fe#'oc fLÜ WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 18 JULI 1930 No. 28. het open veld, of nog slimmer aan het strand, waar geen schaduwplekje te bekennen valt, dan smere men het vooraf de huid goed in met vaseline. Slechts door al deze voorzorgsmaatregelen heeft men de kinderen goed tegen de zon be schermd. Wij merken nog op dat het veelal de zeer blanke kindertjes zijn, bijv. de rossige of roodharige, die het meest van de zon te lijden hebben. Hun huid kan er nu eenmaal niet tegen. Beslist blonde en heel donkere kinderen kunnen doorgaans de zon best ver dragen maar bij de bruintjes moet men ook weer heel goed opletten, want ook daaronder bevinden er zich velen met een zeer gevoelige huid. Verkeerd begrepen. Klein leelijk vrouwtje, die een hondje bij zich heeft, aan spoorwegloket„Meheer, moet ik een hondenkaartje nemen?" „Weineen, U kunt op een gewoon kaartje ook reizen, hoor". Beleefdheid. He was avond en het had den geheel en dag al door gestadig gemotregend. Geen won der dan ook, dat de laatste bus al geheel vol was, toen hij stopte bij de laatste halte. Een dame wilde echter nog gaarne mee en de chauffeur vroeg: „Wil een van de heeren mis schien plaats maken voor een dame en de bus verlaten?" Een heer stond op en informeerde: „Weet l' zeker dat 't een dame is en geen arme vrouw?" „O ja, ze is in alle opzichten een dame". uEn goed gekleed ook?" ..Ja zeker, het is een zeer chique, beschaaf de dame" „O", zei de heer, en ging weer behagelijlt zitten, „dan kan ze wel een taxi nemen". THEE-BEZOEK. i? .'V A* Zoolang men nog jong is en thuis nog niet zoo heel veel werk hee't schiet er allicht wel wat tijd over om eens op theebezoek te gaan of theebezoek te ontvangen. Meestal heef. men nog een paar vriendinnen die pa getrouwd zijn en waar men wel eens wi! gaan kijken. Het is voor een kort middag-bezoek geoor loofd den hoed op te houden; bij sommigen is het zelfs een regel. Mantels doet men ech ter uit. Natuurlijk wordt er thee edronken of gepresenteerd en hierb'j biedt men tevens biscuits aan. Koekjes of taartjes zijn al lang uit de mode Onder de verschillende biscuit soorten heeft men veel variatie maar natuur lijk zal de goede huisvrouw er op bedacht zijn slechts heel goede kwaliteiten te presen teeren die niet alleen zeer smakelijk zijn maar ook fijn ruiken. Helaas kunnein lang niet alle biscuits op deze eigenschappen aanspraak maken en daarom moet men dan ook in de winkels eerst eens goed rondkijken en boven EENVOUDIGE HUIS-JAPON. Deze japon geven wij de bestemming van huls-japon, maar het is er eigenlijk echt een tje, die men overal voor gebruiken kan, zelfs wel voor de sport. In het laatste geval zal men goed doen een witte flanellen stof te koopen. Zooals men ziet heeft het bovenstuk hier geheel het model van een blouse. Het heeft tamelijk veel ruimte ter hoogte van de taille en is met een puntig ingezet stukje in het front gegarneerd. Een paar looze knoop jes, liefst bol en in de kleur van de stof mo- g; n hier niet ontbreken. De revers ontstaan doordat men de panden eenvoudig recht door knipt en daarna op de \ouw van de stof een eindje inknipt. Men vouwt ze daarna om waarna het smalle kraag je er aan bevestigd kan worden. De mouwen hebben een sierlijk model; van boven zijn zij vrij ruim, doch zij loopen tamelijk nauw toe naar de polsen, waar zij met een smal man chetje zijn afgewerkt. De roK is lang en nauw en zeker zou men er zich niet gemakkelijk in kunnen bewegen, wa re het niet dat er in het front een baan met vijf platte plooien is aangebracht. Deze baan geeft het geheel een aardig effect en boven dien geeft zij bij het maken nog het voordeel, dat men gemakkelijk met de stof uitkSmt. Im mers kan men voor het knippen van de baan gebruik maken van een elders overschietenden strook, die anders* wellicht onbenut zou moe ten blijven. Om des middags en 's avonds in huis te dragen lijkt ons dit japonnetje zeer geschikt. r Een knippatroon kan men bestellen, aan onze bureaux onder opgave van no. 245, in de maten 42, 44, 46 en 48. Prijs 55 cents. EEN WANDELJAPON. Op het gebieid der damesmode presteert Engeland niet zoo heel veel. Het -blijft hoofd zakelijk bij de sportkleeding en verder natuur lijk de mantels en mantelpakken.' Toch brengt men ieder voorjaar een paar wandel-toiletjes uit, die er doorgaans wel wezen mogen. Ons plaatje toont U een afbeelding van zulk een wandel-japon naar Engelsch ontwerp. Ty pisch is hoe mén de moed der klokrokken over genomen heeft zonder de echt Engelsche jum per los te laten. Overigens vestigen wij de aan dacht op den zeer fraaien en sportleven zo merhoed. Zooals gezegd is het bovenstuk van deze japon naar het jumper-model geteekend. Het moet vrij strak zitten, hetgeen men o.m. be reikt door een patje in het front, waaronder men de eventueele ruimte ter hoogte van het middel weg kan werken. Het bovenstuk is ver der nog met een zeer aardig en breed kraagje verfraaid. Een smal dasje in een los strikje geknoopt doet de rest. De mouwen zijn zeer eenvoudig, lang en nauw. De rok is eigenlijk maar half, doch dit heeft het voordeel dat men van de zeer bewerkelijke heüpstukken verlost is De klokploóien zijn ni> z >o talrij': maar daarentegen zeer ruim; zij ontstaan na het aan elkaar naaien der beidé stukken. Deze japon is zeer geschikt om te worden vervaardigd uit de dit voorjaar uitgebrachle gebloemde voiles. Natuurlijk kan men ook wel een andere stof kiezen, maar» reeds het dessin der stof op het plaatje verraadt dat het de be doeling van den ontwerper was gebloemde voile te gebruiken. In deze voiles heeft men een uit gebreide keuze; èr zijn tientallen van fond- kleuren en bovenddien Is de verscheidenheid der bloemmotieven zeer groot. Men kan dus gefust zeggen, dat in deze stof iedereen wel zal slagen. Een knippatroon kan men bestellen aan onze bureaux onder no. 238, in de maten 42, 44, 46 en 48. Kosten 55 cents. de blikken ruiken alvorens men een bepaald soort koopt Een goede biscuit ruikt als hel ware naar de boter en is bij de thee veel sma kelijker dan een koekje of wat dan ook. Bij de gesprekken moet men vermijden over an dere kennissen te praten, hetgeen helaas onder vrouwen wel eens vergeten wordt. En tenslotle legt men een middagbezoek af t. us s ah en drie uur en half vijf, tenzij anders verzocht is. VOOR DE VACANTIES. Het is gemaakt van een stevige kwaliteit lin nen en natuurlijk uit een stuk geknipt. Daarom vallen er dan ook op de schouders een paar plooitjes, hetgeen tevens een aardig aaftzien aan het pakje geeft. Een liggend kraagje, benevens een klein belegsel in het front, vor men de garneering. De mouwtjes zijn kort en van smalle manchetjes voorzien. De broeks pijpen zijn met elastiekjes ingehaald. Men kan eem knippatroon voor dit pakje bestellen aan onze bureaux onder opgaaf van no. 247, voor jongens van anderhalf tot twee jaar. Prijs 40 cents. MEISJESKLEEDING. Alhoewel kinderen de buitenlucht hard noo- dig hebben en de moeders juichen kunnen als het warm en zonnig zomerweer is, kan de zon toch ook wel eens al te fel schijnen. Kinderen klagen daarover dan wel niet, want zij nemen het weer nu eenmaal zooals het is en laten er niets voor. Dat neemt echter niet weg, dat het toch niet altijd goed voor hen is en daarom moet moeder soms ook haar maatregelen nemen. In de eerste plaats kan lang niet ieders huid er tegen om door de zon verbrand te worden. Er zijn er die bronzig-bruin worden eai er last van hebben, maar er zijn er ook, die rood geblakerd worden en eerst pijnlijke plek ken op de huid krijgen, soms zelfs blaren en daarna wekenlang blijven „vervellen". Als men zulke kinderen heeft moet men ze niet door dé zon laten roosteren. Het is goed om dan in de eerste plaats een groolen hoed te maken met een flinken rand. Dat beschermt deoogen en levens het gezicht. Natuurlijk werpen de kleintjes bij elk wissewasje den hoed af maar men moet hen toch leeren het hoofddeksel zooveel mogelijk op te houden. Verder zorge men dat de schoudertjes en de bovenarmen bedekt zijn, want juist die deelen van het lichaam verporzaken veel pijn als zij door de zon verbrand zijn. Is het buitengewoon warm en zonn'g, zooals in de eerste helft van deze maand bijna door loopend het geval was, en speelt h«t kind op Dit zeldzaam fraaie ontwerpje lijkt ons in het bijzonder geschikt voor de lange wande lingen tijdens de vacantie. Indien men mei eenig overleg een mooie zomerstof weet te kiezen en zich voorts verheugen kan in het bezit van een slank en' jeugdig figuur, zal men zeker door dit japonnetje niet teleurge steld worden. Het bovenstuk is bijzonder aardig, door de losse baan die in het front is aangebracht en waaronder de ceintuur schuil gaat. De ceintuur is gegarneerd met twee rijen van drie knoopjes, wat tevens het voordeel geeft, dat de ceintuur goed op haar plaats gehouden wordt, voor het geval dat men deze los zou enschen, wat echter niet geheel volgens de bedoeling is. Rond de halsopening bevindt zich een liggend kraagje, dat langs de zoomen met puntige schulpjes is uitgesneden. Pre cies zoo worden de manchetten gemaakt. Kiest men als japonstof een voile of een mooie mousseline, dan zal men wellicht het beste doen, voor kraag en manchetten crepe-geor- gette te nemen. Tenslotle wordt in de hals opening nog een vast feston gemaakt. De mouwen zijn niet al te nauw, doch ook verre van ruim. Zij zijn zoo lang dat zij royaal tot aan de polsen reiken. De rok behoeft geen nadere toelichting. Hij is als gevolg van de heers diende mode vrij lang en met een r>aar niet te groote klokploo'en geknipt. Het knippatroon kan men bestellen aan onze bureaux, onder opgave van no. 344, in de maten 42, 44, 46 en 48. Prijs 55 cents. EEN KRUIPPAKJE VOOR JONGENS. Dit hansop-pakje is eigenlijk niet meer be- sterpd voor hinderen die nog kruipen, tenzij zij heel laat zijn. Maar het is nu eenmaal een gewoonte om dergelijke hansopjes kortweg een „kruippakje" te noemen. Het jurkje dat hier geteekend is, ziet er misschien op het eerste gezicht nogal wat be werkelijk uit. Bij hpt maken zal het echter wel meevallen. In de eerste plaats hebben wij dan het bovenstukje, dat volkomen glad en recht is.. Het beslaat uit twee pandjes, die zeer smal zijn omdat er een vestje ingezet wordt dat over de schouders doorloopt tót op den rug toe. Op den rug is het echter maar heel kort. Een kraagje ontbreekt; de eenigste garneering bestaat hier uit een zeer smal lintje langs de halsopening en een los strikje op het witte vestje.. De mouwtjes zijn heel kort.. Het rokje bestaat uit een flinken, recht geknipten lap, die bij het aanzetten aan het bovenstuk zeer sterk ingehaald "Wordt, zoodat er een massa kleine plooitjes ontslaan. Zoo als men ziet is het wijd-uilstaande rokje nog voorzien van twee opgestikte zakjes. Men kan van dit modelletje een patroontje bestellen aan onze bureaux voor meisjes van] 4 k 5 jaar onder no. 246, prijs 55 cents. ALS DE ZON TE FEL IS

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1930 | | pagina 8