'I6 WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 28 FEBRUARI 19S0 No. 8. VO'JR HET DAGELIJKSCH WERK. Een 2«er eenvoudige, maar toch ook heel aardige japon is hier ontworpen om in huis te dragen. Het zal veel afhangen van de stof welke men kiest, welken indruk het jurkje zal geven. Neemt men een fijne stof dan heeft het ontwerp zeer zeker fijn genoeg om het effect van een mooie japon te geven. Neemt men daarentegen een heel gewoon stofje, dan heeft men een gewoon huisjaponnetje, net ge- •chikt voor het dagelijksche gebruik. In verband met de revers is het niet moge lijk het bovenstuk uit een stuk te maken. Der halve is het heupstuk afzonderlijk. Men heeft dus drie stukken, zooals men op het bijgevoeg de diagram duidelijk zien kan. Bij het maken levert dit echter hoegenaamd geen moeilijkhe den op; men heeft alleen een naad 'meer. Dit moet echter zoo zijn, omdat men anders geen klokrok zou kunnen vervaardigen. Zooals men ziet hebben de mouwen, kleine omgeslagen manchetten, die men naar verkie zing apart kan maken of .aanknippen. Het pa troon kan men aan onze bureaux bestellen onder no. 184, in de maten 42, 44, 46 en 48. Kosten 55 cents. EEN KRUIPPAKJE VOOR KINDEREN. DE HARLEKIJN. Wie kent hem niet, het harlekijntje, met de touwtjes op zijn rug en de koddige bewegin gen van zijn armen en beenen? Het is een stukje speelgoed, zoo oud als de weg naar liunc. 'i och blijft het altijd even leuk en nog steeds hebben alle kinderen graag zoo'n harlekijntje. II.er krijgen jullie er nu eens eentje van ons, nu ar. je moet hem zelf maar maken, want in de krant kunnen wij geen poppen met touw tjes er aan afdrukken, dat begrijp je zeker wel. Wil je het nu mooi doen, dan moet je eerst het okddige kereltje kleuren, liefst in rood en groen en geel, dat zijn zoo de kleuren die bij den harlekijn passen. Heb je dit gedaan, dan knip je hem uit en dan plak je het vierkantje op een stukje carbon. Daarna knip je dan. romp en de ledematen op het carton uit. Overal waar onze teekenares een stipje gezet heeft, moet je een flink gaatje prikken. Daar komt n.l. het touwtje door, dat je „noodig zult heb ben om den harlekijn te laten bewegen. De bovenarm en het dijbeen wordt eerst met een klein stukje touw of als je ze hebt met splitpennetjes aan den romp bevestigd. Hetzelfde geschiedt met den onderarm en het onderbeen. Die worden met een stukje touw of een splitpen op hun plaats gebracht. Daarna haal je nog eens door de gaatjes bij de knieën en bij de ellebogen een lang touwtje, samen dus vier touwtjes, die alle tezamen komen in het midden van den rug. Daar knoop je dan weer een lang touwtje aan, dat dient om het popje in beweging te brengen. Trek 'je er aan dan gaan de beentjes en de armpjes op en neer zooals je weet. Nu, probeert eens om er iets aardigs van) te maken maar denk er aan dat je niet zulk dik touw moet gebruiken want dan ..gaat het niet. Gewoon dun paktouw is het beste of als je dat niet hebt een eindje van moeders brei-katoen (geen sajet). Een alleraardigst kruip-pakje vindt men hier afgebeeld. Met het oog op het komende voor jaar zijn de armpjes bloot gelaten, zoodat het kindje in den tuin of op het baloon volop frissche lucht en zonneschijn genieten kan. Dit zijn immers de trouwe bondgenooten in onzen strijd tegen de Engelsche ziekte. Ook de been tjes worden flink bloot gelaten. Het hansopje is als alle kinderkleeding zeer ruim. Het broekje moet het zijn met het oog op de luiers. De ruimte die men daarvoor boven overhoudt is weggewerkt door een paar plooitjes op de schouders. Verder neemt ook het aardige cceintuurtje nog wat in. Twee smalle schouderstukjes, belegsels langs jhalsppening en langs de zoomen van het broekje nemen overal de plooien in, zoodat 't naaien van dit pakje een werk van niets is en zeker niet voor vrouwen die handig met naald en draad weten om te gaan. Een knippatroon kan men bestellen aan onze bureaux onder opgave van no. 182, voor kin dertjes van hoogstens twee jaar. Prijs 55 Gents. VOOR KINDEREN, goed het patrroon voor noodig hebben. Ziet men tegen het brei- of haakwerk op en wil men toch ongeveer hetzelfde effect bereiken, dan moet men in den winkel zijn keuze maken uit tricot-stoffen. Dat gaat natuurlijk zeer goed. Overigens bevelen wij speciaal flanel aan. Het jumpertje heeft het model ,rvan een trui, alleen natuurlijk met dit verschil, dat de mou wen afzonderlijk ingezet zijn. De halsopening is vierkant en tamelijk nauw, zoodat er nog eey split je met eenige knoopen noodig zijn, om de opening te vergrooten. Het kleedje (sluit niet nauw overigens, doch valt ook niet ruim. Het rokje dat bij het patroon is gevoegd is een plooirokje. Zij echter, die het model ha ken of breien of van tricot maken, kunnen deze plooien het beste achterwege laten an doen wat er op de teekening is aangegeven n.1, koord/ij gebruiken, voor een g^rneerlng op de plaats waar anders de plooien zouden vallen. Een zelfde garnecrlng kan ook worden aangewend om den ondorzoom van hit jum- pert je af te werken. Het pakje tn zijn geheel is zeer nardlg, Een knippatroon kan men bestellen aan onze bureaux voor meisjes van 5 tot bijna 8 jaar, onder opgave van no. 173 Prijs 55 ets. VOOR HET VROEGE VOORJAAR. Die dit costuumpje ziet, begrijpt aanstonds, dat men het ook breien of haken kan. Dit maakt echter niets uit, men zal er even zoo Zij, die tegen half Februari haar eerste voor jaarspakje gereed willen maken, kunnen met dit voorbeeld dadelijk aan het werk gaan. Het is een mantelpakje van zwaar gabardine of dun laken, al naar men wenscht De kleur komt er niet op aan, alleen lijkt het ons min der geschikt voo rwit Er zijn immers altijd meisjes, die zoo graag een wit mantelpakje dragen. Het manteltje heeft een fraai modeL Het is in ide taille een weinig ingenmoen en sluit ook overigens nogal strak, alhoewel niet over- dreven. Zakjes op zij en knoopjes op de mou wen, dat zijn zoo de dingen, die er bij behoo- ren. Een kraagje van kortharig bont is vrijwel onmisbaar want dat zal evenals bij de win- terkleeding van thans in het voorjaar ook nog hoog mode zijn. Verder een das of een jabot of een strik, hoe men het noemen wil, aan het einde der revers. De klokrok is zooals gewoonlijk. Niet al te veel klokken en in tegenstelling met het jasje niet te nauw, dw.z. van bove nniet. Het ma ken van dit pakje zal wel voor niemand te moeilijk zijn. Het knippatroon kan men bestellen aan onze bureaux onder opgave van no. 176, in de maten 42, 44, 46 en 48. Prijs 55 cents. EEN VOORJAARS-MANTEL. In uiterlijk verschilt de voorjaarsmantel d<4 zen keer niet zoo erg met den wintermantel, hoewel het bont van de revers vrijwel verdwe nen is. Op de kragen heeft men het bont ech ter gehandhaafd. Bij de manchetten is het na- l uur lij k verdwenen. Op het model van ons plaatje, ziet men hoe de revers zeer laag vallen, wat het al dadelijk noodig maakt, dat men geen al te soepele stof neemt, daar anders licht het beoogde effekt door een zeer slordig vallen niet bereikt wordt In de taille is dezen mantel iets ingenomen, wat des te sterker uitkomt omdat het onderstuk van een paar klokplooien is voorzien. De klok- mode, die dezen winter zachtjes werd ingeluid, zal niet alleen in dit voorjaar nog blijven maar waarschijnlijk dezen 'zomer haar hoogtepunt bereiken om het volgend jaar eveneens de wintermode geheel te beheersohea. Een feit intusschen, dat wij niet behoeven te betreuren, want de klok-mode ia zeer flatteus voor ds vrouwen. De mouwen van dezen mantel zijn zeer een voudig, zij loopen met een paar puntjes uit en hebben geen manchetten. De aluiting geschiedt door middel van een paar groote knoopen. Hel bont op den kraag kan desgewenscht worden gekozen uit dons of zomerbont Een knippatroon kan men bestellen aan onze bureaux onder opgave van no. 180, in de maten 42, 44, 40 en 48. Prijs 55 cents. EEN STRAKKE JARO& Het aangewezen costuum voor vrouwelijke winkelchefs, onderwijzeressen, typistes, enz. Een japon, die de verschijning een extra tintje geeft en die bij het werken in geen enkel op zicht hinderlijk is. Noch bij het loopen, noch bij het zitten of bukken. De coupe is zeter fraai, wij zouden haast zeggen „taillor-made". De lijnen zijn even strak als bij de heerenkleeding en het spreekt van zelf, dat men bij het maken van dit japonnetje deze coupe moet behouden. Valt de japon in de heupen te ruim, sluit hJj niet rond om do armen en schouders, dan is het gewenschte re sultaat eigenlijk niet bereikt. Men dient dus het patroon heel goed op het figuur te passen alvorens men tot knippen overgaat Dan kan mm er tenminste voor zorgen de noodige ge wenschte wijzigingen aan te brengen. Flinke naden aanknippen is tevens een zaak van gewicht De garneering bestaat, zooals men ziet uit jahots. Het aardige kraagje en het halve cein tuurtje doen de rest Het knippatroon kan men bestellen aan onze bureaux onder opgave van no. 175, in de maten 42, ,44, 46 en 48. Prijs 55 cents. WEET GIJ? dat men zich door deze cijfers niet behoeft te laten teleurstellen, aangezien de handelst- balans niet identiek is aan de betalingsba lans? en dat het er op aankomt evenals bij' het in dividu wat er ingevoerd wordt? want dat de vermeerdering in hoofdzaak op reke ning gesteld moet worden van het toenemen van den import van ijzer, staal en gereedschap pen, wat —n. azer verblijdend varscch^oMl

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1930 | | pagina 8