HANden ruw of stuk HOEVEEL KAN IK MET HUISARBEID VERDIENEN MUZIEKNIEUWS Een Muziekavond. WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 21 FEBRUARI 1930 No. 7. Het is een voldongen feit dat velen, zoowel mannen als vrouwen, oud of jong, er naar streven om bij hun gewoon inkomen zich nog extra verdiensten te verzekeren. Een ieder wil zich gaarne financieel sterk stellen. De N.V. tot Productie van gebrpirie goede ren ais huiswerk met Breimachines „WIKUNA" te Amsterdam, Frederiksplein 6—8, stelt U daartoe in staat; zij is de baanbrekende firma op het gebied van huisarbeid en garandeert een vast inkomen aan die personen, welke niet onbemiddeld zijn en over een eigen woning, resp. eigen kamer beschikken, onverschillig waar zij wonen, door breien op hare automa tische breimachine. Er is steeds behoefte aan in huis gebreide ar tikelen die fraai en goed zijn. De N.V., tot Productie van gebreide goederen als huiswerk met breimachines „WIKUNA", te Amsterdam, is een groot-leverancier van goede waren van prima kwab'telt voor het publiek. De WIKUNA-waren worden op grond van hun solide kwaliteit veel gevraagd en de N.V. WIKUNA heeft daarom regelmatig nieuwe me- dewerkers(sters) noodig, die zich hetzij van een bijverdienste willen verzekeren, of zich geheel aan de WIKUNA willen wijden om een goed inkomen te verdienen. Hoe legt men het aan om medewerker van de N.V. WIKUNA te worden? Dit ls zeer eenvoudig en gemakkelijk. U wendt zich per briefkaart tot N.V WIKUNA te Amsterdam, die U gaarne haar volledig pros pectus toezendt en komt met deze overeen voor haar de gebreide goederen op de automatische snelbreimachlne WIKUNA te vervaardigen. De N.V. verplicht zich tegelijkertijd contractueel de door U vervaardigde goederen voor een vasfgestelden prijs te koopen. Het is niet slechts een toevallige verdienste, doch werke lijk een gegarandeerd inkomen, hetwelk U wordt aangeboden. De grootte hiervan is ge heel en al afhankelijk van Uw vlijt en werk kracht en komt de geheele verdienste van Uw arbeid slechts U zelf ten goede. Hoeveel kan men door zulk een overeen komst verdienen? Dit is een zeer natuurlijke vraag. Dit hangt natuurlijk hoofdzakelijk af van Uw persoonlijke vlijt en geschiktheid. De geschiktheid komt, zooals overal, met gaven, dat zoolang de huidige toestand gehand haafd bleef, het loodspersoneel althans een betere behandeling en slaapgelegenheid zou krijgen. Donderdag hield de afd. „Patrimonium" haar 48ste jaarvergadering. Zij telt 96 leden. Het boekjaar sloot met een batig saldo van f 204.47. Het legaat voor zieke en werklooze leden met f2279.01. Het ziekenfonds had als saldo ruim f1300. De bibliotheek vermeer derde met 50 nummers. In de Luthersche Kerk hield Dr. Blase een causerie voor de werkliedenveireeniging „Maarten Luther". Ernst en luim uit zijn herinneringen en ervaringen op Java. De "heer Dudok van Heel zong enkele liederen. Voor de C. K. W. O. trad op Ds. Barkev Wolf uit 's-Gravenhage met een lezing over „Buyan", verduidelijkt door een serie mooie li htbeelden. Zondagmiddag werd een beschonkene op gebracht, die dusdanig te keer ging, dat een drietal politiemannen noodig waren om hem in arrest te zetten. Een dier mannen bekwam daarbij een bloedende hoofdwonde. Ergerlijk toch. Uit het kanaal is een man opgehaald, de machinist K. van het bergingsvaartuig „de Buffel". Hij is waarschijnlijk door de gladheid van de loopplank te wa'er gegleden en verdron ken. Een wielrijdster reed een 7-jarig knaap je omver, dat plotseling de straat overstak. Het werd aan een der boenen verwond, Van boord van het Zweedsche stoomschip „Frecusen" werd een tweetal Finnen, versteke lingen aan wal gezet, die een reisje naar Au stralië hadden willen meemaken. MiDI'ELBURG. Het bestuur der vereeni- grig ..Uit het Volk—Voor het Volk" hield wj Ier een vergadering met afvaardiging der buurtoommissies ter bespreking vai\. de plan um voor de viering van den SOsten jaardag onzer vorstin. Door het bestuur is een eere comité benoemd, waarvan de heel Jhr. Mr. J. W Quarles van Ufford, het eere-voor- zi'lerscliap en de heer P. Dumon Tak het voor- Z'bcrschap heeft aanvaard. Men wil een his torische optocht geven, n.l. De inlocht van I'r Willem V. Het aantal deelnemers be- drung; tusschen de 100 en 180. Op goede finan- cic'ei-» deelname wordt sterk aangedrongen. - Aan Mej. F. G. de Fluiter, dienstbode, is Ie aan de Orde van Oranje Nassau vorboa- d« ii earn* oefening en hangt af van den tijd, dien U aar dezen gemakkelijken en eenvoudigen arbei kunt besteden. In doorsnee kan men op een verdienste va? f 2.50 tot f 3.50 per dag rekenen. Men kan oo1 belangrijk hooger komen dan dit bedrag, voora' in dat geval, wanneer men zich in eigen woon plaats zelf een afzet kan bezorgen voor de ge breide WIKUNA-goederen, waarvoor steeds na vraag bestaat en waarvoor de N.V. WIKUN/ geregeld propaganda maakt, om op die wijze de WIKUNA kousen en sokken in alle streken van het geheele land bekend te maken. Vele van onze breiers en breisters zijn op deze wijze op het dubele bedrag en meer gekomen. Een ander groot voordeel van dezen arbei/ is, dat men steeds zijn eigen heer en meester is. Men kan thuis zitten en zooveel werker als men wil. Men produceert kwartje op kwart ie met elk paar kousen of sokken dat me' breit; en de arbeid is eenvoudig en gemakkelijk zoodat een ieder zonder voorafgaande kennic dit kan uitvoeren, nooit vervelend en niet ver moeiend, zoowel geschikt voor die personen, die er een zaak vr.n willen maken zooals vele van onze medewerkers daaraan den voorkeur geven, alsook voor diegene, die hun vrijen tijd ten nutte willen maken voor een goede extra verdienste. Zoo schrijft o.a. een van onze breisters als volgt: „Hierbij doe ik U de uitgevoerde bestelling sokken toekomen en deel ik U tevens mede dat, alhoewel ik in staat ben, een dozijn paa* sokken met 1 dag te maken, hetwelk dus eer verdienste van f3.50 per dag uitmaakt, en ove: de verdienste tevreden ben geweest, ik zoo vee werk voor particulieren heb, wat mij nog meer opbrengt, dat er voor Uw firma weinig tijd overblijft en ik dus voorloopig niet meer voor U kan werken". Een ander schrijft: „Hierbij zend ik U het dozijn paar sokken volgens bestelformulier d.d. gisteren. Ook kan ik U nog mededeelen, dat mijn machine uitstekend breit en werk Ik ook heel veel voor particulieren, zoodat mijn ver dienste wekelijks dikwijls f30.— en meer be draagt Ik durf Uw machine dan ook gerust een ieder aanbevelen en dank ik U hierbij nogmaals voor de prachtvolle machine, welke ik niet meer zou willen missen". De tevredenheid en de vreugde om op deze wijze over de economische zorgen van den tegenwoordigen, moeilijken tijd heen te komen, wordt uitgedrukt in de vele dankbe uigingen welke de N.V.WIKUNA in grooten getale ont vangt Schrijft U aan de N.V. tot Productie van ge breide goederen als huiswerk met breimachines WIKUNA, Frederiksplein 6-8, Dep. 2 T 162 te Amsterdam, dan ontvangt U omgaand gratis en franco alle voorwaarden, alsook „Wat onze breiers en breisters zeggen". w«er spoedig zacht an haal met PuroL Opnieuw en voor de zooveelste maal in pen paar maanden tijds, brak Woensdag brand uit, en wel in het gebouw de Sociëteit „De Vergenoeging", aan de Groote Markt. Even na i2 uur, nadat de schilders, Welke met het afbranden der gevel bezig waren, ver rokken ware zag men aan de overzijde van de Markt kleine rookwolkjes bij het dak te oorschijn komen. Terstond werden bewoners m brandweer gewaarschuwd. De motorspuit, welke bij het Stadhuis is ondergebracht, was spoedig ter plaatse, evenals al het ander aan wezige bluschmateriaal en werd het vuur van Mie kanten bestreden, doch ondanks vereende 'machten, kon men niet voorkomen dat het heeie gebouw een prooi der vlammen werd. Tlet koste bovendien nog heel wat inspanning om de belendende gebouwen, als Bioscoop m Roode Toren te behouden. Het zag er en oogenblik voor dien hoek der Markt kri- 'iek uit. Na hard werken van plm. een paai* 'iur, had men den brand onder de. knie en bleef het bij dit eene pand. -- Voor het aangekochte eigen gebouw van d Maatschappij ter bevordering van de Genees- k uist te Amsterdam, heeft de afd. Walcheren ci ii antieke Zeeuwsche kast met het gebeeld- U »uwdc wapen der provincie aangeboden. Als gewetensgeld kwam in bij den ont vanger der directe belastingen f300. De Commissaris dor Koningin in Zeeland maakt bekend dat in het jaar 1930 de kooi eenden door den kooiman moeten worden op gesloten van 1—30 April en van 16 Juni— 1 September. In het Gebouw der C. J. M. V. hield de Zendingsraad in de classis Middelburg zijn jaarvergadering. Uit de verslagen bleek, dal uit Walcheren in 1929 ruim f12.000 aan he1 Zendingsbureau is verzonden. In plaats van !)s. Ossewaarde, die de classis verliet, werd ■Ji kozen Ds. J. W. Noteboom te Aagtekerke. Ms voorzitter werd benoemd Ds. E. H. Blaau wendraad te Vlissingen. Koninklijke bewilliging is verleend op de statutenwijziging der N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. Co. Zij houdt verband met de nieuwe wet op N.V. Als instelirng van openbaar nut, bedoeld Mj art. 123. eerste lid,' b. der Ambtenaren 1929 is aangewezen de Hulpbank alhier. De afd. Zeeland van de S. D. A. P. brach het volgende voorstel tor bespreking: Te wil Ion uitspreken de al of niet wensahelljkh«4d van een bepaling in een gemeentelijke win kelsluiting intu» udoade, dat èéu naiddAg per week na 1 uur de winkels gesloten moeten zijn, in verband met het werktijdenbesluit voor de winkelbedienden. Te Amsterdam wordt dit 'n de vergadering van soc.-dem. gemeen teraads- eden besproken. Aanbesteed werd het bouwen van een ilterinstallatie aan de Oranjezon, ten dienst' an de duinwaterleiding alhier, bestaande uit en voorfiltergebouw met bezinkbakken, een •egulateurgebouw, vijf nafilters in gewapend >eton, een reinwaterkelder in gewapend beton •n de hierbij aansluitende werken. Ingekomen varen 32 biljetten. Minste inschrtpsier was :1e firma J, H. Heijmerink te Nijmegen voor 139.369. De cand. I. de Wolf alhier ontving een beroep naar de Geref. Kerk te Sleen. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Bergschen- 'ioek is benoemd de heer A. J. Wisse. AAGTEKERKE. Donderdag vergaderde he' Groene Kruis". Het afgeloopen jaar was nie' ninstig, daar voor een ernstige en langdurige zieke dure materialen waren aangeschaft. De ontvangsten bedroegen f 289,611/2. de uitgaven 266.20. De voorzitter wekte den leden op de contributie te willen verhoogen. Er hadden 91 uitleeningen plaats aan 57 personen. Negen maakten gebruik van de kinderweegschaal. In de School der Geref. Gem. werd Vrij dag een ouderavond gegeven, waarbij het hoofd der school sprak over: „De tucht der ouders over het kind". Daarna refereerde de heer J. L. Boone over „Geloof, Hoop en Liefde in de opvoeding van het Kind". ARNEMUIDEN. Uit het kanaal is opgedregd f 33 afkomstig van den autodiefstal. Met ingang van 1 Maart a.s. is aan Mej. W. C. van Sluijs als ambtenaar ter secretarie eervol ontslag verleend. OAPINGE. Ook hier werd een ouderavond gegeven door de Ver. voor Chr. Onderwijs. De heer G. M. Boer sprak over: „Domme Kinderen". GRI.TPSKERKE. Het bestuur der Chr. school gaf Vrijdag een ouderavond. Mej. Hondius sprak er over: „Gedachten over opvoeding in huis en school". De heer Groot Nibbelink leidde het onderwerp in: „Het Kind en de Zending". KOUDEKERKE. Mej. S. de Hondt is be noemd tot onderwijzeres aan de Herv. school te Hollandsche Veld. De landbouwvereeniging hield alhier een jaarvergadering, 't Ledental bedraagt 2l2. Voor voedingsarlikelen werd uitgegeven f 3708,43, v. kunstmeststoffen f 2231.27 én voor zaaizaad de som van f 1285.04. De totale ontvangsten en uitgaven met inbegrip der gebouwde poterbe waarplaats bedroegein f32545.78 met een kas saldo van f686.50. Ter bestrijding van den bastaard-satójnvlin- der werd f 25 uitgetrokken. Verder gaven zich 8 leden op voor de melkcontrolevereenigjing. De afd. van den Chr. Prot, Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel hield Vrijdag avond haar eerste lustrum. Het was een aan gename feestavond. ST.-LAURENS. Tot tijdeHjk o-drrwijzier aan de Chr. school is benoemd de heer G. van Loo te Katwijk aan Zee. RITTHEM. Voor de C. J. V. sprak in de Herv. Kerk Ds. J. W. Swaan, Ned. Herv. pred. 'e Domburg over „De jonge man in het Chris telijk leven". De landbouwver. „Gem. Belang" kwam Vrijdag in algemeene vergadering bijeen. Er ;s aangekocht voor een bedrag van f 13063.31. Uit de kas zal f0.20 voor elke honderd inge- everde nesten van den bastaard-satfijnvlinder worden betaald. Voor hen, die de meeste mus- schen en musohederen inleveren, zullen 3 pre mies worden beschikbaar gesteld. De heer T. Koppejan sprak over zijn ondervindingen bij 1e bestrijding der plantenziekten. De heer Phi- 'inse zette het nut der Coöp. Aankoopvereen. „Walcheren" uiteen. SOUBURG. In „Concordia" vergaderden de bewoners van de Paspoortstraat om den 50en aardag van H. M. de Koningin feestelijk te berdenken. Donderdagavond was er ledenvergadering an de „School met den Bijbel". De vereeni- 'ing telt 104 leden. Er zijn 5 leerkrachten en 1 kweekelingen met acte aan de school ver bonden. De financiën zijn gunstig. Het aantal •erlingen bedroeg 185. Het hoofd der school ie heer Voogd, gaf een lezing over: „Tact in 1e opvoeding". VEERE. De landbouwver. „Samenwerking" hield haar algemeene vergadering. Van de oöp. „Eiland Walcheren" is betrokken voor le som van f25905.50. Voor de bestrijding an schadelijk gevogelte is aan premies uitbe- 'aald f75.92. Die voor de musschen wordt van •vee op een cent verlaagd. Daar geen vol- c.oeode aaima bostaat, kan tot da opriubJjng Mej. W. de Hondt gaf met haar leerlingen 1. Maandag een muziekavond in „De Oude 'ri endschap" te Vlissingen. Vele ouders waren pgekomen, om naar de prestaties hunner kin- 'eren te luisteren, 't Kost veel tijd en geduld 'e kinderen zoover te brengen, dat deze hun istrument we bedoelen hier de viool i hun macht hebben. De juiste houding, de ingerzetling, de stokvoering en nog meer bij- comende dingen, brengen vele moeilijkheden waarmede men moet bekend zijn, om dat te beseffen. En wanneer dit overwonnen is, is er mg een zeer belangrijke factor en wel: of het kind een goed gehoor bezit 't Is dan ook niet 1e schuld van een leeraar of leerares, als zoo'n kind niet zuiver de grepen weet te pakken; maar zit bij het kind zelve, die het absolute gehoor mist. Jammer is het dan voor den ijver, die vaak getoond wordt, maar die ijver gaat ras over In een versloffing, ja zoover, dat geheel wordt opgehouden. Gelukkige ouders, die kinderen bezitten, die „muzikaal aangelegd" zijn. Voor dezen is dan de muziek-beoefening een genot en geeft hen in hun verdere leven naast hun arbeid veel voldoening. Om terug te komen op den avond zelve, kan gezegd worden, dat veel goeds is gepresteerd. Eerstbeginnenden en meergevorderden gaven hun beste krachten en het stemt tot tevreden heid, dat de wijze van muzikaal opvoeden goed Ier hand wordt genomen. Dat de leerlingen hun meesteres waardeeren bleek uit het ge schenk, dat zij had te aanvaarden. Ook de heer C. Tatenhove werd niet vergeten. Na de pauze bestond het programma uit enkele orkestnummers, waarvan de „Egmond"- Ouverture van Van Beethoven uitblonk. Dezen avond is een succes geweest Voor Mej. de Hondt. We hebben alzoo van nabij het werken harer leerlingen gehoord. Alle klein en groot hebben veel lust getoond, we hopen, dat die lust bij hen moge voortduren opdat ze eens in slaat zullen zijn, de muziek In hun kwaliteit te kunnen waardeeren en hoog schatten. ^Tj De Ver. voor Instrumentale Muziek gaf in het Concertgebouw haar eerste, welgeslaagde uitvoering. ARNEMUIDEN. „Arne's Genoegen" gaf Vrijdagavond tn de zaal van Hameling een uitvoering. In de pauze werd voorgedragen: „Gebroken levens", verder werden nog andere voordrachten gege ven, zoomede een declamatie van den directeur. GAPINGE. Donderdagavond gaf in de Geref. Kerk „Crescendo" een oenbare uitvoering. DOMBURG. Donderdagavond gaf „Looft den Heere" een zanguitvoering, zeer naar genoegen der aanwezigen. van een pootaardappelbewaarplaats niet wor den overgegaan. Aan de geitenfokvereanigjingf wordt f 5 toegestaan, ten einde bij keuring enkele prijzen beschikbaar te kunnen stellen. Vrijdagavond vierde de Geref. Knapenver. „Klimop" haar 31ste jaarvergadering. Er werd een reciteerwedstrijd gehouden én eene in het raden van spreekwoordelijke en Bijbelsche uit drukkingen. WESTKAPELLE. Alhier vergaderde de afdL Westkapelle van de Ziekenhuisverpleging met 15 leden. Toegetreden zijn 56 gezinshoofden met 185 leden. Voorgelezen werden mededee- lingen van het Hoofdbestuur, volgens welke belangrijke wijzigingen zullen worden voor gesteld. Verleden jaar is aan drie, thans reeds aan twee patiënten, vergoeding uifgekeerd b$j hun verpleging in een ziekenhuis. Als be stuursleden werden gekozen de heeren J. van der Wal, B. P. Baaij en B. Louwerse. Vrijdagmorgen kwamen door den mist twee motorvisschersvaartuigen op een paal hoofd terecht. De „VI. 5" kreeg een groot lek, waarop het water innam. Een visscher werd overboord geslagen. De bemanning bestond uit schipper Meerman en 3 visschers. Een paar honderd meter benoorden den toren, op ge storte steen, strandde de „VI. 26". Het werd zoo goed als stuk geslagen. Het werd bevaren door schipper de Nooijer, 2 zoons en een knecht Het eerste vaarluig is bij hoog water vlot gekomen en naar Vlissingen gesleept ZOUTELANDE. Donderdagavond had een vergadering plaats van de Coöp. brandiioffen- vereemlging „Eensgezindheid", welke coöpera tie 172 leden telt. Aangekocht werden 1040 H.L. eierkolen, 1800 H.L. nootjeskolen, 11875 K.G. kachelkolen en 20 H.L- anthraciet, bene vens bruinkool en turf. De winst bedroeg f206.56. Er werd geklaagd over de zeer slechte kolen, die in het najaar van 1929 zijn geleverd. 4pQtheken geopend te Vlissingen Zondag a.s. is geopend do Apotheek van EN GERING, Nieuws traat—hoek Hendrikstraat, Te Middelburg Zondag a.s. is geopend do Apotheek van NONHEBEL, Kotore Delft Troef. De manufacturier Janssens staat bekend om zijn grofheid tegenover reizigers, die hem be zoeken. Een paar dagen geleden komt de ver tegenwoordiger van een groot-fabrikant bij 'm binnenvallen en Janssens snauwt den jongen man toe: „Heeft uw firma geen betere reizigers?" „Zeker wel, mijnheer", antwoordt de ander bedaard, „maar dia stuurt da diroctia

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1930 | | pagina 2