BURGERLIJKE STAND siviëx I h/w* vii m DAMES! MUZIEKNIEUWS WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VBUDAG 28 AUGUSTUS 1951. No. 34. streercn. De belangstelling wa* dit 'aar a's nimmer tevoren. Een klein incident verwekte een achttal Hitlerianen, die In i:niform naar de plechtigheid waren gekomen. Een verbluffend staaltje van activiteit werd gedemonstreerd in Borgotaro \(Itallê). Daar werd een niewe brug in den spoorweg Par ma Spezia, lang 350 M. en wegende 1350 ton, gelegd in 22 minuten tijds. "Een internationale trein wijdde de nieuwe brug in, onder het ge juich van de werklieden, waarmede de talrijke toeschouwers en ook de reizigers in den trein spoedig instemden. Men maakt het de Spaansche regeering lang niet gemakkelijk. Ze acht zich verplicht leger- manoeuvres te houden in het opstandige Bas kenland, ze voert een verwoedden strijd tegen de Kerk de verordening inzake de eigen dommen der kerk gaat zelfs zoover, dat no tarissen geen contracten, waarbij een kerke lijke instelling partij is, mogen aanvaarden en (tenslotte komen er nog zeer ernstige berichten uit Marokko. De bekende leider in den op stand in het Rif tegen het gezag van Frankrijk en Spanje in Marokko, Abd-el-Krim, zou ont vlucht zijn van het eiland Reunion, waar hij gevangen zat. Het Spaansche bezettingsleger in Marokko is volkomen gedemoraliseerd. De Spaansche soldaten moeten aan de inboorlin gen zelfs wapenen hebben verkocht, terwijl Ma rokko een broeinest is van communistische I P" !P'anda. De kan"©'1 voor Abd-el-Krim zou den du nie slecht zijn. Wanneer je ie's doel, doe het dan maar goed. Zoo dacht ook een bende dranksmokkelaars in New-York, die op de binnenplaats van een gebouw van zeven verdiepingen, nog Wel nabij den zetel van de jdrainkbestrïjding in New-York gelegen, een geheime stokerij hadden. De po litie kon niet minder id an 74.000 Liter alco hol in beslag nemen, vertegenwoordigende een /waarde van meer dan een millioen dollar. Er wordt in Amerika, ondanks het verbod nog heel wat opgedronken. Dat blijft hier wel uit. VLISSINGEN, van 20-27 Aug. 1931. Ondertrouwd: J. Loekemeïjer, 23 j. en M. C. Kolk, 21 j. L. A. van den Berg. 29 j. en M. J. de Bruijn, 31 j. A. A. de Muijnck, 27 j. en R. P. de Smit, 22 j. J. J. Scherbeajb, 29 j. en T. S. de Kruij'ter, 20 j. C. P. Venlevogel, 25 j. en P. J. G. Le Clercq, 25 j. Getrouwd: L. J. Mollemans, 46 j. en R. J. G. de Waal, 41 j. F. van Harmeien, 39 j. en I. R. E. Dumez, 33 j. C. P. Venlevogel, 25 j. en P. J. C. Le Clercq, 25 j. Bevallen: W. S. Goesijns, geb. Schillemans, 2 d. (tweel.) J. P. van Hoedjdonck, geb. van Eenennaam, d. M. Provoost, geb. de Kraker, d. B. J. van der Wlende, geb. den Brok, z. E. Baan, geb. Filius, z. N. de Bruijne, geb. Fregeres, d. S. M. Pla'.teeuw, geb. van der Meer, z. Overleden: P. Step, 72 j., wed. van F. A. de Haan D. Klaassen, 76 j., wed. van C. Mali- paart C. Wt Haaijman, 72 j., wed. van B. ten Hoopen C. J. -den Brave, 47 j., man van C. J. Schram G. van der Wende, z. 3 d. SOUBURG, van 20-27 Aug. 1931. Getrouwd: Lourens de Rijke, jm. 25 j. en Pau 'lina van de Putte, jd. 23 j. Adriaan Pouwer 63 j., wedr. van Pielernella Johanna de Priester en Adriana Heinsdijk, jd.5 2 j. Geboren: Calharina Margrielha, d. v. Lein Boone en Jacoba Marijs, Suzanna, d. v. Hendrik Barentsen en Calharina Louwerse. MIDDELBURG van 20—26 Aug. 1931 Ondertrouwd P. Hubrechsen 27 j. en M. Vrage 26 j. J. L. Wigard 57 j. en L. Verhulst 44 j. GetrouwdJ. Buijs 23 j. en W. van He- mert 22 j. G. Modelijk 24 j. en C. Kraak 24 j. j. Sinke 27 j. en C. Cevaal 21 j. J. Roose 23 j. en Mesu 24 j. BevallenA. R. M. Dekkers-van der Does d. A. M. van Loo-de Munck d. C. C. A. Westerterp-Romijn d. van Schelven-Wielemaker d. Overleden; M. Mulder 55 j. geh. met M. I. Pison J. Sanderse 72 j. wedn. A. F. Salomé P. J. Kuzee 77 j. wede. A. G. de Ruijter. Concert van de Harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer C. G. Govaarts, op Maandag 31 Augustus. Kiosk Kleine Markt Aanvang 8 uur. PROGRAMMA: Oud Wilhelmus". 1. „L'Union fait la Force", Marsch Tardieu. 2. Ouverture Fantastique",Govaert. 3. „Les Fleurs", Walzer Omel Waldteufel. 4. „Caprice sur un Thême Allemand" F. Ochs. PAUZE. 5. Fan'aisie aus der Operette „Die Fleder- maus". Strauss. 6. Frag nicht warum", aus der Operelte „Das lied ist aus". R. StolzL 7. „Potpourri Populaire", arr. C. G. Govaarts. 8. „Prinses Juliana", Marsch. WL v. Erp. HERFST- EN WINTER-MANTEL Heeft U wel opgemerkt wat een buitenge woon' mooi tweed er overal te koop ligt? Waar om profiteert U er niet van om er Uw nieuwe herfstjas van te maken? Als U de stof eenmaal heeft, mankeert alleen nog het goede patroon voor U aan het werk kunt gaan. Voor dit laat ste nu zorgen wij wel. Wij kunnen U rustig patroon No. 430 aanbevelen, als een, dat aan al Uw eischen zal voldoen. Hier volgen de voor naamste bijzonderheden: De zoo in de mode zijnde zichtbare smalle voorbanen zijn apart in gezet, evenals in de achterzijde de gelijkvormige achterbanen. De voorbanen rijn aan de boven kant keurig teruggeslagen om de sierlijke re vers te vormen, die aan het kleine opstaande kraagje worden gehecht. De twee deelige mouw is afgezet met een aardige manchet. En groot voordeel bij deze jas is, dat U hem tot diep in het seizoen kunt blijven dragen, waarvoor U alleen kraagje en manche!ten te voorzien hebt van een strookje bont. De bontgarneering zal aan de originaliteit van het model geen afbreuk dogn. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen onder no. 430 voor de maten 42, 44, 46 en 48. Kosten 60 cents. SPEELPAKJE VOOR KLEINE JONGENS. Dit patroontje is een ideaal voor speel- pakje of als vacantiedracht. Het is zeer ge makkelijk te maken, want het is aan de voor zijde gesneden in combination^model. De ach terkant van het broekje echter is vastgemaakt aan hel bovenstuk, waarover een smalle band loopt. Wij vestigen uw aandacht op het lipje waarmede de voorkant sluit. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen onder no. 431 voor de leeftijd van 45 jaar. Kosten 45 cents. SPEELPAKJE VOOR KLEINE MEISJES. Ook hel meisjesjurkje sluit met een lipjes- si ui ims, welke is aangebracht op de linker zijde van de voorzijde, welke uil een stuk geknipt wordt mei het cape-achtige schou ders luk e. Als materiaa voor dit jurkje advi seer en wij Duro- of Tobralco-fabrika en, mous seline, zijdon stoffen; zooals kunst-crepe de chine of Rayon. ril 1 - - Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen onder no. 432 voor de leeftijd van 4—5 jaar. Kosten 45 cents. KLEEDING De kleeren maken den man, placht men te zeggen, onverschillig voor het geslacht van den mensch, waarop men het spreekwoord, toepas selijk, gebruiken wil. Met evenveel recht, met misschien nog meer bedoeling, zou de zegs wijze kunnen luiden: De kleeren maken de Vrouw 1 Ik ben blij met deze proloog. Even verheugd wellicht als mijn lezeressen, die zoo juist, in stemmend, en misschien een beetje strijdlustig met het hoofd knikten, op de manier van: O- Zool As—je—blieft hél De mannelijke lezers die zich voor deze ko lommen interesse eren, in het geheim natuur lijk, want het lezen van een Vrouwen-Rubriek stóat nu eenmaal niet, de mannelijke lezers zul len hun stille bewondering naar mij uitzenden en wüjsgeerig voor zich heen lachen en denken Dat is de manier om met Femina Sssttt, mijne Heeren, zet Uw slechte en meer dan zondige gedachten stop! Het is, integen deel, verre van mij. Femina, in welk opzicht dan ook, .,aan le pakken". Ik wilde, ik beoogde slechts een sfeer van vrede te scheppen, alvo rens mijn artikel aan te vangen. Lalen wij dus trachten, elkander te verstaan en het er over eens zijin, dat hoewel het spreekwoord dus luidt De kleeren maken den man, er geen enkele gegronde reden zou kunnen bestaan, ook eem te spreken van: De kleeren maken de Vrouw, of het zou moeten zijn, dat een Vrouw veel min tier kleeding behoeft om(Geschrapt. Red.) De kleeren maken den man. Jammerlijk mis verstand. Het was op een avondpartij, ten huize van een Javaansch Regent, dat ik kennis maak te met dokter Soebroto, een Inlandsche Arts, die op de Dokler-Djawa-School te Weltevreden zijn studies voltooide. Het was een tengere, lenige man, niet grooter of kleiner dan de mees te Javaansehe heeren. Onder zijn artistiek ge plooide sarong slaken de kleine en slanke voe len in een paar fijne „pumps", zooals de bena ming van deze sierlijke Engelsche dansschoenen luidt. Dit was het eenige Westersche, in zijn overigens volmaakte verschijning. Bij zijn kun stig geplooide hoofddoek, welke de ideale en voorname omlijsting was voor zijn stil en nobel eezicli paste hel korte en stemmige Javaan sehe -'asje, dal een losse schuine punt wegliep langs den ritselenden sarong. Aan zijn gevoelige handen staken de uiterst-verzorgde vingers, waaraan een enkele Javaansehe karbonkel ring voor den goeden smaak van dokter Soebroto pleitte. Volmaakter gentleman, g-acelijker edel man ontmoette ik zelden. Zonder een spoor van'effee bejag, bewoog hij zich met het voor name en respect-afdwingende gemak van den volmaakten heer.. Pompeus alleen, was de greep van zijn kostbaren Javaansehe kris, die hem schuin op den rug slak, onder het daar voor speciaal uitgesneden Javaansehe Jasje. En vreemd, toch gaf deze kostbaar versierde en rijk schitterende kris geen oogenblik de aandoening van een te-veel. Lang heb ik met dokier Soebroto staan praten en hij verraste en verbaasde mij met zijn kunde en levenswijsheid Er ging een trotsche kalmte van hem uit, die weldadig aandeed en groote achting afdwong. Wij raakten aan het praten over hygiëne en volksgezondheid, waarop hij mij uitnoodigde 'ot een bezoek aan het, onder hem resorteeren- de, hospitaal van het Wijde gevest. Dankbaar aanvaardde ik het aanbod en wij' stelden een uur vast op den volgenden dag. Men liet mij in de kleine wachtkamer, waar het iets te sterk naar carbol rook. Geen twee minuten later kwabi dokter Soebroto binnen en hij begroette mij recht hartelijk. Zal ik maar voorgaan? vroeg hij zacht en vriendelijk. Ik volgde hem een lange corridor af Weg was de illusie. Voor m'ij! ging een vrij kleine ineengedrongen figuur, gekleed in het befaamde „wilte-pakeam" der tropen. Ietwat onwennig gingen zijn voeten in de bruine uit gezakte molliers. Het gitzwarte haar, in een scheiding gekamd, plakte glinsterend en vettig tegen het platte achterhoofd. Wlaar de prach tige kris gestoken had, bolde het „witte-toe- toep" over de een of andere oneffenheid; van pantelon of bretels. Natuurlijk belette mijn redelijk, verstand mij, hem anders te gaan zien, dan als dokter Soe broto, den symphatieken geleerde van een avond tevoren. Inderdaad de kleeren maken de man. Met het verwerpen van het Nationaal cos- tuum, dat bij Uw gansche wezen behoort, ont neemt gij, Inlandsche Edellieden, veel schoons en voornaams aan Uw persoonlijikheid. Zelfs aan hel Chauvinisme zit nog een goede kant. Hoeveel Nederlandsche Vrouwen loopen met een page-kopje, dat hein niet staat? Hoeveel Nederlandsche Vrouwen dragen de eeuwig slor dig zittende jumper, die alleen het twijfelachtig voordeel bezil van gemakkelijk" te zijn? Hoe veel Nederlandsche Mannen Laneeren in pof- en kuit-broeken, waarin de vele te-dikke en de vele le dunne beenen moig'eens extra Worden geaccentueerd? Hoe dankbaar is mijn eeresaluut aan de wijze leiders der Zeemacht. Der zeemachten van de wereld, die de matroos laten blijven wat hij al leen maar zijn kan. Op zee, te land, ln dienst of met verlof: „Matroos". Geen boorden, geen dassen om die sloere nekken. Geen tressen en geen taille voor die zeemans-body. Geen vesten Geen omgeslagen broekspijpen. Houdt bij het samenstellen van Uw kleeding in de allereersle plaats rekening met Uw eigen persoonlijkheid. Dit is de quintensence van dit korte opstel. Een quintessence, die voor zéér velen van zéér glroole waarde kan zijn. JAPON VOOR DAMES MET GEPOSEERDE FIGUREN. Wanneer men een japon ui'zoekt voor da mes met meer geposeerde figuren, is inen genoodzaakt op verschillende dingen het oog te houden. Om te beginnen is het overslag- .ysteem een gedistingeerde manier om een slank effect te verkrijgen en de neerloopende heuplijn of misschien nog meer het aanbren gen van het smal toeloopende heupstuk, be oogt evenzoo meer gratie te geven aan het ge heel. De rok zelf is geplooid in de taille waar hij aan de taille van het bovenstuk bevestigd is. De mouw is van het populaire en gemakkelijk zittende model. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen onder no. 433, voor de maten 42, 44, 46 en 48. Kosten 55 cents. EEN SNEEUWWITTE HALS EN NEK. Uw hals en nek zullen prachtig blank wor den, lezen wij in een Engelsch blad, als u gedurende enkele weken achtereen, de betref fende plaatsen met melk bet en die gedurende den geheel en dag laat zitlen. Wat een eenvou dige remedie tegen rooie halzen nietwaar? Waarom het niet eens geprobeerd. Geef» Uw kennissen, die nog geen abonné zijn, dit blad te lezen en wijst hen in 't bijzonder op deee rubriek hoe grooter het aantal abonné's hoe meer lectuur wij kurnien geven

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1931 | | pagina 2