'oór het i inzeepen PUROL Goed en Goedhoop Let op het adres Ruim voorzien van Rund-, en Varkensvleesch tegen de bekende lage prijzen. Aardappelen rooien Hobeinstraat 7 - Vlissingen Rundvleesch Varkensvleesch Vet Spek 55 cent Alles eigen slachting PT Ziet cie Kwaliteit Gehakt 40 cent Lappen vanaf 40 cent Roastbeef 60 cent Entre Cöt 70 cent Biefstuk 75 cent Ossenhaas 75 cent Gehakt Worst Mager Spek Oarbonade Lappen Fricandeau 50 cent 55 cent 60 cent 70 cent 75 cent 80 cent MUZIEKNIEUWS OP DE PLANKEN Op- en Ondergaan van Zon en Maan i V. Hoogwater te Vlissingen op WIELRIJDERS, LICHT OP: Aa Zondag is geopend de apo'heek van,; OCKENBURG, Walslraat» WEGELING'S7 NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 18 OCTOBER 1939 No. U blijft de bok een „bok" en wij moeten van elkaar „menschen" maken. De bok uit boven bedoelde geschiedenis, werd op den duur al minder „bokkig" en meer „merasch". Tenslotte houdt niemand het tegen vriendelijkheid uit. En de samenleving van allerlei soorten van menschen, rijken en armen, geleerden en on wetenden zou heel wat prettiger zijn, als er wat meer beleefdheid was. Een vriendelijk woord maakt den heelen dag prettig en het omgekeerde bederft de stemming. Ook op dit terrein geldt wat eens de chr.-socialistische em.-predikant Ds. Banning van Barchem zei: „De wereld zou nog barbaarscher zijn dan ze is, wanneer het niet mogelijk ware, de krachten van het natuurbestaan te adelen en te louteren". Als een tegenhanger van dien Duitschen ritmeester geldt zeker wel „fnijn- heer de korporaal" uit het leger van Washing ton. Drie soldalen waron bezig een «wam. boom te tillen. Het gelukte hun niet. En de korporaal commandeerde. Juist kwam de ge neraal en vroeg den commandeerenden korpo raal, waarom hij niet hielp? „Ik ben korpo raai" mijnheer, was het onverschillige ant woord. ,,Zoo, zoo. Is mijnheer korporaal? Dat wist ik niet", en beloofd den hced afnemend vroeg hij wei excuus en ging zelf mede hel pen Toen het karweitje was opgeknapt reide hij, heengaande. „Als je weer gebrek aan werkvolk hebt, stuur dan maar een bood schap aan je generaal en hij zal terstond ko men helpen. Goeden morgen, mijnheer de kor poraal". De generaal reed verder. Dat is óók een les in beleefdheid. VLISSINGEN. Alhier zal een Vlootpredikant worden gests ionneerd en wel Ds, J. van der Giesen. Ned.-Herv. predikant te Oosterhout in Gelderland. Als machinist, diploma B slaagde de heer H. J. den Hamer. Op 15 October verliet de heer P. H. S. Fröberg, kommies bij "s r^ks belastingen al hier den dienst met pensioen. Niet minder dan 32 van de 41 jaren diende genoemde heer aan onze haven. Binnengekomen met een lading hout voor Middelburg het Engelsche stoomschip „Stu dent". Op het Duitsche stoomschip „Do- na u", van Antwerpen gaande naar Seattle, werd een verstekeling ontdekt, die alhier aan wal ls gezet. Dit had eveneens plaats met een Tsjecho-Slowaak en een Italiaan, stow-aways op Duitsche stoomschepen, op weg naar Z. Amerika. De Italiaan werd wegens ernstige verwonding aan een zijner voeten in het gast huis opgenomen. Een vergadering werd gehouden van de aid. Vlissingen van den Alg. Mil. Bond. De voorzitter, de heer Hillinga, besprak de plan nen tot het voeren van een krachtige actie voor het recht. Naar aanleiding eener uitspraak van den heer Ruys de Beerenbrouck, enkele jaren terug, hoopt men op tegemoetkoming te mogen rekenen. Daar men mededeelde, dat van verschillende oud-gepenslonneerden, die st£ün ontvingen, deze gedeeltelijk werd ont nomen. zal men, na onderzoek, het hoofdbe stuur hiermee in kennis stellen. Enkele betrokkenen stellen pogingen in het werk, om gedaan te krijgen, dat lederen werk dag gedurende de wintermaanden een spe ciale werkmanstrein van Arnemuiden naar Vlis singen wordt ingelegd. Verschillende deelne mers gaven zich op. Men hoopt weekkaarten te verkrijgen f 1.20 naar Vlissingen en fl. naar Middelburg. Men neme kennis van de volgende circu laire, welke de Commissaris der Koningin ver zond aan de gemeentebesturen in verband met de vernieuwing van vervallen rijbewijzen. Zooa's U bekend zal zijn. zijn de volgens de thans geldende motor- en rij wiel wet afgege ven rijbewijzen geldig voor den duur van twee achlereenvolgende jaren, gerekend van den dag van uitgifte af, en, ingeval de geldig heidsduur van het rijbewijs overeenkomstig door d«n minister ingevolge art. 18 gegeven voorschriften ls verlengd bovendien voor den duur der verlenging. De minister van water- staat heeft echter medegedeeld, dat het voor- loopig niet in zijn voornemen ligt, gebruik te maken van de hem in art 18, 2e lid, van de motor- en rij wiel wet gegeven bevoegdheid tot het geven van voorschriften omtrent verlen ging van den geldigheidsduur dier rijbewijzen. 1 November a.s. zullen dus de eerste rijbewij zen hunne geldigheid verliezen. Zij. die in het l>ezit willen blijven van een geldig rijbe wijs. behooren tegen den lijd, dat hun rijbe wijs vervalt, een nieuwe schriftelijke onder toekende aanvraag tot mij te richten. Bvenals dat tot nu toe het geval was, acht ik het gfwensc^1. dat deze aanvragen niet geschieden'rechts reeks ter provinciale griffie, doch tiilsluiiend voor uwe bemiddeling. De minister van waterstaat heeft het niet noodig gevonden, dat bij die Iweede aan vraag weder een geneeskundige verklaring en een rijvaardigheidsbewijs worden overgelegd en zulks omdat art. 15. voorlaatste alinea, der motor- en rij wiel wet uitdrukkelijk bepaalt, dat overlegging van deze stukken alleen is ver- eis^r bij de aanvraag van het eertfte rijbewijs, hetwelk een aanvrager wordt uitgereikt nm de inwerkingtreding van hei artikel. Door mij kan ingevolge dit zélfde artikel ook een tweede of verdere aanvraag over legging y^n deze stukken worden gevorderd; van deze bevoegdheid zal 'thans door mij slechts in uitzonderingsgevallen gebruik wor den gemaakt. Wel behooren de aanvragers een uittreksel uit het geboorteregister, het bevolkingsregis ter, of eenig ander bewijsstuk betreffende da tum van geboorle van den aanvrager over te leggen, zoomede twee afdrukken van een wel gelijkend fotografisch portret van den aan vrager van ongeveer 4 cM. hoogte en onge veer 3 cM. breedte, op de achterzijde waarvan hun naam is vermeld. Wanneer vernieuwing van twee ry bewijzen (rijbewijs A en rijbewijs B) worden verzocht, kan met drie foto's wor den volstaan. Ten slotte zij opgemerkt, dat eveneens in de aanvraag eene verklaring dient te worden opgenomen, dat de overgelegde foto's den aanvrager voorstel leb.. De verplichting tot het overleggen van een uittreksel uit het geboorteregister of bevol kingsregister geldt niet, indien de aanvrager zijn oud rijbewijs inlevert Blijkens een van den minister van waterstaat door mij ontvangen schrijven zou deze het op prijs stellen. Indien bij het verwisselen van do rljlwwijzen de oude rijbewijzen -verden Ingele verd en zulks ter voorkoming dat de oude rijbewijzen op de een of andere wijze onrecht matig gebruikt worden. Ik moge u daarom verzoeken te willen medewerken, dat door de aanvragers bij hunne aanvraag het oude rijbe wijs, gelijktijdig met of inplaats van een uit treksel uit het geboorteregister, bevolkingsre gister of een ander stuk betreffende datuin van geboorte, wordt overgelegd. Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, Indien gij vóór het inzeepen de huid even Inwrijft met eiechte een weinig In dooMB van 30-60 «n 90 et. T*b« 80 ct. Mocht daar tegen bezwaar worden gemaakt, omdat men zijn rijbewijs moeilijk eenige da gen kan missen, dan zou bij de uitreiking van het nieuwe rijbewijs kunnen worden verzocht het oude In te leveren. De verwisseling komt dus hierop neer, dat een zelfde aanvraag tot mij moet worden ge richt als twee jaar geleden, met dit verschil echter, dat geen doktersverklaring of rijvaar digheidsbewijs behoeft te worden overgelegd en dat zooveel mogelijk de Inlevering van hel oude rijbewijs in de hand wordt gewerkt. De leges, welke voor deze rijbewijzen even eens f 1.50 bedragen, zullen zooals voorheen, door uwe bemiddeling worden ingevorderd. De rijbewijzen, welke in de maand Novem ber 1929 vervallen, kunnen terstond ter ver wisseling worden ingezonden; de verdere in zending van aanvragen behoort zóó te ge selled n dit nie eerder dan één maand voor den vervaldatum de aanvrage de provinciale griffie bereikt. Zaterdag had de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van sergeant de Korte die bij de militaire oefeningen te Bergen op Zoom noodlottig omkwam. Aan het graf werd gesproken door majoor Hakstroh, overste Bier man, zergeant-majoor de Kok en Ds. Hartjes. Een familielid dankte voor de eer den over ledene bewezen. De politie zette een Duitscher over de grenzen, die zonder middel van bestaan een zwervend leven leidde. Ook een paar weken terug is hetzelfde geschied, verder kwam de politie te pas bij een aantal vechtpartijen. Over een geldkwestie was bij twee personen oneenigheid gekomen. De een sloeg den an der in het gezicht. Op de Zeilmarkt liep Za- '"rdfl^nacb' ren persoon enkele klappen op, in een café in de Emmastraat vochten een weetal schepelingen en in een dito gelegen heid op het Eiland werd bij een paar Gro- ningsche schippers een vechtpartij voorkomen. Het stoomschip „Rossum" vertrok, na te Middelburg een lading hout gelost te hebben, nBAr Rarga. In de Doopsgezinde Kerk hield de heer K de Jong voor de Hermes-Loge der Theo sofische vereeniging een rede over het onder werp: „Heeft ons leven een doel?" MIDDELBURG. Bij de Ned.-Herv. Kerk is in de vacature-Cannegieter, als predikant be roepen Dr. H. W. Obbink, thans te Gelder- mal sum, die het beroep aannam. Dr. O. is geboren in 1898. werd door het Prov. Kerk bestuur van Zeeland beroepbaar gesteld in 1922 en beroepen te Ootmarsum in 1923. Van 1928 stond Dr. O. op zijn tegenwoordige stand- nlaats. Eigenaardig is het, dat ook zijn vader Prof, H. Th. Obbink te Utrecht, deze gemeente diende, en wel in de jaren 19031903. Tot agent van politie is benoemd de heer D de Jonge Ie Kerkwerve. Tot onderwijzeres aan de Chr. School te Zwingelspaan, gem. Fijnaart, e.a. en Willemstad, ls benoemd Mei. N. Dorleijn. Tot substituut-griffier bij de rechtbank alhier is benoemd Mr. J. A. E. Rink. Met algemeene stemmen besloot de Ker ke ra ad der Genetf. Kerk de Hofplelnkerk te doen verbouwen en de Gasthuiskerk te reor- ganiseeren tot vereenigingsgebouw. bieten rooien en andere landarbeid, veroorzaakt kloven inj de^handen;- en maakt ze ruw en pijnlijk. Dit verzacht en geneest men reet Purol. Doos 30, 60 en 90 cent In de gehouden vergadering van aandeel houders der Zeeuwsche Voeder- en Kunstmest handel werd op het aandeelenkapilaal 4 pet dividend uitgekeerd. Er is winst gemaakt van f38.600,56, waarvan f 12.291.50 wordt bestemd voor afschrijving op gebouwen, machinerieën en inventaris, Zaterdagmiddag Is onder groole belang stelling begraven de heer G. W. den Boer, in leven uitgever en drukker. De collega's droe gen den overledene grafwaarts. Aan de groeve werd gesproken door Ds. J. H. Kastein, pre dikant der Vrijz. Hervormden. De zoon, de heer F. B. den Boer, dankte voor de laatste eer, zijn vader bewezen, Zaterdagmiddag had de officieel© ope ning plaats van het nieuwe gebouw der G, J. M, V. „Rom. 1:16a", in de Lange Singelstraat. Verschillende autoriteiten waren tegenwoordig ook werden verschillende toespraken gehou den, o.a. door Mr. R. M. van Dusseldorp, voor zitter der oommissie van bijstand, den Com missaris der Koningin, den burgemeester, den heer Tabak, vertegenwoordiger van het Ned. Jongel. Verbond. Ds. ven Empel en den heer A. J. Barto, voorzitter van den V. C. J. B. Na Iele toespraken en gebed door Ds. I. dc Visser werd het gebouw bezich'igd. Ds. A. Verhage, Geref. predikant staat op het tweetal te 's-Gravenpolder. DOMBURG. Op het badstrand had Vrijdag een demonstrate plaats met een schuim-blusch- anparaat waarbij in korten tijd een g-oot vuur werd gebluscht. Verschillende autoriteiten wa ren aanwezig, Alhier overleed Zondag Mei. D. E, C. Deet- man, provinciaal huisbezoekster der Prov. Ver, tot bestrijding der Tuberculose. Bijna 12 jaar heeft de overledene in onze provincie gear beid. Zij was een algemeen geachte persoon lijkheid. GRIJPSKERKE. De heer I. P. van der Waal. cand. te Nleuw-Loosdrecht nam het beroep aan naar de Ned.-Herv. Kerk alhier. Geslaagd voor het examen handarbeid de heer D. Saathof. Zondagmiddag nam Ds. J. Ossewaarde afscheid als predikant der Ned.-Herv. gemeente met een prediking uit Hand. der Ap. 20 32. Namens den Kerkeraad dankte de heer Vos, voor alles wat Ds. O. voor de gemeente ge weest is. Ook werd nog gesproken door den consulent Ds. Gijsman en den heer Janse van Biffffekerke. OOSTKAPELLE. Zaterdagmiddag werd ge legenheid gegeven het Kindersanatorium „Zon neveld" te bezichtigen, van welke gelegenheid door eenige leden van besturen van Groene Kruisvereenigingen zoomede door enkele me dici en particulieren gebruik werd gemaakt SEROOSKERKE. Aan dé Chr. School is tot onderwijzer benoemd de heer L. Geschiere, kweekei in g met akte. alhier. SOUBURG. Op het tweetal voor Rotterdam (4e predikantsplaats) bij de Geref. Kerk komt voor, Dr. G. B. Wurth. Aan de School met den Bijbel is ala kweekelinge met acte benoemd Mej. J. de Ridder te Middelburg. ZOUTELANDE. De heer F. K. van Evert, cand. te 's-Gravenhage, nam het beroep naar de Ned.-Herv. Kerk .a,lhier aan. Muziek- en Tooneel uit voering, te gevea op Zaterdag 19 October a.s. door het Muziek korps van den „Houthandel Walcheren", di recteur de heer A, J. F. den Boer, in de groote zaal van het Schuttershof te Middel burg. Aanvang 8 uur. De Vlissingsche Tooneelvereeniging „Ko ningin Wilhelmina" geeft a.s. Maandag 21 Oct. des avonds 8.15 uur, een uitvoering in „De Oude Vriendschap" te Vlissingen, October 19 Z. 20 Z. 21 M. 22 D. 23 W. 24 D. ZON op onder 6.33 6.35 636 6 38 6.40 6.42 6 44 4.56 4.54 4 52 4.50 4.48 446 4.44 MAAN op onder n.m. 5.25 5.44 6.12 6.53 7.49 9.04 10 29 vm 7.31 8.58 u 10.27 11.53 nm 1 19 2.03 2.07 Vrijdag 25 October L.K. v.m. 8.41 Zaterdag 19 October v.rr 1.35 n.m 1.44 Zondag 20 2.07 2.16 Maandag 21 2 42 2 52 Dinsdag 22 3 18 3.33 Woensdag 23 4.01 4.23 Donderdag 24 4 48 5.16 Vrijdag 25 5.47 6.30 Zaterdag 19 October te 5 26 uur te 5 24 te 5.22 te 5.20 te 5.18 te Zondag 20 Maandag 21 Dinsdag 22 Woensa. 23 Donderd. 24 Vrijdag 25 5.16 te 5.14 Apotheken geopend te Vlissingen t Te Middelburg: A.s. Zondag is geopend de apotheek yMK NONHEBEL, Korte Delft, Niemand heeft recht op geluk, die nog nooit den gelukshonger heeft gekend, en niemand heeft recht op liefde, die er nog nooit smach tend naar heeft verlangd. SLAGERIJ H. VAN HAL

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 2