UI Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Ml|nhardt's Zenuwtabletten MUZIEKNIEUWS Apotheken geopend te Vlissingen WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG SO AUGUSTUS 1929 No. 35. MIDDELBURG. Geslaagd voor het examen nijverheidsonderwijs akte N. J. de heer R. van der Wielen. In een te 's-Gravenhage gehouden alge- meene vergadering van den Bond van Smeden patroons in Nederland, werd besloten de vol gende algemeene vergadering alhier te houden. Op den hoek Zandstraat-Pottenbakkers singel had een aanrijding plaats tusschen een motorrijder uit Vlissingen en de electrische tram. De eerste hield de linkerzijde van den weg. Gelukkig hadden èn de rijder èn tram een matigen gang, zoodat de eerste slechts aan het hoofd verwond en diens rijwiel beschadigd werd. Bij het rangeeren is de beugel van de electrische tram op de Markt van onder den draad weggeslagen en terecht gekomen tegen een der ruiten van de eerste verdieping van het café Groenewegen. De ruit werd geheel vernield. De onlangs alhier opgerichte commissie voor het houden van wandelconcerten heeft Zaterdagmiddag het eerste concert georgani seerd. Op de Balans, voor het Gasthuis, voor het Oude Mannen- en Vrouwenhuis en ten slotte op de Markt werden enkele nummers uit gevoerd. Zaterdag hadden de atletiekwedstrijden plaats vanwege de afd. „Wilhelmina" van de Chr. Jongemannen Vereeniging. De uitslag der wedstrijden, waaraan deel namen de vereenigingen „Wilhelmina", „Achil les'' en „E. M. M." te Middelburg; „V. L O. S." te 't Zand (Koudekerke); „Volharding', Goes; ,,U. D. I." van Wolphaartsdijk en „Ma rathon", Vlissingen, was als volgt: Vijfkamp heeren. Ie pr. Wilhelmina met 138.2 p.; 2e pr. Volharding met 131.7 p.; 3e pr. E. M. M. met 114.7 p. Personeele prijzen: le J. H. Koers, Wilhel mina 60.4 p.; 2e pr. M. B. Schipper Volhar ding 52.1 p.; 3e pr. A. Verhulst E. M. M. 47.9 p.; 4e pr. G. Antheunisse, Wilhelmina 44.9p. Driekamp dames, vereenigiagsgewijs: le pr. Achlllei met 54.8 p.; 2e pr. met 48.2 p. "Personeele prijzen: le Mej. M. van Driel, V.I.O.S. 26.8 p.; 2e pr. Mej. S. de Voogd V.I. O.S. met 21.4 p. Balwerpen dames: Mej. M. van Driel V.I.O.S. 23,74 M.; 2e Mej. N. Roth, Achilles met 22.55 M.; 3e Mej. S. de Voogd, V.I.O.S. met 21.86 M. Verspringen dames: le Mej. M. van Driel, V.I.O.S. 4.30 M.; 2e Mej. W. Bosman van Achil les 4.23 M.3e Mej. S. de Voogd, V.I.O.S. 4.18 M. Polsstokverspringen voor heeren: le pr. S. J. Klompe, Udi, 8.52 M.; 2e pr. A. de Jonge, Wilhelmina 8.02 M.; 3e C. Sinke, Marathon 7.90 M. Polsstokhoogspringen heeren: le pr. S. J. Klompe, Udi, 3.05 M.; 2e pr. M. B. Schipper, Volharding, 3 M.; 3e pr. J. P. Schipper, Vol harding, 2.90 M. Hinkstapsprong heeren: le pr. A. Verhulst, E. M. M. 12.61 M.; 2e pr. J. P. Schipper, Vol harding 12.57 M. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten Hordenloop heeren: M. B. Schipper, Volhar ding 19.8 sec.; 2e J. H. Koers Wilhelmina 21.8 sec. 1200 M. heeren: le pr. A. Kambler, E. M. M 3 m. 41.2 sec.; 2e D. G. Kloet, Udi,* 3 m. 42.2 sec.; 3e L. N. v. d. Linde, Udi, 4 m. 44.1 sec. RITTHEM. De Vrijw. Landstorm hield een schietwedstrijd. De eerste 10 prijs winners wa ren: L. Osté 40 p.; J. M. Gevaal 40 p.; D. Pol derman 38 p.; C. Cornelisse 36 p.; A. Poelman 34 p.; M. Lijnse 30 p.; S. v. d. Linde 28 p.; K. de Visser 27 p.; A. Breel 25 p.; P. Wisse25p. SEROOSKERKE. Geslaagd voor examen Duitsch, lager onderwijs Mej. S. A. van Dijk. SOUBURG. Bij den Abeele raakte een wiel rijder zijn stuur kwijt, waardoor hij aan de kanaalzijde omviel en in het kanaal terecht kwam. Een nat pak en de schrik waren geluk kig de ©enige gevolgen. Door de postduivenvereen. „De Lucht bode" werden twee wedvluchten georganiseerd, le vanuit Chiney, afstand 167 K.M. Los 7 uur, eerst aankomende duif 9-59-9 uur. De prijzen waren als volgt: le en 9e pr. J. de Nooijer, 2e en 13e pr. W. Lahr, 3e pr. A. Hoogesteger, 4e en 5e pr. J. Faasse, 6e pr. F. Bak, 7e en 8e pr. P. Bouwman, 10e pr. P. Marteijn, 12e pr. A. Florisse, 14e pr. J. van Oorschot. 2e vanuit Marbehan, afstand 210 K.M. Los 7.25 uur eerst- aankomende duif 12-54-56 uur. De prijzen wa ren: le en 12e pr. W. Lahr, 2e, 6e en 7e pr. J. Faasse, 3e en 4e pr. P. H. Sonius, 5e, 9e en 10e pr. A. Florisse, 8e pr. J. van Oorschot, lie pr. P. Hangoor, 13e pr. A. Hoogesteeger, 14e pr. J. de Nooijer, stand kampioenschap eerste vijf. 1. J. Faasse 67 p.; 2. P. H. Sonius 44 p.; 3. W. Lahr 38 p.; 4. J. de Nooijer* 28 p.; 5. P. Bouwman 24 p. WESTKAPELLE. De Ned. Ver. voor bescher ming van vogels zal de kosten dragen van den aanleg van extra lichten aan den vuurtoren, flie bedoelen, vogels de richting aan te wijzen en het gevaar van dood vliegen tegen de glazen van de lamp te verminderen. De technische dienst van de Rijkskustverlicbtlng zal het werk uitvoeren. GOEDKOOPE TREIN. Op Woensdag 4 September a.s. zal er vanaf Vlissingen weder een goedkoope trein vertrek ken naar Utrecht C. S. en Amsterdam W. P. en terug met Inbegrip van toegang tot Artis, Vertrek van Vlissingen te 5.55; van Middel burg te 6.04; van Arnemuiden te 6.10 uur. Aan komst te Utrecht 10.05, te Amsterdam 10.40 u. Vertrek uit Amsterdam te 19.16, te Utrecht 19.55, aankomst te Arnemuiden te 23.26, te Mid delburg 23.32 en te Vlissingen te 23.41. Deelnemers kunnen zich door bemiddeling der Ned. Spoorwegen tegen regen verzekeren bij de „Eagle Star" te Londen. Verleden week gaf de muziekvereenlging -Excelsior" ©en concert op het Molenwater te Middelburg. Reeds verschillende malen heb ben we dit korps gehoord, echter nu heeft dit concert ons bevredigd in alle opzichten. Een flink klankvolume, zonder ruw te worden, een uiterst zuivere stemming, een welverzorg de nuanoeering. Drie belangrijke factoren, die voor een korps van groote waarde zijn. Wel was het concert in den aanvang niet vrij van nerveuse momenten; maar gelukkig was men daar vlug overheen en hebben we waarlijk genoten van het puik uitgevoerde programma. Hoe geheeL anders klinkt een korps in een degelijke muziektent. Dan pas kan de uit te voeren muziek naar zijn waarde geschat wor den. „Excelsior" heeft in den Zeeuwschen Bond een plaats in de afd. Uitmuntendheid; de con certen van genoemde vereeniging loopen paral lel met deze afdeeling. Op deze wijze van musiceerèn 'worden als het ware de leden er steeds in geoefend, de muzikale waarde van hun afdeeling te behouden, om alzoo als de tijd van cioncoursstrijd daar is de eischen, die deze afdeeling stelt, te kunnen volbrengen. Een danl^baar publiek luisterde aandachtig. En het moet gezegd: daar op het Molenwater is het tijdens een concert een eldorado, om muziek te beluisteren. Directeur en leden: hulde voor de mooie uitvoering. Programma van het populair concert, te geven door de harmonie „Ons Genoegen", di recteur de heer C. G. Govaarts, op Zaterdag 31 Augustus in de kiosk Bellamypark Vlissin gen. Aanvang 9 uur. 1. „Oüd Wilhelmus" (1626) Adr. Valerius. 2. Marche „La Joyeuse" Philos. 3. Ouverture zur l'Op. „Die belden Savoyar- den" Jac. Offenbach. 4. „Mondnacht auf der Alster" walzer Oskar Fetrós. 5. „Vlissingen Vooruit" marsch C. G. Govaarts. 6. „Die Parade der Zinnsoldaten" Charackterstuck Leon Jessel. 7. „Heinzelm&nnches Wachtparade" K. Noack. 8. „Potpourri Modern" orr. .G G. Govaarts. 9. „Francia" marsch Lescalle. 10. „Neerlands Taptoe" (op vereerend verzoek) Programma van het concert te Koude kerke op Zaterdag 31 Augustus des avonds te 8 uur door het fanfarekorps „Voorwaarts" en de zang vereeniging „Zang Veredelt", resp. di recteuren de heeren André J. Geöjsen en Adr. Holla ers. 1. Volkslied. J. Wilms. 2. „Jubelmarsch" G. Feremans. 3. „Koninginne-Marsch" F. J. Schweinsberg. 4. „Les Cadets de Flandré", pas-redoublé Alberic Ruelle. Zangvereeniging 1. „Herders Zondagslied" C. Kreutzer. 2. „Avondkoor" C. Kreutzen 3. „Het Kerkje" C. Kreutzeir, 4. „Mijn Liefje" W. Köhler. Muziek 5. „Met vlag en wimpel", pas-redoublé M. J. H. Kessels. 6. „Nederland in Lied en Dana" potpourri J. Oomes. 7. Wilhelmus. Op-en Ondergaan van Zon en Maan Augustus 31 Z. 1 z. 2 M. 3 D. 4 W. 5 D. 6 V. ZON op onder op 6.10 7.50 v.m. 1.14 6.12 7.48 11 2.39 6.13 7.45 11 4.10 6.15 7.43 II 5.41 6.17 7.41 II 7.08 6.18 7.38 it 8.31 6.20 7.36 ft 9.53 MAAN nm. 7.02 7.33 7.55 8.11 8.25 8.37 8.49 Dinsdag 3 September M.M. n.m. 1.07 onder Hoogwater te Vlissingen op Zaterdag 31 Augustus v.m 11.19 n.m 11.59 Zondag 1 12.27 1 Maandag 2 1.04 tt 1-20 Dinsdag 3 ,i 1-51 2.06 Woensdag 4 M 2.36 2.50 Donderdag 5 ii 3.19 331 Vrijdag 6 n 2.59 4.12 Springt!) 4 September WIELRIJDERS, LICHT OP i Zaterdag 31 Augustus te 8.20 uur Zondag Maandag 2 Dinsdag 3 Woensd. 4 Donderd. 5 Vrijdag 6 te 8.18 te 8.15 te 8.13 te 8.11 te 8.08 te 8.0é A.S. Zondag is geopend de apotheek van: EN GERING, Nieuwstraat. Te Middelburg A.I. Zondag is geopend de apotheek van: VAN DE GARDE, Korte Noordstraat. EEN MANTEL-COSTUUM. ARMSTOELEN KLOPPEN Dit manteloostuum is zeer bijzonder van coupe. Het is geschikt voor vrijwel elk figuur Het jasje is losjes en eenvoudig; de garnee- ring schuilt hier in hoofdzaak bij den kraag, welke opstaat en waarvan de uiteinden door- ioopen en los over het manteltje vallen. Wel een leuk effect. Voor een smal revert je is ook nog gezorgd. De mouw is naar het heerenmodel ontworpen. Hij blijft vrijwel even breed, ot op de polsen toe. Een zoompje en een knoop maken daar de garneering uit. De rpk is recht en glad maar heeft van voren twee halve stolpplooien. Anders zou men na tuurlijk nint voldoende vrijheid van beweging hebbenEen knippatroon kan aan onze bu reaux besteld worden onder no. ltl in de ma- 42 44. 46 en 48. Kosten 55 cents. Vele menschen zijn tegenwoordig de meening toegedaan dat het uitkloppen van stoelen en fauteuils schadelijk is. Vermoedelijk is de stof zuiger daaraan schuldig. Sinds men die heeft 5vieet men niet hoe het vroeger ging. De stof zuiger is echter ook niet zoo buitengewoon ge schikt om fauteuils werkelijk goed schoon te maken, al liet dan de verkooper u destijds zien wat hij er alzoo kon uithalen. In de hoekjes van een fauteuil richt een -stofzuiger ook maar weinig uit. Daarom is het wel degelijk goed om van tijd lot tijd de stoelen eens naar buiten te dragen en dan goed en krachtig uit te kloppen. Het stof moet los komen. Na het kloppen kan men dan nog met een borstel nascJhuieren of met een stofzuiger de nabehandeling verrichten. De stoelen zijn dan weer voor een paar maanden schoon. PANTOFFELS MAKEN. Het maken van een paar pantoffels is niet moeilijk. Om de zolen te verkrijgen neemt men een paar schoenen en leek ent deze op een stuk papier na, wat natuurlijk heel eenvoudig is, aangezien men met het potlood slechts om de omtrekken van de zool behoeft te gaan. Op die manier verkrijgt men een goed patroon, dat uitgesneden wordt in de stof of in het leer dat men wenscht te gebruiken. Nu volgt het knippen van den voorschoen. Ook jdat ls niet moeilijk. Hiervoor verwijzen wij naar het model dat op on« plaatje geteekend is. Men heeft slechts te zorgen dat tie maat in orde is., hetgeen men natuurlijk ook wel van een schoen kan meten, er reke ning mede litoudend dat men wat meer ruimte noodig heeft om den achterzoom te kunnen maken. De voorschoen wordt nu bewerkt. Hetzij beschilderd of geborduurd. Heel aardig is het om na beëindiging van dit werk de bovenranden met bezemband van fijne kwaliteit af te werken. Het bevestigen van den voor schoen op de zool is natuurlijk zoo eenvoudig mogelijk en vereischt dan ook geen nadere toelichting. Wil men de pantoffels voeren, dan is het het verstandigste om de zolen vooraf en apart te overtrekken, aangezien het niet meevalt om dit later te doen. Men kan dan vrijwel nooit in den neus komen, waardoor bij bet loopen al zeer spoedig proppen ontstaan. Het naaieö van de pantoffels doet men met ijzergarejn. VOOR DE HERFST. Dit ontwerpje is bijzonder geschikt voor den nazomer en herfst. Men zou het eigenlijk nog onder de sporlkleeding kunnen rekenen, want dat karakter zit er nog wel een beetje in. Laten wij het echter liever een wandel toilet noemen en U den raad geven een flinke wollige stof te kiezen. Het bovenstuk is glad en hooggesloten aan den hals. De sluiting valt met een enkele knoo- penrij op zij en loopt tot aan den ceintuur. Let op dat onder de ceintuur de sluitingsspleet ophoudt. De mouwen zijn nauw en evenals heeren-mouwen met knoopjes van onderen ge garneerd. Een los in-geknoopt manchetje staat heel aardig. De rok is naar het klokmodel. De sluiting kan loos of echt zijn al naar men wenscht. Een knippatroon kan aan onzW bureaux besteld Worden onder ao. 110, ito ««ter 42, 44, 4« en 48. Koatoa 86

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 2