PUROL De Gruy ter's &ta£age - {Recflcwne Mt Oreels DE HEER LOCARBITS BURGELIJKE STAND vanaf f 175,-- MUZIEKNIEUWS Apotheken geopend te Vlissingen t 3-oi en mei Woensdag, a.s. ACte geetaleecde acüketen tegen ueetaagde prijzen. J! de Qcugtee Zoon. Wederom ontvangen f 1.25 per week J°»c Het gebruik van GROENE KRUIS H0E3TB0NB0NS neemt dagelijks toe. WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 7 FEBRUARI 1930 No. 5. stelling met een welkomstwoord. De eigenlijke opening zelve geschiedde door wethouder M La emoes. Er is druk bezoek geweest Als volgt werden de inzendingen bekroond: Allereerst zij dan melding gemaakt van het mooiste konijn der tentoonstelling, der groote rassen en de mooiste Vlaamsche reus (haas- kleur), waarvoor in aanmerking kwam de in zending van P. Poppe, die daarmee kampioen Werdde prijs voor de mooiste Vlaamsche reus (wit) viel ten deel aan A. Graumans te Rotterdam, die voor 't mooiste konijn der mid- g|>n-rassen aan T. Zijlstra, Breda; die voor kleine rassen aan L. van Geel, Roosendaal; voor kleine rassen (getatoueerd) aan A. C. Kokelaar en voor 't mooiste zilverkonijn aan S. Dam, Huizum bij Leeuwarden. Verder werden bij de groote rassen in de verschillende klassen eerste prijzen behaald voor inzendingen van: A. B. Verhage, Groede; M. Hamers, Zuidzande; Anth. v. d. Luijster, Zuidzande; A. Pieterse, Souburg; J. Flipse, Koudekerke; A. Dam, Huizum bij Leeuwarden; en N. C. But, Souburg; bij de middenrassen! in de verschillende klassen door inzendingen van M. A. Terwoert, W. Leenhouts, Oostburg; Joh. de Hullu, Axel; Th. v. 'd. Woud, Leeuw arden; A. P. Dingemanse, St. Laurens; J. Da- vidse. Souburg; en C. van Sluis, Middelburg en hij de kleine rassen in de verschillende klassen door inzendingen van A. C. Kokelaar L. van Geel,. Roosendaal; A. Passenier, Mid>- delburg; Adr. van Rijn, Axel; P. J. van Hal, Oostburg; P. de Bruin, Bergen op Zoom; W. B. Lam, Overschie; H. Siegers; S. Dam, Hui zum; J. C. van Beers; A. Graaumans, Rotter dam; J. C. v. d. Boudt, Middelburg; A. Fran cois, Middelburg en Gebr. de Jonge, 's-Heer Hendrikskinderen. De tweede prijzen bij groote, midden en kleine rassen werden in de verschillende klas sen Ibehaald voor inzendingen van Goud, 's- Heer Arendskerke; M. K. van Liere, 's-Gra- venpolder; P. J. v. d. Pedjl, D. A. van Nieuwen- huijzen, Nieuw- en St Joosland; J. P. Ris- seeuw, Groede; A. Riemans, Oostburg; C. Hoo- gesteger, Souburg; A. C. Kokelaar, W. Ver linde Veere; C. v. Sluis, Middelburg; N. C. But, Souburg; A. P. Dingemanse, St,-Laurens; J. "iriep, Middelburg; J. C. Eiff; B. van Luijk; P. J van Hal, Oostburg; H. Siegers, W. B. Lim, Overschie; S. Dam, Huizum; A. de Bree; A. Dam, Huizum; J. Flipse, Koudekerke en A. Francois, Middelburg. Voor de mooiste haan of hen (groote ras sen), leghorn haan of hen, haan of hen (alle rassen), toom of trio (alle rassen) kwamen in aanmerking de Inzending van Alb. Verpoort, Arnhem; A. C. Roelands, Breda; G. J. Brun- ünk, Winterswijk en H. L. C. Janse, Hoen- derloo, die kampioen werd. De eerste prijzen in de verschillende klas sen werden bij het pluimvee behaald door inzendingen van M. J. Rottier; H. Rat, Ros malen; A. C Roelands. Breda; P. Polder man, Koudekerke; W. Rijn, Hoenderpark Zee- Landia, Goes: M. Pierens, Souburg: M. Mari- nissen, Souburg; A Roeterink, Winterswijk; J. Ph. Cijsouw, Oostburg; F. Teman, Kaice- beeke. Goes; W, Crielaars, 's-Hertogenbosch; P. Flipse, Koudekerk©; A. Rijkse; W. Siepman, Goes; C. Hoogesteger. Souburg; P. Poppe, N. Meliefste, Goes; H. Noordhuizen, Bergen op Zoom; R. A. Bastiaanse, Middelburg; A. Graau- man, Rotterdam.- J. Vos, Oost-Souburg; K. Schoe, Koudekerke; G. Mur, Loosdrecht; J. J. Antheunisse, Middelburg. De tweede prijzen werden behaald voor in zendingen van: R J. de Milliano, Oostburg; J. A. Breepoel, Axel; J. "Kraamer, 't Zand (Koudekerke); P. Polderman, Koudekerke; W. Rijn, Hoenderpark Zeelandia, Goes; H. Rat, Rosmalen; G. J. Bruntink, Winterswijk; C. F. Gahriëlse, Middelburg; C. Hoogesteger, Sou burg; N. C. But, Souburg; J. Ph. Cijsouw, Oostburg; P. J. Bartelse, A. Francois, Mid delburg; J. Flipse, Koudekerke; A. Rijkse; W. Siepman, Goes; D. Gunst, Goes; P. M. Muil wijk, Gorinchem; F. Peman Kakebeeeke, Goes; H. Noordhuizen, Bergen op Zoom; Alb. Ver poort. Arnhem; R. A. Bastiaanse, Middelburg; K. Schoe, Koudekerke; J. Vos, Souburg; M. Pierens, Souburg; J. Deurwaarder; A. Graau mans, Rotterdam; J. H. Wigard, Middelburg; jongej. J. Deurwaarder, De prijswinnaars, achter wier namen geen woonplaats staat, wonen te Vlissingen. De heer J. A. Hollaers, vierde zijn drie voudig Jubileum. Des avonds bracht ,,St. Cae- cilia" hem een serenade en ontdng de Jubila ris der zilveren medaille voor zijn 25-jarige lidmaatschap. Tevens werden eenige dagen te rug nog 8 zilveren en 5 bronzen medadllfes uitgereikt voor 25, 12Vj» en meerdere dienstja ren bij deze harmonie. Zondagmiddag ontstond in de Centrale een defect in de machine, waardoor de trams ongeveer 35 minuten niet konden rijden. Een reserve-machine hief de storing op, het de fecte onderdeel werd naar Slikkerveer ter reparatie opgezonden. Ds. M. C. W. Wegeling te s-Heerenhoek bedankte voor Buurse (O.j MIDDELBURG. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school van den heer Brouwer, Mej. A. J. Dieleman te Slagharen. BIJ het omploegen van een weiland aan den Singel, is een z.g. Lakenlood opgegraven, met het opschrift: Hanton. In vroegere eeu wen werd alhier een uitgebreide handel in Engelsch laken gedreven. Sinds enkele maanden ontsloeg men aan de N.V. „The Vibrite Works" verschillende arbeiders. Thans zijn er weder een twintigtal ontslagen en «aderen wacht dit lot. Alle ruwheid en roodheid, pukkeltjes en uitslag, worden weggenomen door Ooos 30-60. Tube 80ct. •I| Apoth. en Drogisten Bij den inspecteur der directe belastingen alhier is f251.73 en f53 gewetensgeld inge komen. In het Schuttershof hield de vereeniging „Frysk Selskip" een samenkomst, waarin en kele tooneelstukjes werden opgevoerd. Het Centraal Genootschap voor Kinder herstelling- en Vacantiekolonies vergaderde de vorige week. Mej. De Cledjn Brem bracht het 22ste jaarverslag uit Het jaar 1929 was een saai en onbewogen jaar. Weinig geld en weinig uitzendingen. Slechts 10 kinderen werden naar Oostvoorne gezonden. Twee patiënten zijn in Nunspeet geweest op kosten van „Kinderzorg" voor het ©ene, en gedeeltelijk voor rekening lier ouders, voor het andere kind. Ook op Wjsthove werden er kinderen geplaatst De afd. Ie" 383 persoonlijke en 6 vereenigingsleden. De Hofpleinkerk zal worden afgebroken e i een nieuwe ter plaatse gebouwd. Er zijn r annen een bazar te houden ten bate van het interieur der te bouwen kerk. Met den heer Van Staveren uit Den Haag, maakten de leden der Reisvereeniging Wal- cheren een uitstapje naar de Riviera, in de t^roote Schuttershofzaal. In het Militair Tehyis hield de afd. Wal- C' heren van de Ver. voor Chr. Onderwijzers -en vergadering. De heer J. Birza, hoofd eoner Chr. school te Aagtekerke hield een inleiding over: „Wat heeft het boek van E. M. Remarque ons, onderwijzers te zeggen?" Inl. meent, dat de onderwijzers de leerlingen mo - ten inprenten, den oorlog te haten. Er meel in de leerboeken weinig of geen oor- logslectuur voorkomen. Vroegere oorlogen moe ten niel verheerlijkt worden. Den leerlingen moei gewezen worden op 't werk der "Vredes- wreenigingen, op den grooten vredevorst Je zus Christus. 'In hoofdzaak was men het met den inleider eens, er was verschil van mee- ning, hoe de oorlogsgeschiedenis uit onze h'storie moest behandeld worden. ARNEMUIDEN. De werkman M. S. kreeg op de fabriek te Middelburg, een hoeveelheid gloeiend zand op belde handen. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling laten stellen. De Geref. Meisjes vereen. „Wees een Ze gen" hield hare jaarvergadering. Aan 17 ge zinnen werden kleed ings lukken uil gereikt In kas ls een batig saldo van f6.— Vrijdagavond werd in de Openbare School een ouderavond gehouden. De heer Israël hield een lezing over het schoolrapport Er was tracfatie en de ouders konden hel werk der kinderen bezichtigen. BTGGEKERKE. Op feestelijke wijze herdacht de Geref. Knapen vereeniging „Obadja" haar tienden jaardag. Zij telt 12 leden heeft een sluitende ka? van f 11.40 en een bibliotheek met 74 nummers. Er werd een opstellen- en voordrachterwedslrijd gehouden, met als prijs- wfnners resp. J. M. Simonse en P. Jobse Cz. Ds. VreusdenTifl sprak de vergadering toe Zaterdagmiddag hield de Ver. voor Ger. School onderwijs haar jaarvergadering. Overge gaan Werd tot uitloting van 2 obligaties van f 10C; et lot viel op de nummers 33 en 237. De heer Janse bracht verslag uit van zijn school. Het aantal leerlingen daalde van 55 op 46, doordat 5 leerlingen waren overge>- gaan naar de andere chr, school en 4 verhuis den naar elders. DOMBURG. Alhier vergaderde in „Reho- both" de afd. der Ver. voor Chr. Verz. van Krankzinnigen in Zeeland. Het bestuur werd met 2 leden uitgebreid n.l. de heeren S. de Pagter en J. de Pagter. Er werd besloten dit jaar als spreker te vragen Ds. .Scheele uit Ka pel Ie. KLEVERSKERKE. Het is de politie gelukt, den dader op te sporen, die in den avond van 24 Dec. inbrak in de woning van een landbouwer alhier en daar nog al een en ander ontvreemdde, Hij ll iemand uil Souburg, had de gouden sieraden nog in zijn bezit KOUDEKERKE. In het Vereenigingsgebouw vergaderde de Tuinbouwvereeniging. De heer A. Adema uit Goes sprak er over pl anten ziek- tenkundigen dienst. Men besloot met kracht op te treden tegen detn bastaard-satijnvlinder, die vooral in de duinen veel voorkomt MELISKERKE. In de vergadering van de landbouwver. sprak de heer Siebenga over den toestand van den landbouw In Neder land en gaf een film van de Duitsche land bouwtentoonstelling. NIEUW- ST.-JOOSLAND. Alhier hield de muziekvereenigjng „Oefening na den Arbeid" haar jaarvergadering. In plaats van den heer J. Joosse, werd als bestuurslid gekozen de heer W. Fritz. Eerstgenoemde wenschte niet meer in aanmerking te komen. De burgemees ter zal het eere-voorzitterschap worden aan geboden» Vrijdagavond vergaderde het Zieken- en Pesioenfonds met het doel, om de vereeniging in vertxand met de op| 1 Maart a.s. in werking treden der Ziaktahvut, te ontbieden. Het bestuur voorstel werd echter niet aangenomen. Los van de ziektewet en van elke bedrijf svereeni- ging, wil men blijven voortbestaan als aan vul Imgsvereeniging van de 20 pet ^an het loon, die volgens de nieuwe Ziektewet niet wordt uitgekeerd. Verder zal men trachten, de onverzekerde personen, die buiten de Ziek tewet vallen, ook uit het Ziekenfonds een zeker bedrag bij ziekte uit te keeren. OOSTKAPELLE. Donderdagavond hield de afd. van „Vrederust" haar jaarlijksche verga dering in de consistoriekamer der Geref. kerk Enkele middelen om |^et medeleven met deze stichting te bevorderen, werden besproken. De Uniecollecte bracht alhier f31.27 op. SEROOSKERKE. Het jaarverslag van de Landbouwvereeniging meldt, dat door haar een poterbewaarplaats is gebouwd, en dat de omzet belangrijk is vooruitgegaan. Op de jaar vergadering werd de vraag besproken en aange houden om, evenals vroeger weer aanbesteding te houden van kunstmeststoffen. Tot voorz. werd gekozen de heer P. Melis Wz. Op een vergadering van oud-leerlingen L. W, C. snrak de heer Stevens over „Onze WaL chersche Boonencultuur". SOUBURG. Vrijdagavond hield de werkl. vereeniging „De Vooruitgang" een feestve; ga- flering in „De Zwaan", ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan. De voorzitter, de heer W. Verkroost, gaf een overzicht der geschiede nis idezer jaren. Sedert de oprichting werd f33.018 aan steun aan de leden uitgekeerd, terwijl als extra-bijdrage bij overlijden f1575 werd verstrekt. Den voorzitter werd een elec- trische schemerlamp aangeboden, den penning meester, den heer A. Pieterse een fraaie palm in pot. De heer Van Weele sprak de vereeni ging toe; waarna overgegaan werd tot de afd. werking van het feest program, ST.-LAURENS. De afd. St.-Laurens der Z. L. M. hield Donderdag een vergadering in café Bloemendaal, in welke de heer Ir. Sie benga een lezing hield over: „De afzet van onze landbouwproducten" met daarna een 3- tal serie's licchtbeelden over de groote jaar lijksche landbouwtentoonstelling te Berlijn. WESTKAPELLE. In café „De Valk" ver gaderde een 50-tal aangelanden van den Midd. weg, met het doel om te komen tot verhar ding daarvan. Na uiteenzetting der plannen v rklaarde men eenstemmig te willen medewer ken. In een oommissie, tot dit doel benoemd, nemen zitting de heeren J. Cijsouw Lz., J. Minderhoud Pz., P. Roelse, L. Versluijs. De h er Westerbeke, ook gekozen, wilde nog een f.aar dagen beraad. 'T ZAND. Vrijdagavond werd een vergadering gehouden vanwege de A. R. Klesvereeniging met de Jongeren. Besproken werd de oprich ting van een A. R. J. A. Met 8 ol 9 leden werd daartoe besloten. De secretaris, de heer C. J. Toebes, nam afscheid wegens vertrek tiaar Boskoop. ZOUJELANDE. De heer J. Kleinepier, hoofd der Chr. school alhier, is benoemd aan de Chr. school voor L. en Mulo-onderwijs in de Helmstraat te Scheveningetn. I Regeling voor muziekuitvoeringen In de mu ziektent aan den Boulevard Evertsen, die in het Bellamypark en die op de achterplaats der v.m. Kazerne Koning Willem III, te Vlis- gen, gedurende het jaar 1930. B Woensdag 30 April „St-Caecilia". S Vrijdag 23 Mei „Ons Genoegen". S Zondag 8 Juni „Postfanfare". S Zondag 15 Juni „St-Ceacilia". S Zondag 22 Juni „Ons Genoegen". A Zondag 22 Juni „Ons Genoegen". S Vrijdag 4 Juli „Ons Genoegen". S Zondag 6 Juli „St-Caecilia". S Zondag 13 Juli „Postfanfare". S Zondag 20 Juli „Ons Genoegen". S Zondag 27 Juli „Postfanfare". B Zaterdag 2 Augustus „Ons Genoegen". S Vrijdag 8 Augustus „St-Caecilia". S Zondag 17 Augustus „Ons Genoegen"^ A Zondag 17 Augustus „Ons Genoegen". S Vrijdag 22 Augustus „St-Caecilia". S Maandag 1 September „St.-Caeailia" B Maandag 1 September ,,Ons Genoegen". S Vrijdag 5 September „Ons Genoegen". S Zondag 7 September „Postfanfare". S is Boulevard Evertsen (Strand). B is Bellamypark. A is Achterplaats v.m. Kazerne Koning Wil lem III (ochtendconcerben). DOMBURG, over Januari 1930 Geboren: Jakomina Maria, dochter van Koen- raad Roelse en van Maatje Catharina Provoost. Ondertrouwd: Piet Hendrik van Dullémen 27 j. en Anna Adrian a Francana ReSjnhoudt 24 j. Getrouwd: Piet Hendrik van Dullemen 27 j. en Anna Adrian a Francina ReSjnhoudt 24 j. Overleden: Johannes Provoost 66 j. echtge noot van Pieternella Simpelaar. -e SINT-LAURENS over Januari 1930 Geboren: Cornells, zoon van David Koole en J. Janse Johanna, dochter van H. Lorleir en M. Francke Willem, zoon van Jac. San- derse en P. H. Melse. OOSTKAPELLE, over Januari 1930 Geboren: Lourens, zoon van Jacob Spruljt en Leuntje Jobse Lein, zoon van Simon Wondergem en Cornelia de Steur Pleter, zoon van Willem Nelii van Liere en Janna Jaooha West veer. Overleden Stizanna Kooman 65 J. echtge- noote van Abraham Wattel. Zondag a.s. is geopend de Apotheek van OCKENBURG, Walstraat. Te Middelburg: Zondag a.s. is geopend de Apotheek van VAN PIENBROEK, Pottenmarkt jL Prima „MULLER" prijzen j iletaling vanaf sl. I Vraagt nu omgaand "^inlichtingen aan ROTTERDAM OOSTZ1KDIJK 324-3»! OflIT

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1930 | | pagina 2