J. VAN HOLTHUIJSEN - naast Hospitaal Q 40 - MIDDELBURG N.V. v.h. J. J. LAGAAY G. TEERLINCK van f7 voor f4.50 per 100 stuks van f6 voor f4.00 per 100 stuks WEOELINO'S NIEUWSBLAD VA!? VWJDAO 4 APRIL 1W0 So. 18, Voor allen die Sukkelen Mijnhardt's Laxeertabletten Feestavond Centr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel MUZIEKNIEUWS ^MandoHnevereenlging „Tovido". Apotheken geopend te Vlisslngen: Te Middelburg BURGERLIJKE STAND Hiermede bericht ik U de ontvangst van de 3de partij .RECLAME-SIGAREN Bewaar Uw stempels, ze hebben groote waarde. RECLAME-BON geldig tot 16 Mei 1930 bij aan koop van een kistje RECLAME-SIGAREN Goed voor(naar keuze) een heele flesoh fijne Limonade, of een. heele flesch goede zoete Wijn, of een Luxe Trommel met 5 ons Cacao. bij Iedere Sigarenhandelaar verkrijgbaar Depót voor[ Zeeland VLISSINGEN MIDDELEURG HENDRIKSTRAAT ST. JANSTRAAT Heerenstraat H 137 Middelburg Levert en herste t Markiezen Zonneschermen Jalousiën Rolluiken Prima Eigengemaakte GLANSVERF a 40 cent per pond VERNISSEN voor Binnen- en Buitenwerk West-Souburg C 15a SLUIJS"» S SSXSJSa 'k °°k Ochtendvoer p. 50 Kg. f 9.- Ochtendvoer B p. 50, Kg. f 7.50 „DE ROODE TOREN". Middelburg klii der rijksambtenaren op peil" en „of de pensioenen der ambtenaren veilig zijn?" Door de politie werd een binnenbrand gebluscht op den boulevard De Rui} ter. Onder de kachel smeulde een vuurtje. In de Noordstraat gleed een man uit over een sinaasappelschil, kwam te vallen en brak zijn been. Hij werd naar het St. Jose h-zieken huis overgebracht. Reeds voor de vierde maal brak hij dit been. In de Wal straat is een zwerver aangehou- flen, die een viertal meisjes van 8—10 jaar ach tervolgde en haar chocolade aanbood. Hij is woonachtig Ie Middelburg en werd in het vorig jaar gearresteerd, wegens niet nader te noemen handelingen. V - Geslaagd voor het examen adspirant-direo teur van politie te Amsterdam, de heer A. A. van Dam me alhier. Overgeplaatst: sergeant-konstabel C. Pieters van de „Douwe Aukes" naar het wcahtschip alhier, J. G. Friedrich daarvan heen naar de van de „Do uwe Aukes" naar het wachtschip het wachtschip te Willemsoord naar dat alhier. In het Militair Tehuis vergaderde |de Anti-Rev. Kiesvereeniging. De heer B. H. Llg- teringen hield een causerie over „De moderne vrouw". MIDDELBURG. Ds. A. Verhagen, Geref. pred. is beroepen te Grand Rapids in de Ver. Staten. In de afgeloopen week werden aan de „The Vitrite Works" alhier weder een dertigtal arbeiders ontslagen, zoodat dit aantal nu klom tot plm. 250, zoo meldde „Het Volk" vorige week. Wegens te weinig betaalde belasting is bij den inspecteur der directe belastingen alhier Ingekomen f692.17. Verleden week was het 30 jaar geleden, dat Mr. P. Dieleman zijn intrede deed in de Staten van Zeeland. In het Militair Tehuis heeft Ds. W. M. Duijker. legerpredikant in Indiê, en thans met verlof hier te lande, een lezing gehouden over Indifi, aan de hand van een serie mooie licht beelden. Het woord werd nog gevoerd door de heeren Ds. Tjebbes en den overste garni zoenscommandant H. Bierman. De reserve-kolonel W. Seijn, uit Breda, gaf alhier een uiteenzetting van het nut, doel en inrichting van burgerwachten. Naast de ruim 100 leden gaven zich 39 candidaat-ledeo op. Als instelling van openbaar nut, bedoeld bij art. 123 der Ambtenarenwet 1929 is o.a. aan gewezen de Hulpbank alhier. In de sociëteit „St.-Joris" werd Vrijdag middag de algemeene ledenvergadering gehou den der Coöp. Melkinrichting en S oomzuivel- fjabriek „Walcheren". In de vacature A. de Visser werd gekozen de heer A. Geschiere JHz. te Grijpskerke. in die van S. Simonse tot com missaris de heer A. J. Huisman te Meliskerke. Het voordeed? saldo k f 14.733.78 werd bes'emd voor afschrijvingen. Men vormt een ledenschuld ad f65466.22. De technische boekhouding ver meldt dat ontvangen werden 4.312.2'8 L. melk, terwijl van derden werd bijgekocht 11850 K.G. boter 141.330 L. 'me'k en 4734 L. taptemelk. Verkocht werden 1874 324 L. losse melk 32.861 halve en 43.735 heele flessehen gepas te uri- seerde melk 93472 L. Room karnemelk, 368~B heele en 3871 halve flessehen karnemelkscjie pap. 6580 L. slagroom. 1951.755 L. taptemelk, 724 fleschies melkvoghurt, 100601 drievierde K G. roomboter en 593 kazen. met Vestopping of moeilijken, tragen m onregelmatigen stoelgang rijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. ARNEMUIDEN. Ds. E. van Asch, Ned.-Herv. Predikant alhier, ontving een beroep naar Haamstede. Vrijdagavond vergaderde „Het Groene Kruis". Het leden lal bedroeg 425. Aan 92 pa- 'iënten werden 127 verpl egi n gsart ikel en in bruikleen verstrekt. De wijkverpleegster-huls bezoekster verleende aan 132 personen hulp. Het aantal huisbezoeken beliep 3175. Ontsmet ting had 5 maal plaats. Er is in kas een saldo van f8.79, in die der t.b.c.-bestrijding een van 22 cent Vrijdag sprak in de vergadering der Antl- Rev. Prop.-club de heer C. de Voogd over: .De Huwelijkswetgeving". BIGGEKERKE. In de school der Ver. voor Geref. Schoolonderwijs had de eindles plaats van den door den heer W. Splnnaaij uit Mid delburg gegeven tweejarigen landbouwwinter- mirsus, alwaar de heer Stevens het woord voerde. Diploma's werden uitgereikt aan: A. Groen en berg te Grijnskerke, Jac. Simonse Lz. Toh. Simonse Lz., C. Harpe, G. Groenenberg, te Grijpskerke, G. Stroo Sz., L. van Keulen Tzn., G. P. van Nieuwenhuijze, P. Verhage Lzn., G. Geschiere Lz. te Grijpskerke, W. A. de Witte, L. van Sluijs, L. A. Krijger te Meliskerke, M. Tobse en L. Kluijfhout. De heer L. Simonse, 'id der oommissie van toezicht wenschte de ■ursisten geluk. De oud-cursist G. van Nieu- wenhuijzen dankte voor het onderwijs en bood den heer S. een vulpen aan. KOUDEKERKE. Het echtpaar F. van de Vijver herdacht zijn 50-iarige echtvereeniging. Het muziekgezelschap „Voorwaarts" bracht bij fakkellicht een serenade. In de Chr. School op Geref. Grondslag werd een openbare les gehouden. Aan heen gaande leerlingen werd een passende gedenk *7aat gegeven met een hartelijk afscheids woord van het hoofd der school. Ruim 20 kinderen verlaten de school, 29 nieuwe leer lingen zijn ingeschreven. MeJ. A. J. J. Sanderse Is benoemd als on derwijzeres aan de O. L. school te Geersdijk. ST.-LAURENS. Alhier vergaderde de wo- ningbouwvereeniging „Huis en Hof,". Het kas saldo bedraagt f36.77, welk bedrag bij het reservefonds zal gevoegd worden. In de vaca ture-Simonse, werd als lid van den Raad van Commissarissen gekozen de heer J. Francke. MELISKERKE. Tweetal bij de Geref. Gem. Ds. A. van Dijk te Nieuw-Beierland en Ds. J. R. van Oordt te Zeist. Bij Ds. Bakker. Ned.-Herv. predikant al hier kwam een gift van f 25 in voor een nieuw kerkorgel. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND. De Meisjesver- eenigingen „Dorkas" en „Wees een Zegen" hiel den hare jaarvergaderingen in het catechisatie lokaal. SERObSKERKE. Jhr. W. Z. van Teijlingen heeft tegen 7 Mei eervol ontslag aangevraagd als burgemeester der gemeente. Den 8sten Mei zal het 24 jaar geleden zijn, dat hij als zoodanig werd benoemd. SOUBURG. In de gemeentelijke bewaar school werden de voorwerpen door de kinde ren gemaakt tentoongesteld Het aantal leer lingen varieert geregeld tusschen de 70 en 80. De afd. Souburg der S. D. A. P. hield in café „Tramhalte" een druk bezochte vergade ring ter bespreking van de waterleiding en elec- trificatie-kwestie. De heer J. de Priester voer de het woord. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door het raadslid Cij- souw. Aan het eind der vergadering werd een mtotie aangenomen, die zich uitsprak voor verplichte aansluiting met op 2 na algemeene stemmen. Op 1 April was het 40 iaar geleden, dat de heer W. J. Ross bij de posterijen in dienst kwam. waarvan hij 25 jaar als kantoorhouder alhier dienst doet. De heer M. P. Marijs is dan 25 jaar briefbesteller. Bij een bewoner van de Buteuxatraat zijn meermalen ramen van broeibakken stuk ge gooid, vruchtboompjes uitgetrokken, zoomede rozenstruiken. De politie doet onderzoek. WESTKAPELLE. Tot klerk ter secretarie te Middelburg is benoemd de heer J. Basti- aanse, volontair alhier. De Centralen Bond had weer een avond van gepaste ontspanning hun leden en belang stellenden geboden. Elk jaar geeft bovengenoemden Bond een gezelligen avond. Deze is er dan ook altijd op berekend den band tusschen de leden onderling te versterken en propaganda te maken voor het hun gestelde doel. Veel belangstelling wordt er altijd getoond; het Concertgebouw was Zaterdag ook nu weer eivol. Na het openingswoord van den voorzitter, kreeg de heer Cramer uit Utrecht, hoofdbe stuurder van den Bond, de gelegenheid, eenige woorden tot de aanwezigen te spa-eken. In wel gekozen woorden besprak hij de vele successen die de Bond in den loop der jaren heeft we en te behalen. Laat dan onze Bond den leden ■en steun zijn, opdat wij samen krachtig ver bonden, nog meer goede verbeteringen zullen weten te behalen. Een groot programma wachtte om afgewerk' 'e worden. Er was weer „van alles wat". Mu- iek, tooneel en cabaret. En om dan maar met bet eerst voornoemde te beginnen, kunnen we leggen, dat een goed geroutineerd orkest, on- ler leiding van Mevr. Brand-Bekker, mooi litgevoerde nummers heeft naar voren ge bracht, die allen een goed onthaal vonden, len bracht als het ware de directrice, toen zij 'e bloemenmand ontving, een warme hulde, iie aangroeide tot een ovatie. Ook het cabaret-lied vond veel waardeering ~)e ijverige dilettanten-débifanten hebben ge oond in dit genre, veel geoefendheid te be- i'ten. Nummers voornoemen lijkt ons over- «odig. aUen kwamen ui'muntend tot hun rechi Van de tooneel groep hebben we nog goede berinneringen. Het blijspel „Een goedgeslaagde Youwenlist" gaf weer vermakelijke scène's te ien en te hooren. De lachspieren zijn dan ook 'anig in beweging gebracht door de vele leuke 'tten en door de goede typeering der spelers. - en ook, hun succes was groot 'a afloop van het stuk. klonk dan ook een laverend handgeklap, waarvoor vele malen gehaald" moest worden. Het programma is bekort moeten worden m alzoo de danslus'igen nog in de gelegenheid e stellen eenige oogrnbiikken op den dansvloer e glijden. Velen hebbeen dll gedaan. Ouden zoo- vei als jongen jongen het meest wiegel den op de lustige tonen der muziek en toen de inale het einde aankondigde, bleek een ieder en volle voldaan. Woorden van lof en waardeering kunnen we neerschrijven, van het concert, dat „Tovido" Zaterdag in „De Oude Vriendschap" heeft laten hooren. En daarom kunnen we ditmaal volko men volstaan, met te zeggen, dat, naast een ?oed geordend geheel een fraaie orkestklank is bereikt gesteund door een juiste phraseering der techniek. Met eigen krachten dus zonder hulp van anderen niet bij een mandoline-orkest behoo- rende instrumenten heeft „Tovido" nummers 'aten "hooren. die uitmuntend geschikt waren om op de mandoline vertolkt te worden. Zonder de andere partijen te kort te doen, kunnen we weer niet nalaten, de goed ge- gespeelde mandola-partijen te vermelden. Hun mooi timbre gaf aan deze tegenpartij gelegen heid hun zangen door de nummers heen tö vlechten, die er dan ook veel toe hebben bij gedragen het ensemble te verfijnen. Steeds meer en meer gaan de vereenigingen, onder de goede leiding van den heer Ven.te- vogel in opwaartsche lijn; een bewijs dat er ^en groote kracht van hem uitgaat ën zijn mu zikale talenten over weet te planten op d< leden dezer vereenigingen. De harmonica - vereeniging „Crescendo" heeft j.l. Zondag op het concours te Gouda een mooi succes behaald. Met haar beide nummers heeft zij in de 2de afdeeling een eersten prijs verworven met 274 punten (minimum 260) dus 14 punten boven het benoodigde aantal. De ver eeniging is hierdoor in het bezit gekomen van een zilveren lauwerkrans. Dit is het tweede succes voor den heer Ventevogel in betrekkelijk korten tijd. Vermeldenswaard is. dat op enkels mnten na, de directeur in aanmerking''had gekomen voor den dlrecteursprijs. De winnaar lezer prijs stond slechts enkele procenten voor rij „Crescendo's"-directeur. SEROOSKERKE. Donderdagavond giaf da bhr. Zangvereeniging „God is mijn lied" haar 9de uitvoering in de Ned.-Herv. Kerk. Ds. de Kluis sprak een woord van opwekking dezo vereeniging te steunein. Zondag a.s. is geopend de Apotheek van ONGERING, NieuwsIraat—hoek Hendrikstraat, Zondag a.s. is geopend de ApoflUek van VAN PIENBROEK, Pottenmarkt RITTHEM over Maart 1930. Ondertrouwd. Matthijs Lijnse, 23 jaar te littbem met PieternelLa Levina Cevaal, oud .3 jaar te Ritthem. Overleden. Willem Cevaal 72 jaren, weduw naar van Catharina de Pagter, wonende te Utthem. Ingekomen: M. P. Hoogesteger vata O. en WU louburg; W. Verhage en gezin van Middelburg. Vertrokken: Joh. Meijers en gezin naar O. en W.-Souburg; D. Ruissen en gezin naar O. en vV.-Souburg; J. Geschiere naar Biggekerke; J, le Groot en gezin naar O. en W.-Souburg; P„ kallenfels en gezin naar Goes. VOORJAARSRECLAME 1930 SIGAREN «oxui rvsat* arou»> -

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1930 | | pagina 2