BURGERLIJKE STAND Ml JNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maagtabletten 75 ct. JULI Hoogwater te Vlissingen op WIELRIJDERS, LICHT OP: Te Middelburg: MUZIEKNIEUWS EEN BLOEMPJESDAG. WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 18 JULI 1»50 Nd. Het beste da$eliiksche middel Ier opwekking en Aan de Openbare school A werd een druk bezochte ouderavond gehouden, in welke een tentoonstelling georganiseerd was van hand arbeid Naast de wethouder van onderwijs, den schoolarts waren ook enkele raadsleden en belangstellenden uit Middelburg aanwezig. Bij de politie 5s aangifte gedaan door een persoon, die enkele uren in een oa had ver toefd, en zijn fiets daarvoor had geze', da' die verdwenen was. Een onbekende heet de fiets te Arnemuiden verkocht. Eindexamen R H. B. S. Geslaafd zijn de heeren G. V. M. Bernaert, J. W. Biesma, C. Frelier, J. Chr. de Hooge, P. E L. Pyckevet, P. J. Sorgedrager, P. Verheul, H. W. L. Vrind, P. Vrolijk, en D. A. Was. Op het tweetal voor predikant der Chr. Geref. Kerk komen voor de candi 'aten N. Btomdsma te Arnhem en J. van Doorn te Veenendaal. Ter herdenking van het 10-iar'g bestaan van de woningbo uwvereengtng Goed Wonen*' is Saterdag een feest georganiseerd, he welk bestond uit een tweetal concer en van „Ons Genoegen", vertoonen van een poppenkast en tractaties voor de kinderen Vanwege he' re genweer had het plaats in het gymnast ieklo- kaal van school D Het concert dat door „Ons Genoegen" des avonds zou worden gegeven is uitgesteld geworden tot Dinsdagavond en na afloop werd door „Ons Genoegen" een muzi kale wande'ing door Goed Wonen" gemaakt, omstuwd door een groote menig e Bij den auto-val werden ver'eden Zondag heel wat minder bekeuringen gemaakt, dan vorige jaren Nog geen tien, een goede voor uitgang dus. Met goed gevolg voldeed aan het gehou den examen in den telegraafdienst de kan'oor- bediende le klasse W. A. Blansaart alhier. Geslaafd voor examen stenotypiste) mej. D F. Huser (met lof) en mej. J. E. van Kes- selen, voor typist de heeren J Broek en B. van der Linden, voor kinderjuffrouw de da mes J. J. Poschman en W. Benthem. MIDDELBURG. Verp'aatst van Amsterdam (telegraafkantoor) naar he' post- en telegraaf kantoor alhier, de telefoniste bij den inlerlo- calen dienst M. W. de Swart. Tot de eerste klasse van het Gvmnasium zijn toegelaten: Ha L, d n Boer, Wa. J. M. Hamers, A. G. Heij, W. F. de Jong, W. J. J. Koole, La van Raalte, W. F. Reus, B. van Riet, Wa Snethlage, M. J. Steenland P. J. van Sighem, J M. Vos, Ea. Ja. de Waardt, A. de Winter. Aan het vakexamen in d n telegraaf dienst voldeed de kantoorbediende le kla se J J. van den Bergen van het post- en telegraaf kantoor alhier Mej. J. Geense, tijde ijk onder wijzeres te Serooskerke, is als zoodanig be noemd aan de Chr School te Anna Jacoba- polder (gemeente St. Philipsland). Aan de R. H. B. S. alhier zijn bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: W. van Aartsen, A. E. Beenhakker, A. Cappon, P. M. Dorleijn, M. C. van Hekken, C. H. van Herwij nen, R. E,. A. Heijse, I. Koens, A. Korstanje, M F. Leijnse, J. van Loozen, C. C. van den Mensch, P. A. Meijler, J. W. van Pienbroek, A. A. Suurland, G. Szücs. J. Warnau, J. Adri- aanse, J. A. Akkerdaas, H. H. Boasson, J. I. Ge Bruijne, J. G. Enklaar, J. Geers, J. W. den Hollander, M H. C. J. van Houwe'ingen, C. M ten Kate, J. J. Pieterse, S. H. Pots, P. Th. Sahippers, W. Terwoert. Niet bevorderd 6. Van de tweede naar de derde klasse F. A. N. van Adrichem Boogaert, M. Boreel, J. A. van Heel, J L. Heerebout, H. Klarenbeek, S. Lie vense, D. J. Naezer, A. Roelse, J. J. van der Schuur, J. Simonse, H. G. M. Tremmers, L. J. Vleugel, E P. Vos, M. P. de Vos, J. Wisse, B. M. Bakker, G. J. van den Berg, C A. de Bruijne van Melis- en Mariekerke, A. van Houte, A.^J. Kaan, A. A. Mes, L. P. Tazelaar. C. Vol kers, J. Voorbaas, I. C. Vos, M. C. de Weerd. Niet bevorderd 6. Van de derde naar de vierde klasse: M. J. van Aartsen, L. C van Aken, W. H. van Door- ninck, B Koens, W. M. H. Meijer. H. C. Min- neboo, H. W. Naezer, P. van Ri dteren. P. D. Sanderse, W. J. J. Snijders, H. J. van de Velde, _J. W. J. Vermeulen, F. H. van d?r Bijl, C. J M. Eppings, H. A. J. Griep. P. L. Jasperse, P. de Kam, J. M. A. Kars. J. H. Kraak, A. Mantz, J. J. Mes, A. H. Munnink, D. A. van Nieuwenhuijzen. J. A. Pieters. J. R:dder, J. Sturm, M S. H. Tazelaar, W. C. Tazelaar, A J. Verstraate, U. F. P. van Voorst Vador. Niet bevorderd 10 Van de vierde naar de vijfde klasse N C. Fastenau, A. M. M. de LoofT M W. T. L. Meijer, G Ruitenbeek. A. F. Versiu'js, P W:nk- ster. G van BaiVgoüen, Z. P. Boonn, W. F. Coumou, H A. Enkelaar, S. G. van Ge-ms, W. de Graaf, A R van Iren. J. P Joosse A. Loois. C Provoost, M A. T^rwo^rt. B. J. Troiler. A. C. Visser. Niet bevorderd 9. Aan de Hoogere Burgerschool A (Hoo- gere Handelsschool) alM r zijn bevord rl van de eerste naar de tweede klasse J. J. B ok (m.) Kapelle; M J. Broekstra, Goes; C. Danlêlse (m.); A. Heijstek; F. Havers, Koedekerke; J. I Jan9e, Nieuw- en St-Joosland; C. A. van Maldeghem; J. Merk, P. Roose, J. "Seymour, C. Tjaarda, W. J. Verhage, C. Reijerse, J. R. Grool, Vlissingen, J. A. Brakman, Nieuwland en J Kwekkeboom, Aagtekerke. Afgewezen 1 Van de tweede naar de derde klasse: S. J. Ralleur (m), A. Blok, J. de Bree, G. J. de Bruijn, J. Fastenau, C. Faase, J. H. v. d. Hoek, Dinteloord, J. J. Hesseling, J. Hüvers, Kou dekerks, D. A. Huijsse, M. C. P. Kampman, B J. Kieboom, (m.), F. Minderhoud, R. C. Mulder, W P. Poppe, W. C. Schrier, C. Visch, P. v. d. Woestijne. Afgeweezn 3. Van de derde naar de vierde klasse: W. Fre- deriks (mA. C. Frederiks, F. GilMssen Vlis singen, W. P. Huijbregtse, Vlissingen, C. J. T.ame5jn, S. Minderhoud, Vlissingen, M. A. Romön, Domburg, R Tonsbeek, Kamperland, A Risseeuw, A. v. d. Kamer, J. A. Osté, Vlis singen, A J. Sonius, Souburg, J. Weststrate, Krahbendijke. Afgewezen 2 Van de vierde naar de vijfde klasse: A. P. Roel. Goes, M. E. Fukken (m.) Goes, W. A. Graafhuis (m), J. Griep, Hansweert, A. F, Hanssens, Stavenisse, G. J. M. Heeren. C. van T.iere. Goes, W. G. B. van Opdorp, J. Pik, Goes, Th Rechsteiner, C. W. Reidsma, Vlissingen, D Remijnse, Wolphaartsdijk, C. K. de Waardt, Vlissingen en J. C. A. Timmermans, Vlissingen Toegelaten zijn tot de eerste klasse: A. Ail- kema, C Bongers. F. A. van Elsacker, J. J. v. d. Harst, J. Hollebrandse (m.), A. T. J. Reekers (m E. H. v. d. Roost (m.), N. Vries man (mC H. v. d. Weele en J. A. B. Wes tenburger, Domburg. Tot de derde klasse: B. v. d. Moer (m.) en A. v. d. Weele. Tot de vierde klasse: W H. van Ballegoijen de Jons, Goes. A C. Benedier, 's-Heer Arends- kerke, H. Blok, Kapelle en A. Leer (m.) Vlis singen. Aan de Meisjesschool is het einddiploma uitgereikt aan W. J. de Blécourt, W. J. Dron- kers, A Hoezen. W. J. van der Laan. J. S. J. Sanderse, D. Sijtema en J. A. de Vlieger. Geslaagd examen kinderjuffrouw Mej. J. J. Pischman; Proponentsexamen voor werk tuigkundig ingenieur de heer H. Vroon. Bij de Geref. kerk van Vledder deed Zon dag 6 Juli cand. J. D. van Ginhoven zijn in- trée met 2 Petri 1 12, na bevestigd te zijn door Prof. Dr. G. Ch. Aalders van Hilversum Als gewetensgeld kwam in bij den Insp. Ger Directe Belastingen f 15.28 en f 7.12, en bij den Ontvanger der Successierechten r 1528.44 en f536.38. De Vereeniging tot Christelijke Verzor ging van Krankzinnigen in Zeeland hield haar 26ste jaarvergadering in het kerkgebouw van de Vereeniging uitgaande Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Aan de druk bezochte vergadering ging een bidstond vooraf geleid door Ds. J, W. Swaan van Domburg, die sprakx naar aanleiding van Rom. 12:8, de woorden: „die barmhartigheid doet in blijmoedigheid". De jaarvergadering werd geleid door den voorzitter der Vereeniging, den heer J. J. C. van Dijk; vertegenwoordigd waren 46 afdee- lingen en 29 oorporatiën. Uit de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester teekenen wij aan, dat de Vereeni ging aan het einde van het verslagjaar telde 68 afdeelingen en 49 oorporatiën, benevens een aantal afzonderlijke leden, in totaal 43G6 leden. In de Stichting „Vrederust" werden aan hel eind van het verslagjaar 715 patiënten ver pleegd; het verpleegpersoncel bestond uit 78 verplegers en 98 verpleegsters. In den loop van het jaar werden als hersteld ontslagen 38 patiënten, als verbeterd 12 patiënten. Aan het eind van het verslagjaar kon een aanvang worden gemaakt met den bouw van een centraal administratiegebouw, dat in een Lang gevoelde behoefte zal kunnen voorzien. De exploitatie van de S ich'ing leverde gun stige resulta en op, zoodat een wins'cijfer van 1 30 990.31 werd verkregen. Op gebouwen, in ventaris en machines kon een bedrag van f108 342.38 worden afgeschreven, waarna de bezittingen op de balans voorkomen tot een bedrag van f 1.407.379.94, waar tegenover de schulden staan tot een bedrag van f 1 158.308.32 reserves zijn gevormd tot een bedrag van f249 071.62, waarvan gebruik wordt gemaakt om de bouwkosten van het adminislraliego bouw ten deele te dekken en de inwendige in richting der paviljoens te veranderen in ver band met de steeds verder doorgevoerde ar- beidstherapie. Aan contribuliën, collecten en giften werd een bedrag van f6042.69 ontvan gen. Ter vervulling van de vacatures, ontstaan door het aftreden van de bestuursleden de hee ren Ds. J. W. Drost, C. de Jonge, J. Wisse en E. van der Slikke werden gekozen de heeren Ds. P. J. F. van Voorst Vader te Middelburg, J. A. Dominicus te Wemeldinge, C. J. Sonke te St. Maartensdijk en A, Wisse te Anna-Ja- ooba Polder Na het huishoudelijk gedeelte der vergade ring hield Dr O. Norel te Leeuwarden een rede over: „Zielsziekte en ascese"; dit ern stig en gevoelig woord werd met onverdeelde aandacht aangehoord. De 1ste schoolcomp van het 14e Reg. Tnf. zal van 4—17 Aug. gedetacheerd worden te Bergen op Zoom onder commando van Kapitein A. F. Borren. De telegrafist le klasse M Everaars wordt 1 Augustus verplaatst naar het telegraaf- en telefoonkantoor te 's-Hertogenbosch. Benoemd tot buitengewoon opzichter bij den Prov. Waterstaat, mat sLaadplaats Mid- Bij Apoth. en Drogisten. dedburg, de heer E J. Lagendijk te Arne- muiden. Geslaagd voor examen steno-typiste Mej. J. H. Buys en de heer W. van Sparrentak, voor typiste Mej. L. Geense. Op het tweetal bij de Geref gemeente te Zoetermeer-Zegwaart komt voor Ds. A. Ver hagen alhier. ARNEMUIDEN. De arbeider J. Vogel werd te Middelburg door een fietser aangereden. Hij kreeg aan de linkerhand een kwaadaardige verwonding, waarom hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. BIGGEKERKE. Donderdagavond vergaderde ..Patrimonium". De heer C. Davidse van Me- liskerke gaf een inleiding over: „De verhou ding tusschen Staat en' Maatschappij". DOMBURG. Van 16 Juli—31 Augustus wordt een rechtstreeksche telegraafgemeenschap tot stand gebracht met Rotterdam. OOSTKAPELLE. Ges'aagd voor examen Vak- leeraar Boekhouden de heer J. Me1 se alhier. ST -LAURENS. De heer Joh. Marinissen heeft zijn benoeming tot lid van den raad aange nomen. RITTHEM. Een comité is opgericht om den 50sten jaardag van onze Vorstin te herdenken. Het bestaat uit de heeren W Boogaard, A. Goedhart. K. Louwerse, J. Melis, P. J. de Pagter, A. Poelman. H. M. van de Putte, A. A. de Ruijsscher, Joh. de Visser en K. de Visser. Tot eere-leden werden benoemd de Burgemeester, de predikant en het Hoofd der School. SOUBURG. Aan het jaarverslag van de Com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs'' is ontleend: de heer Hildernisse werd, door vertrek, vervangen door den heer F. Leen- nouts, en om dezelfde reden de heer A. van Veen door den heer J. K. Voogd. De heer J. de Priester werd voorzitter. Het gemiddeld aantal leerlingen was aan de Openbare School 1521/4, School Oranjeplein 1851/4, Julianaschool 1991/4, Marnixschool 127i/2. Over het algemeen kan de toestand bevredigend worden genoemd. De Commissie tot Wering van Sahoolverzuim vergaderde 5 maal. Er werden 14 personen opgeroepen om voor de Commissie te ver schijnen, alle gevallen werden als schoolveo zuim aangerekend, het was meestal verrichten van veldarbeid. In de plaats van den heer A. van Veen kwam de heer J. K. Voogd. Alhier is opgericht een afd. van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond. De heeren C. de Voogd, J. Huson en A. Arendse Mzn. wer den resp. als voorzitter, secretaris en penning meester gekozen. VEERE. Vrijdag herdacht Marinus Adamse rustend landbouwer, zijn honderdsten jaardag Hij werd 11 Juli 1830 te Vrouwepolder ge boren en woont sedert 23 April 1868 in deze gemeente. B. en W. hebben den krassen jarige gefeliciteerd. Zijn wensch was, dat er niet veel drukte zou worden gemaakt. Zaterdag 19 )uli Zondag 20 Maandag 21 Dinsdag 22 Woensdag 23 n Donderdag 24 Vrijdag 25 Vrijdag 25 juli N.M. ZON Op Onder 5.02 9.10 5.03 9.08 5.04 9 07 5 06 9 06 5.07 9.05 5.08 9.03 5.10 9.02 Zaterdag 19 Juli Y.rr 7.46 n.m 8 04 Zondag 20 ti 841 tt 9 04 Maandag 21 tt 9.49 tt 10.13 Dinsdag 22 tt 10.55 tt 11 25 Woensdag 23 tt 11.59 >t 12.30 Donderdag 24 M 12.55 M 1.- Vrijdag 25 tt 1.22 tt 1.45 Zaterdag 19 juli Zondag 20 Maandag 2\ Dinsdag 22 Woensd. 23 Donderd. 24 Vrijdag 25 te 9 40 uur te 9 38 M te 9 37 n te 9 36 tt te 9 35 tt te 933 tt te 9.32 tt Apotheken geopend te Vlissingen: Zondag a.«. is geopend de Apotheek van EN GERING, N ieuwstraat—hoek Hendrikstraat. Zondag a.s. is geopend de Apotheek van NONHEBEL. Kotre Delft KOUDEKERKE. Het concert van heit fanr farekorps „Voorwaarts", dat door het ongun stige weer verleden week niet is doorgegaan, zal a.s. Zaterdag 19 Juli plaats hebben. Bij gunstig weer concert van de har monie „Ons Genoegen", directeur de heer C: G. Govaarts, op Zondag 20 Ju'i in de tent op den Boulevard Evertsen te Vlissingen. Aan vang 8 uur.. Programma: 1. „Avec Aplomb", ivarsch R. Vollstedt 2. Ouverture „Theoludo" L. Langlois. 3. „Carmen Svlva" walzier Ivanovicl. 4. „Suite—Ballet" Popy. 1. Entrée Mazurka. 2. Pizziaati. 3. Valse Lente. 4. Largo. 5. Finale Galop. 5. Ouverture zur Operette „Die bedQn Savoyarden" Jac Orenbadh, 6. „The Song that reached my Heart" J. Jordan. 7. „Coppelia Ballet" Leo Delibes, 8. Potpourri „Elk wat Wils" arr. C. G. Govaarts. 9. Finale. De afdring Vlissingen van de Vereeniging tot Bevordering der Gezondheid in de Gralsche Vakken in Nederland, houdt morgen Zaterdag 19 Juli 1930, een B^empjesdag. ten bate der aan tuberculose lijdende typografen in Neder land. Het is algemeen bekend, dat den strijd te gen de tuberculose in de drukkeriien niet on gemotiveerd is. De vele gevaren, dat he' typo grafen vak met zich mode brengt, heeft een groote groep vakgenooten doen beslui en, een vereeniging tot stand te brengen, die door mid del van oontributiën, dona'ies en het houden van bloempjesdagen, de vakgenooten, die lij dende zijn aan de gevreesde ziekte, te helpen. Vele geva'len zijn ons bekend, dat door spoe dig ingrijpen een aantal va^gnnooten met een sanatoriumkuur, weer dienstbaar zijn gemaakt voor hun arbeid en gezond zijn terug gegeven, aan vrouw en kinderen. Veel wordt in dezen tijd gevraagd, maar daar staat tegenover, dat reeds veel door huma niteit is verkregen. En daar de tuberculose- vereenigingen in het a1 gemeen nog aangewezen zijn op de goedgeefschheid der medemenschen, doen ook wij een beroep op U, om morgen, van de bereidwillige verkoopsters een klaver blaadje te koopen. Ge steunt ons hiermede in den zwaren strijd en het stemt ons dan tot blijdschap, dat er wordt medegeleefd met de lijdende menschheid. Mochten er nog dames boven de 18 iaar zich geroepen gevoelen ons dien dag eenige uren te helpen met den verkoop, het bestuur der afdeeling houdt zitting op de bovenzaal van het café Buning, Bellamvpark, eigenaar de heer Coomans, van half elf tot zeven uur. HET BESTUUR RITTHEM over Juni 1930. Geboren: 6. Cornelia Carolina dochter van Jac. Corn, Enters en Marg. Pietern. Hooge- steger. Ingekomen: Cornelis Francois uit Middelburg. Aarnoutse Elizabeth, echtgen. P. Ce vaal, uit Koudekerke. Vertrokken: Cornelia Tange dienstbode naar Middelburg. WEET GIJ? dat er in Engeland sinds den wapenstilstand 1.459.000 huizen gebouwd zijn? en dat de president en de vice-president van de Bank voor Internationale Be al ngen respectie velijk f75.000 en f50.000 salaris per jaar ge nieten? en dal Engeland 3800 bioscopen heeft die elk ongeveer door 8000.000 lieihebbers en -heb- sters worden bezocht? en dat terwijl er in Engeland 392 millioen poind appelen per jaar groeien er nog tweemaal zooveel worden ingevoerd? en dat de Victoria-watervallen Tn Afrika de mooiste ter wereld, en meer dan 140 M. hoog zijn? en dat in 1540 in Engeland voor het eerst ker sen werden ingevoerd uit Vlaanderen? en dat de spieren van een vogel naar verhouding 20 maal zoo sterk zijn dan de arm van een mensch? en dat er in de geheele wereld zes adverteer ders zijn die elk per jaar 12 millioen gulden of meer voor advertenties uitgeven? en dat één van die zes de Engelsche regeering is? en dat gij in uw leven op alles mag bezuinigen behalve op uw reclame-onkosten, want dat ge dan het paard achter den wagen spant? dat Italië een zilveren munt heeft die het motto draagt: „Be.er één dag als een leeuw te leven dan 100 jaar als een schaap"? en dat de stad Londen meer inwoners telt dan geheel Australië, dat bijna even groot is als Europa? en dat vissohen het sterkst reageer en op groen en geel licht? en dat onlangs door een Italiaan een lichtstraal is uitgevonden, die'tot een diepte ran 203 it in het «raiar doordringt'

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1930 | | pagina 2