BURGERLIJKE STAND WEGELINCS NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 19 DECEMBER 1930 No. 50. WINTERMANTEL VOOR JONGE DAMES. Een aardig model, geheel volgens de heden- daagsche „inwikkel"-mode, d.w.z. dat de man tel vèr naar links dichtslaat. Als sluiting wordt een groote sierknoop gebezigd. De ingezette zijpanden loopen van dein schou der tot aan de heup, waar front- en rugzijde van den mantel zich in een schuin-afloopende lijn vereenigen. De mantel heeft lange revers, die overgaan in den bontkraag; men lette er op, dat de bot- strook wordt ingeknipt om zich naar de hals te voegen. De mouwen bestaan uit twee stukken en heb ben breede bont-opslagen. Knippatroon voor dezen vluggen mantel kan fnen aan onze bureaux bestellen onder fco. 323 in de maten 42, 44, 46 en 48. Prijs 55 ets. EENVOUDIGE JAPON. Wij geven hier nogmaals een model van een jongedames jurk voor den winter, een jurk van zacht „tweed" met een aardig stippel-des sin, zooals men die tegenwoordig te kust en te keur in de modemagazijnen ziet. Het maaksel is eenvoudig, zooals men van de afbeelding ziet; trouwens hel is heden ten dage voor dergelijke jurken alles „eenvoud, wat de klok slaat". Geen kantjes, geen s.rikjes, geen overdadige plooiseltjesen toch elegant. Want heeft het hierboven afgebeelde japon netje niet „cachet", ondanks het volkomen ge mis aan versiering? En wat een gemak voor de dames, die bedreven met de naald als zij zijn zich aan het zèlf-maken hunner ja ponnen zetten, dat zij zich niet door alle moge lijke bijzaken behoeven .te laten afleiden. Een sierlijke lijn in de japon dèt is de hoofdzaak. En dat wordt met bovenstaand modelletje al leszins bereikt. De rug is geheel glad, doch met eenige ruim te, evenals de voorzijde, zoodat een b'ouse-ach- tig effect verkregen wordt. De gerolde revers fnaken één geheel uit met den kraag en zijn vpn een andere slof van conlrasteerende kleur (zijde, organdie, crepe Georgette) evenals de manchetten én het vestje. halsopening zet zich naar beneden met een aan weerszijden met kleine knoopjes gegarneerde naad tot aan de ingezette voorbaan van den rok voort. De noodige bewegingsruimte in den ln »trak- ke lijnen gehouden rok wordt verkregen voor het drietal stolpplooien in het midden en aan weerszijden van den voorbaan. Het overige ge deelte van den rok klokt niet noemenswaard De mouwen zijn lang, loopen spits toe en eindigen in smalle gladde manchetjes. Een knippatroon voor dit japonnetje kan men aan oinze bureaux bestellen onder nol 322 in de maten 42, 44, 46 en 48. Prijs 55 ets. VOORBEREIDING VOOR DEN KERST MAALTIJD. 'n Kerstmaaltijd zender vleesohpasteitjes is geen Kerstmaaltijd. Pasteitjes zonder een sma kelijke goed bereide vulling zijn geen pastei tjes. Zouden de dames daarom al nu reeds niet beginnen met het maken van de noodige hoe veelheid pastei-vulling. Men bewaart ze gemak kelijk in een stopflesch en heeft ze dam onmid dellijk bij de hand, wanneer men eens na den maaltijd een paar pasteitjes als „toetje" Wil geven. Een goed recept voor een smakelijke dege lijke vulling is het volgende: 1 pond appels, 1 pond basterdsuiker, 1/2 pond reuzel, vijgen, krenten, sultanas en rozijnen, 1 ons sucade, 1 theekopje gepelde okkernoten, .één citroen 'en één sinaasappel, één dessertlepel gemengde spe cerij, 'n snuifje zout, twee glazen rum en 4én glas sherry. De vijgen goed wassehen, An nacht laten wee ken, dan drogen én fijnhakken. Vervolgens gaat alles in een ruime pan, de vijgen, de schoon gemaakte sultanas, krenten en rozijnen, de fijngehakte sucade en appelen. Dan daarbij de fijngeraspte schil en het uitgeperste sap van citroen en sinaasappel, de gehakte reuzel, de fijngemaakte noten, de suiker, specerij en hel zout. Alles goed dooreenmengen, afdekken en gedurende vierentwintig uur la en staan. Dan de rum en de sherry toevoegen, opnieuw mengen, in een stopflesch doen en afsluiten. JONG MOEDERTJE S OVERPEINZINGEN. Wat Is het een vreemd gevoel, wanneer de verpleegster is heengegaan, ^n de jonge moe der is w.eer alleen alleen met haar man en met de schatligste van alle babies. Een be angstigend gevoel, zeker, maar ook een héér lijk gevoel. En dien eersten avond zal zij nooit Vergeten toen, nadat baby naar zijn zachte bedje was gebracht, zij met haar man voor den haard zat en een van die lieve intieme gesprekken met hem had. welke zelfs in gelukkige hn wel ijken zoo uiterst zelden voorkómen. De kleine schat boven was er de aanleiding voor en hot was zijn toekomst, waarover gepraat werd. Heeft he! jonge moeder!je toen niet ongeveer het volgende gezegd: Ik heb al lang ontdekt dat het véél gemakkelijker gezegd is dan ge-, daan, maar ik heb mij érnstig voorgenomen, baby niet te verwennen. Ik zal hem van hei begin af aan zelfbeheersching leeren, hetgeen beteek#nt, dat ik die eigenschap zélf ook in practijk moet brengen en weerstand moet bie den aan mijn verlangen, hem bij elk kreetje op te nemen. Ik moet erop sldén, dat hij geduld heeft met zijn voeding en ik moet mij regelma<- tig en methodisch aan zijn dagverdeeling hou den. Dan wil ik, "dat hij een waarheidlievend en „recht door zee" man zal worden, dat hij bedrog en leugen z&l haten. Ik wil hem leeren, goed voor dieren te zijn en voor elk scfhepsell, dat zwakker en hulpcloozer is dan hijzelf. Ik wil hem leeren, ridderlijk te zijn tegenover vrouwen. Als hjj grooter en ouder wordt en vader tracht hem tot moed en onverschrokkenheid te trainen, dan wil ik niet weekhartig zijn en van hem een moeders kindje" mak,on. Wij moeten hem leeren, steeds gelijk op te deelen met zijn kameraden; wij moeten maken, dat hij achterbaksheid schuwt. Wij moeten hem zoo opvoeden, dat hij voor een gemaakte fout de berisping aanvaardt en de schuld niet op iemand anders tracht te werpen. Gelukkig de jonge wereldburger, wiens le vensrichting door zijn jonge ouders éldus on der de oogen wordt gezien. Hoeveel onaange naamheden, hoeveel smart, hoeveel teleurslel- lingen zullen hem in zijn later leven worden bespaard. TRICOT PAKJE VOOR KLEINE MEISJES. Een alleraardigst geheel voor 'n klein dame tje; manteltje, Slobkousen-broekje en mutsje. De bedoeling is, dat een en ander van tricot gemaakt wordt, zooals dat tegenwoordig in alle mogelijke kleuren verkrijgbaar is. Noodzakelijk is dat natuurlijk niet; in het bijzonder voor het manteltje leent zich even goed een stevige doch soepele wollen stof. Knippatroon voor den leeftijd van 4—5 jaar kan men aan onze bureaux bestellen onder no; 324. Kosten 55 cents. DANKBAARHEID. Onlangs las ik van een jongen, die door ie mand's voorspraak eene betere betrekking en daardoor verhooging van salaris had gekregen, en als bewijs van dankbaarheid zijn eerste maandelijksche verhooging aan den man schonk, die hem had geholpen. Dankbaarheid. Een van de zoetvloeiemdste woorden onzer taal. Wat aan den anderen kant klinkt harder, ruwer dan het tegen overgestelde Ondankbaarheid. Dankbaarheid is het besèf van een ontvangen gunsthel uilen van dank, niet alleen in woorden, doch door de w ij z e, waarop de gunst aanvaard wordt, door hel gevoel van dankbaarheid, dat den gever legenslraalt. De ondankbare is een dikhuidig schepsel, dat niet kan voelen, en ontbloot Ie zijn van gevoel bijna gelijk met zich builen de menschhedd geplaatst te zien. Zijt gij dankbaar voor de weldaden, waarvan gij in uw dagelijksch leven steeds weer geniet'I Wanneer gij alles eens overdenkt, verbaast hel U dan niet, hoeveel gij aan anderen te danken hebt? Zelfs waar hel de allergewoonste gemak ken jjes levens betreft? Weesl derha.ve ook daarvoor op practische wijze dankbaar. Welke positie gij in de were d ook inneemt, er zijn er altijd, die beneden U zijn geplaats Weest dus dankbaar, dal gij niei zijl, wat had kunnen zijn, Hoè uw gezondheid is, hoè teer misschien, weed dankbaar, dél ge nog zijt, zooals ge zijt; denki aan de inrichtingen voor ongeneeslijken en verdtept U in het verbazing wekkende fe;t, dal bezo; kers éan die ongeiukki- gen telkenma'e met verwondering cons ateeren, dat die droeve, van alle hoop beroofde lijders zoo wonderlijk opgewekt zijn. Wal een les in dankbaarheid. Uwe positie zij kan die zijn van werk geefster of van dienende; in hel laatste geval, weest ijverig en toegewijd, dankbaar voor hei feit, dal ge werk hebt. en niet behoort tot de ontelbaar velen, die op straat rondzwerven bij het zoeken naar werk, dat zij niet kunnen vin den. Zijt gij werkgeefster, weest dan dankbaar, dat gij eene positie heb. bereikt, welke eenige onafhankelijkheid schept. Laat uw dankbaar heid dan dézen vorm aannemen Dat, wanneer gij voor uzelf zorgt, gij anderen n tel vergee Laat van uw dankbaarh id biijken door hun belangen op dezelfde wijze t? behar.igen als de uwe. Gij zult Kjaarhij nooi verlezen, inte gendeel, gij zuat er rijk voor beloond worden. Uw huiselijke omstandigheden vragen even eens uwe dankbaarheid; het feit alleen, dét ge een tehuis hebt, is al een aanleiding tot dankbaarheid. Hoevele zwervers zijn er niet, zonder 'n dak boven 't hoofd, of die, als laat ste toevlucht, het werkhuis opzoeken? Weest dankbaar, dat het gezegende woord „thuis" nog in uw woordenboek voorkomt. En bij die dank baarheid vrage men zichzelf af: Maak ik van mijn huis een plaats van zoete herinnerin gen in later dagen?" Dit is de soori dankbaar heid, welke bloeit gelijk een bloem. Zijt gij een ech genoot, toont dan uw dank baarheid door uw vrouw de plaats le geven, welke haar toekomt, door haar uw vertrou wen te schenken zijt gij een echgenoote, stelt dan uw man en kinderen op de eerste plaats, teneinde op die wijze uw dankbaarheid te toonen voor hel feit alleen, dat gij een cigenthuis hel uwe kunt noemen. Dankbaarheid. Een der edelste eigen se* iap- pen der ziel. Men late géén gelegenheid voorbij gaan, die bij zichzelf aan te kweeken. AFGEDANKTE ZIJDEN KOUSEN. Gooit oude zijden kousen nooit weg, want er kunnen heel aardige kussens voor divan of fauteuil van gemaakt worden. Men neemt kousen, die min of meer dezelfde tint hebben, knipt ze langs den zoom open en neemt datn uil hel beste gedeelte van een ervan een rond stuk van ongeveer l win!ig oM. middellijn. Dan knipt men 'n aantal strooken van ongeveer acht cM. breedte en naait die aan elkaar tol men een lengte heeft van on geveer anderhalven meter. Vervolgens naait men $ie strook rond, d.w.z. men begint bij het ronde middenstuk en hecht telkens een nieuwe strook aan den buitenkant van de vorige, net zoolang tot men voldoende heeft voor dein bovenkant van het kussen. De onderzijde van het kussen maakt men van effen satinet, of iets dergelijks, terwijl men den bovenkant verft in een kleur in overeenstemming met de overige aankleed in g van uw1 kamer. VLISSINGEN van 11—18 Dec. 1930. OhdertrouwdJ. M. Kooien 36 j. en F. C. van der Peijl 2t j. .J Hazewold 28 j. er* T. M. de Voogd 25 j. M. J. G. Huissoon 28 P. Minderhoud 26 j. Getrouwd: C. M. Francois 22 j. en P. Zee- veld 20 j. N. A. Henrard 44 j. en A, C. M. Corveleijn 24 j. L. Lorier 32 j. en G. Brom- ke 33. j. ..'tesd Bevallen: A. Arnscheidt geb. Broere d. M. de Coninck geb. van Buijsse d. M. J. de Zeeuw geb. Lokerse z. W. C. Flipse geb. Geuze d. P. M. Minderhoud geb. de Kam d. Overleden: L. J. 'de Voogd vrouw van F. Hofman 27 j. M. A. E. A. Eppings jd. 24 j. M. W. Janssen jd. 60 j. A. van de Velde man van C. van Splunder 71 j. J. Kramp wedr. van 'M. J, Langenberger 86 j. MIDDELBURG van 11 18 Dec. 1930. Ondertrouwd A Labrujere 23 j. en M. S. Harthoorn, 24 j. S. Gros, 56 j. en C. Bolier, 51 j. Getrouwd C. de Willigen, 25 j. en J. Fransooijs, 23 j. W. Vermeulen, 32 j. en N. Wiggers, 22 j. P. E. A. von Heim- burg, 31 j en N. van Driel, 26 j. J. v.d. Heuvel, 27 j. en C. C- Hackenberg, 22 j. W. D. Korstanje 22 j. en E. de Rijke, 21 j. Bevallen: A. de Bruin-Kooijman, z. F. H. van de Velde-Locijse, z. M. Nagtegaal-van der Weel, z. Overleden: Holthuijzen, 82 j, wedn. M H. Minnaard C. van den -Bosse, 2 mnd., z C. Hubrechsen, 66 j,ongeh d C. Klaver, 2 d., z. M. A. E. A. Ep pings, 24 j., ongeh. d. A, Meerman, 21 j., ongeh. d. P. j. Verheul, 63 j., geh. met van den Broeke SOUBURG over le helft van Deo. 1930.. Ingekomen: onfiKÖ J. F. Aersens Nieuwstraat B 63h v. Vlissingen. Jannetje de Visser Kanaais raat A 68 van Se- rooskerke. Arie Touw Rit hemsche straat A 132 van Rot te rdam, J, A. Looy Vliss. straa; B 273 van Eindhoven. Mej. J. L. de Bruijne v. Teij Hagen straal B 239 van Middelburg. C. dc Schrijver en gezin Wissel C 127a van Middelburg. J. Labeur de Deckerstraa E 32 v. Ned.-Indië. P. Hendrikse N. Vliss. weg C 174 v. Ned.-Indië. C. de Willigen en gezin Vliss. str. E 6 v. Vlis singen. Mej. C. J. v. Splunder Ritlh. str. B 387 v. Vlis singen. Mej. L. v. Splunder Rit'hemsohe straat B 387 van Colijnsplaat. Mej. L. de Buck Buteuxs'raat B 188 van Wlest- kapelle. J. J. Wlalrave Oranjeplein A 172 van Utrecht. Vertrokken: G. F. Lindeijer Spoorstraat A 97 naar Heerlen. R. P. Aarnouts en gezin v. Teijlingenslr. B 224 naar Schoondijko. II. Mijnsb rgen Nieuwstraa B 6" n. Viissingen. J. Vreeko Paspoorts r. B 333 naar Maassluis. G. Sandcrse v. Teijlingenstr. B 234 n. Vlissingen. J. L. W. Goedhart Wissel C 144 n. M'burg. J. Oele §,poorstr. A 94 naar Delf!. W. Schout Braams r. B 132 naar Koudekerk©. T. Drop en gezin Ritth. str. B 406 n. Vlissingen! A. J. Boers Vliss. straat E 4 naar Ned.-Indiëi.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1930 | | pagina 10