Het Onderzoek der Geheime Groeikracht. Nerveus en Overspannen Onrustig lyiljnhardt's Zenuwtabletten Eon Gewaagde Proef. MUZIEKNIEUWS OP DE PLANKEN BH WEGKLIKG-S NIKVWSBLAD TAK TIU/DAG 21 FEBRUARI II» N* I. Vrijdagmiddag werd In „St Joris" een vergadering gehouden om te komen tot op richting van een Vereeniging van Chr. Middelb. en Vcorber. Hooger Onderwijs. Dr. J. van Lonkhuijzen te Zierikzee leidde deze vergade ring. Er werden concept-statuten opgemaakt en de grondslag als volgt geformuleerd: „De vereeniging staat voor het onderwijs in haar scholen te geven, op den grondslag van de Heilige Schrift naar de verklaring detr Gere formeerde Kerken, vervat in hare belijdenis schriften: de Belijdenis des Geloofs, den „Ca techismus en de vijf artikelen tegen de Remon stranten". (Geref. Kerken" bedoeld in den bree- den historischen zin des woords). Verder is vastgelegd, dat In het bestuur niet meer dan de helft der leden tot eenzelfde kerkgenoot schap zal mogen behooren. In een vergadering van de Ver. van den Chr. Handeldrijvenden en Industrieelen Mid denstand werd diep leedwezen uitgesproken over de afwijzing van een verzoek .om een sub sidie van f1000 door den gemeenteraad aan de Ver. tot Bev. van het Vreemdelingenver keer. De voorzitter wekte de leden op, mede te Werken, dat de middenstand beter in den gemeenteraad worde vertegenwoordigd. In de groote Schuttershofzaal had een de monstratie plaats der groepen van de afd. Mid delburg der Ned. Padvindersvareeniging. De commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst, I. K. van der Weele wordt met 1 Maart verplaatst naar Roosendaal. Op de veiling werden Vrijdag de eerste aardbeien aangevoerd van de N. V. Walcher- sche Fruitteelt Maal schappij. Zij werden voor 15 cent per stuk verkocht Zondagmiddag botsten twee auto's tegen elkander, terwijl een dier twee nog een stil staande auto aanreed. Alle drie de wagens wer den beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Met leedwezen werd in de vergadering der Vrijzinnig-Hervormden vernomen, dat de a.s. lidmaten van Ds. Kastein niet alhier kun nen worden aangenomen en bevestigd. Dit zal te Bergen op Zoom moeten geschieden. Het ledental der vereeniging steeg van 308 tot 362. Benoemd tot onderwijzeres aan den School met den Bijbel te Bergambacht Mej. J. de Ridder alhier. Te Utrecht is in het Diaconessenhuis overleden de heer A. Pienot, oud-leeraar in het Engelsch aan do R. H. B. S. «n hot Gym nasium alhier. AAGTEKERKE. De landbouwer J. M. had het ongeluk in het boseh van „Ter Hooge" te rallen, zoo, dat hij met het rechter oog op een afgeslagen pen viel en hevig bloedde. Hij moest naar het ziekenhuis worden overgebracht en zal zijn oog wel moeten missen. Donderdag vergaderde de afd. der Ver. tot Chr. verzorging van Krankzinnigen. In de plaats van den heer S. Wisse, die wegens hoo- gen leeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd als bestuurslid gekozen de heer C. de Visser. Ook de penningmeester, de heer J. Moens had bedankt en zag zich opge volgd door den heer J. de Visser Jz. De kas sloot met een batig slot van f 4.35Vs. BIGGEKERKE. In de vergadering der Ver. fan gediplomeerden aan de land- en tuin- bouwcursussen op Walcheren, hield de heer A. W. Karelae een causerie over: „Theorie en Praetijk". Besloten werd ook dit jaar voort te gaan met het aanleggen van proefvelden en een excursie te maken naar Antwerpen. Donderdag vergaderde de afd. der Z.L.M. Het bestuur stelt f5 beschikbaar als subsidie aan het musschengilde. Het ledental bleef 81. De kas sloot met een batig saldo van f82.29. Drie hoeren op middelbaren leeftijd ver- klaarden zich bereid, de proef te ondergaan en lieten gedurende eenige weken de helft v*n hun hoofd behandelen, terwijl de andere helft van hun hoofdhuid egen toepassing onderging. Het doel van deze behandeling was vast te stellen, of het preparaat, dat natuurrijke haar cellen bevat (naarbouwstotfen) op de groei kracht $en daadwerkelijken invloed heeft. Het onderzoek werd verricht door Dr. Mentber- ger een bekend Berlijnsch medicus onder toe- zicht van Notaris Goltz te Berlijn. Het haar van de drie personen werd voor het begin der proefneming geheel kort geknipt en in het midden werd een scheiding gescho ren, zoodat het verschil tusschen he., behan delde en het niet behandelde gedeeltelijk dui delijk zichtbaar was. Reeds na 2 weken kon men bij alle drie personen het verschil in groei, dikte en lengte der haren tusschen het behandelde en het on behandelde gedeelte met het bloote oog zien, terwijl het microscopisch onderzoek na een langer voortgezette behandeling aantoonde geen van de personen had bij het begin nor malen haargroei dat de haren, die waren bahonéaid, pea lmcfrU«U#t pisfcfeaa oaesr var Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten Ir. Siebenga sprak over „De toestand van den landbouw in Nederland". Vrijdagavond hield de afd. „Patrimonium" een jaarvergadering, waarin de heer Z. Roelse sprak over „De Anti-Christ". Het ledental bedraagt 12. Batig saldo f 15.67. Er werden voor de bibliotheek 4 boeken aangekocht en 6 vergaderingen dit verloopen jaar gehouden. DOMBURG. Alhier had Vrijdag een demon stratie plaats met de twee-wielige motor-brand spuit uit de Kon. fabriek van Motor- en Hand spuiten van Van Bergen te Heiligerlee. Zij slaagde uitstekend. Gewerkt werd met één tot drie stralen tegelijk. GRIJPSKERKE. Beroepen bij de Geref. Kerk cand. G. Ze^jl, te Sneek. De Bijz. School hield een jaarvergadering. Het ledental verminderde met 10, nam toe met 1 en bedraagt 149. Het leerlingental ïs thans 164. Het hoofd der school deelde o.m. mede, dat tengevolge van de toename der leer lingen het 5e lokaal in gebruik moest worden genomen, waardoor geen lokaal voor het vak handenarbeid meer beschikbaar is. KOUDEKERKE. De afd. „Patrimonium" hield een samenkomst, in welke de heer J. C. Ruitenbeek sprak over: „Leunen op den Staat en het particulier initiatief in het Maat schappelijk leven"* RITTHEM. Dr. H. van Oïjen ïs beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Hoedekenskerke. Onze vroegere predikant Ds. C. Sunder- meijer te St. Nicolaasga is beroepen bij de Ned. Herv. gemeente te Akkerwoude en Mur- merwoude. De Chr. Jongel. Ver. gaf in combinatie met de Chr. Meisjesvereeniging Vrijdagavond in de Chr. School een goedgeslaagd jaarfeest. SEROOSKERKE. De Anti-Rev. Kiesver. ver gaderde alhier. In plaats van den heer J. de Visser Pz., die niet meer in aa_nmerking wenschte te komen, werd de heer f. de Wolf gekozen. De heer A. Goedbloed hield een in leiding over het Gemeente Program. SOUBÜRG. Het Prov. Kerkbestuur van Zee land heeft aan Dr. J. Th. Ubbink, predikant der Ned. Herv. gemeente alhier, op zijn ver zoek, wegens benoeming tot hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid te Groningen, eervol ontslag verleend, met toekenning van emeritaatsbevoegdheid, in te gaan op 22 April. In het lokaal van den heer Van Sluijs te West-Souburg werd een propaganda-avond gehouden door de afd. „Volksonderwijs", waar de heer J. Welleman uit Krabbendijke, een lezing hield omtrent het karak'er der Openbare School. De meisjes der hoogste klasse gaven eenige zangnummers en zangspelletjes, onder leiding van M:j. Duijvekot, wie een bloemstuk werd aangebo ien. Met het graafwerk en leg<?en van buizen ten behoeve der duinwaterleiding, wordt eerst- daags een begin gemaakt De politie verbaliseerde zekeren K. uit Vlissingen, die in dronkenschap een ingezetene molesteerde en dezen onder sarren en belem meren door te gaan, een stomp in het gezicht gaf. Later is deze persoon in het kanaal te rechtgekomen en nog tijdig uitgehaald,, naar Missingen gébracht VEERE. In de Anti-Rev. Kiesver. refereerde de heer W. Wouters over „Politiek en Maat schappelijk leven". De kas sloot met een batig saldo. De voorzitter en penningm. die moesten aftreden, werden met algemeene stemmen her kozen. VROUWEPOLDER. Op het drietal te Vier huizen-Zoutkamp komt o.a. voor Ds. S. J. M. Hulsbergen, Ned. Herv. predikant alhier. WESTKAPELLE. Vrijdag werd het 25-jarig iubileum gevierd van Mej. J. Minderhoud, als Hoofd der bewaarschool. Ds. Reus sprak haar toe. waarna als blijk van sympathie haar een schilderij werd overhandigd. ZOUTELANDE. Weinig aftrek! Voor de va cature als hoofd der Chr. 'School alhier, ont staan door het vertrek van den heer J. Kleine- nier, naar 's-Gravenhage, hebben zich slechts 3 sollicitanten aangemeld. VLISSINGEN. Het kinderkoor „De Kleine Stem" gaf in het Concertgebouw de kinder operette „Goudhaartje en de Troubadour". De Conoert-Vereeniging gaf een avond, •waarin de jonge Russische violist, Nathan Mil stein optrad, begeleid door G. van Renesse. DOMBURG. De Zangvereeniging „Volharding leidt tot het doel" gaf een goed geslaagde uit voering. Donderdag 6 Maart a.s. hoopt de Trans port-Colonne van het Nederlandsche Roode Kruis, in samenwerking met de Damesafdee- ling „Eerste Hulp" een uitvoering te geven in het Concertgebouw. Het programma biedt naast de practisch uit te voeren werkzaamhe den der Colonne zang, tableaux en tooneel, terwijl het orkest van Mej. de Hondt medewer king zal verleenen. En voorzoover men met het werken der Roode Kruis-mannen sympa thiseert of er in het geheel niet mede bekend is, is het wel de moeite waard dezen avond te gaan 'bijwonen, opdat door flinke belang stelling getoond wonde, het werk der Colonne te waardeeren. Apotheken geopend te VHsgingen Zondag a.s. Is geopend de Apotheek van OCKENBURG, Walstraat, Te Middelburg! Zondag a.s. is geopend de Apotheek van VAN DE GARDE, Korte Noordstraat. DE LOONLIJSTEN VOOR DE ONGEVALLEN VERZEKERING EN DE BEDRIJFSTELLING. In December hebben, evenals vorige jaren, alle hoofden van ondernemingen, welke vol gens de OngevaTenwet 1921 verzekeringsplich- 'ig zijn, de loonlijsten voor 1930 ontvangen. Deze lijsten wijken in zooverre van de ge bruikelijke af, dat enkele vragen eenigszins ge wijzigd zijn en dat aan de loonlijsten over het riveede halfjaar een uitslaand vel gehecht is, waarop een aantal nieuwe vragen voorkomen, uitsluitend op den toestand op 31 December 1930 betrekking hebbende. Verder zijn deze loonlijsten op gekleurd papier gedrukt De reden van deze bijzonderheid ia door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid in een, de loonlijsten begeleidend schrijven uit eengezet Er zal n.l. indien het wetsontwerp dat de Regeering voornemens is binnenkort in te dienen, tot wet verheven wordt, op 31 De cember 1930 een bedrijf stelling plaats hebben. In andere landen moeten de ondernemers voor de bedrijf stelling speciale vragenlijsten, invullen, doch in Nederland zal, voor zoover de verzeke- ringsplichtige ondernemingen betreft, ook naar aanleiding van de te dien opzichte door de ondernemersorganisaties geuite wenschen, ge bruik gemaakt worden van de loonlijsten voor de Ongevallenverzekering. Daardoor wordt het afzonderlijk vragen van gegevens voorkomen. Deze methode, welke o.a. arbeidsbesparing voor de bedrijfshoofden ten doel heeft, kan echter alleen dan met succes worden toegepast, indien de loonlijsten juist en volledig ingevuld worden. De Raden van Arbeid zijn aangewezen om het noodige toezicht op de invulling der loonlijsten te houden en alle gewenschte inlichtingen te verstrekken. Onjuiste, onvolledige of slordige' invulling zal tengevolge hebben, dat schriftelijk of mondeling nadere inlichtingen moeten wor den verstrekt, een werk. dat tijd en geld kost Daarom wordt een ernstig beroep gedaan op welwillende medewerking van aUe bedrijfshoof- den om de soeciale loonlijsten met de grootste nauwgezetheid juist en vobedig in te vullen. Het doel van de be^riifs*elling is een be- hoor1 Ijk inzicht te verkrijgen in d^n omvang en de samenstelling van het gMieele Nederlandsche bedriiLsleven, De bestaande gegevens zijn alle beperkt tot benaalde bedrijfsgroepen of tot on dernemingen van een zekeren omvang. Doordat die ge (Tevens ook met verschillend doel en op verschillenden grondslag verzameld zijn, kan er niet een geheel van gemaakt worden. Boven dien ziin er een aantal punten, waaromtrent Mets of zoo goed als niets hekend Is. Onbekend zijn, om eenige voorbeelden te noemen, het aantal en het vermogen der krachtwerktüigen in de nijverheid, het aantal en de soort der zaken zonder personeel, het aantal en de soort der winkels, het aantal en de soort der binnen- srhenen. Omtrent d"ze en nog zoovele andera nunten zal de bedriifstelling het materiaal moe ten verschaffen, dat noodig is voor allen, aan wie de zorg voor het bedrijfsleven is opgedra gen of die zich met de bestudeering ervan bezig banden. Daarom zij ieder bedrlj'fshoofd door drongen niet alleen van zijn wettelijke, maatf ook van ziin moreele plicht om1 door het ver- c^r^kVon van tuiste en volledige gegevens da totstandkoming van een goede, betrouwbare ncdriifsstatistiek te bevorderen. Liever getrouwd dan dood. De families Schott en Murray In Engeland leefden van do vroegste tijden tot in de 17de eeuw in onenlljke vilandschap. Een zonderlinge resten bracht, tusschen de beide families oen verzoening te weeg en had zelfs een huwelijk! tengevolge. William Schott werd door Dldon Murray ge- anke |VU op ziin kasteel gebracht en zou wor den orgehangen. De vrouw van Murray zeida pchter tegen haar man: ,.'t Is een aardige man, uw gevangene en we hebben drie leelijke doch ters. Stel hem voor een van haar te trpuwen". ..Daar wil ik wel op ingaan", zei Murray, hij moet Agnes met haar dikke lippen tol tot vrouw nemen". Toe" den gevangene d't voorstel' gedaan werd wees hü het van de hand doch reeds stond hif met den strop om den hals op de ladder, toen hot hem te benauwd werd en bij besloot de dikiirpige Agoes te huwen. En.,,, het huwelijk werd zelfs zeer gelukkig. toonden en duidelijk zichtbaar sterker en nor maler werden. In het korte bestek van dit ver haal kan het uitvoerig rapport slechts in groote trekken worden weergegeven. Het middel dat voor deze proefneming ge bezigd werd, was het bekende Silvikrin Haar water, bereid volgens het gepatenteerde pro cédé van Dr. Weidner, uit puur Silvikrin en aloohoL Het pure Silvikrin wordt verkregen uit ge zuiverd levend menschenhaar, hetwelk volgens het procédé van Dr. Weidner wordt opgelost en waarin de haarcellen worden geïsoleerd. Menschenhaar bevat de stoffen Zwavelalbumo- aen, Cystine en Tryptophaan, die de ver zwakte haarwortels voor den. groei noodig hebben. plekken, kaalhoofdigheid enz. is het gebruik van het pure Silvikrin aan te bevelen. Voor de haarverzorging. ter bevordering van den haargroei, alsmede ter voorkoming van storingen in de haarvormende weefsels dienen Silvikrin-Haarwater en Silvikrin Shampoon.die beiden zooals gezegd, het pure Silvikrin be vatten. De met Silvikrin bereikte resultaten heb ben groot opzien in de medische wereld ge baard en de uitvinding is als oplossing van het haargroeiprobleem gekenmerkt. Door deze proefneming is het bewijs ge leverd. dat een begin van haarverlies door dageüjksche toepassing van Silvikrin-Haarwa ter kan worden gekeerd. De uitslag van deze proefneming is In het geheel niet verrassend. Dagelijks ontvangen wij dankbetuigingen van gebruikers en de geweldige vlucht, die Silvikrin heeft genomen is het bewijs, dat het preparaat zijn beloften gestand doet Kort geleden bezocht ons een dame, die na een ziekte geheel kaal was geworden en een pruik moest dragen. Door volhardende toe passing van Silvikrin begonnen de haarwor tels weder haren voort te brengen, die in hei begin weliswaar fijn waren, doch na korten tijd sterk en krachtig werden. Na enkele maan den had de dame haar vol haar terug. Men moet zich in den toestand van de dame ver plaatsen, om te kunnen beseffen, tot welke mate haar enthousiaste dankbetuiging ging. jprordardoB, haaruitval m kaU Over de hier behandelde vinding vaa Dr. Weidner is een interessant boekje verschenen, hetwelk ook waardevolle raadgevingen over haarverzorging bevat Doctoren zeggen, dat, wanneer de adviezen van dit boekje zouden worden opgevolgd, men veel minder personen met kale hoofden en achterlijken haargroei zou zien. Dit boekje getiteld „Ons Hoofdhaar" zendea wij aan belangstellenden gratis en franco te zamen met een monster van Silvikrin. Schrijf ons nog heden en gebruik onderstaande bon. Aan het Laboratorium Silvikrin Sohiekade 104, Botterdam Als lezer van Wegeling's Nieuwsblad ver zoek ik U, mij zooals in Uw advertentie aangeboden, gratis en franco te zenden: Het boekje „Ons Hoofdhaar" Een monster Silvikrin-Shampoon Een monster Silvikrin-Haarwater Beoordeelingen van Doctoren 1. 2. 3. 4. Naam Straat Plaats: i 86 Indien uw adres op den bon niet duidelijk leesbaar is, schrijf het dan s.v.p. nog eens op een afzonderlijk stuk papier. Beide in open envelop verzenden en met lVa frankeeren. Knip dezen bon direct uit, morgen vindt U da krant niet meer terug. Uitstel is veelal afsteL

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1930 | | pagina 2