V Uf SLAGERIJ HAKKER prijsnöFeering. Eau de Cologne st. ui A. J. DELST FIRMA T. MANSE-DAMAVE HEERENBAAI BURGERLIJKE STAND Ze zal er zoo blij mee zijn! KLEINE MARKT 62, VLISSINGEN WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 27 NOVEMBER 1931. No. 47. MIDDELBURG, van 18—25 Nov. 1931. OndertrouwdHuser, 26 j. en C. H. Wissink, 25 j. GetrouwdJ. M. Lameijn, 21 j. en A. Griep, 24 j. P. H. Krijger, 21 j. en C. Wielemaker, 19 j. S. Gillissen, 24 j. en C. Hendrikse, 25 j. Bevallen W. Neuféglise-Aerts, d. M. E. P. van Boven-Bruker, z. A. Stenhuis- Huijbregtse, z. J. Vader-Vermeulen, d. OverledenK. Toutenhoofd, 78 j., wed. D. Ludikhuize A. Schrier, 1 mnd., z. J. C. Rommael, 72 j., wed. P. de Boer M. C. Arnoldus, 4 d. Varkensgehakt per pond 20 cent Versche Worst 25 cent Vet 5pek (versch) 15 cent Vet Spek (gezouten) 15 cent Mager Spek (vzersch) 30 cent Gesmolten Reuzel 25 cent Dikke Bladreuzel 30 cent Rundergehakt 30 cent ZIE ONZE ETALAGE WORST EN FIJNE VLEESCHWAREN 1 Een Smaakvol Geschenk De beste Kwaliteit is Imperiale. De bekende Dames- en Heeren-Modezaak WALSTRAAT 64 - VLISSINGEN heeft alweer de grootste sortee ring SINT NICOLAAS-CADBAUX mmm Voor Heerem de nieuwste Zelfbinders, Dassen- pers, Slobkousen, Cachenez, Wollen Sjaals, Pullovers Vesten, Handschoenen, Bretelgarnituur, Zakdoeken, Overhemden, enz. enz. Voor Dames 8 Moderne Pullovers, Handschoe nen, Doosjes Zakdoeken, Theekleedjes, Tafelgarni tuur, zijden Ondergoed, Handschoenen, Sjaals. Een aardig geschenk is een zijden gewatteerde Peignoir in alle prijzen. Ook in Baby-artikelen zijn wij goed gesorteerd. In Zakdoeken Iets nieuws I De Diabolo Zakdoek. Voor Dames. Voor Heeren. 1 stuks 25 cent 1 stuks 45 cent 6 stuks 140 cent 6 stuks 250 cent De Pyramia Zakdoek. Voor Dames Voor Heeren. In onze speciale afdeeling Vulpen-Reparatlën houden wij alle mogelijke onderdeden voor de meest uiteenloopende soorten vul pennen voorradig. Geen opzenden van pen nen meer, dus belangrijke besparing en vlugger klaar Drukkerij H. Wegellng Drukkerij De Lange Jan 1 stuks 6 stuks Zie Bti 35 cent 195 cent ilage I 1 stuks 6 stuks Zl< 60 cent 330 cent (talaae I openbare gebouwen waren peglakt en die de beeltenis van Grandi vertoonden met het op schrift: „Gezocht "wegens brandstichting en moord. „De aanraking met de menschen in de dor pen en stedert, in de herbergen langs de we gen", schrijft de Spaansche correspondent van de N. R. C. na zijn reis door Andaluzië, „is een verschrikking die het optimisme der na tuurlijke omgeving vernietigt en het in een schrijnenden boon verandert. Op de pleinen {honderden Werbelooze arbeiders met holl|o oogen en blauw-bléeke gezichten, versuft van liitputting en honger en achter wie men een krot Weet vol menschelijke wezens in de zwartste ellende. En tezelfder tijd, tot in de dorpen, Weelderige café's en taveernen waar de gebraden vogels, de kreeften, kruidige schol teltjes op de toonbanken staan en een leger van ongeschoolde, ongekleede kinderen u tus_ schen de beenen doorkruipt om de resten af te kluiven en de suikerklontjes op te rapen, die op den grond zijn gevallen. Overal de Anda- luzische senoritas, met hun klassieke arrogan tie, brutale, harde gezichten, gastvrij waar het een 'vreemdeling betreft,,, beestachtig in hun behandeling der arbeiders. Aan het senoritis- me heeft de Republiek, geen einde kunnen ma ken en dus is er in Andaluzië nog niets ver anderd. Wlant wel zijn, tengevolge der socia listen van Mardrid en hun decreten, de ge_ meenteraden in handen der arbeiders en heb ben zij dus voor de vorm de leiding, maar de economische macht 'berust nog steeds bij de senorito's, de „caciques", en dus bij de feodale elementen. En zoolang deze niet vernietigd Worden, is er in Spanje niets veranderd, Ma drid en alle deoeten ten spijt". Ook in Rijnland-Westfalen is de toestand allesbehalve rooskleurig en hand over hand neemt de radicalisatie der bevolking toe. Zoo juist ffi ebben de vrijeigenaren der collectieve contracten opgezegd met als doel over te kunnen gaan tot loonsverlagingen. De Katho lieke geestelijkheid heeft openlijk tegen dezen opzet gewaarschuwd. Maar haar oordeel zou die stap de noodlottige gevolgen kunnen heb ben. Een verstandige vraag richtte de Labour- leider Lansbury tot de Engelsche regeering. Zou het, zoo vroeg hij, niet op de weg liggen van de leden van den Volkerenbond om op te houden 'met de leverantie van munitie aan de beide oorlogvoerende leden van dienzelfden Volkerenbond Japan en China? In dat geval Was het einde van den oorlog spoedig daar. En, zoo merkte Lansbury op, het is toch een absurditeit dat Raadsleden, die zich tegen den oorlog kanten, het anderen mogelijk maken oorlog te voeren. We vreezen, dat op deze verstandige vraag een zeer onverstandig ant woord zal volgen. In de Bentleymijn nabij Doncaster een ver- Tïï ECHTE FRIESCHE w ^20 -50 cf. per ons c/Ket punten aa, voorJriesckAardwerk en Kope/weHc. schrikkelijk ongeluk. Het aantal dooden be draagt reeds 42. Staaltjes van zeldzame opof. feringsgezindheid Werden getoond. Eén der mannen Werd gevonden met >een anderen mijn- Werker op den rug, dien hij wilde vervoeren, maar op zijin tocht naar de buitenwereld wed den heiden door een rotsblok gedood. Vóór de mijn Werd om 20 vrijwilligers gevraagd, die wilden afdalen om de redders af te los. sen en er boden zich honderden aan Anders dan in ons land, waar de circusko?. ning Sarrasam met gejuich ontvangen werd, is de ontvangst in België. Zelfs de Duitsche en Italiaansche gezanten zijn er schijnbaar bij te pas gekomen om Sarrasani over de Belgische grens te krijgen. En de circuskoning heeft nog de belofte af moeten leggen, geen voorstellin gen in Bruxelles te zullen geven vóór de eerste week van 1932. Eerst wilde de burgemeester van Brussel gevolg van protesten der Brus. selsche schouwburgdirecteuren Sarrasani heelemaal geen plaatsruimte ter beschikking stellen, maar later werd dan toch deze op lossing gevonden. Overigens schijnt de bloei tijd van het circus tot het verleden te' be. hooren, Want naar de heer Sarrasani moet hébben verklaard zijn de ontvangsten in Neder, land allesbehalve groot geweest en is een stad als Amsterdam niet in staat een circus van dezen omvang langer dan vijf h zes dagen tot gast te hebben. Het moet dezer dagen gebeurd zijn. Een Bulgaarsche hoer had op de markt te Plewna twee ossen verkocht en steeg op den terug- Weg van zijn ezeltje om de door hem ontvalt gen 16.000 leva's na te tellen. Wie begrijpt 's mans ontsteltenis niet toen hij op het hoo. ren van een smakkend geluid zich omkeerend, juist zag, dat de ezel het laatste bankbiljet verorberde. Hulp van een veearts mocht niet baten; zoover ging zijn kunst niet. "Wiel een strop voor de boer. De vroegere Amerikaansche ambassadeur te London, Houghton, heeft Frankrijk een vuist getoond. Hij verklaarde voor den federalen «raad der kerken, dat indien Frankrijk niet bereid en in staat is om op de ontwapening^, conferentie met de vermindering der bewape ning accoord te gaan, de Ver. Staten en de andere mogendheden onder elkaar een over eenkomst zullen sluiten zonder op Frankrijk te wachten. Dat is inderdaad krachtige taal, alléén VLISSINGEN van 19—26 Nov. 1931. Ondertrouwd: H. Kopmels, 23 j. en A. Hir. des, 22 j. - S. Kuipers, 27 j. en F. Wi du Pré, 26 j. H. Loekemeijer, 26 j. en J. de Wlerk, 19 j. Getrouwd: J. P. Rooimans, 29 j. en P. J. Stroo, 22 j. J. N. Lahr, 23 j. en Q M. Maas, 22 j. Bevallen: C. A. Vink, geb. Stuffken, C. Nieuwenhuizen, geb. Bunschoten, z. J. M. Bosschaart, geb. Ribbers, d. L. Muller, geb. Bostelaar, z. G. M. El Ova, geb. van den Broek, d. G. J. Wisse, geb. Kok, d. M. Meerman, geb. Jasperse, d. Overleden: E. Almekinders, 70 j., Wed. van C. Maarteuse. GENERALISEER NIET. Wat zullen we nu hebben? roept Groot moeder veron! waardigd uit, zou ik het niet welen, wat baby noodig heeft? Ik heb er fcelf zes grootgebracht In deze zin schuilt het grootste gevaar voor alle kleintjes. De een komt met die raad en de andere geeft die wenk aan het jomge moedertje. Laat u niet in- timideeren. Elke baby ls weer anders van bouW en organen. Doe nooit iets op advies van leeken maar raadpleeg uw huisarts, hoe klein en on belangrijk de aangelegenheid ook schijnt. Zij DAMESBLOUSE. Voor een nieuWe blouse is er altijd nog wel een plaatsje in uW kleerkast te vinden, hoa welvoorzien die dan ook zijn moge. Dit patroon zal u allen bijzonder Wel aan staan, Want het heeft over elkaar geslagen voorpanden, die als een vest, met knoopen, sluiten, hetgeen een zeer flatteerende dracht vormt. De revers zijn, naar de laatste mode, zeer breed en royaal, in tegenstelling met het een- /Voudige smalle kraagje. De mouwen zijn volgens het eenvoudige mo del van een overhemd, met smalle manchetjes, die biet een knoop sluiten. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen onder no. 473 voor de maten 42, 44, 46 en 48. Kosten 55 cents. CLARA, LU EN EM. Drie nieuwsgierige meisjes van het lyceum drongen eens de studio van den zender Chicago binnen. De omroeper, meenende dat zij opge roepen artisten waren, vroeg of zij kwamen zingen. Het vroolijke drietal verklaarde ech ter te komen babbelen en gedurende het vol gende kwartier ontspon zich voor de microfoon een vrouwelijk babbeltje onder drie school meisjes. De radioluisteraars waren opgetogen over het aangename onderhoudende kwartiertje en het stroomde brieven met het verzoek tot her haling. Het gevolg van dit onschuldige bezoek uit nieuwsgierigheid was, dat Clara, Lucie en Em ma voor hooge gages thans dagelijks als Clara, Lu en Em hun babbeltje voor de microfoon houden en oen bijzonder attractionummer voor de 1 uisteraars vermen. 1 Wie zou dat niet - met zoo'n pracht flacon Boldoot^, Keurig verzorgd, smaakvol geschenk, met be loften van koelte en verkwikking) voor jonge menschen maar ook voor ouden van dagen - voor gezonden, zieken en herstellenden. Eau Cologne Boldoot is in alle goede zaken verkrijgbaar in prijzen binnen ieders bereik. M 13 II II II II II l| II II II II II '1 Op «Ik* flacon wont dn naam iotdool ataani Mbnopofe flacon Heele kropflacon Halve kropflacon Flacons Veritable Imperiale Veritable ft. 3.20 ft. 1.85 2.30 1.25 1.30 „0.75 sproeislutting 5 cents hoogec. E33 ZOEKT U EEN komt dan eens zien In Ma gazijn „A S S 0 R T r dit la ruim gesorteerd en goedkoop Aanbevolend, Korteburg D 12 Middelburg Noordstraat 44 Vlissingen Noordstraat C 84 Middelburg

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1931 | | pagina 2