de: .GROOT MOTff! vrüchtcn-CRÊME REEPEN Transpireerende De Gruyter's £ta£acp2- SiecCafnc JOH. DE HEER I I HEERENBAAI Orgel zakgeld I BURGERLIJKE STAND RITSEMA STOFZUIGER INGEZONDEN oksels en voeten Hoogwater te Vlissingen op WIELRIJDERS, LICHT OP: 6 Tot en met Woensdag Rijst en Gort Elke kooper vant 1 pond ontvangt l1/* pond f 1.25 per week 0. Zeedijk 324|332 ROTTERDAM PARKER-RIJWIELEN L. ROELSE WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 5 JUNI 1931. No.. 22. k ECHTE FRIESCHE ZO"50 ct. per ons AO ving nog veel te weinig plaats vindt, heeft mede het gevolg dat door bossenvorming (en het onvoldoende onderhoud der te groote perceel en, te weinig profijt van het grasland wordt getrokken. Hoe langer hoe meer dient de land bouw praktijk zich naar nieuwere banen te richten bij de bemesting en beweiding van het grasland. Beziet men de nieüWe werkwijze, waarmee men het weiland in meer kleinere perceelen verdeelt, dan spreekt het vanzelf, dat men veel vaker kan verweiden, vooral wanneer de per ceelen oordeelkundig 'worden bemest met 80 —120 K.G, stikstof per H.A. en de noodige fosforzuur en kali. Men is dan tevens tn staat het vee lii twee groepen in üe deeien, waarbij het melkvee voorop kan weiden en droogvee, jongvee, paar den als tweede groep kunnen volgen. Dit maakt een voedering naar de productie mogelijk, zoo als deze ook op stal wordt toegepast, want leder landbouwer zal wel weten, dat het jongste gras, de meeste voedingswaarde heeft. Het ei witrijkste gras, het gezondste en goedkoopste zomervoeder, moet daarom voor de melkkoeien bestemd Worden. Dat hierbij de bemesting de grootste rol speelt, zal ieder begrijpen. Door volledige bemesting krijgt het gras meer voedingswaarde, wat door gehalte-onder zoek kan worden aangetoond. Hoe dit alles ver kregen kan Worden, zullen we in een volgend artikel uiteenzetten. Door de Fanfare „Voorwaarts", directeur de heer André J, Geijsen, te Koudekerke, zal op Zaterdag 6 Juni, des avonds 8 uur aldaar een concert worden gegeven. PROGRAMMA: 1. Marche Gala, Pas Redoublé L. Voussure 2. Echo d'Artois, Fantaisie E, Gaudefroy 3. Fantaisie sur l'opera Martha Flotow Pilliard. 4. Souvenir de Driebergen, Marche Militaire L. Langlnis 9. Vers FAvenir, Marche Sam Vlening 0. La Mouette, Fantaisie A. Noël Le Mire. 7. Mosaique sur l'op. Aradella Flotow. M. J. H. Kessels. 8. Donau Wellen, Valse de Concert I. Ivanovici 9. Finale. Zondag 7 Juni Concert te geven door de Vlissingsche Postfanfare, directeur de heer H. B. Woltering, in de tent Boulevard Evertsen, VUssingea. PROGRAMMA 1. Le Drapeau d'Eindhovem, Pas redoublé Ant. van Leest. 2. „La Dame de Coour", Ouverture G. Duval 9. „Juanita", Grande Valse de Concert Jos. Bauwens. 4. „Dona Flora", Fantaisie Dramatique, Ch. de Carmont. Pauze. 5. „L'iEmtreé Joyeuse", Marche Ant. v. Leest 6. „Duizendschoon", Ouverture, J. R. v.d. Glas 7. „Urne Nuit D'Ete", Grande Valse de Gone. Jos. Bauwens. 8. L'Aurore d'un beau Jour", Fantaisie J. Martin. 9. Finale. VRAAGT VOORAL HOLLANDSCH* ZWITSERSCHE ZOUTELANDE, Juni 1931. Beste vriend „de Wijs". Wat je over de samenstelling van de lijsten gezegd hebt, begrijp ik heel goed, Men stemt op een lij it en vw nooit op welke persoon. Indien men Iemand van een lijst in geen ge val in den Raad wil hebben moet men aua nooit op die lijst stemmen. Maar we zijn afge dwaald en nou weet ik nog niet op wien ik moet stemmen. Ik hoorde eens iemand zeggen dat In de Raad, vooral van zulke heel kleine gemeenten geen politiek moest zijn. Dat de Raadsleden moesten trachten de belangen van de gemeente te behartigen. Maar dan zou er alleen maar de partij van Gemeentebelang moe ten zijn! Is er nu zooveel verschil in opvatting wat gemeentebelangen zijn? Goed onderwijs, goede wegen, bevordering van Vreemdelingen verkeer zijn gemeentebelangen, 't Laatste slaat zeker op één lijn met onderwijs en wegen want Vreemdelingenverkeer brengt geld in onze ge meente, ieder heeft er direct of indirect voor deel van. Een Anti-Revolutionair of een Chris telijk Historisch man die melk, brood of krui denierswaren verkoopt, verkoopt toch ook «raag aan de vreemdelingen en vraagt niet eerst aan den vreemdeling: „Ben je wel An i-Revolu- Iionair of Christ. Hist.? anders verkoop ik niet aan je". Ik begrijp óók dat een heel slechte weg niet voor een Christelijk Historisch man goed en voor een andezrsdenkend lid slecht ls; een slechte weg is en blijft voor ieder gebruiker slecht. Vreemdelingenverkeer is voor alle ne ringdoenden, timmerlui, kamer- en huis ver huurders en pensionhouders voordeel, daai ben ik van overtuigd, maar kan ik als Christe- lijk Historisch niet vóór Vreemdelingenverkeer zijn en, Christ. Historisch stemmen? Met groet van je vriend, STROOMAN. ST. LAURENS, over Mei 1931 Geboren: Frederik, z. v. J. Boon en T. Kempe Johannes, z. v. J. Boon en T. Kempe Cat harina, d. v. C. Wattel en E. Vos Francina, Janneke, d. v. J. J. van den Bergen en M. E. Dubois. Ondertrouwd: A, Walraven 23 j. en F. S. van den Broeke, 23 j. Getrouwd: M. Boogaard, 22 j., roet D. Abra hams©, 23 j. Ingekomen: P. J. le Duo en gezin, z. b. B23 uit Middelburg A, van Dalen, landb.kn. A 40 uit Brouwershaven E. de Bruijne en gezin bur. ambt. B 19 uit Vlissingen T. de Nood, dienstb. B187 vu* ^^emuiden. Vertrokken: C. v. d. Woestijne, landb. kn van B 94 naar Biggekerke J. K. Gideonse, landb.kn. van A 20 naar Oostkapelle K. Din- gemanse, landb.kn. van A117 naar Serooskerke D. Boogaard-Abrahamse, z. b. van A 77 naar Middelburg A, Willeboordse, landb.kn. van A 81 naar Vrou'wepolder A. Kuzee, dienstb. van B 120 naar Veere J. Jobse, landb kn. van A 85 naar O. en W.-Souburg P. Stroo, dienstb. van B131 naar Grijpskerke Ta. Melse en echtg., landarb. van B77 naar Middelburg L. Wagenaar. veedrijver van B 77 naar Middelburg A Willemse, landb. kn. van A 35 naar Grijpskerke A. Walraven chauffeur van B98 naar Middelburg. Ca. Wtillemse, dienstb. van B86 naar Middelburg. DOMBURG, over Mei 1931. Geboren: Dina, dochter van Willem Maljaars en van Janna Brouwer. Getrouwd: Christiaan Louws, 27 j. en Su- zanna van Keulen, 26 j. Jan van Keulen, 22 j en Jannetje Provoost, 24 j. Overleden: Louise Maria Theresta Volle- maire, 49 j, e.dhtgen. van Bernardus Johan nes Westenburger Pieter de Visser, 70 j., ongehuwd Jaaobus Scheel e, 84 j„ ongehuwd Ingekomen: J. Provoost van Oostkapelle M. Beekman van Rotterdam P. Wesdorp A. A. Leenhouts van Breskens Pa. Gideonse J. Wbndergem, J. L. de Korte van Oostkapelle F. C. Rolloos van Hoek v. Holland Ca. Pa. Lo uwer se van Aagtekerke M. H. C. P. de Vos en echt. ran Middelburg P. Verhage van Zoutelande J. Worms van Eindhoven R. R. Rijkens van Dordrecht Pa. van Splunder van O. en WL Souburg Paulina Wageinaar van Grijpskerke Vertrokken: L. Provoost naar Elsloo (L.)—- A. Louret eln dochter naar Groede L. en W. Dekker naar Elsloo A. v. d. Driest naar Aag tekerke Je. Provoost idem Pa. Kesteloo, idem Pa Meerman naar Oostkapelle B. Stroo naar Koudekerke A. M. T. C. Gorve- leijn etn dochter naar O. en W.-Souburg. OOSTKAPELLE, over Mei 1931. Geboren- Jacob, zoon van Abraham Melse en Christina van den En de Jan, zoon van Cor nells Geldof en Suzanna Louws Getrouwd: Jan Bommeljé, 25 jjm. en Pie ternella Meerman, 27 j., jd. Pieter de Voogd, 24 j„ jm.. en Anna Wbndergem 23 j„ jd. NIEUWU EN ST. JOOSLAND, over Mei 1931. Geboren: 7, Johannes Jan, zoon van Samuêl Janse en van Jaoomina Bostelaar 11, Leintje dochter van Jan Kwekkeboom en van Antonina Arendse 22, Jacob, zoon van Dirk Jeras en van Dina de Jonge -- Getrouwd: 13, Lein Kodde, jm. 24 j. en Janne tje Maas jd. 26 j. Overleden- 22, Elizabeth Janse, jaar, d. van S. A. Janse en van P. de Klerk 30, Ma- rlnus Kakebeeke, 80 Jaar, seh'genoot van Neol- tjü Caboort, Ingekomen: J. Kwekkeboom en gezin van Middelburg P S. Catsman uit Goes A. Antheunisse uit Grijpskerke. Vertrokken: Janna de Jonge naar Eindhoven (WoenseP Leuntje van Sluijs naar Arnemui- den Maatje Bliek naar O. en Wl-Souburg MELISKERKE, over Mei 1931. Geboren: Jan, zoon van Floris Louws en van Cornelia Coppoolse Jan, zoon van Jan Pop- pe en van Elizabeth Louws. Overleden: 7, Leuntje Wisse, 25 j„ echtgen. van Laurens Wlagenaar. Ingekomen: Dina Jaciobse van Grijpskerke Elizabeth Pieternella Grscthiere van Bigge kerke Andries Louws van Aaglekerke Pee- Ier Verhage van Zoutelande. V(>r nokkenWillem Kerkhovo en gezin naar x lissingin Jan de Brei' naai Blgg -kerke Mar inus Boogaard naar Middelburg Pieter Adriaanse naar Middelburg Jaaobus Marijs naar Grijpskerke. GRIJPSKERKS, over Mei 1931. Geboren: 16, Frans, zoon van Adriaan Basti- aanse en Adriana Boone 29, Catharina, d. van Gillis Geschiere en Maatje Geschierre. Ondertrouwd;: 7, Jozias de Groot, 29 j. en Pauwelina van der Vorst, 31 j„ jd. te Biggekerke 15, Johannes Wondergem 26 jjm. te Oost kapelle en Paulina Wagenaar 23 j. jd. 20, Da niël Wielemaker 23 j., jm. te Koudekerke en Catharina Maljers, 20 j., jd. Getrouwd: Janis Loomans, 29 j., jm. en Jo hanna Dingemanse, 27 j., jd. Zaciharias Fran ke' 27 j., jm. en Catharina Cornelia de Visser, 26 j., jd. Leendert Meijers, 36 j„ jm. en Pie ternella Boogaard, 36 j., jd. 29, Jozias de Groot 29 j., jm. en Pauwelina van der Vorst, 31 j., jd. Johannes Wondergem, 27 j., jm en Paulina Wlagenaar 23 j., jd. Ingekomen: Janis Loomans van St. Laurens Cornelis Joziasse van Souburg Catharina Cornelia de Visser van Biggekerke Rika Cor nelia Bastiaanse van Middelburg Pieternella Stroo van St. Laurens Aarnout Willemse van St. Laurens Abraham Vos en gezin van Vlis singen Jacobus Marijs van Meliskerke A- driaan Reijnierse van Ritthem Pauwelina van der Vorst van Biggekerke. Vertrokken: Jacoba van den Broeke naar Big gekerke Dina Jaciobse naar Meliskerke Jo hanna Jans Geschiere naar Biggekerke -- Adri aan Dingemanse naar Oostkapelle Jacoba de Lignie naar Oostkapelle Pieternella Boogaard naar Aagtekerke Lein Geertse naar Vrouwe polder Johannis de Visser naar Serooskerke Hendrik Dingemanse naar Biggekerke Ca!- harina Dingemanse naar Biggekerke Anlho- nie Anlbeuniss.e naar N. en St. Joosland Maatje Hoefkens naar Vlissingen. Paulina Wagenaar naar Domburg ARNEMUIDEN, over Mei 1931. Geboren: 5, Adriaan, z. v. Jan de Jonge en Adriana Meujmeester 6, Jozina, d. v. Jan Siereveld en Johanna de Nooijer 9, Joos, z. v. Joos Schroevers en Janneke Haartzem 15, Jannet je, d. v. Wlillem Janse en Jacomina Job- se 17, Johanna Clasina, d. v. Willem Johan nis Coppoolse en Geertiruida Kusse 24, Joos, z. v. Lieven Schroevers en Elisabeth Siereveld 30, Crina, d, v. Pieter Janse en Geertje Meufl- tneester. Getrouwd: 23, Joos van Reizen, 24 j., jm. en Grietje Brunke, 25 j., jd. Overleden: 8, Jozina Leendertsen, 80 j., wed. van Jacob de Nooijer 23, Pieter, z. v. Adriaan Kodde en Janna van B elzen 28, Krijn van Reizen, 76 j., echtg. van Leintje Daane 29, Gillis de Nooijer, 69 j0 echtg. van Maatje van B elzen. SOUBURG van 28 Mei—4 Juni 1931. Ondertrouwd: Simon Bernardus Luijmes, 29 j. en Johanna Janneke Kouwe, 23 j. Geboren: Anna Marie, d. v. Andries Brasser en Maria Elizabeth Bouff Theo, z. v. Jan Samuel Bloos en Elderina Jaapje van den Berg behandele men met Purolpoeder. Dit Is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Gerard, z. v. Jan Sturm en Johanna Jacoba de Groot. Overleden: Maria Josina Hubregtse, 77 j., 'wed. van Huibrecht Goedegebuur. Gevestigde of vertrokken personen te Sou burg, 2e helft Mei 1931 Gevestigd: Mej. W. P. de Wijze, Marnixplein C56 van Vlissingen. Mej. R. Franken, Vliss.str. E5 van Baam. Mej. A. Corveleijn, Kanaalstr. A51 v. Domburg Mej. A. Moms Bliek, de Dedkerstraat E31 van N. en St. Joosland. M. Reijnhoudt en gezin, Braamstraat B 40 van Helmond. Vertrokken: C. P. Kaufman en gezin, Vliss.str. E5 naar Woensdrecht. Pa. Polderman, Middeib.str. A 197f n. Haarlem Mej. P. Lokker Seijnstra en kind v. Teijpngen- straat naar Vlissingen. P. Goozen, Braamstraat B 108, n. Oostkapp. M. Vader Cornelissen, Nieuwstr. B57 naar Middelburg. C. v.. Splunder, Ritth.str. B387 n. Domburg W. v. Sluijs, Noordstr. A10 naar Koudekerke MEI ZON Op Onder Zaterdag 6 Juni 4.43 9.14 Zondag 7 4.42 9.15 Maandag 8 4.42 9.16 Dnsdag 9 4.41 9.17 Woensdag 10 4.41 9.18 - Donderdag 11 4.40 9.19 Vrijdag 12 4.40 9.20 Maandag 8 juni L. K. v.m. 6.38 Zaterdag 6 juni v.m 6.17 n.m 6.34 Zondag 7 a 7.07 ti 7.22 Maandag 8 a 8.02 M 8,16 Dinsdag 9 n a 9.02 11 9.19 Woensdag 10 tt a 10.01 II 10.23 Donderdag 11 n a 11.04 II 11.26 Vrijdag 12 a n 12.01 II 12.15 Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensd. Donderd. Vrijdag 7 8 9 10 11 12 Juni te te te te te te te 9.44 9.45 9.46 9.47 9.48 9.49 9.50 uur Apotheken geopend te Vlissingen: Zondag ajs. is geopend de Apotheek van ENGERING, Nieuwstraat—hoek Hendrikstraat 2 ft n 3 n 4 n 99 6 ff Rijst: 8—10—12—15—20—25—30 per pond Gort: 8—12—18—20 per pond Waarom heeft U nog geen Koopt er een van Uw Prijzen f 165, f 195, f 225, enz. Betalingen Vraagt omgaand inlich tingen Vele rijwielen worden vóór hun tijd weggioooid omdat ir door roeit onoagiilk Miitltn en nli'; omdit ze versleten zijn staan hoog In kwaliteit en laag in prijs Alle geëmailleerde dealen geparkeriseerd Verkrijgbaar bij WESTKAPEUE Nederlandsch Fabrikaat f 125. (Ook op conditie) TtMME, Rozenstraat W 227, Middelburg verzoek demooetratle Bij Op

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1931 | | pagina 6