gemest en venfiaa -huid Boter en Spritsletters ChocoIBde Letters VOLKSWARENHnlS J. i. COZIJN St. Nlcolaas-Etalage BAKKERIJ BLOK WIJ HEBBEN GEWELÖIGE K00P- JES VOOR DE ST. NIC0LAAS :mnmn Ruime voorraad van geschikte ST. NICOLAAS-ARTIKELEN Aanbevelend, A. J. VAN DE PAS „DE LANOE JAN" voor het St. Nicolaasfeest Voor de Dames SPATTEES LEDERWAREN WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 29 NOVEMBER 1929 No. 48. GRIjPSKERKE. De Anti-Rev. Prop. Club liiel I een vergadering, in welke de heer Groot N'ibbelink een inleiding hield over: De Staat kundige tegenstellingen tusschen A-R en C-H. waarna de werk verdeeling plaats had. Op- en Ondergaan van Zon en Maan 8.21 Hoogwater te Vlissingen op WIELRIJDERS, LICHT OP: ST. NICOLA AS-ADVERTENTIES Langedslft xelefoon 630 Mlddélburg ZOOALS i Kinder-Serviezen, Poppen, Stoommachines, Por- temonnaies, Pijpen, Portefeuilles, Sigaren en Sigarettenkokers en duizenden andere artikelen. Wil men koopjes doen, bezoekt dan het Vlissingschestraat K 66 Middelburg VLISSINGEN alsTheekasten, Bloementafeltjes, Bijzettafels, Werktafeltjes, Oud-Hol- landsche Stoeltjes en verschillende modellen Club-Fauteuils, Verstel bare Fauteuils, Rooktafels met hout of koperen bladen En tegen de scherpste prijzen S\. N icolaas-Geschenken „MAISON LUX" I. A. MlLLEMSEN, We moeten wel ooren hebben voor hunne verdediging, we mogen ze maar niet zonder meer afwijzen met een: „Ja, je zult het wel weer goed weten te praten, maar ik geloof jt toch niet", neen, er moet plaats voor verdedi ging zijn. Maar even stellig moet worden weerstaan, de neiging, om het kromme recht te praten. Zou niet een van de kinderen wel eens uit onzen mond hooren: „Daar heb ik mij in vergist". „Dat hadden we anders moeten doen". „Dat is nu mijn eigen schuld". Daar krijgen we toch wel eens de gelegenheid voor. Zou de onderwijzer ook wel eens mogen zeggen: „Dat weet ik dadelijk niet" of „Daar was ik mee in de war". Schuldbekentenis is niet gemakkelijk, maar ze is een van de voorwaarden voor schuld vergiffenis. Dat prenten we immers onze kin deren ook in, tot hun eeuwig welzijn. Laat ons voorbeeld hun in dezen geen belemmering zijn. VLISSINGEN. Het ligt in het voornemen der Spoorwegdirectie met ingang van 15 Mei in de dagverbindingen voor Engeland naar Vlissingen, derde klasse doorgaande rijtuigen te laten loopen. Een automobilist miste de boot naar Breskens, doordat hij aan de Keersluisbrug wachten moest Hij. had ook slechts 11 min. tijd toen hij aan de brug kWam. Maar de reis naar Zeeuwsch-Vlaanderen ging dien dag over. Verleden week is het Venduhuis afge brand. De brand ontstond op de benedengang van het trapportaal, wellicht door het achte loos wegwerpen van sigaret of sigaar op den avond van de veiling. Gedurende den tijd van 24 Nov.—6 Dec. mogen de winkels tot des avonds 10 uur open xijn. De mailbooten der stoomvaart-maatschap pij „Zeeland" zullen binnen eenige maanden installaties voorzien worden tot het nemen van proeven met het voeren van draadloos- telefonische gesprekken met den Nederland- schen vasten wal. De motorveerboot „Koningin Wilhelmina", voor den dienst VUssingen-Breskeas v.v. is weer ln dienst gesteld. Het Noorsche stoomschip „Meryl", dal hier een lading melasse heeft gelost voor Pergen op Zoom ls naar Dantzig vertrokken. Hr. Ms. mijnenveger „Medusa" is van hier te Nieuwediep aangekomen tot het hou den van oefeningen. Benoemd tot agent bij den Prov. Stoom boot *ienst op de Oosterschelde te Zierikzee |de heer J. van Dijk, alhier, thans tijdelijk werkzaam op het bureau der Prov. Stoom bootdiensten ter prov. griffie. Vanwege het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling werd in het Alhambra-theater de film „De bij Maja en haar avonturen" ver- ttoond. Het orgel begeleidde het geprojecteerde. In de buitengewone ledenvergadering van „Gemeenschappelijk Belang" op Maandag 25 November ls het besluit, genomen in de ver gadering van 4 Nov., herroepen. Met over- groote meerderheid 39 tegen 11 stemmen ls de winkelsluiting thans weer verworpen. Aan B. en W. zal worden verzocht niet in te gaan op het*verzoek van de drie plaatselijke af deelingen van Handels- en Kantoorbedienden. Dit verzoek houdt in winkelsluiting op Woens dagmiddag, sluiting om 7 uur en 's Zaterdags om 9 uur. De afd. Vlissingen van de Vereeniging voor Slechthoorenden, hield Woensdag haar verste gezellige bijeenkomst in dit wintersei zoen, voorafgegaan door een vergadering, in welke Mej. Roelse werd herdacht en Mevr. Van Raai te-Van Raalte, die als bestuurslid bedankt hiad. werd toegesproken In haar plaats werd gekozen Mevr. Henrard-Moll. De heer H. J. van Westen gaf een praohtigp, door hem zelf vervaardigde film van Vlissin gen. Ook werden nog komische films vertoond. In de Nieuwe Kerk sprak Ds. E. H. Blaau- wendraad over het onderwerp ,jOntwapening", bezien in het licht van het Evangelie. Wan neer Ds. B. de kern van de Godsopenbaring, die in den persoon vaa Christus volheid werd. als uitgangspunt neemt, en dan de vraag ge steld wordt, vóór of tegen ontwapening, dan kan Z.Eerw. er slechts vóór zijn. Denkend aan het woord van Jezus: „Hebt uwe vijan den lief". Spr. kan ook geen verschil maken tusschen algemeene en eenzijdige ontwapening, zoo min als hij zou kunnen zeggen: „Word Christen als allen het worden". Spr. wil de ontwapening niet als vrucht van ongezond humanisme of door gevoelsmotief gedreven. Evenmin voortkomend uit opportunisme en gelooft ook niet, dat met ontwapening alle problemen zijn opgelost. Spr. zegt, dat als men het met de eischen van het Evangelie op een accoord wil gooien, men liever van Chris tus' geboden moet afzien en dringt aan, dat ieder begint met deze dingen toe te passen in eigen leven en dan in breeder kring. Het le ven wordt dan wel moeilijker, maar ook rijker. De Rijkswaterstaat heeft het onderhoud de rijkszeeweringen en -havenwerken al- li'er en te Veere gedurende 1930-31 en '32 ge gund. perceel 1 aan den heer J. N. D. Bijl al- hiei voor f6830 per jaar en perceel 2 aan Jen heer P. Dekker te Veere voor f4010 p. jaar, Generaal-majoor b. d. A. Butner. herd en kl op 17 Dec. den dag waarop hij voor 50 jaar tot arts werd bevorderd. Dr. B. was indertijd alhier bij het garnizoen, tevens dokter aan de werf „de Schelde". Ook had hij veel burger- practijk, welke hij-' nog te Breda uitoefent. Van hier vertrok het Nederlandsche s.s. „Gaasterland", na aan de Gasfabriek een la ding steenkolen te hebben gelost Overgeplaatst sergeant-kok J. Westerbeek van wachtschip Willemsoord naar wachtschip Vlissingen. B. en W. stellen den gemeenteraad voor een regeling te treffen, waardoor aan zes straat- makers bij het voleindigen van het 65ste levens jaar een pensioen van M2 per week wordt ge garandeerd. MIDDELBURG. Ook voor de Vlasmarkt en Krom me wee le is een buurt vereeniging opge richt. Van 25 Nov.—5 Dec. en van 17—24 Dec. is de winkelsluitingsverordening niet van kracht en mogen de winkeliers hun zaken zoo lang open houden, als zij willen. Op Woensdag 18 Dec wordt aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland alhier aanbesteed: het maken van geleidings- werken en loopsteigers in de toeleidingskana- len van de Keersluis te Vlissingen. Raming der kosten f66200. De afd. Middelburg van den Handels- en Kantoorbediendenbond verzond aan den gemeenteraad een adres met verzoek bij de gemeentelijke verordening de winkelsluiting te willen bepalen op Dinsdagmiddag na 1 uur. In de ,,St.-Joris" werd een bazar gehou den voor de Zending onder de Chineezen in Indiê en de Evangelisatie daarvoor, mocht zich in een druk bezoek verheugen. -- Alhier werd de eindles van den 2-jari- gon cursus 1928-1929 voor vakonderwijs, uit gaande van den Prov. Zeeuwschen Bakkers bond, gehouden. Het diploma werd o.a. uitge reikt aan A Houterman, Serooskerke, J. van Soelen, Souburg, en J. C. Wolf alhier. Tot plaatsvervangend lid der Kamer van Toezicht over de notarissen en candidaat-no- tarissen alhier, is herbenoemd Mr. S. R Bak ker, kantonrechter te Zierikzee. De le luitenant W. K. de Fedjter, adju dant van den commandant van de landstorm- troep te 's-Gravenhage, keert op 1 April terug naar zijn korps, het 14e Reg. Inf. met bestem ming Middelburg. Geslaagd cand.-examen Theol. school te Kanipen de heer I. de Wolff. De gezamenlijke patroonsbonden alhier hebben zich tot den gemeenteraad met een adres gewend, waarin uitvoerig uiteengezet wc 1. de gronden, waarop deze bonden zich verklaren tegen een verplichte middagsluiting. AAGTEKERKE. Tot raad van den polder Walcheren is benoemd de heer P. de Visser, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. DOMBURG. Aan de op 2 Dec. te houden aandeelhoudersvergadering van de N.V. Bad en Strandhotel Domburg, zal worden voorge steld, over het afgeloopen boekjaar, na ruime afschrijving, 6 dividend uit te keeren. Ds. D. J. Dijkstra, predikant bij de Ger Kerk, denkt Zondag 15 Dec. afscheid te nemen om op Zondag 22 Dec intrede te kunnen doen te Ha uier wijk, NIEUW- EN ST.-JOOSLAND. Op de verga dering van den Bijz. Vrijw. Landstorm sprak de heer Sluimer over den Volkenbond, waarna de heer Laernoes uit lVissingen de vereeniging met haar groot aantal leden feliciteerde en met het succes o.a. behaald bij den laatst ge houden Prov. Schietwedstrijd. Daarna over handigde hij de vereeniging een photo-album van den Landstormdagl te 's-Gravenhage. SEROOSKERKE. Voor de afdeeling „Patrimo nium" trad alhier op, de heer Chr. de Bruin uit Middelburg, met het onderwerp „Mede zeggenschap". SOUBURG. In „Rehoboth" hield de C. J. N „Weest Getrouw" eene propaganda-avond. In deze vergadering gaf de heer B. de Jager, hoofd eener Ohr. School te Vlissingen, een causerie over: De dichter van „Beveel gerust uw we gen" (Paul Gerhard 1605-1675). Verder wa ren er zangnummers en voordrachten. Een fietsrijder botste tegen een honden kar. De fiets werd vernield en de kar kreeg averij. Een hond vluchtte van onder de kar en kwam onder een tram en werd overreden. De fietsrijder bekwam enkele schrammen. In de vergadering van de Ver. van Oudr leerlingen van den land- en tuin bouw-winter - cursus sprak de heer D. J. de Visser over „Vrienden en vijanden van den tuinbouw". In het café „De Zwaan" is een afdeellng opgericht van de V. A. R A. Bestuursleden zijn de heeren: Steijnstra, voorzitter, H. van Dijk, secretaris, en J. H. Leder, penningm. Ter openbare terechtzitting van de recht bank te Middelburg kwam de zaak van W. N. J. in behandeling. Het O. M. eischte tegen ver dachte een gevangenisstraf van li/a jaar. Uit spraak is bepaald op 6 Dec. a.s. De verdediger, Mr. J. J. Adriaanse, achtte verdachte ontoere kenbaar, vraagt vrijspraak, in ieder geval een onderzoek naar diens geestvermogens. UITBREIDING KREYMBORG'S KLEEDINGMAGAZIJNEN. Zooals men ons mededeelt, opent de Firma A. Kreymborg Go., Hofleveranciers, ln 1930 twee groote filialen. Te Nijmegen, Molenstraat hoek Ziekerstraat (hun 29e filiaal), te Den Haag, Weimarstraat hoek Beeklaan (hun 30e filiaal). NIEUWE ZAAK. In het geheel verbouwde pand Lange Delft B 144 tegenover het Grand Hotel, alwaar vroe ger ons filiaal drukkerij „De Lange Jan" ge vestigd was, heeft thans de Columbia Import ISihop haar zaak ondergebracht onder den naam M. Vriesman. Co. De nieuwe winkel, welke naar de eischen des tljds ls Ingericht, maakt met haar keurige etalage's de wandelaars zeer zeker een oogen- blik tot stilstaan en dan vanzelf tot kooper. Een nog grooter en uitgebreider collectie hee- renkleeding en mode-artikelen dan voorheen reeds het geval was, is thans aanwezig. Wij wenschen de Firma Vriesman Go. veel succes toe. Nov.-Dec. 30 Z. Z. M. D. W. D. V. ZON op I onder MAAN op onder 7.47 7.48 7.50 7.51 7.52 7.54 7.55 3.50 3.49 3 49 3.48 3.48 3.47 3.47 v.m. 7.05 9.30 10.31 11.17 11.51 12.15 nm 3.08 3.34 4.12 4.57 5.56 7 04 8.17 Maandag 9 December E.K v.m. 10.01 Zaterdag 30 Nov. Dec.v.m 12.37 n.m 12.47 Zondag 1 1.09 1.26 Maandag 2 1.44 2.— Dinsdag 3 2.17 2.35 Woensdag 4 2.50 3.12 Donderdag 5 3.25 3.51 Vrijdag 6 4.04 4.31 Zaterdag 30 Nov.-Dec. te 4.20 uur •Zondag 1 Maandag 2 Dinsdag 3 Woensd. 4 Donderd. 5 Vrijdag 6 te 4.19 te 4.19 te 4.18 te 4.18 te 4.17 te 4.17 Apotheken geopend te Vlissingen i A.s. Zondag is geopend de apolheek van: ENGERING, Nieuwslraat, Te Middelburg A.s. Zondag is geopend de apotheek van: VAN DE GARDE, Korte Noordstraat. Damns- Acte- en Schooltasschen, School- étui'8, Portemonnaies en Portefeuilles. Speciaal Peaü de Pèche-Taaschen. NIEUWENDplK 37 - VLISSINGEN j Noordstraat naast het Postkantoor. Wij zijn gereed met onze en noodigen U beleefd tot eea bezoek uit. Ziet de ruime sorteoring St. Nloolaaa-Qeschenkan. Aanbevelend, Noordstraat naast het Postkantoor Middelburg

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 2