üi 'méêm - rnmm WRGELlNifs NiëUWStfjuAL» v v.ttijjöMj t-M&fc» ivju - GEKLEED WANDELCOSTUUM. 90Jmr Bovenstaande afbeelding vertoont een zeer elegant manteloostuum, dat weliswaar ge zien de dunne gebloemde stof voor den zo mer gestemd schijnt, 'doch dat ook voor een warmen herfst uitermate geschikt zal zijn. Oyer het 'algemeen brengt het maken van een mantel onverwachte moei'ijkheden mede wat betreft coupe. Bij deze loshang-n.de nau welijks getailleerde jas is met de noodige zorg vuldigheid het beoogde resultaat veel gemak kelijker te bereiken. De japon is uiterst eenvoudig, het eigenaar dige cachet wordt verkregen door de üilschul- ping aan den onderrand van de„ in sbepele klokplooien vallende rok, die bovendien niet kort mag zijn. Dit zou strijden met het ge- heele model en het effect van den op gelijke wijze uitgesohulpten mantel geheel en al be derven. De slanke lijn van het geheel wordt nog ge accentueerd door de zijden bies, die van de halsopening af naar de ceintuur spi.s toeloop! en dan langs den rök tot aan den onderrand wordt voortgezet. Het vestje in de blouse be hoort van effen stof te zijn. De mouwen zijn lang en loopen spits toe. hebben op de manchet een kleine garneering in den vorm van een strik, of anderszins. Knippatronen voor het geheele manlelcos- tuum kan men aan onze bureaux bes!ellen on- fcler no. 276 in de maten 4,2 44, 46 en 48. Prijs 70 cents. GEKLEED JAPONNETJE VOOR JONGE AEISJES Het hier afgebeelde japonnetje, bijzonder geschikt yoor slanke figuren, bes aat uil een lang bovenstuk (blouse en heups uk) met daar aan losse baan van ruim uits aande klok plooien. Vooral dit laatste, mede door de dubbele ruche onder aan den rokrand, geeft aan dit japonnetje het vlugge elegan'e effect. Het ligt voor de hand, dat de slof niet te krap gemeten moet worden; de plooien van den rok moeten flink uitspringen. Zooals men ziet, eindigt het heups'uk even eens met een dubbele ruche. Om de balsope- i - - llppr iilll - Wi r. EENVOUDIG JURKJE VOOR JONGE MEISJES. ning is een sierlijk plat kraagje, afgezet met een smal ruche en eindigend in een soort platte strik. Van daar af tot aan den rokzoom loopt een smal beleg. De mouwen zjjn lang en vrij nauw. In verband met de klokplooien mag. de te gebruiken stof niet te dun zijn; het best leent zich een zachte soepele stof ervoor, hetzij effen, hetzij gebloemd, al naar gelang het doel, waarvoor het japonnetje bestemd is. Het knippatroon kan aan onze bureaux be steld worden onder no. 271 in de malen 42, 44, 46 en 48. Prijs 55 cents. De afbeelding behoeft ^p^n toelichting. Het knippalroon is duidelijk genoeg en kan men aan onze bureaux bestellen voor maat 42, 44, 46 en 48 onder no. 279. Prijs 55 cents. EEN KLOKJURKJE VOOR KINDEREN. Het aardige jurkje, dat hierboven is afge beeld, bestaat, zoo als van zelf spreekt, uit twee stukken. Het bovenstuk is eenvoudig ge noeg, recht toe recht aan. Om de armsgaaljes en het halsje een smal boordseltje van lint Het rokje is een heel ruim klokmodelletje; het is geheel recht, doch wordt ingehaald en dan aan het bovenstuk bevestigd. Fijn gebloemd mousseline leent zich o.i. het best voor dit alleraardigste jurkje; het mutsje kan dan, gevoerd, van dezelfde stof gemaakt worden, zoomede de kleine réticule. Voor meer gekleed komt natuurlijk allereerst wasohzijde in aanmerking. Een knippatrbontje kan men bestellen aan onze bureaux onder no. 278, voor leeftijd 3 4 jaar. Prijs 55 cents. WANDELEN MET EEN KIND. De gevaren, die een kind op straat om ringen, worden met den dag groo'er Eiken dag gebeuren er onge1 ukken, doordat er klein tjes zijn die onverwacht het midden van den rijweg kiezen of hun jonge leven op andere wijze en natuurlijk onbewust in de waag schaal stel1 en. Soms zelfs zijn Üe moeders oi' vaders er bij. Wat is daartegen te doen? Slechts één ding. De knieren vasthouden, overal en altijd, zoo stevig moge'ijk. De meeste moeders laten haar kind op s!raat wel e n beetje vrij en dat is ze ver gocn wonder De kleine vindt het lang niet pie tig om steeds hiaar aan het handje te loopen en wil ook wel eens een paar passen alleen doen. Wil moeder dat niet toes aan, dan vo'gt er een huilpartij, hetgeen ook niet plezierig is op den openharen weg. Tenslot e g -eft zij toe en de kans op een ongeluk is geboren. Maar ook als men het kind vasthoudt is tuen nog lang niet al ijd zeker. So ns rukt hei zich plotseling los, voor men er erg in heeft, naar den overkant van da straat a hollen. Daarom is het dan ook gewensoht het kind steeds aan den huizenkant te laten loopen. Er is nog een middel, dat een poosje geleden vaak werd toegepast, doch dat men den pat sten tijd al weer minder ziet, n.l. het paarde- span. Het is eigenlijk speelgoed., maar als men het van sterk leer koopt, zal het „ingespan nen" kind er niet gemakkelijk tusschen uit kunnen gaan, als men de teugels stevig vast houdt of om de polsen wikkelt. Het paarde- span is ook erg practisch als men bijv. nog een kleiner kindje in een kinderwagen bij zich heeft. Men bevestigt de teugels in dat geval aan den handgreep van den wagen. Juist als tnen de beide handen niet vrij heeft is het wegloopen zoo gevaarlijk. Als men 'echter geen ander middel ter be schikking heeft, blijft het in ieder geval nood zakelijk de kinderen stevig bij de hand vast te houden, ook al gaan zij hef ig te keer en al spartelen zij nog zoo hard om los te komen. Het is tegenwoordig met de snelle en zware auto's en motoren op straat zoo gevaarlijk, dat men hen Werkelijk geen seconde uit het oog mag verliezen. Gaat men uit, alleen om de kinderen een luchtje te la!en scheppen, dus bijv. niet -om tevens boodschappen te doen, laat 'dan de straten liever links liggen en zo< k stille paadjes in bosoh of park op. Daar alleen mag men wat minder waakzaam zijn. DE KINDERVRIEND. Een aardige jurk voor jeugdige, slanke fi guren. Het bovenstuk zeer eenvoudig. Een kleine vierkante halsopening, afgezet met een stervormig uitgesneden rand van effein stof. In mouwen en taille vrij veel ruimte. De mouwen eindigend in tamelijk nauwe manchetten van dezelfde effen stof Het heupstuk heeft in het front een kleine punt, verloopt evenwel naar achter overal even breed. Aan dit kleine heupstuk is de rok be* vestigd, die wijde klokplooien heeft. Als te gebruiken stof komt allerlei in aan merking; de" moderne gebloemde mousseline, doch ook eenvoudig bedrukte katoenen stof, al naar gelang het doel, waarvoor het jurkje is bestemd. Een knippatroon voor de maten 42, 44, 46 en 48 zijn aan onze bureaux te bestellen onder no. 277. Prijs 55 cents. HUISPAKJE VOOR KLEUTERS. Het belletje van het ijs wagentje is een dier geluiden, die de kinderen des zomers het liefste hooren. Opgewonden vliegen zij naar huis om bij moeder of vader een wafeltje af te bedelen, of nog beter: een bekertje. IJs. Wlelk kind zet er niet gretig de tanden in om het koude snoepje snel te verorberen, voor al maar snel, opdat het niet smelten zal en zij er een drupje van zullen missen. En het koelt zoo heerlijk af. Je bent vaak zoo warm van het spel en dan doet een ijswafel wonderen. Het ijs is tegenwoordig ook wel goed. Vroe ger mankeerde er meestal wel wat aan en niet zelden werden de kleintjes des zomers plotseling ongesteld. Dan moest de dokter komen en zoo kwam het dat men er tenslotte achter kwam hoe slecht de kwaliteit van het ijs was, dat zoo langs de wegen en straten gevent was. Men houdt thans toezicht en heeft strengere voorschriften gegeven en inderdaad is het ij3 nu beter. Soms ook werkelijk heel smakelijk, vooral als men het koopt bij een man, die er prijs op stelt iets goeds te leveren. En toch zijn er o zooveel kinderen, die het ijs niet verdragen kunnen. Zij zullen er niet voor uitkomen, o, nee, daar zijn het kinderen Voor, maar het bekomt hen toch niet. De gevolgen van veel ijs eten kunnen zeer nadeel ig zijn en daarom komt het er voor moeder wel op aan om goed op te letten. Ziet zij dat het kind niet zoo gretig bijt als de andere of het ijs wat erg lang in den mond houdt, dan is het beter, dat zij de kleine andere lekkernijen toedient. Het bewijst immers duidelijk dat de (maag het koude niet verdragen kan en dat mag men volstrekt niet toelaten, dat het toch ijs eel Dit gezellige kleuter-pakje met pofbroekje is natuurlijk voor het dagelijksch gebruik in huis bestemd. Zooals men ziet kan het "kind er een luier bij dragen. Men kan het maken van een eenvoudig en goedkoop stofje, wasch- echt natuurlijk. Er Ts hoegenaamd geenj gar neering aan en heteenigste wat men te doen heeft is: knippen en haaien. Het patroontje is voor een kind "van één tot anderhalf jaar en kan aan onze bureaux besteld wonden onder no. 275. Prijs 40 cents. WEET GIJ? dat het alleen maar de vrouwelijke mug Is, die bijt en zich aan ons bloed vergast? en dat het mannetje een vegetariër is en zich voedt met plantensappen en andere vochten? dat William Fox van de Fox Film Corpora tion te New-York zijn leven heeft verzekerd voor het niet geringe sommetje van 6.000.000 dollar? en dat de stad New-York een inwonertal heeft van 6.017.000? en dat Chicago volgt met 3.157.000,. Philadelphia met 2064.000, Detroit met 1.272.000 en Cleve land met 1 010.000? en dat de wereld gehoorzaamt aan verborgiein invloeden en de blijkbare drijvers de eerst gedrevene zijn? en dat bloemen en planten zoo gevoelig zijn, dat zij buitengewoon snel reageeren op vergif tige gassen in de atmosfeer? en dat als in een kamer bloemen en planten liiet. groeien willen, dat een teeken is, dat daarin een ongezonde atmosfeer is? en dat in de Poolstreken menschen, die 3 KM. van elkaar staan, in verband met de klaarheid van de lucht, gemakkelijk een gesprek met et- kaar kunnen voeren? en

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1930 | | pagina 7