RADIO-NIEUWS OOK VOOR U M. VAN LOO Heeren- en Jongeheeren-Costumes Schitterende sorteering Mode-Artikelen VRAAG EN AANBOD WEGEUNG'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 18 APRIL 18» No. 18. de radio-tentoonstelling te boekarest uitgesteld. beelduitzendingen in spanje? televisie-proefnemingen in australië. tegen de radio-storingen. Demi-Saison en Regenjas sen vanaf f 11.50 tot f 45.— Heeren-Costumes vanaf f 12.60 tot f 65.00 Jongeheeren-Costumes (lange broek) vanaf f 9.50 tot f 35.00 Kinderpakjes vanaf f 2.75 (leeftijd 6 jaar) f 3.80, f 4.00, f 4.20 tot f 18.00 Stoffen Jongens Rijbroeken Tekoopaangeboden J. Simonae Jr. Koudekerke Naar wij vernemen is de Internationale Ra dio-Tentoonstelling welke van 15 April tot 1 Juni te Boekarest gehouden zou worden, uitge steld. De tentoonstelling zal eerst plaats heb ben tusschen 5 Auguslus en 1 October. Captain Fulton bevindt zich op het oogen- blik te Madrid, alwaar hij besprekingen houdt met de radio-autoriteiten over het invoeren van beelduitzending n over de Spaansche om- roepsta lions. Wij vernemen uit Melbourne, dat aldaar over den zender 3DB binnenkort televisie proefnemingen zullen worden gehouden vol gens Baird's systeem. Men wacht nog slechts op de toestemming van den Postmaster Ge neral. In de Duitsche stad Berlinchen heeft het gemeentebestuur op grond van een overeen komst tusschen de bezitters van medische hooglrequent-apparaten en de vereeniging van Tadio-luisteraars besloten, dat de genoemde electrische apparaten slechts op vastgestelde tijden zullen mogen worden gebruikt. Men legt er den nadruk op, dat men hier onderling tot een overeenkomst is gekomen, en dat er geen sprake is van dwang van de zijde van het gemeentebestuur. PROEFUITZENDINGEN PHOHI ZENDER. Proefuitzendingen van den PHOHI-zender te Huizen zullen plaats vinden op de navol gende data en uren: Maandag 15 April 13—16 G. M. T. Dinsdag 16 April 17-24 G. M. T. Woensdag 17 April 12—16 G. M. T. Donderdag 18 April 12—16 G. M. T. Vrijdag 19 April 12—16 G. M. T. Zaterdag 20 April 5—12 G. M. T. De golflengte is 16.88 meter. RADIO EN ESPERANTO. De Amerikaansche kortegolf-zenders 2XAF en 2XAD, resp. 31.54 en 19.05 meter, zullen voortaan iederen Maandag en Donderdag om 0.15 uur G. M. T. een uitzending geven, waar bij de aankondigingen in Esperanto zullen ge schieden. Voor hen. die Esperanto kennen zal het zeker interessant zjjn eens naar deze uit zendingen te luisteren. RADIO-HUMOR. EEN VOORNAME POSITIE. Een Amerikaansche weduwe, wier man we gens moord gcëlectrocuteerd was, placht haar tegenwoordige vrienden te vertellen, dat haar man gedurende den laatsten tijd van zijn leven een zeer vooraanstaanden zetel had ingnomen op het gebied der toegepaste electriciteit bij een groote staatsinstelling. VOOR EN UIT DE ZAKENWERELD. SOPLA IN DE LUCHT. Trokken de Sopla-fabrieken verleden jaar sterk de aandacht door hun pakkende reclame op een der drukste verkeerspunlen te Amster dam, waar zij ten aanschouwe van het publiek de hygiënische machinale sigarenfabricage de monstreerden nu weer verloonen zij op reclamegebied iets, dat voor Nederland nieuw is. Vloog tot nu toe de rook van de Sopla- sigaren de lucht in, nu zal het de Sopla-sigaar zelf zijn, die de lucht ingaat, in den vorm van een vliegtuig. "We zouden het beter omgekeerd kunnen zeggen een vliegtuig gaat de lucht in, in den vorm van een Sopla-sigaar. De reclame door middel van het vliegtuig als zoodanig is niet nieuw. We kennen de met letters beschilderde vleugels, ook de licht letters en denken daarbij aan Odol en aan Blue Band; we herinneren ons het schrijfvlieg- tuig, dat Heinekensbier en Persil in de wol ken schreef, in de hoop, dat ook de verbrui kers met deze producten in de wolken zouden zijn; wij wisten, dat enkele groote ondernemin gen in het Buitenland eigen vliegtuigen ge bruikten, doch voor zoover ons bekend, zijn de Sopla-fabrieken in Nederland de eerste, die voor reclame en voor expeditie doeleinden een eigen vliegmachine gaan exploit eeren. De re clame is hierbij niet beperkt tot de onderzijde der vleugels, neen, zij is ook aan de bovenzijde aangebracht, zoodat de vogelen des hemels haar kunnen aanschouwen, al zullen.' zij waar schijnlijk nooit Sopla-rookers worden. Doch dat astrologen en zelfs andere bewoners van zuster-hemellichamen de Sopla-reclame kun nen lezen, is niet buitengesloten. Doch scherts ter zijde. De clou en vooral de aardige en eigenaardige reclame-clou is, dat de romp van het vliegtuig den vorm en de kleur van een brandende sigaar heeft: een stuk sigaar, vuurrand en stompje asch. Wel leent de sigaarvorm zich daartoe bij uitstek, maar de gedachte is toch origineel. De Vlieg- tuigenfabriek „Pander" bouwde de machine en zoo hebben we dan gezien, of zullen we zien. dat het eerste or:gineele eigen reclame- vliegtuig boven heel Nederland den volke ver toond zal worden. Zonder een oordeel te vel len over het product der Sopla-fabrieken, ver dienen zij door deze breede reclamegeste, die meer geld, hoofdbrekens en werk kost,dan men vermoedt, een vergrooting van hun debiet Er is nog een groote, zeer bijzondere, pak kende en opzienbarende reclame in onderzoek, die met het Sopla-vliegtuig gemaakt zal wor den, doch deze moet een echte verrassing ^lij ven. Wij kunnen er hier dus niet verder op ingaan, doch kunnen reeds wel mededeel en dat deze reclame werkelijk voor ons land „noch nie da gewesen" is. Het spreekt vanzelf, dat de Sopla-fabrieken het bij het enkele vliegtuig niet kunnen Laten. Posters vertellen er iets van; een bouwplaat zal verschijnen, die de jeugd en de volwasse nen. die van knutselen houden, in de gelegen heid zal stellen, een kleine cartonnen Sopla- vliegmachine te bouwen. Wie weet, worden trouwe Soplarookers niet in de gelegenheid ge steld, met het vliegtuig gratis de lucht in te gaan; ze zijn dan in elk geval in betere con ditie dan wijlen van Speijck en rooken niet zulk een leelijke pijp als deze held. Tot het enkel door-de-lucht-vliegen kan; zulk een reclame zich niet beperken; er moet wat aan worden vastgeknoopt. Doch dat zij met gerustheid aan de Sopla-fabrieken overgelaten. Deze hebben bewezen, opzienbarende reclame wel te kunnen vinden en aan te durven. EEN GEKLEEDE JAPON. Het hier gegeven model voor een gekleede japon munt uit door de eenvoud en fijnen smaak waarmede het is ontworpen. De eigen lijke japon is volkomen g'ad en sluit tamelijk nauw om het figuur. In de taille is echter voor eenige ruimte zorg gedragen en daardoor wordt het ook voor meer gezette dames mo gelijk dit japonnetje te dragen. Ter hoogte van de taille zelf sluit de japon echter nauw, de ruimte zit daar dus even boven. De mouwen, het veston en het kraagje zijn van een geheel andere stof gemaakt. Men kan bijv. de japon van een zijde-achtige of zijden stof maken en de rest van wollen crepe of mousseline. Indien men de kleuren met smaak weet te kiezen zal de japon zeker aan de ver schijning veel effect geven. Het kleedingstuk is verder nog op fraaie wijze afgewerkt met een los opgezet zijstuk, dat eenige centimeters onder den rok valt en sterk geplooid is. De plooien zijn breed en kunnen eventueel op de wijze van stolp plooien worden gemaakt. Mooier is echter losse plooien. Aan de bovenzijde van dit zijstuk zijn de plooien ingenomen onder een horizontaal geplooid strookje van de stof waaruit de mou wen, enz. gemaakt werden. Aanbeveling ver dient om net zijstuk ook van onder, ter hoogte van de. zoom van den rok, met enkele steekjes vast te hechten, daar men anders wel eens last kan hebben van het wapperen tij dens het loopen. Men zou daardoor licht voor werpen van lage tafeltjes e. d. afsleepen. Voor deze japon kan men aan onze bu reaux een knippatroon bestellen onder opgave van no. 313, in de maten 42, 44, 46 en 48. Kosten 55 cents. VOOR JONGENS EN MEISJES. Het manteltje, dat op deze teekening staat afgebeeld, kan ook voor jongens worden ge bruikt, zij het dan voor kleine jongetjes. De pellerien geeft aan het geheel een leuk aanzien en echt het effect van kinderkleeding. Het jasje valt van onder wat ruim, waardoor er eenige groote plooien ontstaan. Indien het voor een jongen moet dienen zou men desge- wenscht deze ruimte weg kunnen laten, door er bij het knippen langs de zijnaden rekening mede te houden. Het ontwerpje is overigens heel eenvoudig en kan door vrijwel iedereen in een paar avonduurtjes worden gemaakt. Neemt men de stof niet al te dun, dan kan voering wel weg gelaten worden: het jasje is trouwens voor het voorjaar en voor den zomer bedoeld. Een knippatroon kan men bestellen aan onze bureaux onder opgave van no. 314 voor kinderen van 3—6 jaar. Kosten 55 cents. hebben wij een uitgebreide collectie WIJ brengen Prima Confectie door 1ste klas Kleermakers, volgens de laatste mo dellen gemaakt, terwijl de prijzen zoo voor- deelig zijn, dat als gij^deze costumes ziet beslist kooper wordt. Alles te etaleeren Is niet mogelijk, komt daarom eens een kijkje nemen. En U zult werkelijk slagen In uw keuze. Matrozenpakjes f 2.75, f 3.50 K. Noordstraat Middelburg RUBRIE K Aarb bei plan ten (Jecunda) v. eenjarige bedden f4 p. 1000 A. Bommel jé St.-Laurens. Broedeieren w. leghorn 8 ct. zwarte Minorca's 8 ct. Dahlia knollen. Nieuwe Vlissing- sche weg E 163 Middelburg Melkschaap, zaai witte boo- nen J. Bosselaar Aaglekerke 25 K.G. lange bruine boonen J. de Nood Zandijk. Jaapjes'ie en. P. Huijszoon, Gapingscheweg, Serooskerke. 2 vette vaarzen. H. Peper Aaglekerke. Ronde Tafel. A 47 Serooskerke. 3 Speenlammeren. P. Francke Pz. Biggekerke Hanen, broedeieren, ganzen Simon Janse Nieuwland. Mangels. A. Mesu Gapinge Mooie Cad/.andscbe B ggen. W. Duvekot Vrouwepolder. Kleine handkar. A. Geschiere Zoutelande. Mooie Cadzandsc..e B ggen. D. Coppoolse Serooskerke Populieren afheLningpalen M. Janse, Serooskerke. 4 Speenkonijnen. W. Wagenaar Lange weg te Serooskerke. 2 rokken, 2 zwarle schorten, 1 paar Jongensschoenen. A 55 Serooskerke. 300 K.G. Aardappelen vrij v. kunstmest. A 101a Seroosk, Speenlammeren. E. de Korte Mariekerke. Vaarskalf. Houtenburg, Zoutelande. Platte wagen en molenkar Maasdam, Souburg. Tweepaardsploeg en Dames- fiets. De Ligny, Serooskerke. Vet Varken. Benou Me.iskerke. 3 Spiegels. Glacisstraat 17 Vlissingen Kinderwagen ërï Kinderstoel Hobeinslraat 55 Vlissingen Bascule. W. de WitLe Koudekerke A 33?. Vare Koe. Briel sman Ko udekerke. Stierkalf en 3 speen! ammers Adr. de Witte Koudekerke Plymouth Rocks Fokhaan. Rijkse Ridderspoor.aan Vliss. Een jonge vare koe bij P. Poppe Ritthem. Een Trapnaaimachine Glacisstraat 153 Vlissingen 700 K.G. Krielaardappels P. Cevaal Berglust Ritthem. Koolrapen. W. Wouterse RitthanL Speenkonijnen. W. Dekker Wz. Grijpskerke Driehoekkachel. A 6 Grijpskerke. Stierkalf. M. P. Francke Grijpskerke. 2 voer Mangels A. Schout Ritthem. 1000 kilo z. blauwe voeder- aardappelen k 1 Va ct. p. kilo L. Jobse Az. Oostkapelle Witlofworlels. P. Wisse Szn. Aagtekerke Boogkabinet ën Melkschaap P. de Korte Domburg. Lichtenbelt I (2 deel en) Rozengracht 28 Vlissingen Tweelingwagen. Badhuisstraat 100 Vlissingen Vet varken. W. Cevaal Berglust Ritthem Kuikenhokje met ren. Groote Abe-ele A 237. Mangels groenkraag en voer aardappels, üiboer Ni Hcojt Nieuwl.weg M'burg Vette vaars. A. Louws Mftliskerke. Broedeieren, Kalkoenen en wit'e ganzen. Dames- en heerenrijwiei. jDomburgsch Schuitvlot Q 212 Middelburg. Broedeieren van reebonte eenden en 4 fokhanen. J. Kole Noordbeek Souburg Voer gersleslroo C. Zacnariasse Kz. B'ggekerke Damesfiets, bloemkoolpLan- ten, kruiwagenwiel C. Joziasse Serooskerke Vet varken en 3 weivaarzen P. Polderman Biggekerke Melkschaap 1ste dracht. H. M, v. d. Putte Ritthem. Krullen, strikken, kleeren Speenkonijnen. Wattel Dampoort M'burg. Groenkraag, blauwe eigenhei mers zetpoters. J. van Soelen Vrijburgstraat Souburc Best stierkalf stamb. ouders C. Wattel Gapinge. Mangels en Gerstes'roo. W. Goedbloed Grijpskerke Kippenhok, pannen en ramen Dingemanse Koningstr. Mburg 400 K.G. Weihooi. J. Minderhoud Chrz. Domb. 2 vaarsjes 3 mn<L jaarling vaars. C. Vermeulen Vrouwepolder. Jonge Konijnen. Veersche Singel S 29 M'burg Lemoen- en handkar. Simpelaar Seisweg M'burg 3 vaarsjes 9 en 10 mnd. oud. P. Francke Boudewijnskerke Witte boonstroo. K. Poppe Oostkapelle. Jonge vare koe. K. Huljsinan Meliskerka Handwagen. Bliek Siadswegje M'burg. Paaschlelies. J. Louwerse Gapinge. 2 jaarling vaarzen en kalfkoe J. Davidse Br gdamme. Koe. keur uit drie, rek. 2T 25, 28 April. Ovaa B »schweg Vlissingen Broedeieren van met lsle en eereprijs bekr. leghorns h. L 10 cent. P. Polderman Cou- burg Koudekerke. 3 weivaarzen. H. Brasser Ritthem. Mangels, Tarwestroo. Abr. Marijs Ritthem. Paard, 2 vetie beestjes. De Nood, Ter Butlinge. Garo ussel kunst moed er J. Jasperse Koudekerke Een vet varken. J. Abrahamse St.-Laurens» Mooi vaarskalf. Klein Reusburg, Seroosk. Weivaarzen. H. de Visser Serooskerke Rasz. haaskl. VI. Reus vood- ster best fokdier. L. Kesteloo Gapinge. Wilgen Musterd P. de Buck Serooskerke 250 blauwe plavuizen. A. de Keuning Nieuwland. Een li/a-jarige vaars Molenperk Serooskerke. Vet Varken. Oude Vliss. weg V b M'burg 2-jarige vaars C. Kluijfhout Ko udekerke 2 Wei vaarzen. J. Roel se Mangels. J. Koene Meliskerke. Mangels. Koudekerke. S. de Visser Serooskerke. Vaarskalf. A. Po uwer Serooskerke. Gitten en bloedkoralen 't Gilde St.-Laurens Molenz, 2 vette kalveren. P. Gilde SL-Lautqoa

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 6