ia Ma Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen. Doos 30 et. Volkswarenhuis van J. J. COZIJN Limonades W GROOTE UITVERKOOP Voor Kousen en Sokken Te West-Souburg C15 a Glans verf Angelus-0rg8lf 185.- Vraagt overal Seymour'* De origlneele pepermunt Op-en Ondergaan van Zon en Maan Hoogwater te Vlissingen op WIELRIJDERS, LICHT OP i VAN AAN SPOTPRIJZEN. DEKEN5 van f 10,50 nu voor f 6,50. Deze Uitverkoop duurt slechts 8 dagen HAAST U I HAAST UI Vllssingsche straat K 56 Middelburg Raadpleeg steeds de „UITROEPERS"* 4®t Ie in Uw Wal B 71 Middelburg Is verkrijgbaar Prima Eigengemaakte 40 cent per pond J. v. WEZEL Co. Slechts ff 186.— JOH. DE HEER WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 19 JULI 1929 No. 29. Worth a crown. IO ets. per rol 20cts*srons van Rosevelt*, J. P. Sinke, J. W. Sandifort*, N. Stofkoper, Nje Theurie, A. L. F. Voss, Ja. Ma. Woudstra, Bevorderd 20, herexamen 3, niet bevorderd 7. Van de 4de naar de 5de klasse: La. J. M. Edelman. W. Goetgeluk, C. G. Haverman, L. Klijberg, Ma. A. J. Rabbers, A. v. d. Rest, Be. G. Smit, C. Sorgedrager, G. V. M. Bernaert, J. W. H. Biesma, C. Frelier, J. P. Haaze*, J. Ch. de Hooge, E. D. C. Pyckevet, P. E. L. Pyckevet, P J. Sorgedrager, P. Verheul, J. P. Visser, P. Visser*, H. W. L. Vrind, P. Vrolijk, D. A. Was. Bevorderd 20, herexamen 2, niet bevorderd 6. Eén candidaat uitgesteld exa men wegens ziekte. Aan de N.V. Int. Scheepsbouw Mij. „De Maas" te Slikkerveer, is door den Rijkswater staat opgedragen de bouw en het aanbrengen van een schipdeur voor de Keersluis alhier, voor de som van f 195.800. Met een lading hout voor Middelburg kwamen binnen het Lettische stoomschip „Buruta" en het Duitsche stoomschip „Minna Cord", met een lading melasse voor Bergen op Zoom het Noorsche stoomschip Meryl". Op het terrein van „de Schelde" viel een oonslructiewerker van een stellage, waarbij hij een pols brak. De man is naar het St.-Joseph- ziekenhuis vervoerd. Alhier werd het 20-jarig bestaan van het Comité voor Schoolreisjes gevierd. Een der oprichters, de heer S. M. Polak, maakte het reisje der scholen A, B, C en D naar Rotter dam mede. Ter eero van dit jubileum werd een foto gemaakt voor het stadhuis. Door de directie van d< Miss Blanche Slgarettenfabriekcn Is aan de Vllsaingsche Ath- lellokvereenlging „Marathon" een fraaie zil veren wisselbeker aangeboden. HIJ zal als wis- selprijs voor een te houden Boulevard-loop worden bestemd. In een door de Chr. Vereen, voor Kunst, Weienschap en Ontwikkeling gehouden verga dering, wekte de heer P. Gillissen op, om de zwemkunst te gaan beoefenen, waarna ruim 30 personen zich als lid opgaven. Een 70-tal kinderen van de Chr. school aan de Wagenaar straat maakten in de nieuwe touringcars van de firma erven A. W. Smits een uitstapje naar Brugge en Ostende. Bij de politie meldde zich uiemand aan, die te Middelburg een rij wiel had ontvreemd, ten einde In de gevange nis te komen. Op de werf der Kon. Mij. „de Schelde" is hedenmorgen de kiel gelegd voor het motor schip „DempoY voor den Rott. Lloyd. Benoemd tot onderwijzer aan een Chr. school te Amsterdam de heer C. v. d. Louw, thans als zoodanig alhier werkzaam. MIDDELBURG. Vorige week sloeg alhier bij het veilingsgebouw een paard op hol. Geluk kig werden geen onheilen daardoor veroor zaakt. Onze stad heeft bezoek gehad van Zuid- Afrikaansche studenten. Zij werden verwel komd in de sociëteit „De Vergenoeging" door Dr. L. A. J. Burgersdij, waarna Pnof. Pont voorzitter der Zuid-Afrikaansche Vereeniging, het woord voerde. Den dag na aankomst werd een autorit gemaakt door Walccheren en wer den zij als gast 'ontvangen op O verduin door den heer en mevrouw Mr. J. A. Heijse-Tak. Des middags werden de Markt, het Stadhuis en het Zeeuwsch Genootschap bezocht. De tweede dag was bestemd voor een bezoek aan Zuid- Beveland, aan den avond waarvan de gasten zich verzamelden in hotel „Britannia". Aan tafel werden verschillende toespraken gehou den. De derde dag maakte het grootste deel een excursie naar de havenwerken en de in aanbouw zijnde sluizen te Vlissingen, of aan een der oorlogsschepen. Daarna had op het stadhuis alhier een officieele ontvangst plaats. Alhier had de vergadering plaats van den Nederlandschen Bakkersbond. Uit het jaarver slag van"' den secretaris blijkt, dat sedert 1 Januari 1929 228 laden zijn Ingeschreven. De contribute werd voor dit laar gebracht van f7 op f5. De heeren J. H. de Vos uit Oldehorq en J. de Jonge uit Ellewoutsdijk werden tot bestuursleden gekozen. Na een uiteenzelting van het werken der Ziektewet, door den heer Stfihle, kwam het rapport d.er commissie voor vakonderwijs, ingesteld op voorstel van den Z. B. B., aan de orde, Na afloop der vergane»- ring had een gemeenschappelijke maaltijd in „St.-Joris" plaats. Den volgenden morgen werd Vlissingen bezocht en daarna onze Markt. De i nspecieur der directe belastingen deelt mede, <iat eerlang een aanvang zal worden ge maakt met de controle op de juistheid der aangiften van molorrijluigen voor de wegen- Deiasling aoor weging op den weg. Om zich het oponthoud te voorkomen kan men het best doen een „vrijwillige weging" aan le vragen. Hij, die in het bezit is van een relaas van weging zal, tenzij in zeer speciale gevallen, op den openbaren weg niet opnieuw worden bemoeilijkt. De heer 'G. A. de Buck, tijdelijk waarn. controleur 2e klasse btf de P. T. en T. alhier verlofganger van den Indischen dienst. Op de Beklem II werden door Walcher- sche bakkers de volgende prijzen behaald: Vakwedstrijden, Groep I, klasse I: le Tam mer te Souburg; Afd. Banketbakkerij. J. Ph. Salomé, Middelburg; J. M. Deurwaarder, Sou burg; H. C. Musle, Vlissingen. Klasse A Holl. beschuit: gr. zilv. med. A. D. de Wolf, Vlissin gen; gr. bronzen med. C. Sanders, Middelburg; Klasse B waterbrood, zilv. beker A, de Visser, Arnemuid en, die tevens den kampioen prijs ver wierf, groote br. med. C. Hendrikse, Sou burg, C. de Wolf, Middelburg, K'asse C Zeeuwsch tarwebrood: Kunstvoorwerp C.Hen driks, Souburg, 211v. med. R. J. Dronkers, Se- rooskerke, br. med. A de Visser, Arnemuiden. J. Blmmel, Zoutelandc en C. de Wolf, Middel burg. Klasse D, krentenbrood: zilv, lauwerkr. a. ue Visser, Arnemuiden, kunstvoorwerp J. Meerman, Koudekerke, Klasse E tulband, gr. zilv. med. A. 4e Visser, Arnemuiden, kunst voorwerp C. Hendriks Souburg, en P. J. Cor nells, Rltthem, Klasse F speculaas: kunstvoor werp P. J. Cornells, Ritthem, gr. br. med. Th, l'rouwer, Middelburg, A. de Visser Arnemui den, J. Meerman, Koudekerk©. Klasse B water brood zilv. beker A. de Visser, Arnemuiden, gr. br. med. C. Hendriks, Souburg, kunstvoor werp C. de Wolf, Middelburg, Klasse C bit terkoekjes: gr. zilv. med.. C. Hendriks Souburg, /.ilv med. C. Sanders, Middelburg Klasse H vanillenootjes, zilv. med. Th. Brouwer, Mid delburg. Klasse I Weespermoppen, gr. zilv. med. Th. Brouwer, Middelburg, zilv. med. C. Sanders, Middelburg. Uitslag der vakwedstrijden op de tentoon stelling zelve was. Groep I, klasse V krenten brood, C. Hendriks, Souburg,. Groep VII ge zellen, klasse II melkbrood, 7e A. H. Geluk, Souburg. Nieuwelingen: Groep II, klasse I wa terbrood, M. de Graag, Arnemuiden, klasse II, melkbrood M. de Graag, Arnemuiden; P. Boste laar, Vlissingen. Geslaagd voor eindexamen R. H. B. S. di ploma B: G. van den Burg, J. J. de Haas, E. O. K. van Hasselt, W. H. J. de Jongh, Th. ten Klooster, mej. J. J. Mantz, W. F. van Meeren- donk, H. van der Schuur, G. P. P. Tummers, G. van der Veen, N. M. W. Vermeulen, A. I. Vos en C. Wllleboordse. Afgewezen 3 cand, Aan het Gymnasium zijn bevorderd van Ve klasse afd. A tot de Vie klasse afd. A.: P. van Dijk, C. F. van den Ende, Anna P. J. Gregory en A. W. Vreeken. Niet bevorderd één leerling. Van afd. BA. C. van Empel, en Elfrie M. Craf. Aan één leerling werd een herexamen opgelegd. Van de IVe naar de Ve klasse alle leerlingen, t.w.Ja. H. Bakker. C. C. M. Barends, C. F. Diesch, A. C. Feij, F. van Gelderen. J. E. J. Geselschap. J. G. Gregory en Th. Vollgraff. Van de Ille naar de IVe klasse: J. F. C. van Deinse, J. Dekker, G. W. van der Feltz, P. C. Hoorweg, J. A. Janse, Th. Jaski, H. ten Kate, W. van Lynden, J. B. de Neeling, W. A. Veenhoven, P. J. F. van Voor1» Vader, L. J. de Vries en P. J. van der Werff. Drie leerlingen werden niet bevorderd, aan één leerling werd een herexamen opgelegd. Van de Ue klasse tot Ille klasse: P. M. Bak ker. G. L. Boreel, W. F. M. Klmpe, F. H. van Leeuwen, J. Redjnierse, D. van Swighem, A. J. Vroon en Ee. M. T. Zandijk. Twee leerlin gen werden niet bevorderd. Van de Ie klasse tot de lie klasse: A. C. Ba- rentsen, P. Comou, A. Geselschap, C. Ghijsen, H. P. Hoorweg, C. Meijer, J. E. van Raalte, P. J. A. van Voorst Vader en A. Wisse. Niet bevorderd één leerling. De nieuwe cursus begint Dinsdag 3 Sept. De herexamens beginnen dien dag te 10 uur. Tot de eerste klasse zijn toegelaten: Ee. I. Bofisson, Th. Enklaar, W. F. van der Hofs'ede, F. L. Ittmann, A. A. Leenhouts. A. J. H. van, Lynden, F. P. J. Meeuwse, Ma C. Mulder. P. van Ouwerkerk, Ge. D. M Pel, Be. C. J. van Roon, Jo. E. Rosendaal, Co. H. Tonsbeek, Je. D. van der Zee. Afgewezen 1 candidaat. Hoogere Burgerschool A (Hoogcre Han delsschool) Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Sa. J. Balleur. P. F. de Bruijn, Vlis singen; C. Faasse, J. Fastenau, J. J. Hesseling, J. H. v. d. Hoek, Dinteloord; D. A. Huijsse, J. Hu vers, Koudekerke; M. C. P. Kampman, Fa. C. Klulvlngh. F. A. Minderhoud, E. G. de Nee ling, C. H. J. van Opdorp, C. Visch, P. v. d. Woestijne, J. de Bree, W. C. Schrier, Ba. J. Kieboom, W. Poppe. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: H. C. Frederiks, W. P. Hubreglse, A. v. d. Kamer. C. J. Lameijn, S. Minderhoud, Vlissingen; J. Osté. Vlissingen; A. J. Sonius, Souburg; R. Tonsbeek, Kamperland: Tj. Visser, Vlissingen: J. A. Wes's'rate, Krabbendijke; M. Frodcriks, P. J. Kousemaker. Afgewezen één leerling. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: D. Remijnse, Wolfaartsdijk; C. W. Reidsma, Vlis singen; A. Pols, Ierseke; J. P. Kögeler, J. Griep, Hansweert; A. P. D. Boel, Goes; Th. Rech- sieincr. J. Pik, Goes; W. G. B. van Opdorp, L. L. Mdjler, Ja. M. Labruyére, G. J. M. Heeren, Wa. U. Graafhuls. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: P. van As, Ja, M. C. den Boer, H. H. Enelng, Hansweert, W. I'. K. Gratfhuii, F. M. H. van Hal, Vlissingen; J. P. Leer, Vlissingen; C. P. Maartenie, J. Passenier, Domburg; L. Peuse, Koudekerke; W. de Rooy, Vlissingen; Jo. M. Simonse, Ca. J. Tollenaar, Krabbendijke; P. D. Verburg, L. M. Verhage, W. Vreeken, P. J. W. Willemse, Vlissingen; J. P. Klompe. Af gewezen 3. Toegelaten tot de le klasse: J. Seymoer, C. Reijerse, J. Merk, A. Heijstek, C. Tjaarda, C. Balleur, P. Roose, A. Visch, J. I. Jansen, Nw. en St.-JooslandW. J. Verhage, Je. Blok, Ka- pelle bij Goes; F. Huvers, Koudekerke; R. Grool, Vlissingen; Ca. Danlêlse, C. A. van Mai- degem, Souburg. Tot de 2e klasse: C. Blok, R. O. Mulder. Tot de 3e klasse: F. Gillissen, Vlissingen. Tot de 4e klasse: G. K. de Waardt, Vlissin gen; C. van Liere, Goes, v.w. Voor het machinisten diploma A slaag de de heer D. 4e Vos. Voor het eindexamen, R. H. B. S. afd. A slaagden alle candidatan, n.l. de dames G. de Haan, E. C. Kelder, S. C. Raats, A. Troll, en E. L. M. de Wolff ert de heeren A. Beckers, L. G. M. Jacquet, W. A. Schonis. J. J. de Smidt en J. P. Wlnkster. ARNEMUIDEN. Onder Nieuw'and geraakte Vrijdagavond Iemand uit Mldde'burg "met zijn rijwiel In een diepe sloot. De bestuurder van een Juist passeerenden auto haalde er hem uit en gaf den gemeente-veldwachter van het feit kennis, daar de wielrijder in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde. Daarna it hij gearresteerd. GRIJPSKERKE. Alhier werd de geitenkeuring gehouden door de heeren Sietema en Ver- sluijs. Een 30-tal dieren waren aangevoerd. Een geit werd in het prov. stamboek opge nomen. Verschillende prijzen warden gegeten. le categorie geiten ingeschreven in provin ciaal stamboek: le prijs A. Clarisse, 2e pr. A. Wagenaar. 2e Categorie jonge geiten le pr. P. Ver- poorte, 2e pr. A. Clarisse, 2e pr. J. Huijsman, 3e pr. C. Huisman, J. de Groot en H. Luit- wieier. 3e categorie 1-jarige geiten: el pr. W. Jobse, 2e pr. C. Melse. 4e categorie 2-jarige geiten: le pr. J. Geertte, 2e pr. M. Kaljauw, 3e pr. J. Ge^rtse. 5e categorie oudere geiten: le pr. C. Huijs man, 2e pr. C. Melse, en W. Jobse, 3e pr. H. Luitwieler, A. Clarisse, H. Luitwieler. 6e categorie overjarige geiten: le pr. A. de Visser. Ook was er geitenboter en kaas aangevoerd. •Boter le pr. A. Wagenaar. Vette kaas le pr. A. Clarisse, 2e pr. JL Wagen a ar. Droge kaas le pr. A. Wagenaar. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND. Ds. B. J. van Garderen ontving een beroep naar de Ned- Herv. Kerk te De Lier. OOSTKAPELLE. Mej. E. D. van den Broecke^ die voor 20 jaar de inrichting het Zeehospitum ..Zonneveld" slichtte en dit al die jaren als directrice leidd< heeft deze inrichting omgezet in een stichting, onder protectoraat van de Prov. Zeeuwsche Ver. tot bestrijding der Tu berculose. Aan de stichting is door mej. v. d. B. een aanzienlijk kapitaal gegeven, waarvan de rente moet gebruikt worden, In hoofdzaak, voor het zoo laag mogelijk houden van den verpleegprijs voor kinderen, die door vereeni- gingen worden uitgezonden. Binnenkort zal een circulaire worden verzonden, waarin een en ander over de stichting zal worden medege deeld. Men hoopt vele leden te krijgen om mee te werken aan het schoone doel: de verpleging van zwakke, zieke kinderen, zoo goed en zoo goedkoop mogelijk. Het bestuur besfaat nu uit: A. J. Hoorweg, M'ddelburg, voorzitter; Mevr. G. v. d. Have-Lucieer te Kapelle, secr.- penningmeesteresse; Mej. E. D. v. d. Broecke fe Oostkapelle, Dr. C. Orbaan te Middelburg, Thr. W. Z. van Teijlingen te OostkaoeRe. SOUBURG. Op een vergadering van de afd. Souburg van „Vrederust", nam de voorzitter de heer A. van Veen, die de gemeente gaat verlaten, afscheid. De heer Melfs dankte hem, voor het vele dat hij gedurende 24 jaar als voorzitter In het belang der stichting heeft gedaan. Vrijdag 19 Juli hoopt de heer Van Veen. als hoofd van de School met den Bijbel, afscheid te nemen van zijn^ leerlingen en van de ouders en vrienden. Na een verblijf van 35 laar gaat de heer Van Veen zich met zfln ge zin te Schevenfngen vestigen. JULI ZON MAAN op onder op onder 20 Z. 5.03 9.08 n.m. 908 vm. 2.56 21 Z. 5.04 9 07 9.44 3.55 22 M. 5 06 9 05 10.11 5.02 23 D. 5 07 904 10.31 6.13 M W. 5 09 9 03 10 47 99 7 29 25 D. 5 10 901 11 8.44 26 V. 5.12 9.— 99 11.11 9.59 Zondag 21 Juli V.M. n.m. 8.40 Zaterdag 20 Juli v.tn 1.28 n.m 1.46 Zondag 21 2 05 u 2.21 Maandag 22 99 2.43 99 2.59 Dinsdag 23 324 99 3.35 Woensdag 24 3.59 #9 4.10 Donderdag 25 9, 4.32 91 441 .Vrijdag 26 M 99 5.06 II 5.15 Springtij 22 juli Zaterdag 20 full te 9 38 uur Zondag 21 te 9 37 Maandag 22 te 9 35 M Dinsdag 23 te 9 34 Woensd. 24 te 9 33 Donderd. 25 te 9 31 Vrijdag 26 te 9.30 moet men zijn bij L. p. GOOD Lange Burg 22 Middelburg Daar vindt men kwaliteiten en een groot kleuren-assortiment Apotheken geopend te Vlissingen A.S. Zondag is geopend de apo'heek van.: ENGERING, Nieuwstraat, Te Middelburg! A.s, Zondag is geopend de apolheek van; VAN DER HARST, Kor'e Delft. I Wilt U werkelijk een fraai afgewerkt Gedenk- teeken of Grafmonument dan is uw adres SINGEL 29 VLISSINGEN Modern eiken kast. Qroot Model. Volle garantie! Prac itige toon 1 Contant of 16.p mnd. Vraagt omgaand Inlich tingen. ROTTERDAM Oostzeedijk 324/332

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 2