WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 15 NOVEMBER 1929 No. 46. Wij hebben hier maar bijgeschreven „een werk japon" om goed te laten uitkomen, dat wij ditmaal niet een gewone kamerjapon be doelen, Het is eigenlijk een stofjas, zeer ge schikt om de dagelijksche werkzaamheden te verrichten. Het model is dat van een mantel De slui ting is een bijzondere. Het is een soort 'cein tuur. welke met een strik opzij vastgebonden wordt. De j.as is over het geheel nogal ruim, hetgeen natuurlijk ook komt door het klok- model. In een werkjas moet men zich echter goed kunnen bewegen. Het ontwerp heeft het voordeel dat het zeer gekleed staat, zoodat men er heel 'goed mee aan de deur kan ver schijnen als er gebeld wordt. Wil men dat echter niet. dan is het juist ook heel handig om den fas even uit te doen. Een knippatroon kan men bestellen aan onze bumaux onder no. 142, in de maten 42, 14. 46 en 48. Prijs 55 cents. BOODSCHAPPEN DOEN. Weer geheel iets anders dan het winkels kij ken is 1 t boodschappen doen. Onder bood schappen verstaan wij de dingen, welke wij in het huishouden bepaald noodig hebben. In dt eerste plaals natuurlijk de dingen voor het maal. dat wij eiken dag opnieuw moeten op- dissehen en waarover wij ons soms ernstig bezorgd maken. Vooral in den tijd „als er bijna niets is". Er zijn vrouwen, die dergelijke boodschappen haast nimmer doen. Zij hebben alles aan de deur. Het is gemakkelijk, dat is waar, maar het is niet altijd even verstandig. Vaak toch betaalt men aan den leverancier wel eens wat te veel, vooral als het leveren een sleur geworden is en wij tot de vaste klanten zijn gaan behooren. Iedereen kent het voorbeeld .van de groen- tenboer, die steevast aan de deur zijn groenten duurder verkoopt dan in den winkel. Zegt men er iets van, dan antwoordt hij natuurlijk, dat hij het O' S, Ihuisbozorgt en dus wel iets meer mug rekenen. Leuk is dit echter niet en heele- maal in orde evenmin. De groenteboer ver geet da' wij tot zijn vaste klanten behooren, waardoor het hem o.a. mogelijk met eenige zekerheid voor den verkoop zijn inkoopen te doen. Tor be^ooning mogen wij daarvoor wat meer be a en. Hel moest eigenlijk anders-om zijn. Het publiek dat zoo nu en dan zijn win kel binnen loopt moest hij wat extra's reke nen, maar in ieder geval niet zijn vaste klan ten, die toch de basis van zijn bestaan vormen. Precies zoo gaat het met den slager. Hij. re kent misschien niel meer dan in den winkel, maar van bijzondere aanbiedingen blijven wij gespeend. Die liggen in zijn etalage en wij zien niets. Daarom is het boodschappen doen vooral als ons gezin nog klein is wel aan te bevelen. Wij blijven op de hoogte en hebben bovendien meer keus. Want ach, zoo 's mor gens aan de deur te moeien bedenken wat men nemen zal valt ook niei altijd even gemakke lijk. Staal men i chler voor den winkel, dan ziet men tenminste wat Vele vrouwen i ebl>en de gewoonte des Za terdagsmiddags zc'f Ie gaan winkelen. Dat is zeer verstandig. Men doet op dien middag genoeg wijsheid op om er de volgende week op te kunnen leren EEN AANPAKJE. Onze laai wordt hoe langer hoe rijker. Een van de nieuwste woorden is o.a. „aan pak je", een woord dal tenminste dit voordeel heeft, dat het Nederlandsch klinkt en wij der halve kunnen begrijpen wat er mede bedoeld wordt Op dit plaatje is een aanpakje geteekend, ongeveer op ware groolte. Het doel wordt door een teekening op den achtergrond ten over vloed nog duidelijk gedemonstreerd. Zij die dit aanpakje willen maken, handelen als volgt Men neemt een flink lapje, flink beteekent hier niet groot maar dik. Op dit lapje spelt men de poes van de teekening vast. Vervol gens moei men met borduurrijde de met wit gelcekende omtrekken .op het lapje bordu ren. De oogen maakt men van eep paar kraal tjes. Is het borduren klaar dan staat er na tuurlijk een kat op het lapje. Om het beest echter behoorlijk te zien. moet nu heel voor zichtig het papieren poesje van de stof afge ha aid worden. Zoo voorzichtig mogelijk want men heeft het model nog een keer noodig, n.l. voor den anderen kant van het aanpakje. Ge heel ongehavend zal het model er wel niet afgaan, maar men heeft natuurlijk voor het borduren reeds eenige routine van den eersten keer. Nu moet men eerst nog ongeveer op een hal ven centimeter afstand van de omtrekken het poosje op het lapje uitknippen. Bij den rug echter handelt men alsof men bijv. een rugpand van een jas knipt. Men houdt daar de s'of dus dubbel, met het oog op den ande ren "kant i\»an het aanpak'je. Heeft men dit rtcdaau. en is ook de andere zijde geborduurd, dan is het aanpakje klaar. Alleen zal men in don nek de beide zijden aan elkaar moeten, naaien, want natuurlijk kan men niet den ge heel en op de vouw van de stof leggen, juist door den inham welke door den nek gevormd wordt. Eventueel kan men het aannakje nog voe ren. Heeft men niet zulke bijzonder dikke stof gebruikt, dan is dit zelfs dringend noodig, daar men anders toch nog de handen brandt. BLOUSE EN ROK. Tegen den winter bestaat ook altijd eenige behoefte aan een lossen rok of nog meer eigenlijk aan een losse blouse. Vooi1 mantel pakken etc. Op ons plaatj> ziet men eerv fraai geheel. Een strakken gesloten, maar van eenige plooien voorzienen rok. De blouse daarbij is ruim en van een fraaie coupe. De blouse is zeer geschikt om van zwart zijde gemaakt te worden. Het model leent zich overal voor. In huis, op visite, een avond je of wat dan ook. Het is eenvoudig maar mooi. Het maken zal we) meevallen, vooral door het handige schouderstuk. Een knippatroon kan men bestellen aan onze bureaux voor blouse en rok tezamen on der no. 143, in de malen 42, 44, 4b en 48. Prijs 55 cents. VOOR JONGENS. SCHILDERWERK OP HANDTASCHJES. Op hand'aschjes van dof fluweel of van ro'-dc-Sucde kan men de dessins vaak hel bes'c schilderen. Veel ervaring in deze edéic Vuns1 is* daartoe niet noodig. De verf "kaa men koopen in winkels voor huis vlij [artikelen, waarbij men er verstandig aan doet te zeggen waarvoor men de verf wenscht te gebruiken. Allicht kan de winkelier dan nog met wat raad ter zijde staan. Om een dessin op het taschje te krijgen kan men het beste gebruik maken van een niet o! Ie - ingewikkeld strijkpatroon. Heeft men dit niel of kan men hierbij niet naar wensch sla gen dan moet men een of ander plaatje na- teekenen met krijtpotlood. Dit is natuurlijk niet voor iedereen even gemakkelijk. Sommige vrouwen zullen zeer goed kunnen teekenen, anderen misschien heelemaal niet Kiest men echter een eenvoudig dessin, dan kan men de teekening vaak uitknippen en op het tasch je spelden. De omtrekken kan men dan met het krijtpotlood gemakkelijk nateekenen. Bij het kiezen van de kleuren moet men al lijd een beetje de matigheid betrachten. Het is heelemaal niet noodig dat op ons taschje alle kleuren van den regenboog zijn te vin den. Twee of drie is al ineer dan voldoende. Trouwens het kleuren is natuurlijk een kw»&- tie van smaak. Het laschje dat op ons plaatje afgebeeld is verdient nog wel even, de aandacht Het is gemaakt van Pot-de-Suede, twee rond gesne den lappen aan elkaar genaaid, daarné bit nenste buiten gekeerd en met sterk en mooi garen nog een keer doorgestikt De opening is gehoord met leerdoek waaraan franje ge- knip' is. Van hetzelfde materiaal zijn de hand gieepjes gemaakt. Het spreekt vanzelf, da*! z i'k een tasch in grooter formaat oolc als Iri houdtasch gebruikt kan worden, doch don k 11 men natuurlijk goedkooper uit zijn door et n stof inplaats van Pot-de-Suede te nemen. WINKELS KIJKEN. Het patroontje dat hierboven staat afgebeeld bestaat uit een jasje en een pet. De slobbroek behoort er dus niet bij. Het jasje heeft iets weg van het ulster-model, rond en glad aan de schouders. Het moet van een dikke maar toch losse stof gemaakt worden, want het is natuurlijk als winterkleeding bedoeld. Is de stof voldoende dan behoeft het niet gevoerd te worden. De pet bestaat uit verschillende deel en en is bovendien van een klep voorzien. Deze klep kan men eerstens zelf maken van carton, een model behoort bij hef patroon. Men kan echter ook een klep koopen van celluloid. Bijv. zoo als aan een tennispetje zit. Voorts bestaat nog de mogelijkheid een klep te laten snijden bij den schoenmaker van een mooi stukje leer. Carton t?aat echjer zeer goed, alleen moet men natfiurlijk zeer dik en sterk carton nemen. De heer des huizes zal er dus wel even aan te e is moesten komen om het te snijden. Kan men het carton niet buigen zonder het te kraken, dan moet men het even boven stoom houden, totdat het zachter wordt. Daarna laat men het drogen in den gewenschten vorm. Een knippatroon kan men bestellen aan onze bureaux voor jongens van drie tot vijf jaar, onder no. 144. Prijs 55 cents. Winkels kijken is een bezigheid waar all< v-ouwen dol op zijn. Zoodra er iets noodig is in het huishouden. Éaan zij munt uit, door een middag in de stad rond te slenteren. Mot) men een wollen deken hebben, dan schijnt hei Delist noodzakelijk te zijn ook alle mode-et alle ges ai te gluren. Waarom? Ach, een vrouw kijkt nu eenmaal graag naar etalages. Eén andere redeü wee! ik er niet voor. De maiinert echter gunnen ons dit pretje maar half. Zij begrijpen niet wat wij er aan hebben. Als zij dat begrepen, zouden zij het ook niet zoo gek vinden, pa meesten echter meenen, dat wij, als we de winkels ai neuzen, alles wel zouden willen hebben, w; wij zien. -'.S* En dat vinden ze niet leuk. Begrijpelijk, {naar helaas onjuist. Zoo dwias zijn de vrouwen ge lukkig ook niet. Wat wij weten willen en waarom wij kijken, dat is: hoe is de mode 5 En wij kijken alle hoedenwinkels na en wij staan voor costuum-eitalages en ontdekken, op die manier wat er voor nieuws onder de zon is. Wij doen allerlei ideeën op en kunnen thuis vlug wat aan onze japonnen véfanderen of wat aardigs voor de kinderen ter hand, ne men. Het voorbeeld hebben wij pas gezien. Een man begrijpt dat niet. Hij ziet het wel als wij een jasje voor de kinderen maken en hij vindt het ook wel mooi, maar het komt niet in zijn hoofd op om te vragen: hoo kwam je op dat idee? Als hij het vroeg zou hij natuur lijk ten antwoord krijgen: in de stad Wat een vrouw verder noodig heeft waarom zij dan ook gaarne etalages riet, d*i zijn: de prijzen. Die moet men toch weten, o« eenig begrip te hebben van de uitgaven, di« wij ons voor noodzakelijke dingen zullen moe ten getroosten. Door het zien van de prij komen wij er ook achter waar wij het voor* deeligste terecht kunnen. Als een man een* een borstrok of zoo iets moet gaan koopen, tippelt hij eer manufacturenwinkel binnen en koopt. Wij weten onze adressen en zijn gulden of meer goedkoopsr uit

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 6