F. H. COZIJN Orgel 1195.-- Koren-Brandewijn I (isspcoof REIZEN KOFFERS WINKELBONNE BURGELIJKE STAND Fijne Fransche Brandewijn Denevers Frères H. L. SCHMELZER IE DUIF" Onikk&rt) (L WEGELING Drukkerij De Lange Jan MUZIEKNIEUWS variété faveur Alleen-Verkoop voor Walaheren Gravenstraat I 252 MIDDELBURG J. v. WEZEL Co. HUTKOFFERS VACANTIE KOFFERS VULCAN- en LEDEREN KOFFERS Vestigt Uwe aandacht op haar prima Afdeeling naar Maat Speciaal Ingericht voor Brulds- Toiletten in alle prijzen In Confectie reeds voorradig vanaf f 25.00 Voor kleine zaken, tfle geer Cassa bezitten drukken wij tegen zéér lage prijzen EGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 26 JULI 1929 No. 90. De origineele pepermunt „de Schelde" te Vlissingen; H. C. Wesseling, directeur van de Kon. Mij. „de Schelde'! te Vlis singen; G. A. Waller, directeur van de Stoom vaart Mij. „Zeeland' te Vlissingen; Mr. H. E. v.ti. Beke Calient els, voorz. van het bestuur der Visscherijen op de Zeeuwsche stroomen te Vlissingen; C. E. de Jonge, direcsteur der Registratie en Domeinen te Middelburg, lid van evengenoemd bestuur; P. Dumon Tak, burge meester van Middelburg; C. A. van Woelderen burgemeester van Vlissingen; G. A. Hajenus, burgemeester van Goes; D. H. van Zuijen, bur gemeester van Breskens; Mr. W. J. Woldringh van der Hoop, burgemeester van Westkapelle; J. Huizinga, burgemeester van Temeuzen, Mr. A. J. v.d. Hoeven, burgemeester van Tholen; W. G. Bool, burgemeester van Burgh. Op 17 Juli werd te Bergen-op Zoom, de 25e i a ar vergadering gehouden van de Ver. tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland voor afgegaan door een bidstond, onder leiding van Ds. A. C. Helj van Koudekerke. Deze vergade ring is niet tot een feestelijke samenkomst ge maakt, vooral ook, met het oog op het over lijden van de heeren Ds. J. H. Donner en Ds. N. M. de Ligt, resp. 1ste en 2de voorzitter. Tot Bestuurslid werden gekozen Mr. A. A. de Veer van Middelburg, M. M. Schippers, van Kamperland en H. R. J. v.d. Veen te Neuzen. De Geneesheer-directeur, de heer W. K. Dik- land hield een referaat over de nieuwe inzich ten bij de behandeling van krankzinnigen. In de verschillende lokalen van de Industrie- en Huishoudschool werd weder een tentoonstel ling gehouden. In het verslag van de Prov. Bibliotheek over 1928 wordt met dank ver meld, dat God. Staten wederom een extra- er od iel gaven voor het aanschaffen van 100,000 cataloguskaarten. Verschillende boekwerken werden ontvangen, incomplete gecompleteerd, terwijl de collectie Zeelandica werd verrijkt. In 1928 bezochten 5442 personen de bibliotheek 5375 boeken werden uitgeleend. Tot rechter in de arrondissementsrechtbank te Dordrecht werd benoemd: Mr. C. J. Heems kerk, thans substituut-griffier bij de recht bank alhier. Geslaagd voor eind-diploma Waterbouwkun de ti e heer A. J. Arents. Van hier is vertrokken het Lettisch motor schip „Eurasia" naar Antwerpen, nadat het een lading hout alhier heeft gelost. ARNEMUIDEN. Vrijdag kreeg de kantonnier T.. bezig zijnde met den aanleg van een rijwiel pad, den inhoud van een vat teer gedeeltelijk over de voeten. Per auto werd hij huiswaarts gebra ehI DOMBURG. Geslaagd voor het examen boek houden de heer A. W. ReijnhoudL OOSTKAPELLE. Zondagavond is een 7- jarig knaapje door een der autobussen van de N.V. Stoomtram „Walcheren" overreden. Een der been en werd ernstig verwond. Het kind is naar het ziekenhuis te Middelburg overgebracht. Den bestuurder van de bus treft geen schuld. RITTHEM. Aanbesteed werd het bouwen van een slachthuis met winkel en woonhuis. Inge schreven werd door: M. Vader, Vlissingen, f9880. C. Geldof. Domburg f9790, W. J. Krij ger en Zn., Middelburg f9340, A. Geense Mid delburg f9154. C. Vaes te Souburg f8890, I. Daniêlse, Middelburg f8730, A. van Malde- gemt Souburg f8694, A. Poelman en Co., Ritthem f8G92, P. J. de Buck, Middel burg f8660. Die gunning is voorloopig aange houden. ST. LAURENS. De heer E. W. Neugebou- wer is benoemd tot lid der Gezondheidscom missie, zetel te Veere. SEROOSKERKE. Bij een Landbouwer wer den zakken uit diens wagenhuis ontvreemd. De dader, een koopman uit Middelburg, werd opgespoord, tegen wien proces-verbaal werd opgemaakt. SOUBURG. Na 35-jarigen arbeid nam de heer A. van Veen afscheid van de School met den Bijbel. De heer A. J. Arendse schetste dien arbeid, en bood een electrische lamp en foto van het Bestuur aan. Ook Mej. van Veen werd bedankt voor haar degelijk hand- werkonderwljs. De heer Luteijn bood, namens de kinderen, een spiegel aan met een foto van alle schoolgaande kinderen. Verder werd het woord gevoerd door den Burgemeester, den heer de Hamer,, Dr. Wurth, den Inspecteur van het L.O. ,den heer Van Weele' oud-hoofd der Openbare school, den heer de Wolf te Vee- re, den heer Kastelein en den heer Jobse, wel ke sprekers door het scheidend hoofd werden bedankt. Voor de kinderen volgde nog een tractatie. In de Openbare school was verleden week een ouderavond belegd, met het oog op de hul diging van den heer Cornelissen, die 45 jaar als onderwijzer alhier is werkzaam geweest, en die thans met pensioen gaat. Het Hoofd der school de heer de Bruin opende het samen zijn, waarna de burgemeester met hartelijke toespraak den heer C. namens gemeentebestuur en raad een mooie ets (de haven van Veere) aanood Ook een fraaie boekenkast, namens de ouders en een boekwerk namens hoofd en onderwijzers, werd hem aangeboden. Toespra ken werden gehouden door den heer C. vah Weele, oud-hoofd der school, en door het te genwoordig hoofd. De heer Corneüsse dank te hartelijk Een oogenblik bleef men nog wat gezellig bijeen. Geslaagd voor het brigadiers-examen, de heer A. Jansen, veldwachter alhier. Op den Nieuwen Vliss.weg kantelde van een wagen hel hooi, dat niet goed geladen was. Ongelukken kwamen niet voor. Heden Vrijdag 26 Juli concert, te geven door de harmonie „Ons Genoegen", directeur- de heer C. G. Govaarts, in de tent Boulevard .Evertsen. L. „Joyens Rjetour", Marsch, H. Payet. 2. Ouverture „Britannicus", R,. de Soutter. 3. „Lenz und Liebe", Walzer Fr. v. Blon. 4. Fantaisie „Carmen", sur l'O.pera G. Bizet 5. „Theoluido", Ouverture, L. I,anglois. 6. „Ungarischer Tanz. no. 5, Brahms. 7. „Loreley-Paraphrase", Jos. Nesvadba. 8. Populaire Potpourri „Elk wat wils", arr. C. G. Govaarts 9. „Rose et Reine", marsch, A. Ruelle. - Zondag 28 Juli concert te geven door de Vliss. Postfanfare, 'directeur de heer H. B. Woltering, in de tent Boulev. Evertsen. 1. Le Tacticien, Marsch O. Oadenne 2. Simple comme Bonjour, Ouv, J. v Tright 3. Une nuit d'été Jos Bouwens Orande valse de Concert 4. L'Aurore d'un Beau Jour Fantaisie J. Martin Pauze 6. Elle a mis son smoking, pas redoublé L. Th. Langlals 6. Fashionable, Ouverture J. Egal 7. Onduleuse. Valse Louis Bajus 8. Les Contes de Orand Maman L. Vermaelen Fantaisie 9. Finale (marsch populair) arr. H. B. Woltering Aan het „Leeuwarder Nieuwsblad" ontleenen we |h et volgende verslag Het schijnt wel, dat er op het gebied van de Variété geput kan worden uit een steeds op wellende bron van vermakelijkheden, die ieder op zich zeil' weer de aantrekkelijkheid van het nieuwe hebben. Ieder jaar als we den eersten avond in de kermis Harmoniewaarts gaan, denken we: zouden we wel iets nieuws zien, em altijd als we 's avonds huiswaarts koeren,, hebben we de ons zelf gestelde vraag met een hartgrondig ,,ja" kunnen beantwoorden. Ook ditmaal stelt „Faveur niet teleur". Als steeds is j het programma voorzien van prachtnum- mers en het decor is van wondere schoonheid. Als no. 1 'treden op Harry and Flipp, een paar Bxentriq dansers, die in het zweet huns aan- schijns onvermoeid allerlei komische dansen en sprongen op het tooneel maken. Daarna volgt de Karl Kremo Familie, die in haar Ikarische spelen veel nieuws liet zien. Het Wiesinger Trio'is wel een origineel straat muzikanten trio; op grappige wijze maakte ze op allerlei instrumenten zeer goede muziek. Teuber's marionetten, een variété in minia tuur voorstellend, sloeg geweldig in, en is dan (bok een zeer vernuftig uitgevonden combinatie van miniatuur-artisten, orkest en bezoekers, dio ai naar gelang aan de touwtjes wordt ge trokken, een volledig beeld geven van een wer kelijke vertooning. Lou Bandy had als van ouds het bekende «(ticces; zijn werkelijk mooie liedjes vielen wieer zeer in den smaak. Het was een aardige (gedachte van helm deze liedjes gratis aan de bezoekers uit te reiken, alleen tegen betaling der drukkosten, die een kwartj^per stuk be droegen. Een prachtig kijknummer was het optreden van Edith Hagedorn, „de lichtgodin in haar zonnetempel," met waterfonteinen. Het oog werd steeds geboeid door kleurnuanceeringen zoo fraai als maar d enkbaar is en de spuitende fonteinen op den voorgrond gaven aan het geheel oen sprookjesachtig aanzien. Hervieu in zijn scène „De nachtmerrie vnn een boemelaar" Het do menschen onbedaarlijk Ifliehen. /.fin excentriciteiten op allerlei go- bied, zijn hoogsl koddig. The Brownings, een dame en een heer, vdrrtchten allerlei kunsten op rijwielen, en hoewel In dit genre al zooveel is gegeven, er is heel veel nieuws te zien bij deze fietskun- stenaars. Tenslotte vermelden we nog, dat het orkest, onder leiding van kapelmeester I. Manheim, zeer veel bijdraagt tot het doen slagen van de verschillende nummers. Men verzocht ons speciaal de aandacht te vestigen op de Kindervoorstelling van Woens dagmiddag, tegen halve éntreeprij'zen. GOEDKOOPE TREIN. Op Woensdag 31 Juli zal er weer ee ngoed- koopet rein vertrekken van Vlissingen naar Rotterdam D.P. en Den Haag. Vertrek van Vlissingen te 5.55, van Middel burg te 6.04, van Arnemuiden te 6.10 uur. Aankomst Rotterdam D.P. te 8.51 en te Den Haag H. S. ML te 9.20 uur. Vertrek! uit Den Haag H. S. M. te 1926, Rot terdam D.P. te 20.03; aankomst te Arnemuiden 22.13, te Middelburg 22.49 en te Vlissinngen 22.58 uur. Deelnemers kunnen zvich door bemiddeling der Ned. Spoorwegen tegen regen verzekeren bij de „Eagle Star" te Londenn. WESTKAPELLE, over Juni 1929. Geboren: Zacharias, z. v. Johannes Klaassen en Lourina Roelse; Johanna d. v. Maarten "Pou- RADIO-GENOT. In 't gezellig schemeruurtje Heel 't gezin zit bij elkaar. Ieder zet zich tot luisteren, Want de radio staat klaar. 't Is de moeite waard van avond, Eerst een stuk muziek van Grieg, Dan, van Brahms, die mooie dansen En zijn liedje bij de wieg. Juist als 't spel zal gaan beginnen Wordt er even nog gebeid, Tante is 't, met man en kinderen, Allen op muziek gesteld. Als 't gezelschap is gezeten, Vangt muziek dan eindelijk aan „Dat 's een tref", zegt Tante „dat we Hier juist heen nu moeten gaan. Want we houden van muziek zoo En genieten er zoo van. En, 't is zoo gezellig, weet je, Dat je er ook bij praten kan". Zoo zegt Tante en ze rammelt En ze ratelt al maar door. Als ze eenmaal goed op streek is, Blijft ze aan den gang maar hoor. Maar de and'ren, die er zitten, Denken: mensch, wat doe je hier? Je bederft met al je praten Weer vanavond ons plezier. Tante merkt er niemendal van, Dat geen antwoord men haar geeft En dat onder de muziek door Zij alleen het woord maar heeft. Rustig gaat ze echter verder Met haar hinderlijk gepraat. Als 't programma is geëindigd Vraagt ze. „Hé, is 't al zoo laat? Wat zoo'n avond toch gauw omgaat. Die muziek was toch zoo fijn. 'k Snap niet, dat er heusch nog menschen, Die er niet van houden, zijn". welse en 'Po ui una Roelse; Pieter, z. v. Aar- noud Gabriëlse en Maria de Pagter Petrus Antonius, z. v. Adriaan Cornelis Dogge en van Henrietta Adrlani Maria Commelin. Ondertrouwd;: Pieter Chrlstlnan Anthonlo Hoepen, 26 j. en Lourina Louwerse, 25 J. Getrouwd: Pieter do Vos, 27 J. en Jannetje Hulbreglse, 27 j. Overheden: Johannes Hendrikse, 63 j., echt- gen. van Katharina Cljsouw. Op-en Ondergaan van Zon en Maan 27 Z. *'8 Z. 29 M. 30 D. 31 W. 1 D. 2 V. ZON op onder 5.13 5.15 5.16 5.18 5.20 5.21 5.23 8.58 8.57 855 8.54 8.52 8.51 8.49 MAAN op onder n.m. 11.23 vm.11.13 M 11.36 12 32 U 11.51 nm 1.53 u 12.11 w 3.18 tt 12.38 4.42 1.— 6.11 v.m. 1.20 7.27 Maandag 29 [uli L.K n.m. 2.15 Hoogwater te Vlissingen op: Zaterdag 27 (uli v.m 5.44 n.m 5.51 Zondag 28 6.23 6.36 Maandag 29 M M 7.09 M 7.24 Dinsdag 30 M 8.w 8.19 Woensdag 31 9.03 9.27 Donderdag 1 Augustus 10.15 10.51 Vrijdag 2 11.26 12.02 WIELRIJDERS, LICHT OP i Zaterdag 27 Juli te 9.28 uur Zondag 28 te 9.27 Maandag 29 te 9.25 Dinsdag 30 te 9.24 Woensd. 31 te 9.22 Donderd. 1 Augustus te 9.21 Vrijdag 2 te 9.19 ADVERTENTffiN. S Upp.n.lin Jf FL 0.30 Fl I— Fl 1.79 Uitstekend fabrikaat 10 Registers, w.o. Vox Hu mana en Koppelingen Mooie toon, Langdurige ga rantie, Lavering geheel franco Contant of f 6. - p. mnd JOH. DE HEER ROTTERDAM ttostzeedijk 324 332 la de van ouda bekende aoort BRANDEWIJN, ZACHT en FIJN van smaak Per Literflesch f 2.80 Qstmportssrd Psr Liter f 3 26 Likeurstokers Middelburg 9 Wilt U werkelijk een fraai afgewerkt Gedenk* teeken of Grafmonument dan Is uw adrea SINGEL 29 VLISSINGEN met onze verhoogt het genot „SPORTHUIS" Cooaje Busken straat 62 VUsi. ff MIDDELBURG Wddetb lopffdsttMÉ ék VUeaiogBB

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 2