WEGEI.ING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1930 No. 34. OM TE KLEUREN. JT6MSEI. wfiBKO feftezib os. uÜMOea: taco.. ROMPï e^oeai. 153 la nu eens een plaatje, waar je echt iets van leeren kunt, waaruit je kunt zien, hoe prachtig zoo'n nietig diertje als een v in- der gekleurd is. Zoo jammer, dat zulke scha terende beestjes altijd zoo'n heel kort leven tje hebben, of eigenlijk is dat toch niet jam mer, want jullie weten zeker wel, dat van die vlinders de rupsen ko-men, en die rupsen kun nen verschrikkelijk schadelijk zijn voor boo- men en planten Hééle bosschen kunnen zij vernielen, dat hebt jullie zeker wel eens hooren vertellen. Maar nu onze mooie vlinder. De teekenaar heeft het jullie een bee je gemakkelijker wil len maken en heeft onderaan het plaatje pre cies aangegeven, hoe de kleuren moeten zijn. Dat eene „oög" wordt dus rood en al die an dere gestippelde vakjes blauw. Overigens zijn de vleugels ge,el. Je zult eens zien, hoe mooi al die kleuren tegen elkaar afsteken. Het li chaampje van de vlinder is lichtgroen en de stengel en het blad natuurlijk ook groen, maar een beetje dlonkerder. Nu maar flink je best d;oen; vooral oppas sen, <M je bij het kleuren van al die kleine vlakjes met rood en blauw en geel niet over tlle zwarte randen heen gaat. Dat is juist het mooie bij de vlinder zelf, dat alles zoo precies is, zondier het geringste foutje. Dus zoo moet het op jullie teekening ook zijn. VOOR DE PUZZELAARS. Wie graag met een potloodje en een stukje papier bezig is, vindt hier iets naar zijn ga ding. Een plaatje, dat in een soort spinneweb verborgen is. Wat het voorstelt zeggen wij niet en evenmin hoe men het vinden moet. Wie de moeite wil nemen het warnet van lijntjes en vakjes eens goed te bekijken zal er wel achter komen. Alleen willen wij dit nog verklappen. Er zijn geheel witte vakjes en die behooren bij elkaar. Er zijn ook vakjes met een cirkeltje er in en ook die behooren bij elkaar. Tenslotte zijn er dan nog vakjes met een zwart stipje er in en zooals duidelijk 'is, behooren ook die bij el kaar. Welke van de drie soorten men moet hebben om het plaatje te vinden, moet men zelf maar uitmaken. VRIENDSCHAP. Vriendschap is het zout des levens, ('t Is het oudste spreekwoord schier) Niet alleen voor menschen-kind'ren, Maar ook voor het stomme dh r. Kees de hond en Miep de kat, Zijn twee, lieve, trouwe vrinden, Zelden zag je zoo een paar, Zulke altijd eens-gezinden Weet je wat het vreemdste is, Bij dit lieve dierenpaar? Hond en kat, dat weet je wel, Houden zelden van elkaar. Groote vijandschap heeft steeds, Tusschen kat en hond beslaan. 'k Heb ze altijd voor elkaar Angstig op den loop zien gaan. Maar bij Kees en Miep is 't toch, Ware vriendschap, merk je wel? Kleine Miep, die koestert zich Tegen Kees z'n warme vel. En inplaats te vechten, zeg. Spelen zij den gansohen dag. Heusch, hun vriendschap is het mooist, Dat .ik in Tnijn leven zag. VOOR SLANKE FIGUREN. Het is beke id en ook duidelijk, dat men bij een japon uit "één stuk geen klok-plooien kan maken. Daartoe is altijd noodig dat men de japon in minstens twee helften verdeelt en dikwijls, als men niet te veel stof gebruiken wil, zelfs in drie deelen maakt, n.l. het bo venstuk, heupstuk en rok. Bij dit model eenter heeft men er wat an ders op gevonden. Het is een japon uit één stuk, iets dat vooral de slanke dames nogal gaarne dragen. De klokplooien zijn er los op gestikt en wel zoo, dat de boveneinden tevens een a'leraardigste garneering vormen. Beziet men de teekvning, dan blijkt dat de japon uit lange panden is samengesteld, waar van de voorzijde bij de hals een eindje inge- knipt wordl, zoodat er e.n oj>ening met revers ontslaat Op de revers on dus gewoon over den rug lQopend wordt het kraagje bevestigd. De plooien worden nu opgestikt en hiermede is h' l dan l ei lelijk klaar De mouwen zijn tiunelij rrim en van kleine manchetjes voor- -i n Een lederen ceintuurtje is natuurlijk no; d/.ake ijk om liet geheel wal e onderbreken. Het knippatroon kan men bestellen aan oifvc bureaux onder no 215, in de maten '2, 41. 46 en !8 Prijs 55 cents. DE PELLERI EN-JAPON. Het heeft een tijdje gespannen of de pellen rien-japon er zou komen of niet, maar nu mag men wel zeggen, dat zij er is. Of het lang zal duren is een tweede, want eerlijk ge- zegd-- heel mooi vinden wij haar niet en met ons zijn er velen die er zoo over denken. Er is den laats ten tijd oen streven merkbaar om de kleeding weer wat meer naar het vroegere terug te brengen en ook het pellerientje is daar een uiting van. Er mogen nu wel eenige redenen zijn om dit streven te waardeeren, over het algemeen echter zouden wij er niet op vooruitgaan als veel van het oude weer terug kwam. 'De tallooze, totaal overbodige versier sels, de hooge mouwen, de zware rokken, alle maal dingen, die de kleedingslechts onprao- tisch en zeer kostbaar maken. Wij zouden ze het liefst niet meer terug zien. Het is nu ech ter wel de tijd om eens te zien wie er maidh.- tiger is, de vrouwen ofde mode. De japon van deze afbeelding is overigens heel aardig. Het pellerientje is slechts klein en ook niet bewerkelijk. Het bovenstukje van de japon is ook heel eenvoudig en met heup stukken aan den rok verbonden. De mouwen zijn Lang en nauw; een kraagje ontbreekt. De rok is naar het klokmodei en rijkelijk van plooien voorzien. Toch heeft men er niet meer stof voor noodig dan gewoonlijk want de plooien zijn niet zoo groot en ruim. Ons dunkt een niet te dunne voile of een mooie mousseline stof zeer geschikt. Het knippatroon kan men bestellen aan onlze bureaux onder no. 263, in de maten 42, 44, 46 en 48. Prijs 55 cents. EEN ELEGANTE WANDEL-JAPON. Ook bij deze japon vindt men de pellerien, ma r hier kan men eigenlijk met recht spre ken van een schoudermantel, want het geldt een. wandcljapon van zwaardere stof, zoodat het pellerientje niet slechts den indruk maakt er maar bijgeplakt te zijn. Een flanel of een fijne kwaliteit dames- laken of ook een gabardine is de aangewezen stof voor dit costuum. Wij zijn nu al in Au gustus en over een maand gaan wij reeds naar i^en herfst,'het is dus logisch dat men nu niet alleen aan het mooie warme weer denkt Om er in September en October meè over straat te stappen is dit modelletje zeer schikt. Het front is heel gewoon en zonder eenige garneering. Het pellerientje is reeds zichtbaar op de schouders, zoodat het daar reeds garneering genoeg geeft. Verder heeft •men in het front „nog eern strikdasje. Het opstaande kraagje en de plooi in den schouder mantel verhoogen het 'effect "zeer. De rok is vrij lang en valt recht van de taille af. Zooals men ziet valt er een enkel klein plooitje in, wat vanzelf ontstaat Jijdens het dragen. Een smalle ceintuur in de' taille geeft aan het geheel iets, dat aan het vroeger rij-costuum herinnert. Het knippatroon kan men bestellen aan tutze bureaux onder no. 264, in de maten 42, 44, 46 en 48. Prijs 55 cents. Versproken. Een jonge man kwam op een partijtje eai begaf zich regelrecht naar de gastvrouw. „Wlat vind ik dat aardig, dat U gekomen is", zei ze hartelijk. „Maar waar is uw broer?" „O, onze zaken zijn zoo druk, dat maar één van ons wegkom Toen hebben we er om ge dobbeld". „En?" „Ach", antwoordde het jongmensch ver strooid, „ik verloor natuurlijk". Het kenteeken. Inspecteur: „Waaruit concludeerde Ui de dronkenschap van dezen arrestant? Agent: „Hij stond voor een zij-uitgang van een bioscoop, en toen ik hem vroeg wat hij daar uitvoerde, zei hij, dat hij Mary Pickford naar huis wóu brengen".

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1930 | | pagina 4