Kippen houden is voordeelig Alewijnse's Ochtendvoeder Vialw\duv£ varkens GEBR. FRANCKE U moet den dag beginnen met II Let op onze verrassingen I Indien U alles rekent OP DE PLANKEN Uitvoering „Koningin Wilhelmina". Apotheken geopend te VHssIngen i Aa flfcmttag te geopend do apotffcoëB Te Middelburg! voorkomt en geneest pootziekte, bevordert den snelleren groei van Prijs fl. 1.75 per pak Indien niet in Uw plants verkrijgbaar, schrijft dan aan de Imp.: Ku/pers Co., Maastricht KNIP DIT UITI komt Uw VERHUIZING bij ons voordeeliger uit dan per Wagon. Komt U gerust tonder eenige verplichting informeeren. Beleefd aanbevelend, VLISSINGEN, TELEFOON 326. da naam vam dit WEGELING*S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 51 JANUARI 1830 No. 4. gehouden. De prijzen werden als volgt be haald: Klasse oude doffers, donkere kleuren: le pr. en eerepr. Fr. Naerehout; 2e pr. en eerepr. L. J. Izebout; 3e en eerepr. Fr. Ots; 4e en eerepr. A. de Visser; 5e en eerepr. A. v. cL Berge; 6e en eerepr. Velghe; 7e en eerepr. L. van Zorgen; 8e en eerepr. J. Janisse; 9e en eerepr. K. van Bel zen. Klasse oude d ui vinnen, donkere kleuren: le en eerepr. Porreij, Cadzand; 2e en eerepr. J. van Akkeren; 3e en eerepr. F. Ots; 4e en eerepr. J. Hansen; 5e en eerepr. W. J. van Uxem; 6e en eerepr. A. de Visser; 7e en eerepr, J. Hansen; 8e en eerepr. Loenen. Klasse oude doffers lichte kleuren: le en eerepr. A. v. d. Berge; 2e en eerepr. A. Ots; 3e en eerepr. R. Dirven, Middelburg; 4e en eerepr. Minderhoud, Middelburg; 5e en eerepr. Schuurbiers; 6e en eerepr. F. Ots. Klasse oude duivinnen, lichte kleuren: le en eerepr. F. Ots; >4p- en eerepr. A. Ots; 3e en eerepr. A v. d. Berge; 4e en eerepr. J. Jo- ziasse, Middelburg; 5e en eerepr. De Voogd; 6e en eerepr. Jansen; 7e en eerepr. J. Joziasse; 8e en eerepr. Sonius, Souburg; 9e en eerepr. J. le Granse, Middelburg. Klasse jonge doffers, donkere kleuren: le en eerepr. A. de Visser; 2e en eerepr. De Voogd; 3e en eerepr. F. Ots; 4e en eerepr. Porreij, Cadzand. Klasse jonge doffers, lichte kleuren: le en teerepr. F. Ots; 2e en eerepr. R. Deran, Mid delburg; 3e en eerepr. W. J. van Uxem; 4e en eerepr. A. de Visser; 5e en eerepr. Sonius, Souburg; 6e en eerepr. Streefkerk, Middelburg; 7e en eerepr. A. de Bree. Klasse jarige duivinnen, donkere kleuren: le en eerepr. J. Stroo; 2e en eerepr. L. van Z|orgen3e en eerepr. A. de Visser; 4e en eerepr. W. J. van Uxem; 5e en eerepr. A. van den Berge. Klasse jarige duivinnen, lichte kleuren: le en eerepr. A. Ots; 2e en eerepr. J. Eift Klasse jonge doffers, donkere kleuren: le en eerepr. J. de Veij; 2e en eerepr. J. van Ak keren; 3e en eerepr. Gardedjn, Oostburg; 4e en eerepr. Jansen; 5e en eerepr. W. J. Stroo. Klasse jonge doffers, lichte kleuren le en eerepr, K. van Belzen; 2e en eerepr. J. Hansen; Se en eerepr. F. Ots; 4e en eerepr. Schuurbiers; 5e en eerepr. Gardeijn, Oostburg; 6e en eerepr. J. de Buck, Middelburg; 7e en eerepr. A. de Bree; 8e en eerepr. B. de Ridder; 9e en eerepr. L. de Riader; 10e en eerepr. Streefkerk, Mid delburg; 11e en eerepr. A. van Eek. Klasse Jonge duivinnen, donkere kleuren: le en eerepr. Porreij, Cadzand; 2e en eerepr. W. J. Stroo; 3e en eerepr. Gardedjn, Oostburg: 4e en eerepr. Porreij, Cadzand; 5e en eerepr. De Meij, Oostburg; 6e en eerepr. J. de Buck, Middelburg; 7e en eerepr. F. Ots; 8e en eerepr. A. de Visser; 9e en eerepr. A. Ots; 10e en eerepr. J. Stroo; 11e en eerepr. Jansen. Klasse jonge duivinnen, lichte kleuren: le en eerepr. F. Ots; 2e en eerepr. R. Dirven, Middelburg; 3e en eerepr. L. van Zorgen; 4e en eerepr. F. Ots; 5e en eerepr. B. de Ridder; 6e en eerepr. J. de Buck, Middelburg; 7e en eerepr. Streefkerk, Middelburg; 8e en eerep. J. van Akkeren; 9e en eerepr. A. Ots. De mooiste doffer der tentoonstelling F. Ots; de mooiste duivin der tentodnstelling Por reij, Cadzand. Achter wier namen geen woonplaats staat vermeld wonen te Vlissingen. MIDDELBURG. Donderdag had alhier de uitvaart plaats van wijlen Dr. J. G. de Man. uit Ierseke, die Zondag te voren ln het Gast huis overleed. Verschillende autoriteiten wa ren aanwezig. Bij de groeve werd het woord gevoerd door den heer Mr, G. J. Sprenger, voorzitter van het Zeeuwsch Genootschap, pr. Dr. Max Weber. Dr. van der Graag en den heer De Koeijer, huisbewaarder. Allen schetsten den overledene als een man van taaie volhar ding en werklust en met veel liefde voor de waarheid. Ds. Verhagen, predikant bij de Geref. Gem. is beroepen te Rolterdam-Zuid. De Anti-Rev. kiesvereeniging kwam in ver gadering bijeen. Het ledental vermeerderde met 30 pet, de kas bedroeg f70. In plaats van den (ïeer J. A. Vertregt, die als bestuurslid had bedankt, werd gekozen de heer J. S. Hoek. De heer W. A. den Hollander sprak over het geen in den Raad in het afgeloopen jaar ge schiedde, en welke houding de Anti-Rev. leden bij verschillende vraagstukken hadden aange nomen. In de Concert- en Gehoorzaal trad de zan geres Eva Liebenberg op, die warmen bijval ^•LEEU.WARQEN- -J verwierf, waarin zij haar muzikalen begeleider Leo Roseneck, deed deel en. Een bloemenhulde werd haar deel. Het gemaal van den Polder Walcheren zal voor het publiek ter bezichtiging worden gesteid. Na de beproeving der machines, zal de installatie door den Polder worden overge nomen, waarna dan ook de officieele opening zal plaats hebben. In de kleine zaal van de Concert- em Ge hoorzaal, hield Zaterdagavond het departement Middelburg van de Ned. Maatsch. voor Nijver heid en Handel een bijeenkomst, waarin de heer Ir. H. B. J. Aikema, lid der Kon. Ned. Brandweerver., commandant dier vereeniging te Schiedam, een lezing hield over: „Onze mo derne brandbluschmiddelen". Dinsdag was het een jubileumdag voor den Polder Walcheren, want het was op 28 Januari 1830 dat het tegenwoordig gebouw in de Abdij werd betrokken. Zaterdag werd in het gebouw der C. J. M. V. de eerste conferentie der Ned. Zondags school gehouden. Er werden referaten gehou den door de heeren J. Hesling uit Amsterdam over „Het lastige Kind" en H. A. de Boer over „De kunst van vertellen". AAGTEKERKE. In de Ned. Herv. Kerk werd fcLoor de Firma Dekker te Goes, een nieuw or gel geplaatst, geschenk van den heer J. H. Blum. De prijs van dit orgel is f5000. Het heeft een mooi front, passend in den stijl der oude kerk. Ook hier hield de kolen ver. haar jaarver gadering, bijgewoond door 43 van de 155 le- flen. Aangekocht was 60000 K.G. steenkool, 48700 K.G. eierkolen, 8000 K.G. anthraciel, 13000 K.G. bruinkool en 15000 stuks turf. De ontvangsten en uitgaven bedroegen respectie velijk f5995.15 en f5964.37. BIGGEKERKE. De kolenver. „Helpt Elkan der" hield haar jaarvergadering. Er was in 1929 aangekocht 3115 H.L. steenkolen, 12155 K.G. bruinkool en 4665 stuks turf. Het leden tal bedraagt 137. Er is een batig saldo van f562.24. Besloten werd aan het bestuur een Vergoeding van f15 per jaar toe te kennen. Aan de leden werd f140 uitgekeerd naar de betrokken hoeveelheid brandstoffen. Ook werd f65.97 terugbetaald aan de afnemers van stuk en nootieskolen. in verband met de kwaliteit dezer brandstoffen. DOMBURG. Vrijdagavond werd een algeim. vergadering gehouden van de afd. „Domburg" f|pr Ver. voor Ziekenhuisverpleging. Zij telt RR3 waaraan 4 leden uitkeering hebben ontvangen. In de vacature-Dourledjn werd de heer D. Trieller Az. gekozen. Alhier is een huldigingscomité opgericht, met het doel Dr. B. Vaandrager op 1 Mei a.s. te huldigen. y'et zal dan 25 jaar geleden zijn, dat Dr. V. zich alhier als arts vestigde. Voorz. is de heer P. J. Elout, secretaris de heer M. Reljnhoudt Sr., penningmeester de heer H. C. Ghysen. De burgemeester is eere-voorzit ter. GRIJPSKERKE. Zaterdagmiddag vergaderde de I^ndbouwvereeniging. In plaats van K. Huisman Mz. die 25 jaar de functie van be stuurslid had bekleed, en nu elders heen ging, werd de heer K Poppe Bz. gekozen. Ir. Stevens hield een lezing over „Akkerbouw". De Chr. landarbeidersvereenjgjng hield een vergadering met 24 leden. Behandeld werd het program van wenschen om te komen tot een collectief contract met de werkgevers voor 1930. Woensdag hield de A. R. Prop. club een vergadering, waarin de volgende onderwerpen werden behandeld: Art 7 van ons Program, door den heer A. Pouwer en „De strijd voor de Chr. Soc. beginselen", door J. Vlieger. Men besloot toe te treden tot heit verband der A. R. Prop club*. Met de verschillende jeugdverenigingen hield de A. R. kiesvereeniging Donderdagavond een vergadering. Als spreker trad op de heer B. G. Groot-Nibbelink met „Onze Actie". De! meisjesvereeniging diende een tractatie rond, Het varkensfonds „Helpt Elkander" ver gaderde. De kas bevat thans f215.84. Er werd wijziging gebracht ln het uitbetalen der doode varkens. Dit wordt nu van 1— 25 K.G. 110 o/o der marktwaarde, van 25—75 K.G. 80 o/ó en bo- Ven de 75 KG. 75 o/0> Verder kan voortaan ieder houder van drachtige zeugen deze ook tegen het werpen verzekeren tegen f5 per dracht Er zijn dit jaar 6 doode varkens ver goed, een gedeeltelijk. De vereeniging telt 79 leden. KOUDEKERKE. Te 't Zand ontstond een schoorsteenbrand, welke met minimax en em mers water gebluscht werd. Ook het behang had reeds vlam gevat Alhier werd een tweede jaarvergadering gehouden van de tuinbouwvereeniging. De voorzitter uitte zijn teleurstelling over de ge ringe opkomst In kas is een batig saldo van f27. Het ledental bedraagt ruim 50. De contri butie werd met 50 pet. verhoogjd. Verschillende belangen werden besproken. Donderdag sprak in een vergadering der afd. „Patrimonium" de heer De Bruijn van Middelburg over: „Arbeidsvreugde en arbeids- ellende". MELISKERKE. Beroepen bij de Geref. Gem, Ds. A. de Blois te Dirksland. ST. LAURENS. De Burgerwacht hield haar 9e jaarvergadering. De rekening sloot met een goed slot van f 13.32. Uitgereikt werden diplo ma's en kruisen met een toespraak van weth. Van 't Hoff. Het kruis met diploma B verkre gen de heeren J. M. Houterman, J. Marinissen, C. Willemse Jr., P. v. d. Putte, het diploma; C £e Heer A. Willeboordse. De heer M. v. d. Putte bleek no. 1 voor scherpschieten en A. v. d. Putte voor marga te zijn. Besloten werd jaarlijks voor elke groep 1 of 2 prijzen be schikbaar te stellen. OOSTKAPELLE. „Algemeen Belang" verga derde Vrijdagavond. Tot bestuursltd in de vaca- tnre wijlen J. de Visser Gz. werd gekozen J, Krijger. Buiten het bestuur om, daar niemand de functie van penningmeester wilde waarne men, zal het bestuur een ander zoeken. Be noemd werd als zoodanig dhr. A. Willemse Dz. RITTHEM. Het fanfarekorps „Oefening na den Arbeid" gaf Vrijdagavond in de school een openbare uitvoering. De bibliotheek hield dien avond haar jaarvergadering. Er werden in 1929 ruim 2700 boeken uitgeleend. De cata logus telt 730 nummers. Het ledental bedraagt 76. Het batig saldo f12.46. Alhier had vanwege den Vr. Landstorm een dergelijke vergadering plaats-als te Souburg SOUBURG. Ds. E. de Jong, Geref. predikant te Bellingwolde, bedankte voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier. Alhier had weder een samenkomst plaats van de afd. B. Vr. Landstorm, in welke de heer Laernoes nog eens doel en noodzakelijk heid uiteenzette. Ook werd een gedenkboek van den Nat Landstormdag uitgereikt. De Chr. Meisjes ver. „Wees een Zegen** hield haar achtste jaarvergadering. Aan 25 ge zinnen en aan Kinderzorg konden kleeding- stukken woorden uitgereikt. Ds. vam der Waa opende en sloot het samenzijn. VEKRE. De Jangel. Ver. op Geref. Grondslag „De Heem zij onze Banier", hield hare 43ste jaarvergadering, in welke een prijzen redteer- ^vedstrijd werd gehouden. Voordrachten, sa menspraken wisselden elkaar af. VROUWEPOLDER. In de hier gehouden ver gadering van het varkensfonds bleek, dat er 10 nood slachtingen zijn geweest. Ook het vleeschfonds hield vergadering. Daar wanen 9 noodslachtingen voorgekomen. Het aantal koeien is 316 van 57 leden. Als slachter Werd in de plaats van P. de Vos, die bedankt had' gekozen P. Schoe Pz. Maandag j.l. gaf de Vlisa. tooneelvereeniging „Koningin Wilhelmina" een uitvoering in „Da Oude Vriendschap", welke begon met de op- voering van „De Oom uit Amerika" van H. J. Paternotte. Het stuk genoot een goede vertol king, hoewel de dienstbode wat overdreven haar vfol uitbeeldde, enoverdrijving schaadt. De gewenschte humor, waar het stuk juist zoo rijk aan is, is door alle spelers(sters) ten volle bereikt 't Was een grappige verwik keling van een strijd om het „slijk der aarde" dat ten slotte toch op een leuk einde uitdraaide* Het cabaret-deel bevatte een serie serieuse en leuke liedjes, waarvan enkelen zelfs heel goed tot zijn recht kwamen. Op dit gebied heeff de vereeniging zich, in den loop der jaren, b!jf hun publiek hiermede bedoelen we de do nateurs der vereeniging steeds verdienstelijk weten te maken. Het komische deel was weef in 'handen van den zeer ge wilden komiek, die verschillende malen met applaus werd begroet bij „opkomen". Voor het dramatische lied bezit „Wilhelmina" ook een goede kracht, die bijgestaan door enkele damesstemmen uitmuntte met eenige mooi gezongen liedjes. Met het laatste nummer waren de aanwezigen zeer ingenomen, 't Bracht vele oude melodieën van jaren (her naar voren, waarin als slotaou- plèt klonk toet bekende „Tot wederziens". De muzieknummers tusschen de liederen, deden het best. Dergelijke muziek zal het ten slotte toch weten te winnen van al het andere dat toch „maar even" mooi is. Het i? al zoo een voorbeeldig streven, om in de schouw burgzalen weder dergelijke muziek' te nten klinken, muziek, die geschikt is om' ter "op luistering dienst te doen. Men moet er weer aan gewoon wordten. Gaarne vernoemen we nog de goed gespeelde ..TrSumerei" van Schumann en „Menuet" van Van "Beethoven, benevens „Ungarisohe Tan* no. 7" van Brahms (was dit niet no. 6?), die ten volle onze waardeering hadden. ÊNGERING, Nleuwitraat. A.s. Zondag is geopend de apotheek van. VAN DE GARDE, Korte Noordslraat, WEET GIJ? dat drie Engel sche vorsten, Hendrik ITI, George III en Koningin Victoria langer dan een halve eeuw regeerden? en dat er in Amerika 2000 luchthavens of lan dingsterreinen zijn? en dat tot eind Augustus de zomer van 1929 in W. -Europa het zonnigste -is geweest sinds 18 jaren? en dat men van den top van den Westminster Kathedraal heel Londen kan overzien? en dat bet slechtste egoïsme dat is, hetwelk nog niet eens zoozeer het eigen voordeel zoekt als wel het nadeel van anderen? jen dat wanneer de memsch beleedigingen even *Tx>edig vergat als de weldaden, er minder vijandschap in de Wereld zou zijn? dat in het sap van ongeveer 200 boomer* 60 planten suiker voorkomt? en .dat een adelaar tot op een hoogte van 2000 M. kan vliegen? en dat hij dat in 1882 kreeg, als laatst© wenschl van een onbekende dame uit de hoogste krin gen, die op haar sterfbed de dokter de belofte deed afleggen, dat hij na haar dood een stuk huid van haar schouders zou snijden, om et een van de boeken van F1 ammarion mee ti* doen inbinden? en dat de grootste bekende dfentei van &G geB is ruim 10000 meter en gevonden wordt op 400 mill en ten Noorden van één der Philip- biinen? Ontstaan eener dans. De bekooriltke danseres Sallé. van de grootè opera te Parijs, die Rameau kende, bezat be halve haar kunst nog andere talenten. Tij zong en speelde verdienstelijk piano. Eens vertelde ze Rameau, dat ze ook wel zou willen oompo- neeren en. verzocht daar les in te krijgen. De componist antwoordde zeer galant: „niets is gemakkelijker dan dat, U kunt terstond de proef nemen". Hij bood haar een naald aan cm een onbe schreven blad; muziekpapier en verzocht haar om in de balken naar verkiezing met een naald puntjes te prfkken. Toen zij dit gedaan had, nam hij! het papier en maakte van de aldus aangeduide noten, zonder er ook maar een en kele van te veranderen of Weg te laten, een muziekstuk, door den duur van iedere noot ta bepalen en ze in maten te verdeelén. Hierdoor ontstond een bijzondere dans, welke ln Frank rijk geruimen tijd in de mode was. Voor den wederverkoop zich te wenden tot i VAN SLUIjS Co., Markt K 163, Middelburg Noem bij het doen van uw inkropen

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1930 | | pagina 2