Smetten, DoorziHer Stukloopen derHuic PUROL MUZIEKNIEUWS Op-en Ondergaan van Zon en Mgan Hoogwater te Vlissingen op: WIELRIJDERS, LICHT OP i JTS'X WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1929 No. 34. erzacht en geneesl men met Dooien 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bl) Apoth. en Drogictcn Hoor B. en W. werd aan het installatie- bureau Boonstra alhier de eleclrische verlich ting opgedragen van den landtong tusschen de eerste en tweede Binnenhaven met werk plaats en loodsen. Ook is aan dit bureau op dracht gegeven tot het aanbrengen van electri- sche geleidingen in het in aanbouw zijnde Nuts- spaarbankgebouw. Van het basalttalud viel een 19-jarig; meisje en kwam bewusteloos en bloedend terecht. Aan mond en tanden was zij ernstig gekwetst. In de Vlamingstraat had een aanrijding plaats van een 4-jarig meisje door een wiel rijder. Dezen trof geen schuld. Het kind werd in het gasthuis opgenomen. Na een lading olie te hebben gelost, ver trok van hier het Engelscha stoomschip „Bri tish Lantan". Alhier is een Arbeiders-Sportbond1 opge richt. De Weleerw. heer rector Jac. Boele, van 1922-'27 kapelaan alhier, vierde te Alkmaar zijn 25-jarig priesterfeest. Geslaagd voor examen costumière de da mes A. Benée, M. de Ridder, N. Visser, M. Prince en L. Aarnoutse. Het Prov. Kerkbestuur van Zeeland heeft aan Ds. C. L. Voorhoeve, predikant alhier, op eijn vereoefc eervol emeritaat verleend, na 40-jarigen diensttijd met ingang van 1 October. MIDDELBURG. In de gehouden vergadering van het Gomité voor Wandeiconcerten, is be- VOOR DE WANDELING. Dit mantelpak is bedoeld voor den nazomer en werd speciaal ontworpen voor jeugdige fi guurtjes. Het manteltje is kort en herinnert flauwtjes aan het matrozenpak; de mouwen zijn echter heel anders. De rok heeft aan weerszijden eenige stolpplooien, hetgeen een ruimere vrijheid van beweging veroorlooft. Gar neering is er slechts weinig. Hoofdzakelijk de knoopen en de oeintuur moeten het hem doen. Een knippatroon kan men besteilen aan onze bureaux onder opgave van no. 109 in de ma»en 42, 44, 46 en 48. Kosten 55 oents. EEN ANGSTIG BEZIT. Van kinderen pleegt men te zeggen, dal zij een „angstig bezit" vormen en inderdaad: dat dit waar is, daar weten de vaders en moeders wel van mee te praten. Het jonge moedertje, dat nog maar nauwelijks eenige maanden de grootste weelde van het aardsche leven kent, verbeeldt zich tot zelfs des nachts, als zij slaapt, het hulp-geschrei van haar kleintje te hooren en menig „pas-beginnend" vader durft 's avonds als hij van het werk komt zijn sleutel bijna niet in het slot te steken uit vrees dal er „misschien iets gebeurd is" tijdens den langen dag dat hij afwezig was. Dat alles slijt echter wel mettertijd. Maar toch: kinderen zijn en blijven een angstig be zit. Vooral als zij zoo omstreeks twee jaar wor den is oppassen de boodschap. Hoeveel klein tjes vallen er niet in kokend water, hoeveel krijgen op straat een ongeluk, hoeveel ook wor den er ondanks de goede zorgen, gevaarlijk ziek? sloten de eerste wandeling te doen plaats heb ben Zaterdag 24 Aug. van 3.30—5 uur. Mede werking zal worden verleend door het Middel- burgsch Muziekkorps. De door Delft voor het hospitaal te Solo benoemde hoofdverpleegster M. Baan van Mid delburg, hoopt 23 Aug. zich naar Java in te schepen. Geslaagd voor acte Fransch L. O. Mej. W. A. Goedbloed, voor Mercuriusdiploma; En- gelsche handelscorrespondentie de heer J. C. Wattel, voor diploma coupeuse de dames N. Bliek en G. Petit, voor coupeuse-ieerares Mej. D. Klaassen. De drukte van het seizoen is enorm. Ver leden Donderdag waren er 3550 passagiers en 48 auto's uit Breskens gekomen. Ook van den Sloedam kwamen velen de markt bezoeken. De oudheidskamer op het Stadhuis trok meer dan 500 betalende bezoekers. Alhier is een eere-comité samengesteld, voor een in April 1930 te houden bazar ten be hoeve van het nieuwe vereenigingsgebouw der Chr. Jong. Ver. „Rom. 1 16a". Het voorzitter schap is aanvaard door den Commissaris der Koningin in Zeeland. Van een dames-comité is Mevrouw Klarenbeek de secretaresse. In het Schuttershof hield Prof. Wisse van Apeldoorn een rede over Petrus in de gevange nis en Herodes in het circus. Aan de afd. Walcheren van de Ned. Mj. tot bevordering van de Geneeskunst is op een verzoek om adhaesie door B. en W. geant woord, geen adhaesie te zullen, betuigen, daar zij de noodzakelijkheid van een doorloopende telefoondienst op Zon- en feestdagen niet kun nen inzien. De bekende Zeeuwsche schilder, de heer W, J. Sehütz, alhier, herdacht zijn 75e jaardag. Het eerste nummer ls verschenen van ..De Middelburger", officieel orgaan van de Middelburgsche Voetbal- en Alhietiekvereeni- ging „Middelburg". AAGTEKERKE. Zaterdag hield de Bijz. Vrijw. Landstorm zijn jaarlijkschen schietwedstrijd en de al§ vpigl warden bvWM Maximum 80 punten. Ie pr. Adr. Verhage 78 p.; 2e A. Provoost. 77 p.; 3e L. Bosselaar 77 p.; 4e A. Bosselaar\ 77 p.; 5e P. de Visser Pz. 76 p.; 6e S. Blaas 76 p.; 7e M. v. d. Driest 76 p.; 8e J. de Voogd 76 p.; 9e D. Hugense 75 p.; 10e J. de Lange 74 p.; lie A. Dekker 74 p.; 12e H. Peper 72 p.; 13e L. Meijer 71 p.; 14e L. Louws 71 p.; 15e S. Wisse Lz. 71 p.; 16e J. Adriaanse 70 p.; 17e S. de Visser Lz. 70 p.; 18e S. Wisse Pz. 70 p.; 19e J. de Visser Jz. 68 p.; 20e A. Verhage 68 p.; 21e J. Simonse 66 p.; 22e W. Bimmel 63 p.; 23e P. de Visser Pz. 63 p.; 24e A. Maljaars 55 p.; 25e A. Jobse44p. GRIJPSKERKE. Ds. J. F. Ossewaarde nam het beroep naar de Ned.-Herv. Kerk te Lochem aan. NIEUW- ST.-JOOSLAND. De heer H. Kop- pejan is gekozen tot diaken der Ned.-Herv. Kerk, welke benoeming door hein wend aan genomen. RITTHEM. De voordracht voor secretaris en ontvanger dezer gemeente luidt aldus: J. Vader te W^stkapelle en J. Goedbloed te Aagten kerke. SOUBURG. Geslaagd voor akte Duitsch L.O. <le beer I. G. do Meijer, voor coupeuse Mej. M. Bonoker. ZOUTELANDE. Ds. W. de Kam, Ned.-Herv. predikant alhier, werd beroepen te De Lier. Heden, Vrijdag 23 Augustus, concert te geven door de harmonie „St.-Caecilia", direc teur de heer André J. Geijsen, in de tent Bou levard Evertsen te Vlissingen. Op het Internationale Concours te Huls behaalde het Vlissingsch Mannenkoor „D. O U.", directeur de heer J. A. Hollaers, in de 3de afdeeling een derden prijs. Het dubbelman nenkwartet „Harmonie", directeur de heer J A. Hollaers, in de 2de afdeeling een len prijs Een mooi succes voor dit kwartet, daar z\ juist voor het eerst aan een concours deel num. „D. O. U." zelve was minder gelukkig. Qe mondharmonica-vereeniging ..Crescen do" gaf een concert op een verlichte motor boot in de Londensche Kade. Augustus 24 Z. 25 Z. 26 M. 27 D. 28 W. 29 D. 30 V. ZON op onder 5.58 6— 6.01 6 03 6.05 6 06 6.08 MAAN op I onder 805 8.03 801 759 7.57 7.54 7.52 n.m. 9.43 9.56 10.14 10.37 11.12 12.04 1 vm.10.21 11 41 nm 1.03 2.29 353 5.13 6.16 Dinsdag 27 Augustus L.K n.m. 9.21 Zaterdag 24Augustus v.m 4 37 n.m 4.49 Zondag 25 5.13 M 5.26 Maandag 26 5.51 6.06 Dinsdag 27 M 6.36 6,50 Woensdag 28 7.26 7.43 Donderdag 29 8.^7 9.03 Vrijdag 30 9.52 10.35 Zaterdag 24 Augustus te 8 35 uur Zondag 25 Maandag 26 Dinsdag 27 Woensd. 28 Donderd. 29 Vrijdag 30 te te te te te te 8 33 8.31 8.29 8.27 8.24 822 Apotheken geopend te Vlissingen A.s. Zondag is geopend de apolheek van: OCKENBURG, Badhuisstraat. Te Middelburg A.s. Zondag is geopend de apolheek van. NONHEBEL, Korte Delft. Lees de krant des avonds maar, dan weet ge genoeg. Toch mag men tevoren geen vrees koesteren en steeds bedenken dat men het leven; en wel zijn der kleintjes niet in eigen hand heeft. Ze ker men moet zorgzaam zijn en in zijn ouder plichten niet te kort schieten, maarwat komen moet, dat kan men niet tegen houden. Het beste is de kinderen zoo vroeg mogelijk zelfstandig te maken. Met verbieden en nog eens vermeden komi men er niei. Het is veei verstandiger hier en daar de natuur ter hulp te komen en de kleintjes te helpen bij hun po gingen om „toeren" te maken. Kruipt een kleintje voor het eerst op een grooten stoel snel dan toe en leer voorzichtig hoe het er weer af moet komen. Doe als de moeder van het plaatje. Help het kind ook bij gevaarlijke spelletjes. Vaak gelukt het dan bovendien de kleine het besef bij te brengen, dat zij dit spelletje niet alleen kan; waardoor voorko men wordt dat zij stilletjes het doet. Verbiedt zoo min mogelijk maar wijs bij elk nieuw kunstje of toertje speciaal op het gevaarlijkste punt en kweek voor die punten zorg en oplet tendheid aan. Het spreekwoord zegt Immers: een kind ziet geen gevaar. Welnu, leert het dan dit gevaar wel te zien en liefst zoo spoe dig mogelijk. MODERNE JAPON-VERSIERING. Het is de mode van den later en tijd om de japonnen iheer te versieren dan te garneeren. In de allereerste plaats zoekt men die versiering aan te brengen op de ceintuur, waar men op de plaats van de .gesp, natuurlijk altijd wel de gelegenheid heeft iets fraais te maken. Gespen koopt men veelal kant en klaar in den winkel; het is dus overbodig in deze over modellen te gaan schrijven. Heeft men een gladde, zwarte japon, dan zal een fijn. schitte rend gespje daar heel mooi bij staan. Heeft men echter een bedrukte of Schotsche stof, dan zal een beenen of hoornen gesp, vaak fel en mooi gekleurd, beter voldoen. Ook op de manchetten brengt men vaak aardige versieringen aan, al dan niet in over eenstemming met die op het ceintuurtje. Neem bijv. de aardige driehoek op het bovenstaand plaatje. Van been gemaakt en met donkere, en lichte kleuren zal dit bij een hoog opge slagen, kanten manchetje zeer aardig staan. Ook het rateltje is heel aardig, niet alleen voor de manchetten, maar bovendien als verslering op de borst aan de uiteinden van een kraagje. De beide gespen, welke men geteckend ziet, zijn vin been. Zij worden natuurlijk niet bij effen japonnen gedragen. Rosetten en. lint zijn als versiersels voorloopig uit de mode. Mis schien komen deze later wel weer terug. EEN JONGENSPAKJE. Een zeer practisch jongenspakje staat op dit plaatje geteekend. Het is gemaakt van don kere stof en is bij uitstek geschikt om Ln huis to worden gedragen. De sluiting is heel eenvou dig. maar heeft het voordeel dat het kind zoo Nveinig mogelijk blijft „hangen", wat anders nogal vaak geschiedt. Een knippatroontje kan men aan onze bu reaux bestellen voor jongetjes van omstreeks drie jaar, onder opgave van no. 107. Prijs 55 ei. DE KLOK-MODE. Eindelijk is dan nu de klokrok weer terugge keerd. Het eerste aanloopje werd vorig jaar genomen; eerst wat plooitjes toen een paa* klokplooien en zoo verder totdat dan nu de echte klok-rok er weer is. En vermoedelijk zal die ook in de a.s. wintermode wel den bo ventoon voeren. Het jurkje dat hier staat afgebeeld behoeft feitelijk geen nadere toelichting. Het is een voudig genoeg. Het is zeer fraai, vooral door het gladde bovenstuk, dat des te aardiger uit komt door het klokken van den rok. Beslist, als men het zoo ziet, is deze dracht wel één der mooiste welke men zich denken kan. Een klokrok maakt vrijwel elk figuur slank en staat bovendien ook de werkelijk slanke toch zeer goed. Men kan het jurkje nog van fijne zomerstof maken maar oók kan men reeds iets voor het najaar vervaardigen; dit zit hem alleen in de stof, nietwaar? Een knippatroon kan men bestellen aan onze bureaux onder opgave van no. 108, in de maten 42, 44, 46 en 48. Kosten 55 cents. KANARIES. De onderwijzer legde uit, hoe verschillende plantsoorten van verschillende zaden kwamen. „Bijvoorbeeld", zei hij, „als je graszaad saait; krijg je gras, enz." Een vinger omhoog. „Wat wou jij, Keesje?'* vroeg de onderwijzer. „Mijnheer als ik vogeltjeszaad zaai, kan ik dan kanaries krijgen?"

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 2