Volgende week brengen wij een groote Prijsvraag Echt en goed BURGERLIJKE STAND RADIONIEUWS Rubriek VRAAG EN AANBOD niet„ friesche Heerenbaai 'maar ECHTE FR1ESCHE HEERENBAAI 470 Laat U niet van de wijs brengen, I. A. WILLEMS EN, Middelburg Tc koop aangeboden WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG-20 NOVEMBER 1M1. N* 40. tijden alle romantiek verloren hééft. Eén met de modernste strijdmiddelen uitgeruste troepen «nacht onder aanvoering van een generaal heeft tot taak het roofridderschap met wortel effi tak uit te meien. Heel gemakkelijks schijnt dit niet te gaan. In de eerste plaats niet door de zWare najaarsregens, ten tweede door dat de roovers heel Wat vrienden hebben on der de bevolking van Corsika. Zoo lazen wij, dat toen de militairen in een dorp verschenen, de burgemeester zich aan de bevelen van den officier trachtte te onttrekken, terwijl zijn vrouw probeerde de bevolking tegen de troe pen op te zetten. Een gemeenteraadslid-mede^ plichtige, die de schattingen van een bandiet ontving, had zich namelijk verstopt en de bur gemeester 'wenschte te voorkomen, dat men hem in hechtenis nam. Slechts door dreiging piet machinegeweren bon de officier zijn Werk verrichten en den mover in handen krij gen. Dat is echter één voorbeeld uit vele en het is den Franschen tot op heden niet gelukt de leiders en daarom gaat het hoofdzake lijk te pakken. W5i weten niet. of het lidmaatschap aan het Hongaarsche parlement bijzonder groote voor deden biedt, maar we zouden het haast gaan gelooven. Een groot aantal leden heeft zich n.l. bij de jongste verkiezingen dusdanig in ■chulden gestoken, dat ter afdoening dezer verkiezingsschulden de rechtbank beslag op het inkomen dezer afgevaardigden heeft moe ten laten leggen. Komt dit later wel weer terecht? Wie Weten het niet, maar kunnen moeilijk zooveel idealisme bij zooveel parlementsleden veronderstellen. Met den besten wil niet. 14 November was Wtapenstilstanddag en be grijpelijkerwijs liepen er gelijk ieder jaar tegen dien middag allerlei verha'en. In de Engelsche pers Werd verteld, dat een onbekende, onbe wust nog wel een einde aan den oorlog had gemaakt. Toen de geallieerden m.L in Augustus 1918 na den slag bij Atrecht de gunstig uitge schoven posten hadden bereikt waren zij vast besloten de krijgsbedrijven gedurende den Win ter stop te zetten. Evenwel was de bevelvoe renden officier eener cavalerieafdeeling een aantal snippers van haastig verscheurde papie ren van het Duitsche hoofdkwartier in handen gevallen. Het Fransche hoofdkwartier voegde de snippers aaneen en kwam daardoor de ge heel e organisatie van de Hindenburglinie te Weten. Besloten werd nu den aanval door te fcetten. 29 September volgde het offensief der geallieerden en dit leidde na zes weken tot den Wapenstilstand. Er wordt thans naar den grooten onbekende gezocht. Of men hem zal vinden? De uitersten van rechts en links, natlonaal- socialisten aan den eenen, communisten aan den anderen kant, Winnen nog steeds bij iede re verkiezing. De jongste verkiezingen voor den Landdag van Hessen Waren hiervan weer ben voorbeeld. Men oordeel e: de nationaal-soc. stegen van 137962 tot 300.259 stemmen, de com munisten van 84.499 op 123.629 stemmen. De aanwas der eersten is wel bijzonder groot. Ein Wat eigenlijk nog het 'belangrijkste is; de vijanden van den tegenwoordigen staatsvorm beschikken in den Landdag over eene vol- fstrekte meerderheid, terWijl Hessen b'ij de jongste rijksdagverkiezingen een niet al te hoog gemiddelde aan radicale stemmen ver toonde in vergelijking met. het gemiddelde voor het Rijk. zijn Poeders alleen, wanneer zij de handteekening dragen van den fabrikant A. Mijnhardt De Amerikanen schijnen voor het fascisme maar Weinig te gevoelen. Grandi, de Italiaan- sche minister van Buitenlandsche zaken, zal tenminste bij zijn bezoek aan de Ver. Staten niet te Néw-York aan land gaan, doch direct van het schip af met een vliegtuig naar Was hington gebracht Worden. Men vreesde anti fascistische betoogingen. Als doekje voor het bloeden Wordt nu gemeld, dat Grandi de hoo- ge onderscheiding geniet door Lindbergh naar Washington te Worden gébracht. De militaire operaties der Japanners in Mand sjoerije gaan nog steeds voort. De Chineesche generaal Ma schijnt thans zonder munitie te zitten en hij stelde Nanking er mede in ken nis, dat Wanneer geen hulp komt opdagen hij genoodzaakt zou zijn zich zonder strijd door de Japanners te laten ontwapenen. Wel het beste bewijs dat de Russen gener. Ma geen hulp verleenen. Nochthans schreeuwen de Japan- sche miitaire machthebbers over steun der Russen, hetgeen er op wijst dat de militaire kaste van Japan slechte dingen wil. De vraag is slechts of de regeering dan wel de vecht jassen in Japan de baas zijn. De Russen heb ben intusschen bij den Japanschen minister van buitenlandsche zaken geprotesteerd tegen de valsche beweringen van de Japansche gene rale stof. Volgens de laatste berichten zouden Japan en China reeds tot een accoord zijn gekomen. In Athene veroorzaakte het gerucht, dat de regeering voornemens Was eene gedwongen lee- ning uit te schrijven door halveering van de Waarde van het papiergeld, een paniek. Er had een stormloop plaats op de winkelzaken teneinde het papiergeld in te wisselen tegen goederen. Tenslotte Weigerden de winkeliers het papier in ontvangst te nemen. Later werd officieel verklaard, dat de geruchten ongemo tiveerd Waren. Maar intusschen was dan ook maar de paniek ontstaan. Het geval leert ons Welke funeste gevolgen valsche berichten kun nen hebben, en hoe voorzichtig eene regeering met haar geldwezen moet omspringen. I:n Duitschland heeft de Waarschuwing van den leider der Duitsche soc. Breitscheid nogal stof doen opwaaien. Breitscheid heeft gedreigd samenwerking met de communisten te zullen zoeken wanneer de regeering geen krachtiger actie tegen de nat.-soc. gaat voeren. In de pers doken zelfs berichten op, dat er al be spiegelingen tusschen de leiders der socialis ten en communisten hebben plaats gehad. Dit laatste Wordt echter door de soc. ten sterkste ontkend. Slechts Wordt er door hen op ge- Wezen, dat terroristische actie der nat.-soc. de beide linksche groepen tot elkaar brengt, hetgeen ten slotte op samenwerking moet uit- loopen en zoo wordt deze samenwerking een kwestie vain later tijd. Dezer dagen hebben de communistische lei ders eene verklaring gepubliceerd volgens wel ke het in strijd is met de communistische tak- tiek om daden van terreur toe te passen. Iedere terroistische aanslag wordt ten scherpste af gekeurd. Of deze verklaring gegeven is om socialistische arbeiders nader tot de commu nisten te brengen, dan wel om een regeerings- verbod der communistische partij te ontgaan is een vraag, die moeilijk te beantwoorden is. Intusschen heeft Breitscheid deze verklaring aangegrepen om de coalitiemogelijkheid in uit zicht te stellen en daarom de positie der soc. tegenover het Kabinet-Brüning te versterken. VLISSINGEN, van 12—19 Nor. 1931. Ondertrouwd: W. van Marion, 23 j. en J« Sturm, 21 j. K. Lugtenburg, 20 j. en M. C. A. M. Aspeslagh, 27 j. D. Wl Sohier, 25 j. en L. Jasperse, 21 j. L. Jansen, 62 j. en M. E. Dobbel aere, 60 j. Getrouwd: J. "WL Kamermans, 34 j. en E. Cle mens, 30 j. J. F. Adam, 21 j. en M. Steen- haard, 17 j. "WL Sanderse, 30 j. en C. Lam pers, 29 j. J. Beun, 24 j. en L. G. Nagte- gaal, 21 j. Bevallen: A. M. Everaers, geb. van Boven, d. en z. (tweel.) S. van Ochten, gec. de Pag- ter, z. A. F. de Koster, geb. Geleijn, d. C. J. Elants, geb. Blondé, z. B. J. van der Endt, geb. de Vos, d. C. P. Nijssen, geb. van ZWeeden, z. A. E. Priester, geb. van da Sande, d. Overleden: M. Klouwers, 59 j., vrouw van J. Herwig, C. J. Jansen, d. 16 j. MIDDELBURG, van 11—18 Nov. 1931. Ondertrouwd: J. de Waard, 21 j. en S. Pleijte 20 j. Getrouwd: B. L. A. de Graaff, 23 j. en E. de Blaeij, 22 j. J. Hendrikse, 29 j. en C. Gel- jon, 19 j. C. L. Berting, 25 j. en C. A. den Broeder, 23 j. J. J. Marijs, 19 j. en J. Kerk- hove, 24 j. P. Verhage, 25 j. en J. Roose, 22 j. J. Mieras, 29 j. en M. L. Wiessner, 24 j. P. Tinbergen, 29 j. en S. Wf. Snoep, 31 j. Bevallen: H. C. Goossen-Bliek, d G. de Klerk-de Jonge, d. Wl. A. Roelansjde Groote d. Overleden: A. v. d. Werf, 50 j., geh. met K. Sinke J. Ton, 76 j., Wedn. L. Kodde. JAPON VOOR DAMES. Dit patroon zochten wij speciaal eens uit voor de jongere vroüwen en moedertjes onder u. De "moeder die haar baby zelf helpt, heeft er een heel, gemakkelijk model aan, omdat de japon van voren met knoopen sluit, wat heel practisch is met het oog op de zelfvoe- ding. 't Is een heel eenvoudige japon om te knip pen en zelf |e maken met behulp van ons patroon. De rechter-voorpand van het bovenstuk een klein ejndje in het rokgedeelte over, fcnaar de rugruimte wordt gewoon onder het centuurtje verdeeld. De mouwen zijn heel eenvoudig uit een stuk geknipt en 't kraagje wordt van een ande re stof en kleur gemaakt, om het geheel op te fleuren. Knippatronen kunnen aan onze bureaux be steld Worden onder no. 469 voor de maten 42, 44 46 en 48. Kosten 55 cents. MEISJESJURK. <Het moet Wel opgevallen zijn, welkl een gemakkelijkheid van beweging de Raglan-achL tige mouw, die een schouderstuk vormt, aan uw meisjes verleent. In dit modelletje is de lijn geaccentueerd door het ombiezen van het voorpand van het bovenstuk met een stof van afstekende kleur. Deze contrasteerende lijn loopt door nan dc linkerzijde van het voorstuk, waar de jurk inet drie knoopjes sluit, om over te loopen in de overslag van het eenvoudige rokje. Een kaartje boordtres van de een of andore aardige kleur in overeenstemming met het goed van de jurk, is dus het eenige waarmede de jurk gegarneerd wordt. In verband met de benoodigde stof zouden wij oins geen eenvoudiger en goedkooper pa troontje kunnen bedenken. Knippatronen kunnen aan onze bureaux be steld worden, onder no. 470 voor den leeftijd van 9 tot 10 jaar. Kosten 45 cents. EEN DRIJVENDE ZENDER Prof Moüschanov van het Instituut voor Poolonderzoek der Sovjet Unie heeft een klei nen zender op een. boei gemon' eerd, Welke in de Beringslraat zal Worden verankerd De zen der zal automatisch meteorologische waarne mingen doorgeven. Op deze wijze hoopt men waardevolle gege vens te verzamelen, zonder dat het noodig is om hiervoor een kostbare expeditie uit te rusten. De eerste proeven met dezen drijvenden zender zullen in het volgende voorjaar plaats vinden. SOUBURG van 12-19 Nov. 1931. Ondertrouwd: Johan Nicolaas Lahr, 23 j. en Cornelia Maria Maas, 22 j. Geboren: Simon, z. v. Simon Kasse en Maatje Koole Jacques Vincent, z. v. Jan Christiaaa Huijsman en Ariema Lena v. Zwanenburg Wilhelm Besgen, z. v. Wouter van Merkom en Jacoba PetromelLa Nagtzaam Pieter z. y. Piet er Smeerdijk en Sientje de Roos., Overleden: Cornelia Kodde, 65 j., W*ed T. I. de Rijcke, wanend te Ritthem. WEER EEN TRAMNET STORINGVRIJ Met medewerking van de „Deutsche Reichs- pos!" en de Omreopmaatschappdj hebben Ge meentewerken der stad Neuss de tramwagens met Fischer-beugels uitgerust. Hierdoor is da radio-ontvangst aanmerkelijk verbeterd, daar det rams Loringen thans grootend eels zijn op geheven. Daar door langer gebruik van het Fischer- sleeps tuk op de tramwagens de rijdraad glad der 'wordt, verwacht men, dat deze resultaten nog beter zullen worden en dor ad iol uister aars in de toekomst in het geheel goeu last meaf van trams boringen zal hebben. door aankondiging van allerlei BUITENLANDSCHE LO TERIJEN, zoo lang er in NEDERLAND nog LOTERIJEN zijn, welke voldoende waarborg bieden, voor richtige nakoming hunner verplichtingen enz. Wend U in deze tot ondergeteekende, welke Loten verkoopt van uitsluitend Kon. Ooedgekeurde Loterijen. Alle gewenschte inlichtingen worden gaarne verstrekt. Beleefd aanbevelend, Een wintermantel, Hellebardierstr. 21, Vliss. Kinderwagen en een paar schoenen. Scherminkelstraau 27. Vlissingen. Gesneden kerkstoof. Ronde Put 263, Souburg. Woningen, hofstede, vanaf 1 H. A. met huur. Vader, 't Zand, LagéWeg. Witte kool. Bode Goedbloed, Gapinge. Schaapram. A. Vos Jz., SeisWcg, MTmrg. Vaars, oud 17 maanden. C. Melis. Gapinge. Draineert)uizen of in ruil voor droog kliefhout. Zoutelande 113. Mooie Cadzandsche biggen. B. v. d, Bosse, Gapinge. Geschilderde linnenkast. Noordweg S 230, Middelburg. Driehoekkachel. P. Polderman, Veouwepolder. Voedster met 6 jongen f 3.— Segeerssingel 48, Middelburg. Een beste trekzaag. A 55, GrtlPskcrke. Witte boonstroo. p, Coppoolse, Grijpskerke. Kruiwagen wiel. W. Boogaard, Koudekerkc. Ramen, straatsteen, dakpan nen enz. A. de Keuning, Nieuwland. Krielhaaintjes. P. de Kam, Azn. Qostka'ppi 200 Bos gerstestroo, (hand- Werk). -A, Spruijt, beroosk. Blau'We zetpoters, soort zui- ver. Wagenaar, Grijpskerke. Vet varken. M. Janse, Zoutelande. Zoetemelks kalf. J. Geelhoed, Zoutelande. 1100 Kilo tarwe. C. Dingemanse Az., Hoogel. Stier of ruil vaars. Wijkhuljs, St. Laurens. Alle soorten handgedorschta stroo. L. Brasser. Pz., Koudekerke. Vet kalf en mooie Schokkers voor de zaai. P. Polderman, Biggekerkq, Vare koe. P. Jasperse 't Westeimd, Se* rooskerke. Kinderwagen. C. de Korte, Koudekerke. Emmerkachel met plaat fiw Groenéwoud 37, Vlissingen. Een koe. rek. 4 Dec. 2de kalf P. de Korte, Dombtirg. Roode en Wittebolkoole kriel aardappel en. C. Vader, Domburg. •Ion on '8- Rok en vest, leeftijd 9—11 jaar., en Poeljen. Wi. Roel se, Domburg. Vette vaarzen van de bieten- koppen. Te bevragen: Bur. Wegel ing's Nieiiwsblid. Twee lammeren. J. Louwerse, Gapinge. Mooie driehoekkachel. A. Vader, Breeweg. Koudek. Vette vaars. J. Moqns, Koudekerkq. Mcdeme rieten "wieg. Kin- derbox, Nieuwe Abeele C252, Nieuwe wintermantel met bont. Rozendwarsstr. WI251, Middelburg. 10 mud blauwe pooters. C. Christiaanse, Serooskerke. Pomp no. 6, bankschroef, groote platen kerstnummers Chromatische harmonica's en bas. Zusterstraat 203, Middelburg. Franklin kachel, zwarte aoek ronde mutsen, zwarte meisjes schorten. A 26, St. Laurens. Gekalfde vaars. Blerens, Grijpskerke. Mooie zevenweekschc 'Li gen. J. J. Geerse, Veerscheweg, Middelburg. Mithlothiams. A. Zachar asse, Btggekerkq. Kleine kortmolen (koopje) Molen Zoutelande. Naaimachine, nieuwe jas, leef tijd 16 jaar. B 88, St. Laurqna.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1931 | | pagina 2