NIEUWJAARSWENSCHEN KIN(H """Abdijsiroop 2e BLAD pootziekte Bestrijdt toch die Bronchitis! Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos MlJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN PEPERMUNT DRAISMA-VANVALKENBURQ'S- BURGERLIJKE STAND Wegeling's Nieuwsblad voorkomt en geneest Prijs fl. 1.75 per pak e A -iLEVERTR; WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN WOENSDAG 24 DECEMBER 1930 No. 51. Evenals vorige jaren staat cie gelegenheid open om door middel van „Wegel lug's Nieujws- blad" aan vrienden on «liênten de Nieuw- jaarswenschen over te brengen. doet dat bijzonder goed, want het komt in ruim 9000 geainnen op geheel Walcheren, bereikt dus ook Uwe kennissen en klanten. De gelukwens ch per advertentie ko-st 10 cent per regel, minimum 40 cent, het opnemen van een naam onder den ALGEMEENEN GELUK- WENSCH 15 «ent per naam. Het Oudejaarsnummer verschijnt op SI Dec. De ad verten tien en wenschen daarvoor moe ten uiterlijk Dinsdag 80 Deo. vóór 3 uur in ons bezit zijn. DE UITGEVER. Muziek en Kerstmis. Onder dit opschrift trof fen wy in het fraaie, dogeiijke Kerstnummer van „De Jonge Man" van do hand van de hee- ren KL&assen en Sieverink een lezenswaardig artikel. Wij lezen er: Wanneer men muziek etti vang hooren, Wekt dat bij ons een zeker gevoel op, waardoor we in een bepaalde stem ming geraken. Of we al of niet muzikaal aan gelegd zijn, toch zullen we allen, de één meer, de ander minder, den invloed van muziek en ons gevoel en onze stemming bemerken. Of we een muziekstuk of een lied mooi zullen vinden, dit wil zeggen, of het indruik op ons zal maken, zal er van afhangen, of we ons één kunnen gevoelen met de gedachte, die er in ligt, en of we in dezelfde stemming kunnen komen, die ervan uitgaat. Als dat zoo is, dan begrijpen we zoo'n stuk, of zoo'n lied, dan gejnieten we ervan, dan weten we wat het tot ons te zeggen heeft, en worden geheel en al door de gedachte, die er in ligt, in beslag ge nomen. Ook kunnen We, wanneer we in een zekere stemming zijn, ons gedrongen gevoelen, die stemming tot uitdrukking te brengen door te gaan zingen of een instrument te gaan bespelen. In zoo'n geval zal het lied, dat we zingen, of de muziek, die we spelen, inhoud krijgen en ons mooier toeschijnen, dan wanneer we maar slaafs meezingen of spelen op de één of an- Gere gelegenheid als dat te pas komt. Dan wordt pnze muziek of zang spontaan. Kerstmis is een teer, gevoelvol herdenkingsfeest, een feest, waarop we ons met een rustig en vredig gevoel en met een dankend hart kunnen ver plaatsen in den Kerstnacht, een Stillen, hei ligen nacht, een nacht vol stergeflonker, waar bij één ster mooier schitterde dan de anderen en waarin de heerlijke gebeurtenis plaats greep, die tot heil der menscihheid leidt. We zien de herders in het veld, midden .in dien nacht, vol stillen en groo'tscihen luister en we gevoe len ons één met hen. Nu kunnen we ook het mooie lied: „De herdertjes lagen bij nachte" zingen, en begrijpen wat ons daarin verleid wordt. Dan hooren we plotseling den Engel Gebruik»hiertegen dè Zenuwstillende en Zenuwsterkende G la ten Butste 75 ct I Bi) Apoth. en Progitten het beste dagelijksche middel ter opwekking en verfrissching. tot hen spreken van de komst van den Zalig maker, gevolgd door het plechtige koor der Engelen, waarin zij Gode alle eer toebrengen. Al zal ons gezang nooit z,oo heerlijk en vol maakt zijn, toch kunnen we nu met ons heele hart zingen: „Eere zij God in de "hoogste heme len", want we kunnen God niet dankbaar ge noeg zijn, dat Hij Zijn Zoon gezonden heeft, om ons te redden. Dan gaan we met de herders, geheel onder den indruk van wat ons aange kondigd is, naar den stal en, evenals zij met niet den minsten twijfel in het hart, naar Bethlehem, óm neer te knielen voor de kribbe en dan alom bekend te maken, hetgeen ons van het Kindeke gezegd 'is. Als we dan de Wij zen uit het Oosten op hun kameelen door de woestijn zien gaan, als een heerlijk vloeiende melodie, dan spreekt ons de eenvoud daaruit, hoe we, evenals deze Wijzen, al onze bedenkin gen en geleerdheid ter zijde moeten stellen én ons geheel overgeven, Jezus Christus alles moe ten offeren. Wlanneer We zoo hel Kerstverhaal bezien, treft ons de eenvoud en toch het groot- sche ervan, dan Weten we, "dat onzie Kerstmu- ziek bij Kerstmis behoort, en dat we er ook anderen mee in Kerststemming kunnen bren gen. Juist, omdat het Kerstverhaal zoo een- •wudig is, ohm wmzisik «n aisyg ***- Nieulwdorp, 9 Deel. 1930. OPLOSSING PRIJSVRAAG UIT „VRAAG EN AANBOD" VAN 3 DECEMBER 1930. Wie prijs stelt op visitekaarten, Doch niet weet Waar hij wezen moet, Dan zeg ik tot Jan, Piet en Maarten Bij Wegeling gebeurt het goed! En Zij, door net bedienen blijde, Doen het weer aan een ander kondt, Zoo gaat uw naam te dezen tijde Schier overal van mond tot mond. Wat was me dat een zoekerijtje Van die letters door uw blad verspreid. Ook ik heb voor een aardigheidje, Er menig urntje aan gewijd. En ik van al dat peinzen moede Kreeg eindelijk toch eene zin. En is hetgeen ik vond het goede, Wellicht dat 'k ook een prijsje win. De zin door mij gevonden is deze: VOOR VISITEKAARTEN MOET JE BIJ WEGELING ZIJN! voudig zijn en blijven, maar we moeten ze hel der en klaar uitvoeren, opdat ze voor een ieder begrijpelijk is, en wij er allen mee kunnen treffen. Door goede Kerstmuziek en -zang kun nen we de stemming van onze Kersl feestviering zeer verhoogen en er de goede richting aan geven, zoowel in de huiskamer als op de ver gadering. Ook van onzen ongeschoolden samen zang kan buitenge'wonen invloed en bekoring uitgaan, mits deze in goede banen geleidt, en rriet ontaardt, zooals reeds vroeger gezegd, in slaafs meezingen, want dan werkt ze juist in verkeerde richting en do>et afbreuk aan onze Kerststemming. Wanneer ze echter goed ingeleid en begeleid wordt, behoort ze tot één der mooiste gedeelten der uiting van de Kerst muziek. Na deze beschouwing blijkt wel, dat we onze Kerstmuziek niet kunnen missen, daar ze ons in onze hoogste gevoelens ondersteunt en het Kerstverhaal beter doet begrijpen en zoo zeker op één lijn is te stellen met het gesproken woord. Indien niet in Uw plaats verkrijgbaar, schrijft dan aan de Imp.: Kuypers Co.. Maastricht VLISSINGEN. Bij dikken mist zijn een Eng. en een Belg. stoomschip bij Valkenisse aan den grond gevaren. Voor de ver. van radio-luisteraars „Een dracht maakt Macht" werd een demonstratie gegeven met toestellen en luidsprekers. In het Concert gebouw werd eenige mailen een kookdemonstratie gegeven met Kölma gas- pannen. De toeloop was buitengewoon groot Geslaagd voor het examen als machinist, diploma C de heer G. Wu Hoekstra, als derde stuurman de heeren G. J. A. Verhoeven, C. A, L. Alderwerieldt en C. Ouwehand. Tot onderwijzeres aan de openbare school te Kapelle is benoemd Mej. J. M. Steöher. Overgeplaatst de sergeant-schrijver A. Velt van h t wachtschip, alhier naar dat te Wil lemsoord, de bootsman J. Labruyere van „Me dusa" naar wachtschip Vlissingen. Volgens de „N. R. Ct" zal de nieuwe veerboot, die gebouwd zal worden voor den dienst Vlissingen-Breskens, door de firma A. P Scha.t te Utrecht worden uittgerust met de Schat mechanische davits, schuine bootsklam- petn, en in-de-boot-'vierinrioh tingen, dus van de geheel e reddingsbootinriohting. Onder de ongunstigste omstandigheden zal men nu in staat zijn, de reddingsbooten buiten boord te •zwaaien en uit de boot te vieren. Het is de eerste maal, dat een veerboot met deze uit- zetinrichlingen wordt toegerust. Ter herinnering aan het feit, .dat de heer F. van Hoorn, van de oprichting af, gedurende 40 jaar lid was van „"Ons Genoegen" werd den jubilaris een serenade gebracht en had in „De Oude Vriendschap" een gezellig samen zijn plaats. De postduivenvereniging „De Posthoorn" heeft haar jaarlijksche tentoonstelling georga niseerd in het lokaal van den heer De Nooijer Vrouwestraat 35, alhier. Als keurmeester fun geerde de heer Veen uit Den Haag, die üah naar behooren van zijn taak heeft gekweten. De prijzen werden als rolgt behield: Klasse oude duiven: N. van Hoorn le en 2 eerepr., W. Stroo 2e en eerepr., W. J. van Uxefn 3e, 9e, 13e, 15e en 4 eerepr., A. de Visser 4e en eerepr., A. Ots 5e en eerepr., J. C. Eiff 6e en eerepr., L. van Sorge 7e en eerepr., J. van Akkeren 8e en eerepr., A. van Eek 10e en eerepr., P. Schenkel 11e en eerepr., A. de Bree 12e en eerepr., M. Janse 14e en eerepr. Klasse oude doffers: P. Schenkel le, 10e, 12e en| 4 eerepr., J. Hansen 2e pr. en eerepr., K. van Belzen 3e, 9e en 2 eerepr., W. J. van Uxem 4e pr. en eerepr., B. de Ridder 5e en eerepr., L. van Sorge 6e en eerepr., J. Stroo 7e, 8e en 2 eerepr., J. C. Eiff 11e en eerepr., A. A. v. d. Berge 13e en eerepr., A. Ots 14e en eerepr., A. van Eek, 15e en eerepr., J. van Wezel 16e en eerepr., L. J. Izebout 17e en eerepr., J. van der Weele 16e en eerepr. Als elk Jaar opnieuw een bronchitis U komt waarschuwen dat het koude Jaar getij is ingetreden, waarom dein geen Abdijsiroop genomen? Menschen met sedert Jaren telkens terugkeerende bronchitis vonden daarbij baat Abdijsiroop is weten schappelijk samengesteld, verwijdert de taaie met ziektekiemen bezoedelde slijm en helpt Uw ademhalingsorganen. Sedert menschen-heugenis geprezen bij pijnlijk en veelvuldig hoesten, Bronchitis, vastzitten de kou, Kinkhoest, Influenza, Asthma, MVoor de Borst** Atom verkrijgbaar. Prijs Fl. t.50, Fl. 2.75, F!.4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbon» (60 CL). Dan bespoedigt Ge Uw genezing., ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) Klasse jarige duivinnen: A. de Visser le en eerepr., J. Stroo 2e en eerepr., W. J. Stroo 3e en 'eerepr., L. van Sorge 4e en eerepr., J. C. Eiff 5e en eerepr., J. van Akkerein 6e en eerepr., W. de Nooijer z.e.v. Klasse jarige doffers: K. van Belzen le en eerepr., A. Ots 2e en eerepr., A. de Visser 3e en eerepr., J. Hansen 4e en eerepr., J. Van Akkeren 5e en eerepr., J. Stroo 6e en eerepr., W. J. van Uxem 7e en eerepr., W. de Nooijer 8e en eerepr., A. de Bree 9e en eerépr., A. A. van den Berge 10e en eerepr. Klasse jonge duiven: J. Kort le en eerepr., K. van Belzen 2e en eerepr., A. de Visser 3e, 7e, 12e en 3 eerepr., Westrene 4e, 10e en 2 eerepr., J. van Wiezel 5e en eerepr., A. Ots 6e en eerepr., J. van Akkeren 8e en eerepr., A. A. van den Berge 9e en eerepr,. P. Schenkel lie en eerepr., B. de Ridder 13e en eerepr., J. Eiff 14e, 17e en 2 eerepr., W. de Nooijer i'5e en eerepr., W. Stroo 16e en eerepr., J. C. Eiff 17e en eerepr., J. de Ridder 18e en eerepr., N. van Hoorn z.e.v. Klasse jonge doffers: J. van Wezel le en eerepr., J. C. Eiff 2e, 15e. 16e en 3 eerepr., A, do Bree 3e en eerepr,, A. A. van den Berge 4e, 10e en 2 eerepr., Westrene 5e, 17e en 2 eerepr., J. van Akkeren 6e, 13e, 23e en 3 eerepr., J. de Ridder 7e, 21e en 2 eerepr., W. Stroo 8e, 18e, 19e en 3 eerepr., J. Kort 9e en eerepr., J. van der Weele 11e en eêrépr., K. van Belzen 12e, 24e en eerepr., J. Stroo< Me en eerepr., B. de Ridder 20e en eerepr., W. Izebout 22e en eerepr. MIDDELBURG. Alhier is op 65-jarigen leef tijd overleden de heer C. Wieeda, sedert Juli gepensionneerd directeur der Christ. Kweek school. De overledene diende tal van jaren de Geref. Kerk als ouderling, bekleede de functie van inspecteur van het Chr. Nat Schoolon derwijs voor Zeeland en een deel van Brabant Hij was eerst hoofd der Herv. school 1e Domburg, eener Geref. school a'hier, en la ter hoofd der Muloschool. De vereeniging „Handelsbelang" gaï een welgeslaagden filmavond in de groot e Schut tershofzaal. Vertoond werd de film der N.V. Meelfabrieken der Ned. Bakkerij: „Van graan tot brood". Daarna volgde een film, die een blik deed slaan in een moderne eïectrische werkende bakkerij, De heer Brusket zorgde voor gramofoonmuxiek. Tot ouderling d«r K«rk «wnUa gekozen de heeren P. van den Ouden, J. van Tuinen en A. van Wallenburg en tot diaken de heer G. C. Jongepier. De anti-re v. kies ver. te Axel heeft als no. 1 op de candidatenlijst voor de Prov. Staten geplaatst de heer Mr. P. Dieleman. Beroepen bij de Geref. gem. M. Heijkoop te Utrecht. ARNEMUIDEN. De heer P. G. v. d. Louw is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Kerkwerve. De Geref. Jongel. ver. hield een al ge- me ene jaarvergadering, waarin de heer Lou- werse refereerde over de: „Leer van Moham med". Gelukwenschen werden uitgebracht door den oud-opzichter I. Cornelisse en door de heeren A. C. Galjouw en A. Poortvliet. 'Voor drachten en samenspraken wisselden elkaar af. BIGGEKERKE. Op de vergadering van de afd. „Patrimonium" behandelde de heer C. Clarisse het onderwerp „De economische po sitie van den landarbeider in de laatste 25 jaar", waarop een levendige bespreking volgde. DOMBURG. In „Rehoboth" had een vergade ring plaats van de afdeeling der „Ver. tot Chr. Verz. van Krankz. in Zeeland". In kas is een batig slot van f035. De aftredende be stuursled en werden herkozen. Op 15 Januari hoopt men in de Herv. Kerk een spreekbeurt te hebben. Verder deed de voorzitter nog ver schillende mededeelingen omtrent de vereeni ging en de stichting. MELISKERKE. In de Chr. school werd een ouderavond gehouden, waarin het hoofd der school-refereerde over „Het kind en zijn lec tuur", daarna las de onderwijzer Lamain een vertelling voor uit een boek van Van de Hulst, de bekende hedendaagscihe kinderschrijver. De onderwijzer Beukelman gaf daarna nog een serie lichtbeelden. Ds. Bakker sprak een slot woord. OOSTKAPELLE. Tot doator in de letteren en wijsbegeerte is bevorderd de heer H, de Buck, van hier geboortig. Diens proefschrift was getiteld: „De studie van het Middel-Nederl landsch tot in "het midden der negentiende eeuw". SOUBURG. Woensdag had de verbandsver- gadering plaats van A. R. J. A. clubs Vlis singen, onder leiding van den heer Schout aldaar. De heer Laernoes uit Soerabaija sprak over Colijn's boek: „De Koloniale vraagstuk ken van heden en morgen". VROUWEPOLDER. Bij de Ned. Herv. gem. alhier en te Gapinge is beroepen cand. J. Tjebbes te Maarssen. ZOUTELANDE. Tot klokkenist-fokluider is benoemd, G. Zachariasse, die eveneens ook tot grafdelver benoemd werd. Tot lid der Commissie van Toezicht op het L. O. werd benoemd de heer Heusinkveld en herbenoemd de heer A. Jobse. ,v LEEUWARDEN Middelburg, 6 Deo. 1930. ST.-NICOLAAS-PRIJS VRAAG. Gevraagd wordt op te zoeken in de adverten ties 36 letters die op z'n kop staan. Deze vor- fmen dan samen een zin, die aan het eind van het jaar van mond tot mond 'gaat. Deze zin begint met het woordje „Voor". Oplossing: De letters zijn deze: B N N N TE IJ J V L V A E O T I O K E T O R I E IJ E G S Z R E I G'M N A, De zin die men hiervan maken kan luidt: VOOR VISITEKAARTEN MOET JE BIJ WEGELING ZIJN! of VOOR VISITEKAARTEN MOET JE ZIJN, BIJ WEGELING. Wiaerlijk, 't .is een aerdig dieng, "Want, op 't ende van 't jaer, 'Oe kriegen ze 't voo' mekaer! Staet er aaltied een priesvraeig ïn vermeld, Dae' stae' je geweun van versteld. En de meeste tied, zeg 'k, legen Maierten, Loopt 't uut op versitekaerten. En 'k .geef je de verzekerieng, Nerregens mooier en beter a's bie [WEGELIENG! M. P. W. v. d. G. \RNEMUIDEN. ovrr December 1930. G( boren Pieternel'a, d. v. Abraham Theume en van Grietje van Belzen. Ondertrouwd: 5. Jan de Jonge 24 j. jm. en Adriana Meulmeester 21 j. jd. 5. Pieter Janse 36 j. wedn. en Geertje Meulmeester 29 j. jd- Overleden: 3. Johannis Jobse 81 j. wedn. km Jaoomijntje de Ridder 14. Adrian* MeAvmaa |2 j. j«L

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1930 | | pagina 5