V DRAISItlAvAN-VALKEMBURQ'S- e A •iLEVERTR; WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1929 No. 86. ■LEEUWARDEN- veert om 11.25 te Harwich, vertrek 11.30 u. Aankomst der boot alhier om 17.30. De vereeniging C. K. W. O. hoopt Maan dag 16 September 8 uur 3 minuten een radio- uitzendavond te geven In de St-Jacobskerk, waarbij als sprekers optreden, da predikanten H. A. Wiersinga en E. H, Blaauwendraad, Het Noorsche motorschip „Handicap", dat wegens machineschade op de reede lag, heeft na volbrachte reparatie de reis vervolgd. Met de „Staatscourant" no. 167 zijn ver zonden afdrukken van de "Coöp. Ver. tot Exploi tatie van een openbaar slachthuis in de ge meente Vlissingen. Donderdag is van de werf van de N.V. maatschappij voor scheeps- en werktuigbouw „Feijenoord" het dubbelschroefpassagiersmotor- schip „Baloeran", in aanbouw bij de N.V. Kon. Mij. „de Schelde" voor de Rotterd. Lloyd, met goed gevolg te water gelaten. Het schip gleed echter te vroeg weg, waardoor de eigenlijke doopplechtigheid in het water viel. Vrijdag middag werd van de werf alhier te water ge laten het stalen enkelschroef vracht schip „Poe- lau Tello", in aanbouw voor de stoomvaart maatschappij „Nederland" te Amsterdam. De laatste beletselen werden weggenomen door Mevr. Prins-Duyvis te Bloemendaal. Op de «fj ge komen helling zal binnenkort de kiel gelegd worden van het enkelschroefmotor-vr.- schip „Kota Nopan" voor den Rotterd. Lloyd te Rotterdam. Op het gevaarlijke kruispunt Groenewoud- Walstraat had weer eens een aanrijding plaats, tusschen een fiets, waarop 2 jongens en een auto. De jongens bekwamen verwondingen. De een kon echter onmiddellijk zijn weg vervolgen, de ander werd met de auto huiswaarts ge bracht. Op den Prins Hendrikweg liep van een tilbury uit Souburg een wiel af. Het rij tuig sloeg om, gelukkig zonder aan de inzitten den letsel toe te brengen. Een 6-jarig knaap je wist onbemerkt aan boord van de Neuzea- sche boot te komen. De jongen werd naar hier teruggebracht en aan de politie overgegeven, die den knaap weder naar het ouderlijk huis bracht. De heer J. E. Bindels, directeur van het hotel Kasteel Oud-Wassenaar, vroeger direc teur van het Grand Hotel alhier, is benoemd tot ridder in de Kroonorde van Roemenië. MIDDELBURG. Ter gelegenheid van Harer Majesteits jaardag, welke dag ook alhier luister rijk is gevierd, werden de volgende onderschei dingen toegekend: tot ridder in de Onde van Oranje-Nassau J. de Visser, predikant bij de Ned. Herv. Kerk, tot ridder in de Orde van den Nederiandschen Leeuw Mr. A. A. de Veer, Lid van de Eerste Kamer, tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau P. Erasmus, Lid der Prov. Staten van Zeeland en burgemeester van Oostburg, de eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in brons aan den rijkswerkman J. Maartense van het garnizoens- kleeding- en nachtlegermagazijn. De ontvanger der registratie en domeinen W. Rotman is van Werkendam naar hier ver plaatst. Tot technisch ambtenaar van den rijkswaterstaat is benoemd E. de èBruijne. In de Abdij werd de jaarlijksche ringrij- derij, uitgaande van de Vereeniging voor V. eem delingenverkeer, gehouden. Er bestond grooie belangstelling met een aantal deelnemers van meer dan honderd. De volledige uitslag van de ringrfjderij was: le prijs C. A. Polderdijk, Nieuw- en St.-Joos- land 18 ringen; 2e pr. P. Brasser, Vrouwepolder 17 ringen; 3e pr. P. Lampert, Middelburg 15 ringen; 4e pr. L. Dourleyn, Domburg 14 ringen; 5e pr. W. de Kam, Oostkapelle; 6e pr. J. Mesu, Veere; 7e pr. C. Koole Jz., Koudekerke, alle 13 ringen; 8e pr. P, Dingemanse, Biggekerke; 9e pr. Joh.de Visser, Ritthem, beiden 12 ringen. Verder 10e pr. L. de Voogd Wz„ Domburg lie pr. P. de Pagter, Ritthem; 12e pr. J. Mal- jaars, Oostkapelle; 13e pr. L, de Voogd Iz., Nieuw- en St.-Joosland; 14e pr. A. Leeman, Veere, allen met 11 ringen; 15e pr. J. Koole Veere; 17e pr. W. Bosschaart, Souburg; 18e pr. J. Gastel, Souburg; 19e pr. W. Koole- Wpn., Souburg; 20e pr. Leijn Huissoon, Se- rooskerke, allen met 10 ringen. Dit zijn dus de 20 rijders, die voor de bekers mede reden. De volgende prfjswinners waren: 21e pr. J. Brasser, Vrouwepolder; 22e pr. A. Reijnier- se FEzn., Koudekerke ('t Zand); 23e pr. Jan Reijnierse Pz., Koudekerke; 21e pr. Jacob Pag ter, Domburg; 25e pr. P. Reijnierse Jz., Kou dekerke; 26e pr. L. B. Brasser, Vrouwepolder. 27e pr. J. Koole Jz., Koudekerke; 28e pr. P. J. Wisse, St.-Laurens; 29e pr. J. de Pagter, Ritthem; 30e pr. A. de Kraker, Nieuw- en St.- Joosland, allen met 9 ringen; 31e pr. Leijn Klap, Nieuw- en St.-Joosland; 32e pr. C. Kodde, Souburg; 33e pr. Abr. Rooze, Oostkapelle; 34e pr. Jacs. Roose, St.-Laurens35e pr. A. Brasser, Biggekerke; 36e pr. Corns. Langebeeke, Gapinge; 37e pr. W. Roelse Jz., Koudekerke; 38e pr. Corns. Joziasse, Souburg; 39e pr. Jan Melse, Serooskerke; 40e pr. P. de Wijze Azn., Koudekerke; 41e pr. J. Reijnierse Cz., Koude kerke; 42e pr. J. Gastel Wzn., Souburg; 43e pr. C. de Witte Jzn., Koudekerke, allen met 8 ringen; 44e pr. Jobs. Barentse, Serooskerke; 45e pr. P. Brasser Lz., Koudekerke; 46e pr. J. Koole Wz., Koudekerke; 47e pr. J. H. Janse, Kleverskerke; 48e pr. A. C. Polderdijk, Nieuw en St.-Joosland; 49e pr. A. de Visser, Oostka pelle; 50e pr. Jacs. Louwerse, Souburg; 51e pr. Jacob Vos Dz., Koudekerke; 52e pr. H. P. Janse, Middelburg (Arnebrug); 53e pr. J. Mal- jaars Pzn., Biggekerke; 54e pr. P. Bosschaart Kzn., Koudekerke, allen mét 7 ringen; 55e pr. Abr. Kluijfhout, Koudekerke met 6 ringen na loting met al de andere rijders met 6 ringen. Hierna reikte de voorzitter den potlepel uit en daarna den bestuursprijs voor den besten der 6 jongsten, in casu L. P. Brasser te Vrou wepolder, die met enkele woorden daarvoor dank bracht. Ten slotte deelde dje heer Hartman nog mede, dat de commissie besloten heeft aan de gebroeders H. P. en K. Janse uit Middelburg (Arnebrug) ieder f2.50 te schenken voor het bijzondere werk, dat zij van de aankleeding hunner paarden hebben gemaakt en ter aan moediging om daarvan in het algemeen nog wat meer werk te maken. In „St.-Joris" werd verleden week de vergadering gehouden van de Vereeniging van leeraren bij het M. O., welke samenkomst Wrijft de gesmette en ontstoken deelen voorzichtig in met Purol, en houdt het hu id je steeds droog, door bij het verwisselen van den luier, telkens te bepoederen met Purol-Kinderpoeder Purol doos 30. 60 en 90 ct. Tube 80 et.' Purol-Kinderpoeder per bus60ct. en 1 gld. aeopend werd met een rede van den voorzitter den heer L, G, Buur veld, waarin spr. be treurde, dat de regeering een commissie, dii alle deskundigheid mist, over zuiver onderwijs kundige vraagstukken heeft laten beslissen. In de middagvergadering sprak Prof. Bonger over „De rol der groote mannen in de geschiede- nlsf". Ten slotte vereenigde de vergadering zich met een voorgestelde motie, waarin diept teleurstelling wordt geuit over het feit, dal de regeering tot nog toe verzuimd heeft, de voor het M. O. zoo noodlottige maatregelen der laatste jaren weder ongedaan te maken, en dat zij zelfs in het jongste bezoldigingsbe sluit de leeraren zoo niet formeel, dan toch. materieel heeft achtergesteld bij groepen van hoogere ambtenaren, waarmede de leeraren tol nu toe gelijk stonden. Donderdag werd een vergadering gehouden van fruitkweekersleden der Coöp. Veilingsver- eeniging „Walcheren". Besloten werd een. sor- teermachine aan te schaffen. Men zal ook moeten overgaan, om het terrein tusschen het kantoor en de in aanbquw zijnde stal, te vol bouwen. Voor den afbouw van den stal is reeds toestemming verkregen. In een winkeltje aan de Turfkade ontstond ruzie tusschen de bewoonster en den man mei wien zij omgang heeft gehad. Daar zij weigerde dien omgang te hervatten, trok de man zijn mes en stak de vrouw er mede in het hoofd. Een schoonzoon der vrouw, die te hulp snelde, stak hij in de borst. Ook sloeg hij een spie gelruit stuk, De politie bracht hem naar het politiebureau. ARNEMUIDEN, Do heer S. Koets nam ont slag als ouderling der Geref. Kerk. DOMBURG. Ds. J. E. Visser, Geref. predikant alhier is beroepen bij de Geref. Kerk te Nia- wier-Metslawier. KOUDEKERKE. Aan D. Wielemaker, tuinman op het „Moesbosch" is toegekend de eere-me daille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau in brons. SOUBURG. Op de Groote Abeele werd Za terdag (ring gereden. De muziek uit Ritthem „Oefening na den Arbeid" luisterde het feest op. Aan de ringrijderij namen 19 personen deel. De uitslag was le pr. Chr. de Visser met 16 ringen na kamp met Jac. Louwerse, die den 2en prijs behaalde; 3e pr. C. Stroo met 45 ringen; 4e pr. M. de Visser; 5e pr. J. Janse, beiden 12 ringen; 6e pr. J. Polderman; 7e pr. P. Verhoef; 8e pr. P. Rooze; 9e pr. J. Olijslager, allen 10 ringen; 10e pr. P. de Visser; lie pr. M. Vos, beiden 9 ringen; 12e pr. W. Bezuien; 13e pr. L. Verhoef; 14e pr. A -Koppe- jan, allen 8 ringen; 15e pr. M. Adamse met 7 ringen; 16e pr. G. de Visser met 6 ringen; 17e pr. A. Schout; 18e pr. J. Wisse, ieder met 5 ringen; 19e pr. P. Hoogesteger met 3 ringen. Jac. Louwerse won een zilveren lauwei-tak voor de meeste volgsteken (4); Chr. de Visser ^haalde een tulband voor de eerste 5 ringen ■n Jac. Louwerse voor de eerste 10 ringen. Winnaar van den wisselbeker werd, Jac. Lou werse, na gekampt te hebben met M. de Visser 'aar beiden in 7 ritten 6 ringen gestoken had den. De wisselbeker werd voor de vierde maal verreden en daar Jac. Louwerse ook het eerste jaar winbaar was, maAte hij de volgende reis een goede kans den beker in eigendom te krijgen, temeer daar de beide andere keeren verschillende personen (C. Stroo en Chr. de Visser) er bezit van hebben genomen. Doch met deze rivalen valt niet te spotten I De potlepel werd verdiénd door J. Polder man, na kamp met J. Wisse (ieder 2 ringen '>ij één ommegang). Deze strijd was dus vlug beslist. Vanaf Maandag werd weder duinwater nan de huizen verstrekt tegen 3 cent per emmer en tegen één cent per emmer afgehaald aan le kraan te West-Souburg. Een werkman ontdekte Zaterdagmorgen in het riet een man die daar lag te slapen. De man zal wegens landlooperij worden opgezonden. VEERE. Met vernietiging van het raadsbe sluit, voor zoover daarbij afwijzend werd be schikt op de .aanvraag van het bestuur der vereeniging voor bijz. lager onderwijs op Ger, grondslag en van het besluit, van Ged. Staten is bij Kon. besluit bepaald, dat de gemeente raad alsnog aan het schoolbestuur de ge- vraagde medewerking tot de aanschaffing) van leermiddelen behoort te verleenem. Op-en Ondergaan van Zon en Maan Augustus 7 Z. 8 Z. 9 10 11 12 13 M. D. W. D. V. ZON op onder 6.21 6.23 6.24 626 6.28, 6.29 6.31 7.34 7.32 7 29 7.27 7.25 7.22 7.20 MAAN op j onder n.m. v.m. 11.12 12.30 1.46 2.59 4.06 504 5.47 nm. 9.03 9.18 9.39 10.07 10.43 11.33 12.34 Dinsdag 10 September E.K. n.m. 12.17 Hoogwater te Vlissingen op Zaterdag 7 Augustus v.tr 4 36 n.m 4.55 Zondag 8 „517 v 5.31 Maandag 9 5.53 6.08 Dinsdag 10 6.32 6.53 Woensdag 11 7.22 7.53 Donderdag 12 8.29 9.14 Vrijdag 13 9.52 10 40 WIELRIJDERS, LICHT OP 1 Zaterdag 7 Zondag 8 Maandag 9 Dinsdag 10 Woensd. 11 Donderd. 12 Vrijdag 13 Augustus te 8 04 uur te 8.02 te 7.59 te 7.57 te 7.55 u te 7.52 M te 7 50 Apotheken geopend te Vlissingen 1 A*a iondag is geopend de apo'heek viuu OCKENBURG, Walslraat Te Middelburg Ajs» Zondag is geopend de apö'heek van,; VAN PIENBROEK, Poltenmarkt. VOOR JONGENS. Dit jongenspakje is uitstekend geschikt om ln huis te worden gedragen. Zooals men begrijpen zal zijn de draagbanden waaraan het broekje bevestigd is op de blouse genaaid. Men zal daardoor geen last hebben van het afglijden dezer handen. Wil men echter liever losse helmzelen gebruiken dan ls het raadzaam een dwars-bandje aan deze draagbanden te maken op de wijze, welke wij van de Tyrolers kennen. Het pakje ls verder hoogst eenvoudig. Dt. blouse wordt rondom aan den broek geknoopt en hangt dus zelf glad omlaag zonder elastiek of iets van dien aard. De kraag en de zoomen der mouwen zijn van een andere stof vervaar digd in de kleur van de bretels. De knoopetn. zijn groot en plat. Ben knippatroon van dit pakje kan men aan onze bureaux bestellen onder opgave van na. 112 voor jongen» van omstreek® vijf jaar. Kosten 55 oents. VOOR DE HUISHOUDING. Voor het poetsen of boenen kan 't hierboven geteekende huishoudschort met losse werk mou wen goede diensten bewijzen. Het schort is zoo gemaakt dat men er toch „gekleed." maa is en niet het idee heeft in een echte werkschort te loopen. Moet men echter het een of ander werkje opknappen zooals poetsen of boenen dan schiet men vlug even de losse mouwen aan, welke na gedanen arbeid weer uitgedaan worden. Natuurlijk is het verstandig de stof voor het schortje wat donker te kiezen, daar men anders wellicht spoedig met een vuil schort loopt, het geen natuurlijk ook de bedoeling niet is en het practische nut van het idee weer wegneemt. In het schort zit een zakje voor de huishoudbeurs, een zakdoek enz: De rnouw is om de polsen strak gesloten, door middel van een klein over» slagje met een knoopsluitlng. Een knippatroon kan men bestellen aan onte bureaux onder opgave van no. 114 in de maten 42, 44, 46 en 48. Kosten 55 cents. EEN HERFSTMANTEL. Dc hierboven afgebeelde zeer chique herfst- mantel kan men, mits men werkelijk over eeni- l'o vaardigheid in het knippen en naaien be schikt, zeer goed zelf maken. De moeilijkheid zit hoofdzakelijk in de tamelijk strakke coupe. vVic daar geen bezwaar in ziet, neme het werk te- hand. Natuurlijk geeft het patroon de voor naamste aanwijzingen heel goed, maar men moet bij dit model zelf ook eenig idee van pas sen en meten hebben. Als deze mantel ruim blijkt te vallen, moet hij als mislukt beschouwd worden. Houdt dus daar rekening mee. De borst valt vooral goed glad en recht. Ter hoogte van het middel eindigt de sluiting, zoo dat de panden van onderen^ los hangen en bij het loopen niet hinderen. Als stof moet men natuurlijk een wollige herfststof kiezen, bijv. een zware gestreepte, zooals op onze ieekening is aangegeven. De zakken zijn groot en worden opgestikt m van een eenvoudige garneering 7*5 voorzien. De manchetten zijn ook royaal en zijn omgeslagen. De kraag staat recht; men kan hiervoor zwaar fluweel of ook! kortharig bont gebruiken. Het geheel is zeer fraai en kan in de verre nazomer een zeer degelijk kleed ing- stuk zijn. Een knippatroon kan men bestellen aan onza bureaux onder opgave van no. 113 ia da matem 42, 44, 46 en 48. Kosten 55 oeata.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 2