaar" stond er op. Moe keek verrast In liet rond. Dat Was een pakje, dat ze nog niet kende. Het Werd opengesnedenEen mooie naaidooos. „Maar jongens!" zei Moe. „Van wie komt die" „Vain Sinterklaas, Moe!" juichten ze alle drie. „Vain Sinterklaas". „Hoe weet Sinterklaas dat mijn naaidoos kapot is?" vroeg Moe. „Door den schoorsteen gekeken", zei Evert. „Vast door den schoorsteen gekeken. Anders kon hij 't niet Weten,." Moe bewonderde de doos en vond ze prach tig. Toen moest ze weer in de keuken wezen. „Tingelingeling!" Nu 'bracht de goede Sint twee pakjes tegelijk: één voor Theo en één voor Evert. Theo kreeg een mooi boek. „De jongens van de Club"', Waar hij al zoo inaar verlangd had; en Evert een bouwdoos. Prachtig! „Tingelingeling!" Weer Wat voor Moe. Een heerlijke boterlet ter, een M. „Da's een groote. Die moeten we dadelijk maar slachten. Ze is nu nog versch." Wat een stuk kregen ze ieder. De eene helft van de M raakte haast op. Fijnl Fijn! „Tingelingeling!" Nu liefst drie pakjes tegelijk. Voor elk een groote taai-taai pop. En nu was de pret eerst recht aan den gang. Het klonk maar aldoor „Tingelingeling!" en het gejubel van de jonge Molenaartjes kon je op straat wel hooren. Moeder zorgde maar, dat de kopjes niet leeg bleven staan. En de jongens hadden wiel werk, om de pakjes van Sinterklaas in ontvangst te nemen, 't Was een heerlijk feest. Eindelijk ging de bel voor 't laatst. Moeder kWam binnen. „Compliment van Sinterklaas en dit was het laatste pakje vanavond". 't Was voor Theo. Een boekentasch, zoo'n echte leeren, die je op slot kan doen. „Pracht'g"! riep Theo. Zoo een had hij juist graag wil1 en hébben. „Nu?" vroeg Moe aam Evert. Is het prettig geweest?" Evert zei maar niets, doch hij sloeg de ar men om Moeders hals en kuste haar op beide wangen. „Tingelingeling!" Verrast keken ze elkander aam. Wlat kon dat nu nog zijn? Zou Sinterklaas zich vergist hebben? „Ik zal zelf even kijken", zei Moe. Een oogenblik later kwam ze terug. Ze had een 'brief in de hand. „Van Pa", riep ze. Ze beefde, toen ze de enveloppe openmaakte. Vlug las ze den brief door. „Pa is best gezoind en hij komt in Maart al terug! Al im 'begin Maart." „Hoera!" riepen de jongens. „Hoera!" Ze mochten nog wel een uur opblijven, toen Mientje al sliep, om over het groote nieuws na te praten. Maar om tien uur lagen zij beiden toch ook te bed. Moe las Pa's brief inog eens ernstig over. De dankbaarheid straalde uit haar oogen. Ze vouwde haar handen en fluisterde: „Heere, ■k dank U, dat ik zoo'n heerlijk geschenk!kroeg. Dat is nog het mooiste van alles." G. Ch. Wl

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1931 | | pagina 9