PROVEN DIN E Duyl-Limonade 60 cent De Groens' Gazeuse VLIEGENVANGER merk „SCHWAPP" LAKER0L KOOPT HEDEN VOOR DE A.S. FEESTDAGEN Wed. P. ABRAHAMSE LANDBOUW EN VEETEELT EXTRA VOORDEELIG Vraagt uw Winkelier De Voorjaars-Reclame is op Poets met SI-SO INGEZONDEN Hoof dpi |n^i en Kiespijn Mljntiardt's Poeders en - uw vriend STROOMAN. MUZIEKNIEUWS Gemengde Zangvereenlglng „Door Oefening Vereenigd". 1921—1931. •Geeft# Mmm Uw varkens ter bevordering van den groei en ter voor koming van rachitis. Imp. Kuypers Co, Maasiricht MEI Zaterdag 2 Zondag 3 Maandag 4 Dinsdag 5 Woensdag 6 Donderdag 7 Vrijdag 8 Mei 4.31 4.29 4.27 4.25 4.23 4.21 4.19 7.24 7.26 7.28 7.30 7.31 7.33 7.35 Zaterdag 2 Mei V.M. v.m. 5.34 Zaterdag 2 Zondag 3 Maandag 4 Dinsdag 5 Woensdag 6 Donderdag 7 Vrijdag 8 Mei v.m 12.54 1.35 2.17 3.04 3.52 4.45 5.37 WIELRIJDERS, LICHT OP: Zaterdag 2 Mei te 7 54 uur Zondag 3 te 7.56 Maandag 4 ft te 7.58 Dinsdag 5 te 8.— Woensd. ff te 8.01 Donderd. 7 f, te 8.03 Vrijdag 8 te 8.05 w Apotheken geopend te Vlissingen: met 1 FLESCH A lO oent (tijdelijk) mt U blllljl »lt LIMONADE 18 HET TOOVER- WOORD VOOR KINDEREN IN VERSCHILLENDE SMA- mm KEN VERKRIJGBAAR mm Waschmachines Waschfornuisjes 39 c.M. prima f 5.75 Fornuizen H.H. WINKELIERS I Koopt uitsluitend do De meest kleef krachtige Voor Engroe verkrijgbaar s VLASMARKT - MIDDELBURG Het aannemen van orders op alle soorten Hand-, Zak en Datumstempels, alsmede op Emaille Deur- en Naam platen, is bij ons scheering en Inslag. Waarom Omdat wij niet duur zijn en vlug afleveren Drukkerij H- Wegellng Drukkerij De Lange Jan •tcqc»\ dei\ Koc^t voor de keel *>0 ch ner blikje WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 1 MEI 1H1, No. 17. r->2. C. Hist 1807, St. Getref. 310 Vrijh. B. 890, Vryz. Dom. 1238, Comm. 110. De statuten der Vereenlging ..Gewestelijke Tarweorganisatie voor Zeeland" zijn bij Kon. Besluit van 18 April 1931 goedgekeurd. Als gewetensgeld kwam in bij den Inspec teur der diredbe belastingen f224.28. WESTKAPELLE. De heer J. Mlnderhoud, wenstiht voor een a s. Raadsverkiezing niet meer in aanmerking te komen. In Café Weduwe J. Kaland verga derden een dertig vroonbeweiders, in verband •met hun Indertijd gedaan verzoek, tot den ge meenteraad gericht, om vermindering van wei develd voor hun rundvee en paarden op de vronen gedurende den zomertijd. De Raad gaf te keninen, dat voor 1931 het weidegeld in totaal met f250 zou verminderd worden. Daar belanghebbenden daarmede geen genoegèn ne- taien, willen zij zich nu opnieuw tot den Raad richten, met het verzoek den heelen weitijd het weidegeld voor één rund en één paard te bepalen op resp. f25 en f30. Donderdag had alhier een droevig onge luk plaats De landbouwer W. J.' die zijn land zou gaan slechten, had zijn 4-jarig zoontje een eind van den weg op het land geplaatst. Het paard, dat voor de eg stond, schrok op een gegeven moment, en rende het land ovér firn <ie richting van het kind, dat zoodanig door ee ntand van de eg in het achterhoofd getroffen werd, dat het een gapende wonde kreeg. Het knaapje moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. J5EROOSKERKE. De Chr. Hlst. Kiesrer. stel de de volgende oandidaten lijst: W. C. All aart, P. W. M. Hoegen van Hoogelande, L. Cornelisse P. Maljaars A. Pz„ K. Kluijfhout, ML Geluk. KOUDEKERKE. Bij het passeerem van een vrachtauto uit Nleuwdorp, schrok het paard van den landbouwer Roelse, wiens zoon ufT M'burg terugkeerde, en sprong voor de auto. met het gevolg, dat het zoo ernstig gewond werd, dat de darmen uit het lichaam hingen. Het dier moest worden afgemaakt. Den voer man bekwam geen letsel. ARNEMUIDEN. In café Hameling werd een vergadering gehouden met tot doelstelling bij de a.s. verkiezingen uit te komen met een candidatenlijst bestaande uit arbeiders. Ds J. Run ia, Geref. pred. alhier, Is voor nemens 5 Mei emeritaat aan te vragen. DOMBURG. De afd. der S.D.A.P. stelde candidaat voor den gemeenteraad: C. Geldof, P. Brand, J. Maas Pz., C. Bimmel Sr., L. Maas Iz De gecombineerde lijst der Anti-Rev. en Chr. Hist. Kiesver. noemt: J. de Visser, M. Reijhhoudt Jr., A. Franc'ke LzJ M. Janse, J. Res- teloo, C, Louwerse, R. Bogaard, W. Provoost As., B. Bakker. SOUBURG. De candidatenlijst der S.D.A.P. luidt als volgt: J. de Priester, L. Ch. Jansen, H. Leemhouts, A. Polderman, J. L. Bouff, P P. Seijnstra, M. Pierens Pzn., W. Schout, J. W. van Nobelen en C. van Overbeeke. De Ver. voor Chr. Wijkverpleging hield haar jaarvergadering. Door de wijkzusters wer den 69 gezinnen bezocht en werd 6 maal hulp verleend bij transport van eten patiënt naar het ziekenhuis te Vlissingen. De ontvangsten be liepen met een saldo van ruim f450 de som van f2150,71. De uitgaven f 1979,06. Alhier had de elndles plaats van den Twee jarigen Tuinbouw-winteroursus, die gevolgd wa« door 10 leerlingen aan wie ierder een diploma kon 'worden uitgereikt. De heer Winter, als hoofd van den «arsus bedankte voor het ontvangen stoffelijk bewijs van waardeering, nadat dit door dén heer P. van Soelen was overhandigd. VEERE. Door B. en W. Is de gemeenteraads- etemming bepaald op 17 Juni a.s. De Chr. Hist. Kiesvereenighig stelde de volgende candid a ten: P. J. Gastel, Jac. Poppe, W. Kasae, Joost Mesu Jz W. de Buck, Abr. Goedbloed Jaspz. ffUTTHEM. Men heeft alhier de vólgende plannen. De verbreeding opnieuw bestrating en. het Wegnemen der scherpe, bochten van den staratweg Rittbem-Souburg. Bij den Loodweg moet een nieuJwe duiker worden gelegd. Ver der ipen rijwielpad langs den weg. VROUWEPOLDER. Alhier vergaderde de ver. van Oud-leerlingen van de Land- en Tuinbouw cursussen „Samenwerking". De heer N. Mesu sprak over „Fruitteelt". Verder besloot men zioh niet san te sluiten bij de Jongeren Actie uit den Chr. Boeren- en Tuindersbond. Op de Zomervergadering hoopt de heer J. Maas de „Kippenfokkerij" te behandelen. EOUTELANDE, April 1931. Geachte Redactie. De hoeren van de redactie van „Wegelfng's Nieuwsblad" moeten mij niet kwalijk nemen dat ik hun eens raad kom vragen in een moei lijkheid, daar ik niet weet hoe ik er mee aan moet. We hebben nu Statenverkiezingen gehad en dan is 't niet zoo moeilijk te weten, welke candidaat We moeten kiezen, want in te krant an in vergaderingen vertellen ons die mensahen wat ze willen en men kan ook wel eens vra gen wat men niet zoo goed begrepen heeft. - Maar met de gemeenteraad is dat heel an ders, Daar komen ook lijsten met namen en de een is Ghr. Historisch en een ander la Anti- Revolutionair, maar ik heb nooit verstaan, wat t verschil is to de Raad. Want bij ons, zullen spoedig bedaren door aag daarom Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt op doos en poeders de naam Mijnhardt Vraag als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij uw Drogist stemmen de paar Anti's dikwijls glad tegen elkaar. En ook is er een die als hij vóór een voorstel spreekt, er tégen stemt. We hebben er •één die zegt nu ben ik er tegen maar over 6 maanden ben ik er vóór. En toen werd dat voorstel 9 maanden later weer behandeld en toen 'was hij er weer tegen. U begrijpt 'wel, geachte Redactie, dat 't voor een eenvoudig mensch niet is om te begrijpen. We hebben 3 partijen bij ons, Anti-Revolutio nair, Christelijk Historisch en Staatkundig Gereformeerd, maar zooals u uit bovenstaand ziet de mensdhen maken er maar Wat van en eene verkiezing is toch geen loterij. Dat is toch bij de Wiet verboden als ik wel gehoord heb. De heeren Van de Redactie Weten zoovéél meer als wij, misschien kunnen ze ons wel een goeden raad geven. Met groeten, De uitvoering van bovengenoemde vereenl- .oing had alzoo een feestelijk karakter. Hoewel 10 jaren op het muzikale pad niet zoo erg veel zijn, zijn todh dezei jaren, goed besteed geworden, gehoord de vele successen, welke de voorzitter de heer O verweel in zijn openingswoord memoreerde. De heer Machgeels, de ijverige directeur, die tevens zijn 10-jarig leiderschap meevierde, mocht een stoffelijke blijk van waar deering ontvangen, hem namens de vereeni- ging aangeboden, waarvoor deze met hartelijk gemeende woorden dankte. Het Was mej. v. d. Peijl, die vanaf de op richting der vereenlging, lid Is, vergund, de vereenigingsvlag te onthullen. Het dundoek blauwj-fwit-lgroen moge voor de leden het symbool zijn van troulw en aanhankehjkhejid. Het krachtig en fier gezongen „Onze Leus" heeft ons dit doen hooren. Van de zijde der vereenigingen is veel vriend schap betoond. „D. O. I." Souburg (medaille), „Kleine Stem" (bloemen, Mannenkoor „D.O.U." (bloemen), Chr. Zangvereeniging ,,Hoop op Ze gen". Harmonie „Ons Genoegen", Werklieden- vereen iging „De Schelde", Mandoline-vereen „Tovido" (medaille), Tooneelvereen. „Koningin Wilhelmina", (medaille), Accordeon-ver eenl ging „Crescendo" (medaille). Al dezen brachten hun beste wemscben aan „D. O. V." 'Ook nog enkele felicitaties per brief van „St. Caedilia", Apollo", „De Volks stem", „Vriendenkring" en „Hosanna". Voor al deze hartelijk gesproken woorden, zelde de voorzitter dank en gaf hierna de leiding aan den directeur. Er Was een programma, dat van begin tot einde boeide. „Herders Zondagslied" was mooi door zijn jgjoede nuanceering. „Zacht zingt de Zee" gaf enkele onzekere tenorklanken, dié in de opvolgende maten zich vlug herstelden. Tegenover de bassen, zijn de tenoren schraal vertegenwoordigd. Dit Is echter niet alleen bij „D. O. V.", in vele zangVereeniglngen is dit het geval. Men wordt als het ware genoopt, als het eventjes kan, dan maar te probeeren, om bariton-zangers een tenor-partij te laten vervullen. Er was ook zoo nu en dan een sterke domineering bij de bassen. Met een correcte unisonc-inzet klonk „Lof zang der Natuur", van Van Beethoven. De piano-begeleiding werkte er toe mede, dat het keurig verzorgd gezongen werd. In „Lente" van P. Hartog muntte uit het canonisch gedeelte. Het tweede muzikale deel was gelukkiger dan het eerste. „Het liedeke van den Schilder" van Zijderlaan, een licht, opgewekt werkje, dat frlsch en fijn ten gehoore werd gebracht. De uitvoering van „Zomeravondlied" van C. Lanner was knders dan anders. Een pittig tem po en toch nog vloeiend, 't Was mooi! Maar een moeilijkheid schijnt het om In de driekwart-maat op de 2e en 3e tel te zingen, te begeleiden. B.v. het „la-la", dat in dit nummer aan bas- en diskant voorkomt, valt juist op die 2e en 3e tel. Deze waren juist niet zoo erg zeker. Nog een klein beetje meer maatgevoel en men is er. Met piano-begcleiding werd gezongen „De laatste Zonnestraal" van J. Paardekooper. Een componist, die voor alle théma's zangers vraagt, die berekend zijn voor hun taak en in zich meeleven het door den componist bedoelde on derwerp. Een schitterend melodieus werk, dat door zijn volheid en schoonheid van bouw1, aan dacht vraagt aan den gevoeligen hoorder. Met de uitvoering van dit nummer heeft „D.O.V." getoond, hun muzikaliteit hoog op te voeren, dat In alle opzichten meewerkt, tot veredeling der zang. Na de pauze een tooneelstukje van Rent mees ter: ,.Een knap Stel", dat met talent voor 'I voetlicht is gebracht. Aan belangstelling heeft het de vereeniging niet ontbroken, de groote zaal van 't Concert gebouw, was flink bezet L. WAT IS NITROPHOSKA. Vele landbouwers hebben deze naam' al eens gehoord, en zfl, die in de laatste jaren reeds een cursus in besmettingsleer volgden, hebben hier zeker reeds kennis meegemaakt. Toch ver dient het wel aanbeveling bij deze meststof eens wat uitvoerig stil te staan, want het is eein meststof, die nog te weinig in de praktijk bekend ls, doch zeer zeker van beteekenis zal Worden. Diegene, die den naam nauwkeurig beziet, zal het opvallen, dat deze reeds zegt, dat deze meststof verschillende voedingsstof fen bevat n.l. stikstof, fosforzuur en kali. Wie hebben hier dus te doen met een volledige meststof. Het is een der nieu'wCre meststoffen, die sinds enkele jaren in Nederland wordt ge bruikt. We merkten reeds op, dat deze meststof in onze omgeving nog te Weinig bekend is. al zijn er hier en daar reeds proeven genomen, die hebben bewezen, dat Nilrophoska van veel beteekenis moet zijn. Allereerst dient men niet uit het oog te verliezen, dat deze meststof de drie voornaamste planlenvoedende stoffen bevat, Hoe dikwijls gebeurt het niet in den landbouw dat éénzijdig wordt bemest, dat men b.'v. geen fosforzuur geeft of kalie vergeet, of zelfs de stikstof. Bij gebruik van Nitrophoska is dit uitgeslo ten, omdat men Hier alle benoodigde voe dingsstoffen aan de gewassen tegelijk toedient. De mengstoffen worden reeds jaren door de tuinders gebruikt en met succes, maar ook voor den landbouw is deze volledige meststof van belang, omdat voor het verkrijgen der hooge opbrengsten, met de drie voornaamste planten voedende stoffen worden bemest. Op zeer gemakkelijke Wijze kan met Nitro phoska aan dezen eisch worden voldaan. Fou ten in de bemesting, door te éénzijdige be mesting met slechts één voedingsstof worden hierdoor vermeden, daarom ls deze volledige meststof de aandacht waard en wordt het ne men van bedrijfsproeven aanbevolen. Men kan thans van drie soorten gebruik maken, n.l. van Nitrophoska 16,5 -j 16,5 21,5 dat is 16,5o/o stikstof, 16,5 o/o fosforzuur en 21,5o/o kali. Nitrophoska 15 11 :26,5, is met 15o/0 stikstof 11 o/o fosforzuur en 26,5 o/0 kali. Nitrophoska 15,5 15,5 19 is met 15,5<yo stik stof, 15,5 o/o fosforzuur en 19»/o kali. Deze laatste soort is praotisch vrij van chloor Door de verschillende soorten kan men dus ook nog rekening houden met den grond en het gewas. Gemak en eenvoud bij de bemesting, dat kan met Nitrophoska bereikt worden. Z Op O N I Onder Hoogwater te Vlissingen op n.m 1.20 2.01 2 43 3.30 4.17 5.05 5.53 Zondag sis. igöopond de Apotheek O ORENBURG, Badhuisstraat. Bl| aankoop van 1 FLESCH 2 jaar gegarandeerde Electr. Machine Flandria No. 14 van f 85—, kost con tant f 80.— en elke cliënt die een cliënt aan brengt, krijgt f 5.— premie. U kan dus zonder moeite een prima machine krijgen voor f 75.— Wij hebben ook diverse andere soorten fabricaten. Een van drie vooraanstaande fornuis bv. van f 48,— kost con tant f 44,50 en de premie voor elke nieuwe cliënt is f 8.50, zoodat U voor f 41. een prima gegarandeerd fornuis kan hebben met circulatie en 3 zijden geëmailleerd AU DOOM i-angeviela Middelburg, Tel. 330. HeerdenmegezIJn - Machines - Gloeilampen - Mengelt Vi IaUUII) in Wringers B J. gar. f 10.— - Staalwaren - Electr. Strijkijzers 2 J. gar. f 4.B0. enz. Wat helpt het koper te poetsen dat direct weer voll ziet? de goede koperpoete In tuben en Uw koper en nikkel blijft veel langer mooi. Tuben van lO en 20 ct. Probeer eene één tube Noordstraat 44 Vlissingen Noordstraat C 34 Middelburg

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1931 | | pagina 6